Зміни в організмі жінки при вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Зміни в організмі

Зміни в організмі жінки при вагітності

Зміни в організмі при вагітності

Вагітність - особливий період в житті кожної жінки, який супроводжується різними змінами в організмі. Втім, це й не дивно, оскільки зараз весь організм майбутньої мами працює на те, щоб зберегти недавно зародилася життя і забезпечити новій людині правильний розвиток, харчування, комфорт і тепло. Саме тому організм жінки починає працювати по-іншому, посилено виробляючи одні і блокуючи інші гормони, провокуючи не тільки фізіологічні, але і психічні зміни.

Природно, не можна не відзначити змін, які проявляються зовні або які явно відчуває сама жінка. Це стосується змін:

  • Груди (вона набухає, стає чутливою, кількість її часточок збільшується, ареоли сосків змінюють колір);
  • Зубов (як правило, їх стан погіршується);
  • Волос (у одних жінок вони починають «лізти клаптями», у інших, навпаки, стають сильними і красивими);
  • Нігтів (зазвичай в кращу сторону);
  • Маси тіла (з ростом малюка, а також в результаті фізіологічних змін в організмі жінки відбувається збільшення її маси тіла; ідеальна надбавка становить 12-13 кг.).

Проте, існують зміни, які не видно оточуючим і, в той же час, не особливо відчуваються майбутньою матір'ю. Це відноситься до внутрішніх органів, а також до процесів, що відбуваються в них.

Зміни при вагітності: серце

З тих пір, як в організмі жінки зародилося нове життя (і в міру наближення дати пологів) серце починає відчувати додаткове навантаження. В першу чергу це пов'язано з появою додаткового плацентарного кола кровообігу. В результаті серце змушене пристосовуватися (маса серцевого м'яза збільшується). Крім того, до сьомого місяця вагітності в організмі вагітної обсяг крові збільшується до максимальних показників - 5500 мл.

Зміни при вагітності: артеріальний тиск

Якщо вагітність неускладнена, то цей показник практично не змінюється. Навпаки, звичне підвищений тиск до середини терміну, завдяки гормону прогестерону, стабілізується.

Читайте також Колір статевих губ при вагітності

Зміни при вагітності: легкі

Зараз організм жінки потребує посиленого надходження кисню, адже він працює за двох. З цієї причини посилюється діяльність легенів, обсяг яких зростає.

Зміни при вагітності: нирки

Цей орган також відчуває подвійне навантаження, адже тепер йому потрібно виводити продукти обміну не тільки вагітної жінки, але і її дитини. Оскільки під час виношування малюка знижується тонус сечового міхура, може виникнути застій сечі. Це небезпечно інфікуванням сечових шляхів і виникненням (чи загостренням) пієлонефриту.

Зміни при вагітності: органи травлення

З настанням вагітності багато жінок стикаються з таким явищем як печія. Деяким «щасливицям» доводиться миритися не тільки з ранковою нудотою, але і блювотою. Справа в тому, що в першому триместрі особливі зміни відбуваються в органах травлення. Багато жінок відзначають зміна смакових відчуттів і поява пристрасті до нетипових «смакоти» (наприклад, глині, крейди і навіть милу!).

З боку кишечника спостерігається «бойкот»: деякі вагітні відзначають проблеми зі стільцем, причому іноді запори супроводжують вагітність аж до пологів. За зниження тонусу кишечника відповідальні гормони.

Зміни при вагітності: суглоби

Природа подбала про те, щоб малюкові легше було вийти назовні, тому на певному етапі суглоби майбутньої мами стають особливо рухомими. В першу чергу, це стосується зчленувань таза. Саме через це деякі вагітні починають ходити «в раскорячку» або «як качечки». Якщо при цьому відчуваються болі в області лона, необхідно звернутися до лікаря.

Окремим пунктом хотілося б відзначити зміни, що відбуваються на психологічному рівні. З настанням вагітності переважна більшість жінок стурбовані питаннями власного здоров'я, розвитку малюка, родового процесу та ін. Під впливом гормонів відбуваються часті зміни настроїв, іноді проявляється плаксивий або явно депресивний стан. Одні жінки бувають без розуму від виду зростаючого живота, в той час як інші панікують, що стають не привабливими для чоловіка. Щоб вагітність жінки не затьмарювалася необгрунтованим і надуманим, близькі родичі, а особливо чоловік, повинні зробити все можливе, щоб очікує малюка жінка почувалася найкрасивішою, захищеної, потрібною і щасливою.

