Безкоштовна молочна суміш поліклініці Штучне вигодовування Про вагітність і пологи

Головна » Виховання дітей

Безкоштовна молочна суміш поліклініці Штучне вигодовування

Молочна кухня

Молочна кухня забезпечує безкоштовним харчуванням дітей з шести місяців до двох років. Багатодітним сім'ям (дітям, які не досягли 7 років), виявляється натуральна допомога у вигляді молочного дитячого харчування. Сім'ї з дітьми, що страждають хронічними захворюваннями, мають право отримувати харчування до досягнення дитиною 15-річного віку, а сім'ї з дітьми - інвалідами - до 18 років. В асортименті молочних кухонь - молочні суміші. молоко, кефір, сир; все це видається відповідно до рекомендацій дільничного лікаря-педіатра і залежить від віку або діагнозу дитини.

Що необхідно для отримання безкоштовного дитячого харчування?

У кожному суб'єкті Російської Федерації правила отримання безкоштовного дитячого харчування регулюються законодавчими актами місцевих органів влади. Щоб отримати рецепт на безкоштовне дитяче харчування, батьки повинні звернутися до дільничного лікаря дитячої поліклініки, де спостерігається дитина. Зазвичай рецепт на харчування видається з шести місяців, якщо дитина перебуває на грудному вигодовуванні. і з народження, якщо - на штучному. Рецепт на отримання безкоштовного дитячого харчування виписується щомісяця (не пізніше 25 числа). Номер рецепта реєструється в медичній карті дитини.

Де і як отримати дитяче харчування?

Молочні продукти видаються в спеціальних роздавальних пунктах - «молочних кухнях», зазвичай раз на два дні - дводенна норма, а при отриманні тільки молока - раз в п'ять днів - п'ятиденна норма. Молочні кухні працюють з раннього ранку, включаючи вихідні та святкові дні.

Які продукти видають на молочній кухні?

Зазвичай це адаптована суха молочна суміш, кисломолочні суміші, дитяче молоко, кефір (в упаковці по 200 мл) і сир (в упаковці по 50 г).

Чи можна отримувати безкоштовне дитяче харчування не за місцем прописки?

Для цього потрібно отримати в поліклініці довідку про те, що дитина не отримує безкоштовного харчування в тій районній поліклініці, до якої він відноситься за пропискою. Необхідно також написати заяву на ім'я головного лікаря поліклініки за місцем фактичного проживання дитини з проханням дозволити отримувати харчування там, де дитина проживає. Якщо питання не вдається вирішити на рівні поліклініки, доведеться звернутися за консультацією до місцевого відділу соціального забезпечення.

Що робити, якщо поруч немає молочної кухні?

Якщо в місті або селищі, де проживає сім'я з дитиною, зовсім немає молочної кухні або пункту, де видавалося б безкоштовне молочне харчування, батьки можуть замість нього отримати грошову компенсацію і купувати молочні продукти самостійно. Для цього потрібно написати заяву в місцеве відділення соціального забезпечення. При зверненні з такою заявою знадобиться паспорт і свідоцтво про народження дитини.

Штучне вигодовування завжди є вимушеним заходом, оскільки для дитини не може бути кращого харчування, ніж грудне молоко. Годування донорським молоком і змішане вигодовування завжди краще використання штучних замінників.

При змішаному вигодовуванні дитина одночасно отримує грудне молоко і дитячу суміш, причому об'єм суміші в раціоні малюка складає до 50%.

Завантажити закони про отримання безкоштовного дитячого харчування:

Постанова Уряду РФ від 13 серпня 1997 р №1005 «Про впорядкування безоплатного забезпечення дітей першого - другого року життя спеціальними молочними продуктами дитячого харчування»

Про Безкоштовному дитячому харчуванні

Забезпечення дитячим харчуванням здійснюється на підставі рецептів, виписаних на стандартних рецептурних бланках. Для отримання рецепта треба прийти спочатку до свого педіатра, щоб він виписав рецепт, який ви віднесете на молочну кухню. Вам там видадуть номерок, за яким ви і будете отримувати харчування. Номер рецепта на безкоштовний відпуск спеціальних молочних продуктів дитячого харчування реєструється в індивідуальній карті розвитку дитини.

