Аналіз роботи важкими дітьми Аналізи дитини Про вагітність і пологи

Головна » Виховання дітей

Аналіз роботи важкими дітьми Аналізи дитини

Архів актуальної інформації

Робота з важкими дітьми Документація і документи школи Ровеньского району Ровеньки Бєлгородської області Росія

АНАЛІЗ РОБОТИ З важкими дітьми.

Специфіка профілактичної роботи школи в тому, що більшість учнів проживають на значній відстані від школи. Близько 30% батьків учнів школи не працюють, схильні до вживання спиртних напоїв, що викликає утруднення перевірки реалізації шкільних профілактичних програм в умовах сімейного мікросоціуму дитини.

Мета профілактичної роботи - психологічна імунізація дітей, тобто навчання психогігієнічним навичкам поведінки, вмінню робити здоровий вибір, формування навичок ефективної адаптації в суспільстві за допомогою створення соціально-педагогічних умов, що нейтралізують і коригувальних негативні впливи суспільної кризи.

Завдання профілактичної роботи:
 • Формування у дітей уявлення про цінності здоров'я, правила здорового способу життя, виховання готовності дотримуватися цих правил;
 • Формування вміння оцінювати себе та інших людей;
 • Формування навичок управління своєю поведінкою, емоційним станом, розвиток комунікативних навичок;
 • Формування вміння протистояти негативному тиску з боку оточуючих;
 • Активізація інтересу до різних видів корисної діяльності, що дозволяє реалізувати потребу у визнанні, спілкуванні, отриманні нових знань;
 • Просвітництво педагогічного колективу школи та батьків учнів в питаннях розвитку і виховання дітей;
 • Вивчення та аналіз стану правопорушень серед учнів села. Основні напрямки профілактичної роботи:
 • Діагностична робота: виявлення дітей і сімей групи ризику, дослідження внутрішньосімейних стосунків, дослідження особистості дитини, дослідження міжособистісних відносин в колективі.
 • Просвітницька робота: просвітницькі бесіди, робота правового лекторію, виступи на батьківських зборах, педагогічних радах, методичних об'єднаннях, інформаційні листки, форма роботи одноліток-однолітка, участь в підготовці класних годин.
 • Корекційно-розвиваюча робота: тренінги, колективні творчі справи, трудова зайнятість в канікулярний період. . далі

  Завантажити Робота з важкими дітьми

  Повідомте, будь ласка, автору сайту. якщо Ви виявили помилкову посилання або документ завантажується з помилкою

  Офіційний сайт Управління освіти адміністрації Ровеньского району Бєлгородської області
  Copyright 2000-2016 Радченко All rights reserved
  Передрук чи інше використання матеріалів сайту без розміщення посилання на сторінку або архів сайту ЗАБОРОНЕНО

  На виконання Федерального Закону № 531-ФЗ від 30.12 р сервер сайту знаходиться на території Російської Федерації. Подивитися підтверджуючий документ

  Аналіз роботи з «важкими» дітьми в МОУ сош №16 в 2011-2012 навчальному рік


  Аналіз роботи з «важкими» дітьми в МОУ СЗШ №16

  У 2011-2012 навчальному році.


  На кінець 2010-2011 навчального року на всіх видах обліку перебувало 11 дітей. На початок 2011-2012 навчального року з урахуванням вибуття зі школи учнів 11 і 9 класів складалися на різних видах обліку 8 ​​дітей. У 2010-2011 навчальному році учнями школи було скоєно 4 злочини. Три крадіжки абсолютно повнолітнім громадянином за участю неповнолітньої Демченко Вікторії Павлівни, одна Кушнарьовим Миколою Володимировичем, і Жировим Анатолієм Олександровичем учнями МОУ СЗШ №16.

