Розрахувати оплату лікарняного вагітності пологів Про вагітність і пологи

Головна » Виплати і допомоги

Розрахувати оплату лікарняного вагітності пологів

Лікарняний: вагітність і пологи

Лікарняний по вагітності та пологах видається точно так же, як і самі звичайні лікарняні листи, якщо ви, наприклад, захворіли на грип. Але є деякі нюанси, які необхідно знати і враховувати, як роботодавцям, так і працівникам.

Як виглядає лікарняний лист по вагітності та пологах?

Лікарняний по вагітності та пологах виписується на такому ж загальних підставах, що і інші лікарняні листи

Оскільки лікарняний лист по вагітності та пологах виписується на такому ж загальних підставах, що і інші лікарняні листи, виглядає він точно так же. З 2011 року це бланк формату А4, захищений від підробок водяними знаками, мікронадпісямі і унікальним порядковим номером.

Коли видається лікарняний лист по вагітності та пологах?

Зазвичай лікарняний лист видається на тридцятому тижні вагітності. Але трапляється іноді і так, що жінка відмовляється брати лікарняний під час вагітності - адже відпустку, це її право, а не обов'язок, вона може як скористатися ним, так і немає.

В такому випадку в медичному закладі фіксується факт відмови від лікарняного, але лист все одно видається при повторному зверненні на той самий строк, який встановлений законодавством. І це правильно, адже будь-яке міцне здоров'я не було у майбутньої мами, як мінімум день пологів і кілька днів після їй доведеться провести в лікарні.

Чи потрібна заява на відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами?

Незважаючи на те, що законодавство надає жінці відпустку в період вагітності, це не означає, що в один прекрасний день можна перестати ходити на роботу. Повинен бути наданий лікарняний лист при вагітності, в якому буде вказана передбачувана дата пологів. На підставі цього листка по підприємству видається наказ про відпустку. Оскільки згідно з правилами наказ про відпустку складається на підставі заяви працівника, можна попросити у працівниці заяву про відпустку, але з точки зору законодавства це не обов'язково.

Все ж, щоб згодом не виникало проблем з тим, як розраховується лікарняний по вагітності, краще додатково оформляти заяву, в якому дати відпустки будуть вказані чітко і власноруч.

Якщо ж працівниця приносить продовжений з яких-небудь причин лікарняний, заяву для підстраховки тим більше краще попросити.

Яка тривалість лікарняного листа по вагітності та пологах?

Тривалість лікарняного по вагітності та пологах зазвичай становить 140 днів

Щоб знати, як порахувати лікарняний лист по вагітності, необхідно також знати, на яку максимальну і мінімальну тривалість його можуть видати.

В середньому лікарняний по вагітності та пологах виписують на сто сорок днів: сімдесят днів до пологів і сімдесят днів після пологів. Але насправді жінка може взяти, наприклад, десять днів до пологів і сто тридцять після або навпаки.

Співробітниця може і скоротити своє перебування на лікарняному, якщо вважає, що може вийти на роботу, і медичних протипоказань до того немає. В такому випадку неодмінно потрібно заяву на лікарняний по вагітності: про те, що співробітниця просить достроково перервати її відпустку. На підставі такої заяви роботодавець видає відповідний наказ по підприємству. Нагадаємо ще раз: відпустка у зв'язку з вагітністю право співробітниць, але не обов'язок, і роботодавець не може змусити працівницю піти в таку відпустку. З іншого боку, він не має право така відпустка не надати, якщо є лікарняний лист і заява співробітниці.

Лікарняний лист під час вагітності можуть продовжити або скоротити на наступні терміни:

 • 194 дня - якщо очікується більше однієї дитини;
 • Продовжать додатково на 16 днів, якщо пологи пройшли з ускладненнями;
 • 156 днів - якщо пологи сталися передчасно і дитина пережила перші 6 діб;
 • На весь період непрацездатності - як мінімум на три дні - якщо довелося перервати вагітність, дитина народилася мертвою або не пережив перші 6 діб;
 • На 90 днів в дородовий період - якщо жінка проживає в радіаційно-небезпечній зоні.

Лікарняний по вагітності оплачується і видається також у випадках:

 • Штучного запліднення - видається на весь період лікування;
 • Усиновлення дитини, якій ще не виповнилося 3 місяців - на 70 днів;
 • При проведенні аборту - на 10 днів і може бути продовжений до 30 днів.

Як оплачується і розраховується лікарняний по вагітності та пологах?

Розрахунок і оплату лікарняного по вагітності виконує роботодавець в десятиденний термін

Як оплачується лікарняний по вагітності? У тому ж порядку, що і звичайний лікарняний через хворобу. У десятиденний термін роботодавець зобов'язаний зробити розрахунок виплат і передати його до Фонду соціального страхування, оскільки лист непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами повністю оплачується за рахунок коштів Фонду (на відміну від звичайного лікарняного, перші три дні якого оплачує роботодавець).