Спеціально для beremennost. net - Ольга Павлова

Зміни в організмі жінки в період вагітності

Вагітність - період напруги і навантаження для жінки. Кожен орган і системи органів зазнають певні функціональні зміни, використовуючи наявні в організмі резерви. Всі зміни, що відбуваються в організмі вагітної, носять Адаптаційний характер і спрямовані на те, щоб забезпечити:

  • Сприятливий розвиток плода (адекватне постачання зростаючого організму плода киснем, поживними речовинами і виведення продуктів його життєдіяльності);
  • Належну і необхідну підготовку організму матері до процесу народження дитини, відновлення після пологів і грудного вигодовування.

Зміни в організмі вагітної жінки Природні . Однак, під час вагітності відбувається складна перебудова і значно зростає навантаження на всі органи і системи матері, з якими здорова жінка при правильній організації праці, відпочинку та харчування зазвичай легко справляється. Виконання здоровою жінкою основних правил гігієни забезпечують нормальний перебіг вагітності і адекватну підготовку організму матері до пологів і годування дитини. І вагітність робить позитивний, оздоровчий вплив на жіночий організм.

Змінюється функція центральної нервової системи, що регулює всі життєві процеси; наслідком є ​​зниження збудливості спинного мозку, що веде до розслаблення мускулатури матки, що забезпечує їй стан спокою.

Утворені під час вагітності нові залози внутрішньої секреції (жовте тіло і плацента) і більш напружена робота всієї ендокринної системи сприяє виробленню гормонів, необхідних для підтримки і розвитку вагітності.

Найбільші зміни при вагітності відбуваються в статевих органах жінки. Найбільш виражені зміни відбуваються в матці, вона істотно збільшується і змінюється з перебігом вагітності. Істотні зміни відбуваються і інші відділи статевої системи.

Зростає навантаження на серцево-судинну систему. Посилюється скорочувальна робота серця, відбувається невелике збільшення його обсягу, внаслідок чого кров, насичена киснем, швидше доставляється до життєво важливих органів матері, в тому числі і до матки.

Доводиться активніше працювати і сечовидільної системи. Адже в період вагітності цій системі необхідно виводити з організму як продукти обміну речовин самої вагітної жінки, так і продукти обміну речовин зростаючого плода.

Травна система так само зазнає змін у своїй роботі. Внаслідок впливу гормонів і матки, що відбувається зниження тонусу шлунково-кишкового тракту, шлунок з горизонтального положення переходить у вертикальне, збільшується всмоктування в кишечнику мікроелементів, води, поживних речовин.

У період вагітності відбуваються зміни в шкірному покриві жінки, що часто провокує виникнення безлічі різноманітних проблем зі шкірою, нігтями і волоссям.

Під час вагітності відбувається активація всіх обмінних процесів для забезпечення зростаючих потреб плоду, плаценти, матки, а також метаболізму в організмі матері. Яка вимагає більш продуманого раціону харчування.

Найбільш помітна зміна, що виявляється у вагітної жінки - це зміна маси тіла. До кінця вагітності вага жінки збільшується приблизно на 10-12 кг. Жінці необхідно стежити, щоб збільшення маси тіла істотно не перевищувало норми і, в той же, час небажано набирати недостатню вагу. І те, і інше може спровокувати численних проблем під час вагітності, тяжких пологів, появи на світло маловесних або з надмірною вагою дітей, в гіршому випадку до викидня.

Великі зміни зазнає і психологічний стан жінки - адже, лише через кілька місяців жінка стане матір'ю. Однією з особливостей цього періоду є поява особливого емоційного настрою жінки на виношування дитини, пологи.

Переглядів: 4827

Рубрика: Зміни в організмі жінки

Зміни в серцево-судинній системі під час вагітності відбувається за рахунок значного збільшення на НЕ навантаження і активізації її діяльності.