  У 2011-2012 навчальному році навчалися в школі 3 неповнолітніх. які вчинили злочини і 6 вчинили суспільно-небезпечні діяння. Протягом року число учнів стоять на різних видах обліку змінювалося, від 7 до 10 осіб, на 1.06 року на різних видах обліку складається 7 осіб. Протягом 2011-2012 навчального року учнями МОУ СЗШ №16 було скоєно 3 суспільно-небезпечних діяння і не було скоєно жодного злочину. У перспективі на початок 2012-2013 навчального року в школі навчатимуться 5 осіб, які перебувають на різних видах обліку, з урахуванням того, що зі школи вибувають двоє учнів, які закінчили 9 клас, Даманський Віталій і Ісрапілова Патимат. На кінець 2010-2011 навчального року на всіх видах обліку перебувало 5 неблагополучних сімей. На кінець 2011-2012 навчального року на всіх видах обліку перебувало 6 неблагополучних сімей. У перспективі цей список не зміниться. Учень однієї з родин (Шувалових) йде після 9 класу, в той же час, з урахуванням моніторингу в школу прибуде 1 учень з неблагополучної сім'ї (Богачева).

  З метою ефективної організації профілактики бездоглядності та вчинення повторних правопорушень учнями школи в ході проведених на території краю оперативно-профілактичних заходів було організовано спільні рейди педагогів школи з представниками ОДН ОВС по Олександрівському району. Спільно із заступником начальника відділу дільничних уповноважених міліції, начальником ОДН відділу МВД Росії по Олександрівському району підполковником поліції Матвієнко І. А. і інспектором ОДН відділу МВД Росії по Олександрівському району ст. лейтенантом поліції Коваленко Т. Г. В ході проведення даних заходів були відвідані родини перебувають на різних видах профілактичного обліку, а саме Бабаєвих, Доманських, Коломейцева за місцем їх проживання. Співробітниками ОВС та педагогами МОУ СЗШ №16 проведені профілактичні бесіди з батьками даних неповнолітніх про контроль за поведінкою своїх дітей, і недопущення порушень громадського порядку вдома і в школі. Всього організовано і проведено 2 рейди. Організовано проведення 1 лекції начальником поліції для учнів старших класів та 1 лекції слідчим Слідчого комітету. В даних заходах були задіяні 135 учнів 8-10 класів.

  Соціальними педагогами проведено 7 лекцій з учнями 7-8 і 4 класів на теми профілактики протиправної поведінки і ознайомлення з правами дітей в суспільстві.

  Проведено 16 профілактичних бесід з метою виявлення причин незадовільної успішності та надано рекомендації щодо вдосконалення організації процесу навчальної діяльності проведено 12 профілактичних бесід про шкоду куріння з учнями схильними до вживання тютюнових виробів Проведено бесіди з неповнолітніми з метою виявлення їх схильності до суспільно-корисних занять і залучення їх в гурткову діяльність. Проведена 21 профілактичну бесіду з метою виявлення причин пропуску занять з неповажної причини, а також попередження учнів про відповідальність за прогули.

  Проведено 15 профілактичних бесід з батьками учнів допускають порушення правил поведінки в школі.

  Складено банку даних учнів схильних до тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії. Постійно проводиться індивідуальна робота з учнями схильними до шкідливих звичок. Ведеться банк даних про неблагополучні сім'ї з встановленням причин деформацій у вихованні. Проводиться індивідуальна робота з батьками даної категорії. Регулярно проводиться обстеження неблагополучних сімей спільно з класними керівниками.

  Ведеться контроль відвідуваності навчальних занять і успішності учнями складаються на всіх видах обліку і «групи ризику. Проводиться робота по вивченню інтересів учнів і залучення їх у позаурочну діяльність. Відвідано за місцем проживання з метою ознайомлення з умовами проживання та організацією навчального процесу на дому-сім'я Бабаєвої-11 раз, Зайнутдинова -4 рази, Суторміна -1 раз, Іванова-1 раз, Брестель - 2 рази, Несватова-1 раз, Малокусовой -1 раз, Раджабова -1 раз, Горєлова -1 раз, Козлова-2 рази, Ісрапілова -1раз, Ткаліна-2 рази, Халдаевой-2 рази, Мішатіна-1 раз, Доманського-5 разів, Кисельова -1 раз, всього-37 відвідувань .

