Погано тазове передлежання плода Про вагітність і пологи

Головна » Виплати і допомоги

Погано тазове передлежання плода

Форум батьків:

Тазові передлежання плоду


Причини тазових передлежання плода:

Підвищена рухливість плода при багатоводді і недоношеній вагітності


Перешкоди до встановлення головки у вході в малий таз; вузький таз, передлежання плаценти, пухлини в нижньому сегменті матки, гідроцефалія.


Маловоддя і аномалії розвитку матки, що обмежують рухливість плоду і можливості повороту його голівкою донизу в кінці вагітності.


Зниження тонусу матки і збудливості її нервово-рецепторного апарату. При цьому знижується здатність матки реагувати на рухи плоду скороченнями мускулатури, які коригують положення плоду в порожнині матки.Класифікація тазових передлежання.
Сідничне: діляться на чисто сідничні (неповні) і змішані сідничні (повні) .При чисто сідничних передлежання у вхід в таз виступають сідниці; ніжки витягнуті воль тулуба (тазостегнові суглоби зігнуті, а колінні - розігнуті). При змішаних сідничних передлежання сідниці звернені до просвіту тазу матері разом з ніжками, зігнутими в тазостегнових і колінних суглобах.

Ножні: діляться на повні і неповні. При повних предлежат обидві ніжки, злегка розігнуті в тазостегнових і колінних суглобах. При неповних предлежит одна ніжка, розігнута в тазостегновому і колінному суглобах, інша - зігнута в тазостегновому суглобі і лежить вище.

Колінне: предлежат зігнуті коліна.Діагностика тазових передлежання

Прийоми Леопольда. Користуючись першим прийомом визначаємо в дні матки щільне округле утворення, балотується при відштовхуванні.


Серцебиття плоду вислуховується вище пупка.


Висота стояння дна матки буде більше, ніж при даному терміні вагітності.Особливості ведення в жіночій консультації.

В термін вагітності з 34 до 36 тижня, коли кількість вод зменшується рухливість плода вагітної пропонують проводити гімнастику по Дикань: лягає на плоский диван і починати лежати на тому боці куди зміщена голівка. Головка зазвичай зміщена в праве або ліве підребер'я. Лежати на одному боці треба від 3 до 10 хвилин, а потім на іншому боці. Гімнастику проводять 2-3 рази на день. Спати вагітної рекомендується але тому боці, куди зміщена голівка. Протипоказання для проведення гімнастики: рубці на матці, передлежання плаценти, пухлини матки, пізні токсикози вагітності, екстрагенітальна патологія. Якщо голівка не встановлюється над входом в таз, то жінка підлягає госпіталізації в пологовий стаціонар в 38 тижнів вагітності, де вона обстежується і їй складається план пологів.


Можливо і проведення операції кесаревого розтину для отримання більш життєздатного плода у жінок з екстрагенітальною патологією, вікових первородящих, з аномаліями кісткового таза та іншими обтяженнями акушерського анамнезу.Ускладнення при веденні пологів у тазовому передлежанні.

У першому періоді пологів: раннє і передчасне відійшли навколоплідних вод, що пов'язано з тим. що не утворюється пояса дотику в результаті чого немає поділу вод на передні і задні і тому в момент сутички все води спрямовуються вниз, створюючи умови для розриву оболонок, що в свою чергу призводить до випадання пуповини і ніжки.; первинна слабкість пологової діяльності, обумовлена ​​слабким подразненням интерорецепторов нижнього сегмента матки.


У другому періоді: слабкість потуг, закидання ручок, розгинання голівки, освіта заднього виду.Биомеханизм пологів при чистому сідничному передлежанні.

Зменшення розмірів і опускання тазового кінця. Сідниці встають своїм поперечним розміром (linea intertrochanterica. Її діаметр дорівнює 9-9,5см, а окружність 28 см) в поперечний або в один з косих розмірів входу в малий таз. Починається опускання сідниць в таз. Сідниця, звернена кпереди, стоїть нижче задньої і грає роль провідної точки. На передній сідниці утворюється пологова пухлина.

Внутрішній поворот сідниць. Відбувається в порожнині тазу одночасно з їх просуванням. Поворот закінчується на дні таза, де межвертельного лінія встановлюється в прямому розмірі виходу. Передня сідниця підходить до . Лобку, задня - до крижів.

Врезиваніе і прорізування сідниць. Першою прорізується передня сідниця. Між повздошной кісткою плода і лобкової дугою утворюється перша точка фіксації, навколо якої відбувається сильне бічне згинання тулуба плода по провідній осі тазу, в результаті чого народжується задня сідниця і весь тазовий кінець плода. При змішаному сідничному передлежанні ніжки народжуються разом з сідницями або пізніше, коли тулуб народиться до пупка.

Народження плечового пояса. Плічка вступають своїм поперечним розміром (diameter biacromialis рівний 12 см. Окружність плечового пояса дорівнює 35 см) в косий розмір. а у виході таза встає в прямий розмір. Переднє плічко фіксується під лобковим симфізом, а заднє викочується на промежину. Ручки випадають самі або звільняються за допомогою ручного посібники.

Народження голівки. Зігнута голівка вступає в косий розмір тазу (протилежний тому, через який проходили сідниці і плечики). У порожнині тазу вона робить поворот обличчям до мису, а потилицею до лона. Між подзатилочной ямки і нижнім краєм лобкової дуги утворюється точка фіксації, навколо якої і йде прорізування головки. Послідовно з'являються підборіддя, особа, лоб, тім'я, потилицю.

При пологах у тазових передлежання розрізняють чотири етапи.


Народження плода до пупка.


Народження плода від пупка до нижнього краю кута лопаток.

Як тільки плід народиться до пупка, головка вступає в таз і притискає пуповину. Здавлення її веде до гіпоксії плода, і її продовження більш 5-10 хвилин призводить до загибелі.

Слід звернути особливу увагу на тазові передлежання плоду так, дуже часто вагітність з таким предлежанием може бути дозволена тільки за допомогою кесаревого розтину.

зміст

Корисне:

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...