Опубликованно: Dec 17th 2012 | Автор: mypregnancy | Переглядів: 3062

Шкіра під час вагітності зазнає деякі зміни, які обумовлені відбуваються в цей період гормональними, фізіологічними і емоційними змінами в усьому організмі жінки. Адже стан і зовнішній вигляд шкіри безпосередньо залежить від...

Опубликованно: Dec 17th 2012 | Автор: mypregnancy | Переглядів: 30964

Під час вагітності відбувається активація всіх обмінних процесів для забезпечення зростаючих потреб плоду, плаценти, матки, а також органів і тканин материнського організму. Зростає основний обмін речовин і споживання кисню.

Опубликованно: Dec 17th 2012 | Автор: mypregnancy | Переглядів: 4882

Нормальним протягом вагітності вважається збільшення маси тіла в середньому на 12 кг з коливаннями від 10 до 15 кг. Зазвичай в першу половину вагітності маса тіла збільшується на 4 кг, у другу - в 2 рази більше.

Опубликованно: Dec 17th 2012 | Автор: mypregnancy | Переглядів: 3816

Жіноча статева система включає в себе статеві залози (яєчники), внутрішні статеві органи (маткові труби, матка, піхва), зовнішні статеві органи (великі і малі статеві губи, переддень піхви, клітор), молочні залози.

Опубликованно: Dec 17th 2012 | Автор: mypregnancy | Переглядів: 20651

Виникнення і розвиток вагітності супроводжуються ендокринними змінами материнського організму. Складність змін визначається тим, що на діяльність залоз внутрішньої секреції матері дуже великий вплив мають гормони плаценти, а також плід...

Опубликованно: Dec 17th 2012 | Автор: mypregnancy | Переглядів: 5111

Під час вагітності функція центральної нервової системи (ЦНС) організму матері зазнає значних змін. Які, в свою чергу, впливають на зміну роботи і взаємодії інших органів, систем і процесів.

Зміни в організмі жінки при вагітності

Під час вагітності спостерігаються істотні зміни всіх органів і систем жіночого організму, що носять пристосувальний характер і спрямовані на формування оптимальних умов для росту і розвитку плода.

.

Зміни нервової системи в організмі жінки при вагітності

З самого моменту настання вагітності в центральну нервову систему матері починає надходити потік нервових імпульсів від рецепторів (чутливих нервових закінчень) матки, що росте плодового яйця. Вплив цього потоку імпульсів гальмує кору головного мозку і підкіркові структури, що призводить до сонливості у вагітних. Це не тільки результат впливу рецепторів, а й вплив прогестерону, спрямованого на збереження вагітності. Це «натяк» організму, що зародилася всередині нього життя треба оберігати. У вагітних жінок формується деяка відстороненість, «погляд всередину себе». У деяких навіть трохи гальмується інтелект, утруднюється читання, рішення кросвордів. Спостерігаються і емоційна лабільність, легка вразливість, плаксивість, страждають пам'ять і запам'ятовування. Тому здатність до навчання вагітних погіршується.

Ці порушення характерні для 1-11 триместрів вагітності Потім все це поступово проходить. Перед пологами вся нервова система активізується, організм вагітної як би прокидається, підвищується тонус спинного мозку і нервових елементів матки, що сприяє початку родової діяльності.

Зміни в серцево-судинній системі в організмі жінки при вагітності

Кровообіг матері також зазнає значних змін, що дозволяють забезпечити необхідну для плода інтенсивність доставки кисню і поживних речовин і видалення продуктів обміну речовин.

Збільшується об'єм циркулюючої крові, причому вже навіть в I триместрі вагітності. Надалі він зростає, досягаючи максимуму до 36-му тижні. Обсяг циркулюючої крові в цьому терміні збільшений на 30-50% до вихідного обсягу, до вагітності. Поступово намічається переважне збільшення обсягу плазми крові і в набагато меншому ступені - клітинних елементів крові. Спостерігається деяке розрідження крові, гідремія, що забезпечує її кращу плинність. Це покращує проходження крові по судинах плаценти і інших життєво важливих органів - нирок, печінки, головного мозку. При цьому виникає так звана фізіологічна анемія - зниження гемоглобіну від 130 г / л до 110 г / л. В кінці I і початку II триместру формується матково-плацентарний коло кровообігу. Хоча кров матері і плоду не змішується, але взаємний вплив підтверджено. Зміна кровообігу в матці впливає на кровообіг в плаценті і стан плода, і навпаки. Судини матки і плаценти мають низький опір току крові, кровообіг регулюється пасивно, за рахунок коливань артеріального тиску у матері. Стінки дрібних судин - капілярів матки і плаценти стають легко проникними для води, солей і легких білкових ланцюгів. Це покращує обмін речовин між кров'ю і тканинами.

