ШОЕ при вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Зміни в організмі

ШОЕ при вагітності

Норма ШОЕ при вагітності

Коли жінка вагітніє, в її організмі починає відбуватися безліч різних змін, також зміни відбуваються і на біохімічному рівні. Якщо порівняти аналіз крові вагітної жінки і небеременной жінки, то вони будуть суттєво відрізнятися. Такі зміни в організмі жінки при вагітності відбуваються для того, щоб були створені максимально комфортні умови для виношування дитинчати.

Лікарі протягом вагітності досліджують кров матері, за допомогою аналізів вони можуть вплинути на стан самої жінки і стан здоров'я її малюка. При нормальному перебігу вагітності (без будь-яких ускладнень) за період виношування у жінки з пальця беруть кров для аналізу чотири рази.

Перший раз на терміні дванадцять тижнів, другий раз на двадцять першої - двадцять другому тижні, після цього в проміжку між двадцять восьмий-тридцятої тижнем і останній раз перед самими пологами. Досліджуючи кров, лікарі насамперед звертають увагу на такий показник, як норма ШОЕ.

Що ж таке ШОЕ?

Дана абревіатура розшифровується так - швидкість осідання еритроцитів. У деяких випадках використовується така абревіатура, як РОЕ, що означає реакція осідання еритроцитів. ШОЕ - це один їх неспецифічних показників, який говорить про те, в якому стані кров.

Для більшого розуміння питання потрібно розібратися, що ж таке еритроцити. Еритроцити є червоні тільця крові, що формуються в червоному кістковому мозку. Найголовнішою функцією еритроцитів є те, що вони переносять кисень і поживні речовини до тканин і органів організму. Найважливіше речовина, що знаходиться в цих клітинах, це гемоглобін.

Завдяки гемоглобіну кров'яні тільця мають червоний колір. У крові людини еритроцити проживають не більше чотирьох місяців. Через цей період часу вони зношуються і старіють, після цього вони осідають в селезінці і в печінці і руйнуються остаточно. Кістковий мозок в цей період виробляє на заміну старим еритроцитів нові.

Які зміни при вагітності відбуваються в організмі жінки?

В організмі людини є дуже багато червоних тілець крові. Наприклад, якщо людина важить близько шістдесяти кілограмів, то в його крові загальна кількість еритроцитів становить двадцять п'ять трильйонів. Для зручності в дослідженні медичними працівниками було прийняти рішення досліджувати такі клітини в змісті 1 кубічного міліметра крові.

Щоб визначити в крові кількість еритроцитів потрібно провести загальний (клінічний) аналіз. Тепер необхідно докладніше розібратися. Що ж таке ШОЕ. Уявімо собі таку картину - кров, яку взяли з пальця вагітної, наливають в вертикальну скляну ємність. На дно даної ємності будуть осідати еритроцити, це можна спостерігати.

Через деякий час все еритроцити осядуть на дно, а плазма так і залишиться нагорі. Нас цікаві червоні тільця, які осіли на дно посудини, а саме їх кількість.

Які норми ШОЕ?

Якщо жінка не вагітна, то в її крові норма ШОЕ - до 15 мм на годину. Якщо у невагітної жінки цей показник збільшено, то це може свідчити про виникнення пухлин, про наявність запальних процесів, про захворювання нирок.

Також ШОЕ має властивість підвищуватися при кровотечах (також і при менструації) і при анеміях. Якщо в плазмі збільшено кількість білка, то вона стає більш в'язкою, будова еритроцитів при цьому порушується і ШОЕ знижується.

Даний показник також низький у тих людей, які голодують або вживають рослинну їжу. Під час вагітності норма ШОЕ - близько 45 мм на годину. У перших двох триместрах вагітності ШОЕ має властивість знижуватися, але у деяких жінок цей показник підвищується. На останніх місяцях виношування дитини ШОЕ збільшується приблизно в три рази. Також цей показник завищений і в ранньому післяпологовому періоді.

У деяких випадках ШОЕ може бути неправильно визначена. Для підтвердження або спростування можливих порушень з боку здоров'я потрібно повторно здати аналіз.

