Розвиток вагітності 4 місяці Про вагітність і пологи

Головна » Зміни в організмі

Розвиток вагітності 4 місяці

Особливості розвитку плода під час четвертого місяця вагітності

Четвертий місяць знаменується переходом вашого малюка на Ваш повний пансіон. Тепер він буде отримувати від Вас поживні речовини через повністю сформований загальний орган - плаценту. Вона ж практично до кінця вагітності буде основним органом обміну речовин у плода.

Будується організм дитини дуже вимогливий, тому Вам доведеться строго стежити за «поставками» білків, жирів і вуглеводів. Глюкоза є для малюка основним джерелом енергії, амінокислоти - будівельним матеріалом для нових клітин, а жири необхідні для побудови речовини головного мозку і легень. Всі ці компоненти активно проникають до малюка через плаценту з Вашого організму. Однак не варто думати, що плацента проникна абсолютно для всіх речовин. Вона стає бар'єром на шляху антибіотиків і багатьох інших небезпечних для дитини речовин. Саме тому з моменту її остаточного дозрівання лікарі починають лікувати захворювання, що вимагають застосування серйозних лікарських препаратів.

На 4-му місяці вагітності головний мозок дитини продовжує рости і розвиватися, з'являється більше рефлексів, малюк вовтузиться, починає стискати руки в кулачки, гримасувати, тягнути в рот великий пальчик руки. До 16-му тижні руху малюка стають більш впевненими і починають досить чітко відчуватися матір'ю. Зазвичай за 10 хвилин ваш малюк буде здійснювати три руху, які можна зафіксувати спеціальними приладами. Ви ж будете відчувати за цей час всього 1 ворушіння. Звичайно, на 4-му місяці вам ще доведеться прислухатися в надії відчути, як рухається ваш малюк, але вже трохи пізніше його поштовхи і перевороти стануть досить відчутними.

У 14-15 тижнів плід починає здійснювати дихальні рухи. Звичайно, це не те дихання, як ми його розуміємо, легкі при цьому не розправляються і голосова щілина залишається наполовину зімкнутої. Це просто рухи м'язів грудної клітки і діафрагми. Дихальні руху покращують кровообіг плода і тренують дихальну систему до моменту першого вдиху. Під час «дихання» в легені потрапляє невелика кількість навколоплідних вод, тому якщо в них містяться хвороботворні мікроорганізми, у малюка розвивається внутрішньоутробна інфекція, а згодом - запалення легенів.

На четвертому місяці вагітності відбувається активне затвердіння кісток плода, в них починає відкладатися кальцій. Закладаються зачатки всіх молочних зубів. Велику роль в кальцієво обміні виконує вже досить добре сформована щитовидна залоза. Кістки подовжуються, ніжки стають пропорційними тулубу, закладається перша пара реберець. Голова вже не так щільно притиснута до грудей, на обличчі чітко визначаються підборіддя, перенісся і носик. Очі наближаються до свого нормального розташуванню, хоча поки ще прикриті зрощеними століттями. Шкіра малюка дуже тонка, через неї просвічуються дрібні кровоносні судини, які надають всьому кожному покрову яскравий червоний колір.

На 14-му тижні вагітності у вашого чада з'являються перші волосся. Це, звичайно, не ті волосся, які вам належить трепетно ​​перебирати, погладжувати і розчісувати, це всього лише пушок, званий лануго. Тонкі волоски рясно просочуються і склеюються сальним секретом, які виділяються шкірою дитини, і стають важливою частиною покриву, що захищає шкіру малюка від роздратування і дії речовин, що містяться в навколоплідних водах.

Навколоплідні води, з одного боку, активно поповнюються сечею дитини, з іншого - всмоктуються через плаценту в кровотік матері і оновлюються 8-10 разів на добу. Такий процес обміну дозволяє підтримувати більш-менш постійну в хімічному відношенні середу і стерильність «дитячого басейну».

В кінці четвертого місяця вагітності вага тіла малюка вже становить 120 грам, його «зростання» цілих 16 см, діаметр головки 32,1 см, животика - 31,6 см, а грудної клітини - 31,9 см.