Оплата лікарняного вагітним проводиться з розрахунку середнього заробітку за два останніх відпрацьованих календарних роки. При цьому враховуються тільки робочі дні і тільки ті виплати, які кваліфікуються як дохід працівниці. До уваги не беруться:

 • Періоди тимчасової непрацездатності;
 • Періоди звільнення від роботи, якщо на них не нараховувалися страхові внески.

Таким чином, якщо жінка після народження першої дитини і перебування у відпустці по догляду за ним бере новий лікарняний лист по вагітності та пологах, розрахунок проводять виходячи з тієї зарплати, яка була у неї кілька років тому - адже нового розрахункового періоду взятися нізвідки. Ось так оплачується лікарняний лист вагітним.

Разом з цим матеріалом часто читають:

Сподобалася стаття?
Подякувати просто - натисніть по кожній із кнопок соцмереж.

Як розрахувати оплату за лікарняним листком по вагітності та пологах

Як розрахувати правильно оплату лікарняного листа?

Лікарняний лист являє собою документ, призначений для виплати грошових коштів працівникам при тимчасовій непрацездатності при захворюваннях, а також працюючим жінкам при вагітності та пологах.

При розрахунку лікарняного листа обов'язково враховуються всі вимоги російського законодавства. Оплата перших трьох днів непрацездатності через хворобу проводиться організацією, подальші кошти надходять з Фонду соціального страхування.

Для того щоб розрахувати належні виплати, за основу береться певний період трудової діяльності. Сьогодні він дорівнює останні два роки роботи. У ситуації, коли стажу немає або немає можливості його підтвердити, застосовується інший спосіб розрахунку. Законом передбачені випадки, коли виплата за лікарняним не передбачена зовсім. Також при здійсненні розрахунків по листу непрацездатності обов'язково необхідно зіставляти загальну суму зароблених коштів за останній рік з максимально можливою сумою виплат при хворобі.

Розрахунок лікарняного при відсутності стажу у працівника

Якщо співробітник раніше не працював і у нього, відповідно, відсутній стаж, то при розрахунку виплат за лікарняним листком за основу приймається мінімальний розмір оплати праці. Дана сума затверджена на законодавчому рівні, і якщо в трудовому договорі з працівником прописаний повний робочий день, то керівництво не може приймати за розрахунок нижчі ставки. З початку 2015 МРОТ збільшився в порівнянні з попереднім роком і склав 5965 рублів за один місяць.

На сьогоднішній день при розрахунку лікарняного листа відповідно до чинного законодавства МРОТ враховується в наступних ситуаціях:

 • Відсутність в трудовій книжці працівника відомостей про роботу.
 • Відсутність доходів у працівника на дату отримання листа непрацездатності.
 • Сума заробітної плати за повний відпрацьований місяць менше, ніж мінімальна ставка.
 • Наявність в трудовій книжці записи про очною формою навчання на дату захворювання, а стаж роботи становить менше півроку.

При зіставленні середньої заробітної плати за місяць з розміром МРОТ в суму обов'язково включаються всі районні надбавки.

При розрахунку мінімального середнього заробітку застосовується наступна формула:

Мінімальна розмір заробітної плати = МРОТ? 24: 730, де в МРОТ обов'язково включені всі районні коефіцієнти і надбавки на число отримання лікарняного; 24 - кількість місяців за два роки; 730 - кількість робочих днів за який враховується період (731 у високосному році).

Виходячи з формули отримуємо мінімальну зароблену суму за робочий день: 5965? 24: 730 = 196,1 рублів.

Загальна сума заробітної плати за 2013 рік з урахуванням повного робочого дня дорівнює 65520 рублів, за 2014 рік - 54200 рублів. Дата оформлення листка непрацездатності - 12.01 року, тривалість захворювання - 12 днів, загальний стаж роботи співробітника - 15 років.

Розраховуємо суму виплат за лікарняним. Оскільки в січні 2015 року було відпрацьовано неповний місяць, то він в розрахунок не береться. Розрахунок наступний: (65520 + 54200): 730 = 164 рубля. Таким чином, сума середньої оплати за робочий день менше мінімальної ставки. З цієї причини при розрахунку лікарняного за основу береться сума в 196,1 рублів.

196,1? 12 = 2353,2 рубля складе виплата по листу непрацездатності за 12 днів, проведених на лікарняному.

Якщо працівник працює за сумісництвом

Якщо працівник сполучає декілька місць роботи, то при розрахунку лікарняного листа враховується заробітна плата з кожного з них. Виплати нараховуються на основній роботі, для цього працівнику потрібно принести довідку про свої доходи з усіх організацій, де він працював в останні два роки.

Потрібно знати, що загальний розмір доходу за один рік не повинен бути більше максимально допустимої суми, яка встановлена ​​державою.

При цьому береться до уваги і загальний страховий стаж співробітника:

 • Більше 8 років - оплата становить 100 відсотків середнього заробітку.
 • Від 3 до 8 років - оплачується 80 відсотків.
 • Менше 3 років - оплачується лише 60 відсотків.
 • Менше року - оплата проводиться щодо мінімального розміру оплати.