5 з 5, проголосувало 1

Норма ШОЕ при вагітності

Під час вагітності в організмі жінки зміни відбуваються на всіх рівнях, в тому числі, і на біохімічному. Якщо у невагітної жінки показники, скажімо, крові, будуть одні, то у вагітної - абсолютно інші. Більш того, можемо умовно взяти клонів, але один з них буде вагітним, а другий - ні. Даємо стовідсоткову гарантію, що показники аналізів у них будуть істотно відрізнятися.

Подібні зміни в організмі спрямовані на створення сприятливих умов для виношування, а також забезпечення зростання і розвиток плоду.

Дослідження крові дає лікаря цінну інформацію щодо стану здоров'я людини. Під час неускладненій вагітності кров (з пальця) здають 4 рази: до 12 тижня, в 20-21 тиждень, в 28-30 тижнів, безпосередньо перед пологами. Один з показників, на який звертає увагу лікар, - ШОЕ.

Що таке ШОЕ?

Абревіатура ШОЕ розшифровується так: швидкість осідання еритроцитів. Іноді в літературі зустрічається скорочення РОЕ (реакція осідання еритроцитів). ШОЕ, власне, - один з неспецифічних показників стану крові. Щоб розглянути це питання, давайте спочатку з'ясуємо, що таке еритроцити?

Еритроцити - червоні кров'яні тільця, які утворюються в червоному кістковому мозку клітини крові. Основна функція еритроцитів - перенесення кисню і поживних речовин до тканин і органів. Більшу частину цих клітин займає білок гемоглобін, якому еритроцити зобов'язані своїм червоним кольором. Тривалість життя еритроцитів становить в середньому 120 днів. «Постарілі» і «зношені» клітини осідають в селезінці і печінці, де руйнуються. В цей час в червоному кістковому мозку йде вироблення нових еритроцитів.

Читайте також Згустки крові при вагітності

У крові людини міститься величезна кількість еритроцитів. Наприклад, у людини з масою тіла 60 кг їх загальне число дорівнює 25 трильйонів! Для зручності діагностики було вирішено досліджувати вміст цих клітин в одному кубічному міліметрі (1 мкл). Визначення кількості еритроцитів крові проводиться за допомогою загального (клінічного) аналізу крові.

Так що ж означає швидкість осідання еритроцитів? Давайте уявимо, що свіжу кров налили в тонку скляну (розташовану вертикально) трубку. Ми побачимо, як під дією сили тяжіння еритроцити почнуть осідати на дно трубки. У підсумку на дно осядуть еритроцити, а зверху залишиться прозора плазма. Кількість еритроцитів (в міліметрах), які за 1 годину осядуть на дно, і представляють, в нашому випадку, інтерес.

Норми ШОЕ

У невагітних жінок норма ШОЕ становить до 15 мм / год. Збільшуватися цей показник може при запальних процесах, розвитку пухлин, захворюваннях нирок, анеміях, кровотечах, в тому числі, менструальних. Якщо ж у жінки спостерігається надлишок білка в плазмі крові, збільшується її в'язкість, порушується будова еритроцитів, ШОЕ, навпаки, знижується. Також занижений цей показник у людей, які віддають перевагу рослинній їжі або у голодуючих.

При вагітності показник швидкості осідання еритроцитів може, як збільшуватися, так і зменшуватися. Вважається нормою, якщо показник ШОЕ у вагітної жінки - до 45 мм / год.

Протягом перших шести місяців вагітності зазвичай спостерігається зниження ШОЕ. Правда, у деяких жінок, навпаки, відзначається підвищення цього показника. А ось до кінця вагітності ШОЕ збільшується майже в 3 рази. Також підвищення спостерігається і в ранньому післяпологовому періоді.

Буває таке, що ШОЕ, з якихось причин, визначена неправильно. Для того, щоб підтвердити або спростувати припущення про явні порушення з боку здоров'я, необхідно здати повторний аналіз. Причому зробити це краще в іншій лабораторії.