Збільшення об'єму циркулюючої крові навантажує серце, і виникає збільшення частоти серцевих скорочень - тахікардія. Гранично нормальним вважається збільшення частоти до 90-96 ударів в хвилину.

Зміни в органах дихання в організмі жінки при вагітності

Дихальна система вагітної змінюється відповідно до змін в серцево-судинній системі. Збільшення об'єму циркулюючої крові і почастішання ритму серцевих скорочень спричиняють частішання і поглиблення дихання через сталості співвідношення між кількістю крові, що протікає через легені, і обсягом вдихуваного повітря.

Плід, що розвивається в процесі життєдіяльності виділяє підвищену кількість вуглекислого газу - СО2. Потрапляючи в кров матері, вуглекислота викликає почастішання дихання, щоб швидше позбавити організм від надлишку вуглекислого газу.

Почастішання дихання відбувається і через збільшення розмірів матки в другій половині вагітності, яка здавлює всі внутрішні органи, в тому числі грудну клітку, а це знижує об'єм легенів, поглиблює і робить частішим дихання

Але частота дихання не повинна збільшитися більш 20-22 подихів у хвилину.

Гормональні зміни в організмі жінки при вагітності

Наступ і розвиток вагітності супроводжуються вираженими змінами в гормональній системі організму жінки. Складність цих змін визначається впливом гормонів плаценти і плода на діяльність залоз внутрішньої секреції матері.

Наступ і прогресування вагітності підтримує жовте тіло вагітності. Ця структура в яєчнику формується після овуляції, викиду яйцеклітини з яєчника. У порожньому фолликуле, бульбашці, в якому розвивалася яйцеклітина до свого остаточного дозрівання і виходу в «світло», клітини оболонки швидко перетворюються в лютеофори (жовтець - жовта квіточка, лютеїн - жовтий пігмент, тому структура в яєчнику називається жовтим тілом), що виділяють гормон прогестерон, який і забезпечує розвиток ембріона в перші 2-3 місяці. Чималу роль відіграє прогестерон в процесі імплантації плодового яйця в ендометрій. З початком розвитку трофобласта, а потім плаценти жовте тіло поступово піддається зворотному процесу. Далі розвиток вагітності і зростання ембріона і потім - плода забезпечує плацента.

З гормональних залоз майбутньої матері спочатку розглянемо гіпофіз, «слізки», що висить у нижнього краю великих півкуль головного мозку. У ньому утворюються всі гормони, які керують діяльністю залоз внутрішньої секреції.

Вони знаходяться в передній долі, яка при вагітності збільшується в 2-3 рази, оскільки там відбувається повний перерозподіл всіх членів цього «ради». Збільшений в 5-6 разів пролактин (про - для, Лактіс - молоко) блокує фолликулостимулирующий і лютеїнізуючого гормону, тому у вагітної припиняється дозрівання яйцеклітин і менструальні цикли не відбуваються. З розвитком плаценти функіію пролактину з розвитку молочних залоз і вироблення в них молозива і молока приймає на себе плацентарний лактоген (лактос - молоко і генезис - освіту), т. Е. Молоко-який утворює гормон.

Значно зростає продукція тиреотропного гормону, ТТГ. Відповідно, у вагітної підвищується продукція ТЗ і Т4 - гормонів щитовидної залози. Вони забезпечують належний рівень обміну речовин, оптимальний для росту і розвитку плода. У частини жінок навіть відбувається деяке збільшення щитовидної залози.

Але за цим слід підвищення активності тироксин-зв'язуючої здатності сироватки крові, що обумовлено впливом гормонів фето-плацентарної системи.

Функція паращитовидних залоз знижена, через це може порушитися вміст кальцію в крові вагітної, що викликає болісні судоми в литкових м'язах, в стопах.