Згідно п.2. статті 25 Закону «Про соціальну підтримку сімей з дітьми в місті Москві» від 23 листопада 2005 року № 60 на дітей першого, другого року життя безкоштовно відпускаються за рецептами лікарів лікувально-профілактичних установ молочні продукти дитячого харчування (у тому числі адаптовані молочні суміші). Таким чином, безкоштовне дитяче харчування має надаватися всім дітям без винятку.

Безкоштовний відпуск за рецептами лікарів дитячих поліклінік молочних сумішей надається:

 • Всім дітям 1-го і 2-го року життя;
 • Дітям у віці до 3 років з багатодітних сімей;
 • Дітям у віці до 15 років, що страждають хронічними захворюваннями;
 • Дітям-інвалідам віком до 18 років.
 • Рецепт на отримання молочних продуктів дитячого харчування виписують щомісяця не пізніше 25 числа.

  Керуючись Постановою Уряду Москви від 29 грудня 1992 р N 1126 «Про невідкладні заходи щодо поліпшення становища дітей в м Москві», Законом «Про соціальну підтримку сімей з дітьми в місті Москві» від 23 листопада 2005 року № 60 відмовити лікар (медсестра) у виписці даного рецепта не може ні за яких обставин.

  Харчування, що отримується на молочній кухні, це - надання натуральної допомоги, закріплене законодавчо. Підстав для відмови у виписці рецепту законодавчо не передбачено, не може вважатися, наприклад, такою підставою незгоду батьків робити профілактичні щеплення згідно з Федеральним законом «Про імунопрофілактику інфекційних хвороб» або вимога лікарів здати аналізи.

  Видача молочних продуктів здійснюється через молочно-роздавальні пункти. Відповідно до Наказу Керівника Департаменту охорони здоров'я м Москви від 29.04 N 466 робота молочно-роздавальних пунктів дитячих міських поліклінік організована щодня з 6.30 до 10.00, включаючи свята і вихідні дні. Також затверджено порядок видачі молочних продуктів на молочно-роздавальних пунктах за рецептами лікарів - 1 раз на 2 дні в обсязі дводенної норми, при отриманні лише молока - 1 раз в 5 днів в обсязі п'ятиденної норми.

  Діти дошкільного віку (до 7 років) з багатодітних сімей мають право на отримання 600 гр. молока - 3 пакетів (молоко стерилізоване 3,2% (0,2 л). (Наказ Департаменту охорони здоров'я м Москви № 67 від 08.02 р).

  Згідно Наказу Комітету охорони здоров'я від 16 травня 2002 № 257 «Про забезпечення безкоштовними молочними продуктами дітей першого року життя»

  Схема і обсяги виписки молочних продуктів дітям першого року життя

  * Може використовуватися сир дитячий як з фруктовим наповнювачем, так і без нього.
  ** Для приготування каші і пюре.
  *** Може проводитися виписка і бифи - кефіру.

  У суб'єктах РФ умови і правила безкоштовного забезпечення дітей першого року життя спеціальними молочними продуктами дитячого харчування визначаються розпорядженням або постановою органу виконавчої влади (мером, головою міста, адміністрацією області).

  У вас недостатньо прав для коментарів. Увійдіть щоб залишати коментарі

  Молочна кухня або молочні суміші?

  Від наших бабусь і мам можна почути таку незрозумілу сучасним мамам фразу: У мене стільки молока було, що я і свою дитину, і сусідського вигодувала! І така практика в радянські часи, дійсно, існувала: якщо у однієї матусі молока було багато, а у її сусідки - мало, то першою пропонували поділитися. Але такий досвід молочного донорства пішов в минуле, так само як і молочні кухні. Чим же тоді годувати своїх дітей матусям, які про себе (часто за посмішкою приховуючи смуток) можуть сказати: Ну, не молочна я, а м'ясна. .

  Доброзичливе ставлення до дитини

  Користь грудного молока пропагується повсюдно, навіть у рекламі штучних сумішей. Однак одні мами не можуть, а інші не хочуть (і це їх вибір) годувати грудьми. Що робити тоді? Багато педіатри, наприклад, впевнені, що це питання не виникало б так часто, якби не було ні молочних кухонь, ні безкоштовно роздають готових дитячих сумішей. Вони кажуть, що якби у мам не було спокуси погодувати дитину штучною сумішшю, частіше б годували грудним молоком. Пропагують користь грудного вигодовування не тільки окремі педіатри, а й цілі пологового будинку, що носять назву доброзичливого ставлення до дитини, де обов'язково спільне перебування мама-дитя і також обов'язково грудне вигодовування - з мамами спілкуються фахівці з грудного вигодовування, що допомагають налагодити лактацію. а соски, молоковідсмоктувачі та молочні суміші заборонені. Але є і крайності в пропаганді грудного вигодовування. Наприклад, в одному з міст була закрита користується попитом дитяча молочна кухня. А на питання про те Чому? відповідь прозвучала вельми дивний: Мінздоровсоцрозвитку РФ рекомендує пропагувати грудне вигодовування.