Спеціально для beremennost. net - Ксенія Дахно

СО при вагітності

СО - один з показників загального клінічного аналізу крові. Розшифровується як швидкість осідання еритроцитів. той показник є неспецифічним маркером запалення різного генезу. Зазвичай СО визначають з венозної крові за методом Вінтроба.

СО є досить мінливим показником в організмі людини. Так, у новонародженої дитини СО дуже повільне, до підліткового віку показник СО визначається нарівні з дорослими. У літньому віці показник СО збільшений. Вагітність так само має свої певні коливання цього показника.

Під час вагітності жіночий організм піддається різним змінам з боку всіх органів і систем. Винятком не є і кровотворна система жінки. Біохімічні показники в організмі вагітної і не вагітної жінки сильно відрізняються один від одного. При проведенні загального клінічного аналізу крові давно помічено, що у невагітної жінки буде в нормі кількість еритроцитів, гемоглобіну, тромбоцитів, а у вагітної жінки може знижуватися гемоглобін і підвищуватися СО.

Норма СО при вагітності

Показник СО у вагітних підвищується, в порівнянні зі звичайним показником у жінок, що становить до 15мм / ч. Норма СО у вагітних коливається до 45 мм / год.

Показник загального клінічного аналізу крові СО може свідчити про багатьох запальних процесах в організмі, таких як:

 • Інфекція;
 • Захворювання нирок;
 • Захворювання ендокринної системи;
 • Отруєння хімічними агентами;
 • Інтоксикація;
 • Захворювання печінки;
 • Похилий вік.

Чому при вагітності підвищується СО?

При вагітності змінюється комбінація білкових фракцій в плазмі крові, тому підвищений СО при вагітності не є сигналом запального процесу.

Норма СО у вагітних жінок в крові має свою динаміку зміни. Так, в перші два триместру вагітності СО може знижуватися, а до кінця терміну вагітності і в післяпологовому періоді цей показник може різко підвищитися. Слід пам'ятати, що кожен організм індивідуальний, і динаміка зміни СО при вагітності може змінюватися у різних жінок, тому підвищений СО у вагітних в різні триместри до 45мм / ч не є приводом для занепокоєння. Зниження СО при вагітності так само не є приводом для побоювань. Причиною даного процесу може бути:

 • Підвищена в'язкість крові;
 • Неврози;
 • Застосування фармацевтичних препаратів.

При цьому найнижчий показник СО може бути при таких патологіях, як:

 • Cерповідно-клітинна анемія;
 • Миодистрофия;
 • Голодування;
 • Полицитемия.

Тому в деяких випадках все - таки слід звернутися до лікаря, щоб він розвіяв всі ваші сумніви і визначив наявність або відсутність захворювання.

Аналіз крові - СО при вагітності

Загальний клінічний аналіз крові при вагітності необхідно здавати 4 рази:

 • У першому триместрі;
 • На 21 тижні;
 • На 28 тижні;
 • Перед пологами.

Даний аналіз є простим, недорогим і ефективним методом контролю показників організму і їх зміни. Виконання даної процедури допоможе вчасно побачити патологічні зміни в системі крові у вагітної жінки і їх скорегувати.

Похибка лабораторії може бути також причиною неправильного визначення даного показника в організмі вагітної жінки. При підозрі на помилковий результат бажано повторити загальний клінічний аналіз крові в іншій лабораторії.

При оцінюванні показника СО при вагітності не можна судити про загальну картину і стані організму тільки за одним показником. Важливо враховувати всі дані клінічного аналізу крові для правильних висновків і вірного діагнозу.