  Щомісяця протягом навчального року проводились засідання шкільної ради з профілактики на яких були розглянуті і заслухані 17 учнів, з них 4 з батьками.

  В цілому положення з важкими підлітками і неблагополучними сім'ями можна назвати стабільним. Деяке зниження числа скоєних злочинів пояснюється тим, що діяння мають ознаки злочину відбуваються дітьми які не досягли 14-річного віку. З одного боку відсутність злочинів з боку учнів старших класів пояснюється зростанням правовою свідомістю учнів, в тому числі і тих, хто раніше скоював злочини, так і тим, що деякі з «важких» підлітків (Демченко Вікторія) вибули зі школи. У той же час аналіз скоєних протиправних діянь показує, що вони всі були здійснені дітьми, які прибули в школу в поточному навчальному році, мають досить низький матеріальний рівень забезпечення, в сім'ях яких є проблеми у взаєминах батьків (Бабаєви, Халдаеви).


  Соціальний педагог МОУ СЗШ №16 Зайцев А. А.

  Схожі:

  Є хоча і повільне, але определенноке просування важких дітей в оволодінні шкільними знаннями, вміннями і навичками, що свідчить про їх здатності до навчання.

  Моє завдання полягає в тому, щоб в кожному конкретному випадку виявити причини поведінки. В ході вирішення діагностичної задачі в першу чергу виділяю ті випадки анти - і асоціальної поведінки, які мають Патопсихологическое природу. Тут надзвичайно важливо простежити шлях, який привів підлітка в дану групу, до чого тут також важливий психологічний аспект. З'ясовую і суб'єктивне ставлення підлітка до себе, своєї поведінки, оточення (психологічна атмосфера в сім'ї, умови шкільного навчання, ступінь впливу знайомих, фізичний розвиток, спадковість), найбільш вагомим виявляється фактор самопізнання - чіткості та реалістичності усвідомлення себе і свого оточення.

  Працюю з програмою психокорекційної та виховної роботи, пропоновану німецьким дослідником Клюге для школярів, якi характеризуються як важковиховувані (див. Табл.).

  Гідність цієї програми полягає в тому, що в ній виділені основні структурні компоненти тренінгу, розрахованого на досить тривалий період часу і включає як власне психологічну, так і педагогічну корекцію. Ця програма орієнтована на найбільш складних учнів загальноосвітньої школи, які перебувають за характеристиками свого соціального поведінки в групі ризику. Виділені компоненти, з одного боку, є досить загальними, а з іншого - не виступають як жорстко задані і можуть бути видозмінені і конкретизовані в залежності від віку дітей і умов реалізації програми.

  Корекційна програма для важковиховуваних школярів

  Не готовий до навчального процесу, немає готовності до співпраці в рамках спільної програми, демонстрація діссоціального поведінки в педагогічних ситуаціях: ніякої згоди на пропозиції педагога, обхід навчальних завдань, відмова від будь-якого контакту з педагогами, ігнорування необхідності допомагати оточуючим

  Необхідну: спеціальні педагогічні очікування

  Прищепити готовність до навчання в окремих групових заходах; прищепити соціальну спроможність до групової активності в шкільно-педагогічних ситуаціях

  Фаза підготовки навчання: зниження вимог до школяра, поки вони не будуть відповідати його актуальному рівню; спостереження за розвитком проектів, сприяння або підготовка засобів роботи (планів, креслень і т. п.). Зміна педагогічної установки з орієнтованої на викладання на орієнтовану на учня, ініціювання та сприяння індивідуальній роботі, розвитку інтересів. Дозвіл школяреві відвідувати уроки тільки дві години на день, виконувати завдання в розмірі лише одного завдання в день