  Скрізь свої порядки

  Коли грудне вигодовування неможливо, варіант штучного вигодовування нерідко залежить від місця проживання мами і дитини. У кожному регіоні свої порядки. В одних містах безкоштовні молочні суміші надають тільки дітям з малозабезпечених сімей. В інших, якщо дитині поставлений діагноз рахіт, по-третє регіонах - всім дітям до року або до трьох років. При цьому десь видаються гроші на покупку готових молочних сумішей, десь видаються готові молочні суміші і лише як виняток зустрічаються поліклініки, де педіатр має можливість виписати рецепт на молочну кухню. Дізнатися про можливості отримувати харчування на дитину можна у педіатра (а більш детальну інформацію можна дізнатися в центрі соцзабезпечення свого міста).

  Ставши щасливим володарем рецепта на молочну кухню, щасливим в результаті можна і не бути. Адже до плюсів дитячої молочної кухні відносять невисоку ціну на їх продукцію, зокрема, тому що на деяких молочних кухнях (часто на кухнях при дитячих лікарнях) молоко готують з сухих сумішей - це довго, але дешево. Очевидні ж мінуси полягають в тому, що такі суміші прості за складом і частіше за все не збагачені додатковими важливими елементами. Ще сумніше те, що непоодинокими є випадки отруєнь продуктами молочної кухні (невипадково часта причина їх закриття - невідповідність нормам СЕС). Крім того, у дітей може виникнути непереносимість до певної суміші, що виявляється плачем, коліками. здуттям живота, частими пробудженнями ночами. В такому випадку необхідно проконсультуватися з лікарем і переходити на іншу суміш (вже не з молочної кухні). При схильності до алергії, харчування для дитини із загальною молочної кухні йому також не підійде. Ще одна незручність молочної кухні - приходити за молоком потрібно щоранку, а це не кожній мамі під силу.

  Тому часто вибір мами буває на користь сумішей, що продаються в магазині, - або вже готових до вживання, або сухих, які необхідно просто розвести водою. Вибираючи з таких сумішей, можна спробувати підібрати суміш індивідуально для своїх дітей, адже є суміші, створені спеціально для алергіків, для недоношених дітей, для часто хворіючих дітей і т. Д. Завдяки цьому вибору молочні кухні виявляються не настільки затребуваними, як раніше. А добре це чи погано - справа смаку. У прямому сенсі цього слова.

  Буває грудне вигодовування можливо, але небажаними. У такому випадку кожен вибирає для своєї дитини, що йому краще. Не всім підходить суміш з молочної кухні, тому багато мам і тат набувають суміші інших фірм. Але я вважаю треба користуватися тим, що дає держава, за умови звичайно, що на що видається безкоштовно суміш на молочній кухні, у дитини немає діатезу

  А що, є ще такі молочні кухні де готують суміш кожен день. У нас наприклад видають Агуша (суміш в коробочках) або просто молоко. І брати можна або раз на тиждень, або на місяць.

  Коментувати можут Молочна кухня або молочні суміші?

  Близькі за темою статті

  7я. ру - інформаційний проект з сімейних питань: вагітність і пологи, виховання дітей, освіту і кар'єра, домоведення, відпочинок, краса і здоров'я, сімейні відносини. На сайті працюють тематичні конференції, блоги, ведуться рейтинги дитячих садків і шкіл, щодня публікуються статті і проводяться конкурси.

  Якщо ви виявили на сторінці помилки, неполадки, неточності, будь ласка, повідомте нам про це. Дякуємо!

  7я. ру - інформаційний проект з сімейних питань: вагітність і пологи, виховання дітей, освіту і кар'єра, домоведення, відпочинок, краса і здоров'я, сімейні відносини. На сайті працюють тематичні конференції, блоги, ведуться рейтинги дитячих садків і шкіл, щодня публікуються статті і проводяться конкурси.

  Якщо ви виявили на сторінці помилки, неполадки, неточності, будь ласка, повідомте нам про це. Дякуємо!

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...