Статті по темі:
Діарея при вагітності Ні для кого не секрет, що саме «завуальовано» науковим словом діарея. Явище це малоприємне для будь-якої людини, а під час вагітності - воно просто небезпечно. Як вагітної уберегти себе від цієї напасті і що робити, якщо вона все-таки трапилася - читайте наші рекомендації. Болить правий бік при вагітності З ростом живота при вагітності внутрішні органи все більше зміщуються в сторону, і больові відчуття починають віддавати в бік. Як зрозуміти, який саме орган турбує - розбираємося, що у нас в правому боці.
Як зняти набряки при вагітності? Якщо ви набрякає при вагітності, а аналізи кажуть, що з організмом все гаразд, значить, потрібно міняти спосіб життя і харчування. Вчимося самостійно справлятися з фізіологічними набряками під час вагітності. Аналіз сечі при вагітності - расшіфровкаМочевиделітельная система першою реагує на будь-які зміни в організмі, тому так часто лікарі змушують вагітних здавати аналізи. Про що може розповісти аналіз сечі при вагітності - читайте в нашій статті. І запасайтеся баночками!
Не знаєш, що вдягнути? Стань модною негайно! Ваше ім'я * Адреса електронної пошти * Інші статті: Залізо для вагітних У період вагітності жіночий організм особливо потребує вітамінах та мікроелементах для нормального розвитку плода і збереження свого гарного самопочуття. У цій статті ми розповімо про найбільш про важливість заліза і препаратах, які допоможуть заповнити його дефіцит. Цитомегаловірус і вагітність У період вагітності майбутню маму підстерігає маса «пасток» у вигляді різних інфекцій, вірусів і інших захворювань. Деякі з них не здатні нашкодити ще не народженого маляти, інші ж являють собою загрозу здоров'ю матері і дитини. Чим лікувати нежить при вагітності? Зазвичай при нежиті ми відразу йдемо в аптеку за краплями. Але при вагітності цього робити не можна, адже будь-які ліки через слизову носа моментально потрапляє в кровотік. Чим можна лікувати нежить вагітним - відповімо на це питання в нашій статті.

Показники ШОЕ при вагітності: що вважати нормою?

Рейтинг: 11111 5 з 5 (2 голосів) 06/10/2014

Про те, що вагітність - не хвороба, а природний стан організму, майбутнім мамам не розповідає тільки ледачий. І це твердження дуже недалеко від істини, однак виникають закономірні питання: якщо поняття «вагітна жінка» рівнозначно словосполученню «здорова жінка», чому жінкам в положенні призначають такий великий обсяг лабораторних та інструментальних обстежень? Чого бояться медики і що означають ті чи інші результати аналізів, наприклад показник ШОЕ при вагітності?

Дослідження крові: ШОЕ - що є норма?

Насамперед давайте детальніше розберемося з однією з обов'язкових складових загального аналізу крові - ШОЕ. Дана абревіатура розшифровується просто - швидкість осідання еритроцитів. Визначення значення ШОЕ не допоможе лікарю поставити точний діагноз, однак цей показник завжди підтвердить або спростує наявність запального процесу в організмі. Яким чином? Щоб зрозуміти це, нам необхідно відкрити для себе таку цікаву науку, як фізіологія людини.

Наша кров складається з рідкої частини (плазми) і формених елементів (еритроцити, лейкоцити, тромбоцити). Найбільш чисельними представниками останніх є еритроцити; вони мають форму двояковогнутого диска і іменуються червоними кров'яними тільцями. Мембрана кожного еритроцита має негативним зарядом. Саме це властивість перешкоджає склеюванню червоних клітин і перетворює головну рідина нашого організму під суспензія.

Звичайно, якщо деяка кількість крові вилучити з судинного русла і поставити відстоюватися, еритроцити обов'язково осядуть на дно пробірки, однак у здорової людини з непошкодженими червоними кров'яними тільцями і нормальною кількістю фібрину (який також змінює заряд мембрани еритроцитів) швидкість їх осідання невелика. Як тільки еритроцити пошкоджуються або в плазмі збільшується обсяг фібрину (що відбувається при запаленні будь-якої етіології або на тлі неприродною активізації імунної системи), ШОЕ підвищується.

У здорової невагітної жінки цей показник загального аналізу крові коливається в діапазоні 5-15 мм / год, що пов'язано з особливостями гормональної системи і регулярними кровопотерями (місячні). Як тільки відбувається імплантація плодового яйця в ендометрій, ШОЕ починає збільшуватися, тому медики стверджують, що підвищена ШОЕ при вагітності (більше 15 мм / год) - це норма, приводу для переживань немає.