Лікарняний лист співробітникові, що сполучає декілька місць роботи, розраховується за окремими розрахунку, але за тим же принципом, що і основний робочий лист.

Декретна лікарняний лист

Про правила розрахунку грошової допомоги жінкам у зв'язку з вагітністю та пологами докладно сказано в Федеральному законі №255-ФЗ від 29.12.2006. Згідно із законодавством розрахунки слід робити таким чином:

 • Вирахувати загальну суму всіх доходів за останній рік, який передував початку відпустки по вагітності та пологів (враховується заробітна плата та інші доходи, з яких отчислялись страхові внески до ФСС).
 • Розрахувати суму середнього заробітку за один робочий день.
 • Розрахувати суму допомоги за день. Для цього сума середнього заробітку за один день множиться на відсоток, який визначається, виходячи з страхового стажу працівника або інших умов (встановлені в Законі №255-ФЗ, статті 7).
 • Зіставити розмір допомоги за один день з максимальним розміром допомоги. Якщо отримане денний посібник за розміром не більше максимального, то виплати робляться з розрахованої суми.
 • Далі вираховується загальна сума допомоги. Потрібно помножити розмір денної допомоги на загальну кількість календарних днів відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами. Тривалість періоду, який підлягає оплаті, вказана також в законодавстві.

Якщо під час декретної відпустки жінка продовжує свою трудову діяльність, то за цей період їй нараховується в звичайному порядку. А декретна допомога вираховується за період, що залишився, з тієї дати, коли фактично оформили відпустку за заявою співробітниці.

05 грудень 2015 /

З розрахунку доходу яких років розраховується оплата лікарняного по вагітності та пологах?

 • Корупція
 • Фінанси
 • Авторське право
 • Аліменти
 • Армія
 • Вибори
 • Громадянство
 • Діти
 • Договори
 • Документи
 • Доступ до інформації
 • Житло
 • ЖКГ
 • Здоров'я
 • Виборчі права
 • Майно
 • Позбавлення прав
 • Податки і кредит
 • Спадщина
 • Нерухомість
 • Освіта
 • Пенсії
 • Поліція
 • Права споживачів
 • Правосуддя
 • Підприємництво
 • Прокуратура
 • Свобода слова
 • Свобода совісті
 • Родина
 • Збори, мітинги
 • Власність
 • Субсидії та пільги
 • Транспорт
 • Трудові відносини
 • Кримінальне право
 • Приватне життя
 • Штрафи
 • Екологія
 • Адигея респ.
 • Алтай, респ.
 • Алтайський край
 • Амурська обл.
 • Архангельська обл.
 • Астраханська обл.
 • Башкортостан респ.
 • Бєлгородська обл.
 • Брянська обл.
 • Бурятия респ.
 • Володимирська обл.
 • Волгоградська обл.
 • Вологодська обл.
 • Воронежская обл.
 • Дагестан респ.
 • Єврейська авт. обл.
 • Забайкальський край
 • Івановська обл.
 • Інгушетія респ.
 • Іркутська обл.
 • Кабардино-Балкарська респ.
 • Калінінградська обл.
 • Калмикія респ.
 • Калузька обл.
 • Камчатський край
 • Карачаєво-Черкеська респ.
 • Карелія респ.
 • Кемеровська обл.
 • Кіровська обл.
 • Комі респ.
 • Костромська обл.
 • Краснодарський край
 • Красноярський край
 • Крим
 • Курганська обл.
 • Курська обл.
 • Ленінградська обл.
 • Липецька обл.
 • Магаданська обл.
 • Марій Ел респ.
 • Мордовія респ.
 • Москва
 • Московська обл.
 • Мурманська обл.
 • Ненецький авт. окр.
 • Ніжегородська обл.
 • Новгородська обл.
 • Новосибірська обл.
 • Омська обл.
 • Оренбурзька обл.
 • Орловська обл.
 • Пензенська обл.
 • Пермский край
 • Приморський край
 • Псковська обл.
 • Ростовська обл.
 • Рязанська обл.
 • Самарська обл.
 • Санкт-Петербург
 • Саратовська обл.
 • Саха (Якутія) респ.
 • Сахалінська обл.
 • Свердловська обл.
 • Північна Осетія - Аланія респ.
 • Смоленська обл.
 • Ставропольський край
 • Тамбовська обл.
 • Татарстан, респ.
 • Тверська обл.
 • Томська обл.
 • Тульська обл.
 • Тива респ.
 • Тюменська обл.
 • Удмуртська респ.
 • Ульяновська обл.
 • Хабаровський край
 • Хакасія респ.
 • Ханти-Мансійський авт. окр. - Югра
 • Челябінська обл.
 • Чеченська респ.
 • Чуваська респ.
 • Чукотський авт. окр.
 • Ямало-Ненецький авт. окр.
 • Ямало-Ненецький авт. окр.
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...