Тому з перших тижнів вагітності потрібно збільшити вміст кальцію в крові шляхом прийому продуктів, багатих кальцієм, або призначення ліків, солей кальцію. Найбільш ефективний розчинний Са, він набагато легше засвоюється в шлунку і кишечнику.

Задня частка гіпофіза не збільшується. У ній утворюється окситоцин, фізіологічний чинник скорочення матки. У задній частині він накопичується протягом вагітності. В кінці вагітності весь накопичений окситоцин раптово надходить в кровотік матері і запускає початок родової діяльності - скорочення матки.

Зміни в організмі жінки при вагітності

Також в задній частині гіпофізу утворюється антидіуретичний гормон, який забезпечує накопичення рідини в організмі вагітної.

Значні зміни відбуваються в надниркових залозах. У них посилюється кровотік, і за рахунок цього відбувається надмірне зростання тканини кори надниркових залоз, які продукують гормони. А в крові зростає вміст специфічного білка транскортина, який супроводжує гормони надниркових залоз в кров, забезпечуючи їх приєднання до різних чутливих клітин - рецепторів в різних органах.

Таким саме чином діють гормони - приєднуються до рецепторів, як вставляють ключ в замок, забезпечуючи свої ефекти. Підвищена кількість гормонів наднирників в крові вагітної пояснюється не тільки збільшеною продукцією їх в надниркових залозах, а й надходженням в організм майбутньої матері гормонів наднирників плода після 24 тижнів вагітності. Гормони надниркових залоз мають адаптационное дію, збільшують стійкість оболонок і тканин до стресів. Але є і побічний ефект - утворення коричневого пігменту на обличчі, сосках, навколососкових гуртках, по білій лінії (середина живота) живота вагітних жінок. На грудях, стегнах, животі у 2-й половині вагітності з'являються синюшно-багряні розтяжки - розтяжки шкіри з розбіжністю сполучнотканинних волокон. Після пологів ці рубці набувають білувату забарвлення, стають менш помітні.

Зміна споживання різних поживних речовин клітинами і тканинами вагітної жінки

Зростаючий малюк вимагає все більше і більше вітамінів і мікроелементів. Через посиленої потреби плода в глюкозі підвищується вироблення інсуліну. У здорової жінки зазвичай показники цукру в крові знаходяться в межах значень, нормальних для вагітної, але якщо майбутня мама хворіє на діабет, то можуть виникати різні труднощі.

Також корекція лікаря може знадобитися, якщо у жінки анемія. Вагітна жінка особливо потребує вітамінів Е, С, вітаміни групи В, фолієвої кислоти, РР, залозі і ін. Ваше харчування і призначення необхідних вітамінів і мікроелементів контролюється лікарем.

Зміни в імунній системі в організмі жінки при вагітності

Ембріон отримує від батька 50% генетичної інформації, а значить, наполовину він складається з імунологічно чужого для жінки матеріалу.

Тому плід полусовместім з організмом матері. В процесі розвитку вагітності між організмом матері і плоду виникають складні імунологічні прямі і зворотні зв'язки. Такі взаємовідносини забезпечують гармонійний розвиток плода і перешкоджають його відторгненню. Самим раннім бар'єром для антитіл є блискуча оболонка заплідненої яйцеклітини, непроникна для імунних клітин.

Чужорідні для материнського організму елементи трофобласта з'являються на 5-му тижні вагітності, а такі ж тканини плоду - на 12-му тижні вагітності З цього періоду розвивається і прогресує імунна «атака» плода.

Зміни в організмі жінки при вагітності

Імунний захист материнського організму забезпечується декількома механізмами. В першу чергу, це блокуючі антитіла - білкові «відображення» антигенів - чужорідних білків, що відповідають один одному, як електрон і позитрон, і так само взаємознищувалися. По-друге, це циркулюючі в крові матері гормони плацентарний лактоген і хоріонічний гормон, які гальмують «зустріч» антигенів з антитілами і прояв антитіло-антигенної реакції - взаємного знищення. Третій механізм - вплив специфічного плодового білка альфа-фетопротеїну, АФП, який пригнічує продукцію антитіл лімфоцитами матері.