 • Ведення вагітності (контракт) 99 000 Р
 • Мамографія 2 000 Р
 • Консультація гінеколога + УЗД 3 000 Р
 • Курси для вагітних (6 занять) 6 000 Р

Календар вагітності на 4 місяці: Розвиток плоду і зміни в організмі жінки з 14-го по 18 тиждень.

Зміни в організмі вагітної жінки на 4 місяці (з 14 по 18 тиждень).

 • Головною зміною в організмі вагітної жінки є швидко збільшується матка, і Ви вже помічаєте, як округляється живіт.
 • На шкірі з'являється пігментація, темніє серединна лінія живота, соски і шкіра навколо них. Ці зміни в організмі вагітної жінки після пологів повинні пропасти.
 • На 4 місяць вагітності самопочуття жінки покращиться, сексуальне життя нормалізується.
 • З ростом і розвитком плоду збільшується апетит.
 • До кінця 4 місяці вагітності жінка може відчути руху плоду. Рух плоду дуже схожі на вібрацію.

Це цікаво!
Розмір плоду до кінця 18 тижня у вагітної жінки - 16 см, кисть руки - 1,4 см, а вага - 135 г

Розвиток плода на 4 місяці вагітності.
Календар вагітності з 14-го по 18 тиждень.

14-15-й тиждень вагітності . В кістковому мозку плоду, що розвивається починається утворення клітин крові, йде розвиток кісток і зачатків зубів, починають рухатися губи, поступово розвиваються м'язи, які після народження знадобляться для здійснення смоктального рефлексу. Плід на 14-15 тижні вагітності вже схожий на маленьку людину, його підборіддя, лоб і ніс чітко окреслені, він обертає головою, хмурить брови і реагує на зовнішні подразники. Довжина плоду на 4 місяці - 9 см, вага - до 60 м

16-17-18-й тиждень вагітності. Починає розвиватися скелет плода, ніжки вже трохи довший, ніж ручки. Волосся на голові стає жорсткішим, з'являються вії та брови. Тіло й обличчя плода на 16-17-18 тижня покриті ніжним пушком (лануго). Плід все частіше перевертається, хоча Ви лише тепер ледь почали відчувати його рухи. Шкіра плоду на 4 місяці дуже тоненька, через неї можна побачити сітку кровоносних судин. Грудна клітка здійснює дихальні рухи. Плід розвивається і вже може смоктати палець.

Відвідування лікаря-гінеколога вагітною жінкою з 14 по 18 тиждень.
Це важливо! Медогляд вагітних жінок з 14 по 18 тиждень.
 • У стандартне обстеження медогляду вагітної жінки на 4 місяці входять аналізи виділень на інфекцію і ракові процеси (цитологічне дослідження). Також дуже важливим є огляд терапевта до 12-го тижня вагітності, оскільки захворювання, яке є у вагітної, краще і ефективніше коригувати на ранньому терміні, щоб був здоровим дитина.
 • При постановці на облік вагітна жінки заповнює анкету, де відображає перенесені хвороби, пам'ятаючи про те, що приховування власних захворювань завдає шкоди дитині.
 • При кожному відвідуванні гінеколога вагітною жінкою лікар буде міряти кров'яний тиск. Ви будете здавати аналіз сечі на наявність інфекції, цукру, білка і хімічних речовин. Під час відвідування гінеколога вагітної Вас будуть зважувати, бо вага до певної міри показує зростання Вашої дитини, приховані набряки.
 • Крім цих обстежень, при першому відвідуванні лікаря Вас виміряють (для приблизного визначення розміру тазу) і візьмуть аналіз крові для визначення її групи і резус-фактора. Цей аналіз покаже, чи немає у Вас анемії, сифілісу, гепатиту В (жовтяниці), СНІДу.
 • Аналіз зразків ворсинок хоріона. Його роблять на 11-му тижні вагітності для виявлення генетичних чи хромосомних хвороб, наприклад, синдрому Дауна. Виявивши патологічні порушення у плода, вагітність можна вчасно перервати.
 • Амініоцентез. Цей аналіз роблять, якщо у кого-то з родичів були генетичні захворювання, наприклад, синдром Дауна.
Що потрібно зробити вагітній жінці з 14 по 18 тиждень
 • Пройти профілактичний огляд.
 • Ультразвукове обстеження.
 • АФП тест, якщо необхідно.
 • Амініоцентез, якщо необхідно.
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...