ШОЕ при вагітності - все вище і вище

Про те, чому підвищується швидкість осідання еритроцитів під час вагітності, можна говорити дуже довго. Однак вам варто запам'ятати 3 основних фактори, що викликають зміну даного показника:

 • Підвищення ШОЕ при вагітності обумовлено зростанням рівня фібриногену в крові (особливо в третьому триместрі). Таким чином організм майбутньої матері показує свою готовність адекватно реагувати на саме грізне ускладнення - кровотеча;
 • Цей показник збільшується через розвитку анемії у вагітних: еритроцити, які беруть участь в фетоплацентарном кровообігу, руйнуються швидше, а утворення нових сповільнюється внаслідок підвищеної витрати мікроелементів і вітамінів;
 • Якщо жінка в період виношування дитини харчується переважно рослинною їжею, у неї ШОЕ буде вище, ніж у тій майбутньої мами, яка вважає за краще м'ясну дієту.

Так яка ж норма ШОЕ при вагітності? Медичні довідники і практикуючі лікарі одностайно відповідають - 45-50 мм / год. Перші шість місяців цей показник може бути трохи нижче зазначеного числа, але в останньому триместрі виношування варто орієнтуватися саме на таке значення.

Якщо ШОЕ продовжує підвищуватися, необхідно уважніше придивитися до свого здоров'я. Можливо, це перший дзвіночок прихованого перебігу пієлонефриту, патології кровотворної системи або передчасного відшарування плаценти. У будь-якому разі не піддавайтеся паніці, а звертайтеся за порадою і роз'ясненнями до вашого акушера-гінеколога - він уже точно знає все про ШОЕ при вагітності.

ШОЕ при вагітності

?

Під час виношування малюка в організмі майбутньої матері відбуваються різні зміни практично на всіх рівнях, в тому числі і на біохімічному. Якщо зазвичай у жінки показники, припустимо, крові будуть одні, то під час вагітності вони зовсім інші. Крім того, можна взяти клонів і один з них буде вагітним, а інший ні, і показники будуть зовсім різні. Такі зміни в організмі жінки повинні бути спрямовані на те, щоб створити нормальні і повноцінні умови для виношування плоду. Завдяки аналізам лікар зможе дати повноцінну інформацію, яка стосується стану здоров'я майбутньої матері. Якщо вагітність протікає нормально, то кров з пальця буде здаватися близько чотирьох разів: до дванадцятого тижня, в двадцять один тиждень, в тридцять тижнів, а також перед самими пологами. І найголовнішим показником є ​​аналіз на ШОЕ при вагітності.

Що ж таке показник ШОЕ при вагітності?

Взагалі, дана абревіатура розшифровується як - швидкість осідання еритроцитів. Також, часом в літературі може зустрічатися наступне скорочення РОЕ. Еритроцити - червоні кров'яні тільця - мають оболонку і складаються з сіточки, в петлях якої міститься гемоглобін. Гемоглобін - білкова речовина, що містить залізо і забезпечує функцію еритроцитів по перенесенню кисню до тканин і органів людського організму. Час життя еритроцитів становить близько ста двадцяти днів, а вже виснажені клітини здатні осідати в печінці і селезінці, де вони і будуть руйнуватися. В цей час в кістковому мозку будуть вироблятися нові еритроцити. Варто відзначити, що в крові людини міститься безліч еритроцитів.

Припустимо, у людини, маса тіла якого складає близько шістдесяти кілограмів, загальне Число ШОЕ в крові при вагітності становить приблизно 25 трілліонав. Ось це ШОЕ при вагітності норма. Визначення кількості еритроцитів в крові визначається загальним аналізом крові. Якщо відзначається підвищений ШОЕ при вагітності, лікар зверне на це увагу і, можливо, призначить додаткові аналізи.

Норма ШОЕ у вагітних - до 45 мм / год. У невагітних - до 15 мм / год.

У вагітних жінок існує своя норма еритроцитів. А збільшуватися показник може через запальних процесів, захворювання нирок, розвитку пухлин, кровотечі, анемії. Якщо спостерігається надлишок білка, значно збільшується в'язкість крові, то рівень еритроцитів також може збільшуватися. При вагітності показник швидкості осідання збільшується, або зменшується.