А в імунологічної захисту плода провідну роль відіграє плацента. Трофобласт стійкий до імунної відторгнення, оскільки оточений з усіх боків шаром імунологічно інертного фибриноида (про нього ми говорили в главі про розвиток плаценти).

Цей шар надійно захищає плід від імунологічної агресії з боку матері.

Зміни в сечовидільної системи в організмі жінки при вагітності

Нирки у вагітних функціонують з підвищеним навантаженням, виводячи з організму матері продукти не тільки її обміну речовин, але і відходи життєдіяльності плода.

Гормон прогестерон послаблює тонус сечоводів і сечового міхура. Сечовипускання частішає; не тільки на початку вагітності, а й протягом всієї вагітності кількість випорожнень сечового міхура вище, ніж у невагітних. Підвищення проникності судин нирок в кінці вагітності іноді призводить до появи слідів білка в сечі. Причому є недоведене думку, що це білки плоду, а не майбутньої матері. Іноді з'являється і цукор - фізіологічна глюкозурія вагітних.

Відрізнити це від проявів діабету допомагає тест толерантності до глюкози - аналіз переносимості цукрового навантаження.

Зміни в травній системі в організмі жінки при вагітності

У багатьох жінок в I триместрі вагітності проявляються нудота, чутливість до запахів, іноді - блювота. Ці явища називаються токсикозом.

Однак ніяких токсинів (отрут) при цьому не виявляється. Є теорія, що пояснює ці явища неготовністю організму до розвитку вагітності, зниженою функцією яєчників. Всі ці явища проходять в кінці I триместру, коли формується плацента, що заміщає гормональну функцію.

Вагітність гальмує секрецію шлункового соку і інших травних залоз, їжа застоюється в шлунку і кишечнику, одночасно формуються запори.

Значно змінюється функція печінки: депо глюкози спустошуються, переводячи її в кровотік і до плоду, що потребує глюкози як високоенергоемком матеріалі.

Змінюється і обмін жирів. Вони «спрощуються» до гліцерину і жирних кислот. У цьому виді жири надходять в кровотік і до плоду. Тому в крові вагітних не відзначають ні підвищеного кількості глюкози, ні жирів. Може бути підвищена кількість холестерину - це жирове депо гепатоцитів - клітин печінки. Змінюється і білковоутворюючу функція печінки, спрямована на забезпечення плоду значною кількістю білка і його «цеглинок» - амінокислот, необхідних плоду для харчування і побудови власного тіла. Кількість факторів згортання крові, які продукуються печінкою, в кінці вагітності зростає, обумовлюючи підвищення згортання. Це нормальна реакція організму в світлі майбутніх пологів.

Дезінтоксикаційна функція печінки при вагітності ослаблена, тому вживання алкоголю, наркотиків і токсинів може бути особливо згубним. Адже організм майже голий і не захищений перед обличчям отруєння.

А в другій половині вагітності виросла матка відтісняє кишечник до задньої стінки черевної порожнини. Та ще гормон протестерон, що забезпечує розслаблення матки, одночасно послаблює і стінки кишечника, гальмуючи перистальтику - послідовне скорочення стінок кишки, просуває вміст по кишечнику. Певне значення в формуванні запорів має посилена затримка рідини в організмі вагітної Вміст кишечника висушується. Це може привести до виникнення тріщин заднього проходу, що робить дефекацію різко болючою.

І тут вже наявний запор посилює свідоме гальмування і відкладання відвідування туалету. Застій калових мас у кишечнику отруює організм вагітної. А, як вже говорилося, він не захищений перед токсинами.

Самопочуття вагітної погіршується, з'являються нудота, спастичний біль в животі.

Шлях вирішення цих проблем полягає в декількох заходи. Перше - режим пиття: при нудоті на ранніх термінах вагітності треба буквально випоювати себе, по ложечці випити 5-6 склянок води, долаючи тенденцію до накопичення рідини.

Друге - введення в їжу легкозасвоюваних продуктів, малими порціями і частіше.