  Поступовість (найменші кроки), педагогічний ритм, увагу до ручної роботи, орієнтація на самодіяльність учня

  Вирішуючи кожен своє завдання, шкільний психолог і педагог все ж робота в тісному контакті. Однією з форм такої взаємодії є консультування психологом вчителя. Причому в деяких випадках саме консультаційна робота стає провідною. Таке перенесення акценту відбувається тоді, коли основні причини і прояви важковиховуваних пов'язані зі школою і коли головною дійовою особою в перевихованні повинен стати саме педагог, правильно орієнтований психологом.

  Правопорушення, як правило, передують прогули. Раннє їх виявлення і правильна робота по їх ліквідації є одним з найбільш цінних методів профілактики. Існує дуже багато різновидів прогулів. У зв'язку з цим заслуговує на увагу поділ прогулу як форми відхилень у поведінці, результатом стає протиправний вчинок, і прогулу, що свідчить про невротизації дитини і є симптомом шкільної фобії (шкільного неврозу).

  Інший групою, що представляє небезпеку з точки зору можливості вчинення правопорушення, є переростки, учні (VII-X класів), які абсолютно не вчаться, а лише нетерпляче чекають свого звільнення. Такі хлопці або так і не зрозуміли, що в школі можна навчитися чогось дійсно корисного, або зневірилися засвоїти що б там не було. Найбільш ефективною роботою з такими учнями - робота з профорієнтації та профконсультації, а також індивідуальне або групове обговорення суто особистих проблем (любов, майбутня сім'я і т. П.).

  Ефективна профілактика можливих правопорушень передбачає раннє виявлення прогностично значущих особливостей поведінки та особистості дітей. До таких, крім названих вище, слід також відносимо відкидання дитини однолітками, яке стає помітним вже починаючи з молодшої школи. Діагностика знедоленої людини здійснюється за допомогою соціометрії.

  У середній школі найбільш непопулярними виявляються підлітки, які ведуть себе незалежно по відношенню до групи однолітків, її цінностям і нормам, тих, у кого голки назовні, які самі всіх відштовхують, егоїстичних і агресивних, а також, як і в молодшій школі, найрозумніших. Добре зарекомендував себе тренінг спілкування в корекційній роботі з такими дітьми і включення їх в групу однолітків

  Багатьох важковиховуваних школярів відрізняє погана успішність. Зазвичай її пояснюють саме поганою поведінкою, маючи на увазі, що якщо виправиться це поведінка, то підвищиться і успішність. У багатьох випадках це дійсно так. Однак в деяких випадках взагалі можливе таке пояснення не дозволяє розгледіти деяких дефектів інтелектуального розвитку, що мають часом органічне походження, яке є справжнім джерелом неуспішності і, як наслідок, важковиховуваних.

  Часто неуспішність важковиховуваних дітей є наслідком не стільки дефектів їх інтелектуального розвитку, скільки нерозвиненості їх пізнавальних інтересів, пізнавальної потреби. Не вміючи самоствердитися в сфері навчання, основний сфері шкільного життя, відставали у навчанні школярі часто знаходять як компенсаторних, що заміщають різного роду девіантні форми поведінки.

  На закінчення зазначу, що профілактична робота з важковиховуваних підлітками проводиться в тісному контакті з учителями та вихователями. Зазначу один нюанс, часто упускається з виду в такій роботі. У дослідженнях було показано, що важковиховувані діти протягом уроку отримують не тільки значно більше зауважень, ніж в середньому все інші учні, але ці зауваження мають принципово інший характер: по-перше, вони, як правило, відносяться не до окремого проступку або помилку, а відразу несуть в собі негативну оцінку особистості дитини: по-друге, до цієї своїй оцінці педагог часто підключає весь клас, тим самим посилюючи її.

 • Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...