?
 • ШОЕ при вагітності. Коли варто панікувати?
Стаття
 • Переглядів: 6649

Автор

Давайте для початку розберемося в поняттях. Швидше за все, слово "ШОЕ" на слуху у багатьох, навіть у тих, хто, власне, не замислюється, підвищена вона чи ні. І якщо ми тільки й чуємо з екранів телевізорів про ШОЕ, а також читаємо в інтернеті, то, значить, цей показник дійсно важливий і інформативний, бо відображає стан нашого організму.

ШОЕ є не що інше, як швидкість осідання еритроцитів у крові людини. Існують свої показники для вагітних і не вагітних жінок, для новонароджених, маленьких дітей, для чоловіків і людей похилого віку. Як то кажуть, не можна міряти всіх однією гребінкою, це було б помилкою.

Отже, ШОЕ при вагітності та ШОЕ організму, що не виношує в даний момент плід, відрізняються. Швидкість осідання еритроцитів буде абсолютно різною. Віджили свій вік еритроцити (хоча про вік говорити не доводиться, бо тривалість їх життя всього 120 днів), потрапляють в печінку і селезінку, де вмирають, тобто руйнуються і виводяться з організму, а в червоному кістковому мозку відбувається вироблення нових.

Вважається, що ШОЕ при вагітності може значно збільшуватися, і це - не привід для паніки. Так і має бути. Норма ШОЕ при вагітності становить 45 мм / год, тоді як у звичайних жінок норма - 15 мм / год.

Але багато що залежить, звичайно, не тільки від цих показників, і грамотний професійний лікар повинен обов'язково це враховувати. На ШОЕ при вагітності або без неї значно впливає (і ми підкреслюємо слово значно) раціон харчування. Наприклад, ті, хто вважає за краще рослинну їжу, мають занижені показники і навпаки, любителя м'яса при аналізі даху виявлять інші дані. Впливають на показники і приховані запальні процеси, про які людина може і не здогадуватися, але в організмі вони, тим не менш, присутні.

Багато хто задається питанням - чому ШОЕ, підвищений при вагітності, викликає тривогу лікарів?

Дійсно, незважаючи на те, що показники ці можуть скакати на різних стадіях вагітності, саме їм лікарі приділяють особливу увагу. Як ви знаєте, процедура здачі аналізів на ШОЕ при вагітності, є обов'язковою для всіх майбутніх породіль.

Досліджуючи ШОЕ при вагітності лікар визначає загальний стан жінки і перебіг вагітності. На жаль, якщо показник цей стрімко повзе вгору, значить, в організмі відбуваються запальні процеси і необхідно встановлювати їхню справжню причину. Запальні процеси можуть свідчити, скажімо, про захворювання нирок, порушення обмінних процесів в організмі і навіть злоякісних пухлинах.

Але не варто панікувати, іноді подібні аналізи робляться кілька разів з перервами в 1-2 дня. Часто буває, що первинні проби на визначення швидкості осідання еритроцитів виявилися не зовсім точними, тому, щоб переконатися в їх правильності та інформативності, необхідно здавати аналізи кілька разів. І бажано проводити дослідження в декількох лабораторіях.

І нарешті, кілька слів про загальний зміні даного показника.

Перші шість місяців вагітності ШОЕ нижче, ніж в останньому триместрі. І це теж нормально, не варто панікувати. В останньому триместрі показники різко зростають і збільшуються майже в три рази! Лікарі знають про це, тому спокійно ставляться до подібних перепадів. Також висока швидкість осідання еритроцитів є нормою і в післяпологовий період, перші тижні після пологів. А потім ці показники повільно, але неухильно приходять в норму. Тобто будуть прагнути знову до 15 мм / год.

Якщо ви плануєте стати мамою, то досліджувати кров треба заздалегідь, щоб уберегти себе від несподіваних і не завжди приємних сюрпризів. В тому числі, необхідно здати аналізи і на ШОЕ, а також правильно і бслансірованно харчуватися.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...