Коли кишечник відтиснутий і перистальтика сповільнена, треба збагатити дієту рослинною клітковиною - буряк, чорнослив, абрикоси або курага, редька, редиска, гарбуз. Клітковина набухає в кишечнику і, як мітлою, вимітає застояне вміст з організму

Можна застосувати проносні засоби, що порушують контакт калових мас зі стінкою кишки. Під дією сили тяжіння калові маси переміщаються до виходу. Наповнення прямої кишки - сигнал до дефекації.

Також дієвим виявляється застосування еубіотиків, препаратів кишкової мікрофлори - Аципол з лактобациллами, Бифиформ з біфідобактеріями тощо. Ці препарати не мають протипоказань ні для дітей, ні для вагітних і годуючих жінок. Нормалізація мікрофлори кишечника призводить до зникнення з нього гнильних бактерій, здатних продукувати токсини.

Зміни в статевих органах в організмі жінки при вагітності

Вони зазнають значних змін. У розділі про гормональної перебудови вже говорилося, що пролактин пригнічує дозрівання яйцеклітин в яєчниках і менструальні цикли.

Зовнішні статеві органи значно розм'якшуються і набувають синюшного забарвлення, так як в них знижується кровообіг. Шийка матки і матка також розм'якшуються, особливо - перешийок. Це один з ранніх і ймовірних ознак вагітності.

У процесі розвитку плода значно зростає матка. Її маса до вагітності 50-80 г зростає до 1-2 кг до кінця вагітності. Всі зв'язки товщають і подовжуються, забезпечуючи витягування матки в висоту і ширину. Вони також розм'якшуються за рахунок просочування тканинної рідиною. Суглоби і зчленування малого таза теж розм'якшуються. Все це створює оптимальні умови для народження плода.

Зміни ваги в організмі жінки при вагітності

Нормальна надбавка ваги за вагітність 7,5-12 кг. Такі широкі межі пояснюються відмінністю вихідних росто-вагових показників жінки до вагітності. Якщо у жінки було середнє значення індексу маси тіла 23-25, то їй можна за вагітність додати 8-10 кг. Якщо мали знижений індекс маси тіла 17-20, то дозволяється додати 10-12 кг. А якщо завагітніла жінка з надмірною вагою, то їй надбавка повинна бути обмежена до 5-7,5 кг. Такі обмеження необхідні, так як і дефіцит маси тіла, і надлишкова маса при занадто сильної набирання ваги загрожують виникненням ускладнень з боку і вагітної, і плоду.

Хрещення губами. Все в організмі ПОВ'ЯЗАНО!

Зростання важливості безперебійної роботи ендокринної системи

Безперебійна робота всієї ендокринної системи жінки вкрай важлива для виношування малюка. Без секреції гормонів гіпоталамуса, гіпофіза, щитовидної залози, надниркових залоз, підшлункової залози, яєчників і їх пов'язаної спільної роботи неможливе зачаття і виношування дитини. Тому будь-яке відхилення в роботі ендокринних залоз може внести дисбаланс в роботу всієї ендокринної системи та ускладнити здійснення мрії про материнство. Найбільш часто зустрічаються патології ендокринних органів зачіпають щитовидну залозу і статеві залози.

Зміни в організмі жінки при вагітності

Тиреоїдні гормони необхідні для формування плаценти, контролю процесу ембріогенезу, росту і розвитку всіх органів і систем малюка, а також для закладки і формування функцій мозку. Активно працює під час вагітності щитовидна залоза навіть може збільшуватися в розмірах через зростаючого навантаження. Також це може відбуватися від нестачі йоду під час виношування малюка, так як більша частина його переходить плоду.

Зміна навантаження на опорно-руховий апарат

Під дією гормонів зв'язковий апарат суглобів стає більш розслабленим, а збільшується маса тіла створює додаткове навантаження на них, тому можуть виникнути неприємні і болючі відчуття в області суглобів.

Через зростаючого живота навантаження на хребет, особливо на попереково-крижовий відділ, сильно зростає. У зв'язку з цим у майбутньої мами можуть виникати болі в області хребта.

Якщо у жінки до вагітності були проблеми з поставою, суглобами, м'язовим каркасом, то при зростанні навантаження на них їй може знадобитися консультація відповідного фахівця. Фізичні вправи, носіння бандажа зазвичай допомагають вирішувати такі проблеми.

Прочитано 1089 раз
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...