Плодове яйце 5 6 тижнів Про вагітність і пологи

Головна » Зміни в організмі

Плодове яйце 5 6 тижнів

Вагітність 5-6 тижнів. Плодове яйце. Етапи розвитку

5-6 тижні вагітності - це той період, коли більшість майбутніх мам тільки дізнаються про своє становище. Перші емоції, перші відчуття, перша радість. І, звичайно, цей період вимагає максимальної відповідальності: саме зараз відбуваються найважливіші зміни в організмі малюка, він стрімко зростає. Закладаються основи всіх органів і систем. На цьому терміні з діагностичною метою часто проводиться ультразвукове дослідження: оцінюється діаметр плодового яйця (6 мм - норма для цього терміну), його розташування (місце імплантації).

Що відбувається

У цей період жінка вже зазначає зміни свого самопочуття, але оточуючим поки це не помітно. Животик ще не збільшився, матка досягає розміру сливи. Малюк ще зовсім маленький: зараз це плодове яйце 6-7 мм. Дуже активно розвивається нервова система: в формується черепній коробці закладаються основи центральної нервової системи. На цьому терміні вже починає працювати серце, і це можна розрізнити при ультразвуковому дослідженні.

На п'ятому тижні формуються зачатки ручок, ніжок малюка, а до кінця шостого тижня вже сформуються зачатки пальчиків. Починається формування особи: вже помітні очні западини, місце ротика, а також локалізація вушок. На місці носика вже видно темні точки. Активно формується м'язовий апарат, внутрішнє вухо, ендокринна система. Плодове яйце 5-6 мм в діаметрі вже має зачатки кісткового мозку. Формується вилочкова залоза. Розвивається опорно-рухова система: скелет зараз представлений хрящами, які згодом оссифікуються.

Статеві органи ще не сформувалися, тому при УЗД на такому ранньому терміні визначити стать неможливо. Активно формуються внутрішні органи. Уже утворився пупковий канатик.

Відчуття мами

На цьому терміні майбутня мама вже відчуває всі ознаки раннього терміну вагітності. Дуже характерно ранкове нездужання: слабкість, нудота, можлива блювота. Дуже часто жінки відчувають сонливість. У зв'язку з підвищеним вмістом прогестерону, що викликає розслаблення внутрішньої мускулатури, можуть початися проблеми зі стільцем. Тому жінка обов'язково повинна включати в щоденний раціон продукти, що сприяють поліпшенню травлення, а також дотримуватися достатній питний режим.

Характерні зміни молочних залоз: збільшення, болючість, вже можливо потемніння ареол, проступає венозний малюнок. Матка дещо збільшилася і тисне на сечовий міхур, тому жінки відзначають прискорене сечовипускання.

Можливі болі внизу живота, при появі яких слід обов'язково звернутися до лікаря для виключення ризику переривання вагітності.

Найбільш характерними симптомами є ознаки раннього токсикозу. У нормі симптоми токсикозу спостерігаються до кінця першого триместру вагітності, проте можуть тривати і довше. Інтенсивність їх у всіх жінок індивідуальна, і досить часто майбутні мами взагалі не відчувають нудоти і нездужання.

Типовою ознакою також є зміна смакових уподобань. Жінці може хотітися таких продуктів, які раніше не входили в список улюблених страв. Але до харчування зараз слід ставитися дуже серйозно: малюкові необхідно, щоб надходили всі цінні поживні речовини, з меню необхідно виключити всі шкідливі продукти з наявністю консервантів, барвників, категорично не можна вживати алкоголь.

УЗД в 5-6 тижнів вагітності

На даному терміні вагітності ультразвукове дослідження проводиться для оцінки нормального перебігу вагітності. Ранній ембріональний період характеризується закладкою всіх органів.

При оцінці результатів УЗД слід пам'ятати, що ембріологи оцінюють гестаційний вік не так, як акушери. В акушерстві прийнято термін вагітності відраховувати від першого дня останньої менструації, оскільки точна дата запліднення в переважній більшості випадків невідома. Ембріологи оцінюють реальний термін вагітності, тобто від зачаття. Саме ультразвукове дослідження дозволяє визначити точний ембріональний термін за розмірами плодового яйця, ембріона, плода. Оскільки інтервал від першого дня менструації до овуляції може варіювати від 8 до 16 днів, ембріональний і акушерський термін вагітності може відрізнятися на таку ж кількість днів.

Термін вагітності 5-6 тижнів називається среднеембріональним періодом. У цей період анатомія ембріона для дослідження недоступна, оскільки його розміри дуже малі, і роздільна здатність більшості апаратів УЗД не дозволяє візуалізувати настільки малі деталі.

При проведенні трансвагінальної ехографії (найбільш поширений метод гінекологічного УЗД - через піхву) при наявності маткової вагітності визначається округле анехогенние освіту - плодове яйце 6-7 мм, розташоване в товщі ендометрію. Усередині плодового яйця візуалізуються дві порожнини, які знаходяться одна в іншій. Це первинний жовтковий мішок, а також порожнину Позазародкова целома. Візуалізація плідного яйця можлива зі терміну вагітності 4-5 тижнів. Раніше через малі розміри така діагностика скрутна.

Ультразвукове дослідження на ранніх термінах вагітності дозволяє визначити гестаційний вік ембріона, для більш точних результатів дане дослідження поєднують з визначенням рівня хоріонічного гонадотропіну, концентрація якого на цих термінах змінюється щодня і також дозволяє судити про термін вагітності.

На п'ятому тижні вагітності ембріон розміром близько 5 мм розташований біля стінки жовткового мішка. Жовтковий мішок візуалізується як кістозне освіту з наявністю анехогенного вмісту. Ембріон в желточном мішку знаходиться ексцентрично, створюючи характерну ультразвукову картину «подвійного міхура».

Незважаючи на те, що більшість органів ембріона на даному терміні вже сформовано, їх візуалізація при ультразвуковому дослідженні ще певні складнощі. Тому УЗД на терміні 5-6 тижнів проводиться не з метою визначити, чи нормально розвивається малюк, а з метою підтвердження вагітності.

Вівторок, 01 Березень 2016 17:18

 • Всі матеріали, розміщені на інтернет-сайті www. probirka. org. в тому числі назви розділів,
  є результатами інтелектуальної власності, виключні права на які
  Належать ТОВ «СвітГрупп Айті».
 • Будь-яке використання (включаючи цитування в порядку, встановленому статтею 1274 Цивільного
  кодексу РФ) матеріалів сайту, в тому числі назв розділів, окремих сторінок сайту, можливо тільки за допомогою активної індексується гіперпосилання на www. probirka. org.
 • Словосполучення «пробірки / PROBIRKA. RU »є комерційним позначенням, виняткове право використання якого в якості засобу індивідуалізації організації належить ТОВ« СвітГрупп Айті ».
 • Будь-яке використання комерційного позначення «пробірки / PROBIRKA. RU »можливо тільки в порядку, встановленому пунктом 5 статті 1539 Цивільного кодексу РФ.
 • 2003-2016, ТОВ «СвітГрупп Айті», 16+

127521. м. Москва. вул. Жовтнева, д.98, стор.2.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...