Фсс розрахувати допомогу по вагітності та пологах Про вагітність і пологи

Головна » Виплати і допомоги

Фсс розрахувати допомогу по вагітності та пологах

Про Фонд

Пілотний проект

Підприємствам

Прес-центр

Про Фонд

Діяльність Фонду

Дивіться також

Допомога по вагітності та пологах

Допомога по вагітності та пологах працюючим жінкам відповідно до Федерального закону № 255-ФЗ від 29 грудня 2006р. Про обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством (в ред. Федеральних законів № 13-ФЗ від 09.02, № 213-ФЗ від 24.07, № 243-ФЗ від 28.09, № 343-ФЗ від 08.12, № 21- ФЗ від 25.02) виплачується з коштів Фонду соціального страхування РФ і обчислюється з усіх видів доходу за останні 24 календарні місяці, що передують року настання відпустки по вагітності та пологах, на які нараховуються страхові внески до Фонду соціального страхування РФ, виключаючи календарні дні, що припадають на:

 • Періоди тимчасової непрацездатності, відпустки по вагітності та пологах, відпустки по догляду за дитиною;
 • Період звільнення працівника від роботи з повним або частковим збереженням заробітної плати, якщо на зберігається заробітну плату за цей період страхові внески до Фонду не нараховувалися.

При розрахунку допомоги по вагітності та пологах у 2016 році сума нарахованого заробітку за 2015 року, 2014 р ділиться на 730 (365 + 365) мінус виключаються періоди.

У разі, якщо в 2014 і 2015 роках, або в одному із зазначених років працівник перебував у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами і (або) у відпустці по догляду за дитиною, відповідні року за заявою одержувача допомоги можуть бути замінені попередніми календарними роками (роком) за умови, що це призведе до збільшення розміру допомоги.

Допомога виплачується Фондом соціального страхування з першого дня настання страхового випадку в розмірі 100% середнього заробітку.

Якщо страховий стаж - менше 6 місяців, допомога виплачується в розмірі мінімальної оплати праці - 7 500 руб.
Допомога по вагітності та пологах обмежується максимальною страховою сумою в 2015 року - 670 000 рублів, в 2014 році - 624 000 руб. в 2013 році - 568 000 руб. в 2012 році - 512 000 руб. у 2011 році - 463 000 руб. за календарний рік.

Для осіб, добровільно сплачують за себе внески до ФСС на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством, середній заробіток, з якого розраховується допомога приймається рівним МРОТ.

Допомога по вагітності та пологах, що виплачується жінкам, звільненим у зв'язку з ліквідацією організації та припиненням діяльності становить - 581,73 руб.

Відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами становить 70 календарних днів до пологів (у разі багатоплідній вагітності - 84) і 70 календарних днів після пологів (у разі ускладнених пологів - 86, при народженні двох або більше дітей - 110).

При усиновленні дитини (дітей) віком до трьох місяців, допомога по вагітності та пологах виплачується з дня його усиновлення і до закінчення 70 (в разі одночасного усиновлення двох і більше дітей - 110) календарних днів з дня народження дитини (дітей).

Для виплати допомоги необхідно подати за місцем роботи:

Допомога по вагітності та пологах для ІП

Відомо, що особи, які перебувають у трудових відносинах, в разі хвороби або вагітності можуть розраховувати на виплату допомоги. Ці посібники їм виплачує роботодавець, отримуючи, в свою чергу, відшкодування з Фонду соціального страхування.

А чи може на таку допомогу претендувати індивідуальний підприємець? Да може. Для цього йому необхідно вступити в добровільні правовідносини з обов'язкового соціального страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством і сплатити страховий внесок до ФСС у фіксованому розмірі (стаття 4.5 Закону № 255-ФЗ від 29.12.2006 Про обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності і в зв'язку з материнством).

Добровільно зареєструвавшись в ФСС, IP набуває право на отримання страхового забезпечення за умови сплати ним страхових внесків за календарний рік, що передує календарному році, в якому настав страховий випадок.

Зверніть увагу: Щоб отримувати допомогу в 2015 році, необхідно зареєструватися в ФСС і оплатити внески до кінця 2014 року.

З чого почати?

Отже, щоб стати добровольцем, в першу чергу потрібно зареєструватися в територіальному органі ФСС за місцем свого проживання.

Адміністративний регламент з надання адміністративної послуги з реєстрації осіб, добровільно вступили в правовідносини з обов'язкового соціального страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством затверджений наказом Міністерства праці та соціального захисту РФ від 25.02 № 108н. Згідно з регламентом в фонд подаються такі документи:

1) заяву за встановленою формою (додаток №2 до Регламенту) http: // fss. ru / ru / fund / 34773/75733/57357 / administrativnyj_reglament_108n_ot_25022014.doc

2) копія паспорта, завірена підприємцем.

Крім того, заявник може за своєю ініціативою представити в територіальний орган ФСС необхідні для реєстрації копії свідоцтва про взяття на облік в податковому органі і свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи як індивідуального підприємця. При цьому неподання заявником копій свідоцтв не є підставою для відмови в наданні йому адміністративної послуги, так як згідно з пунктом 14 вищеназваного регламенту ці відомості ФСС повинен самостійно запросити в податковому органі в рамках міжвідомчої взаємодії.

Після того, як ІП представив в ФСС заяву з доданням необхідних документів, фонд протягом 5 робочих днів здійснює реєстрацію страхувальника і видає підприємцю повідомлення про його реєстрацію, в якому вказується присвоєний підприємцю реєстраційний номер.

Після реєстрації в ФСС ІП-доброволець повинен сплатити страхові внески. Правила сплати страхових внесків особами, добровільно вступили в правовідносини з обов'язкового соціального страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством, затверджені Постановою Уряду РФ від 02.10.09 № 790.

Скільки платити?

Розмір внесків залежить від вартості страхового року, яка, в свою чергу, визначається як добуток мінімального розміру оплати праці, встановленого федеральним законом на початок фінансового року, за який сплачуються страхові внески, та тарифу страхових внесків, збільшене в 12 раз.

У 2014 року розмір страхові внески становить 5554 * 2,9% * 12 = 1932,79

Сплата страхових внесків здійснюється одноразово або частинами не пізніше 31 грудня поточного року.

У разі якщо страхувальник не сплатив страхові внески за черговий календарний рік до 31 грудня поточного року, правовідносини з ним за обов'язковим соціальним страхуванням на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством вважаються припинилися з 1 січня наступного року.

Скільки отримувати?

Відповідно до пункту 15 (4) Положення про особливості порядку обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності, затвердженого Постановою Уряду РФ від 15.06.07 № 375, для ІП-добровольців середній денний заробіток для обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах визначається шляхом ділення мінімального розміру оплати праці, встановленого федеральним законом на день настання страхового випадку, на кількість календарних днів кожного календарного місяця, на які припадає страховий випадок.

Підприємець Смирнова А. П. добровільно зареєструвалася в ФСС в 2013 році і сплатила внески до 31.12 в сумі 1811,34 (5205 * 2,9% * 12)

У 2014 вона оформила лікарняний лист по вагітності та пологах з 02.06.14 по 19.10.14

Таким чином, IP Смирнова, сплативши в 2013 році внески в сумі 1811 руб. 34 коп. в 2014 році отримає допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами в сумі 25434 руб. 63 коп. Цей посібник їй буде виплачено одноразово після надання в ФСС заяви і листка непрацездатності.

Висновок: Жінкам-ІП, які планують завагітніти, доцільно вступити в добровільні правовідносини з обов'язкового соціального страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством.

Як звітувати?

Підприємці, які вступили в добровільні правовідносини з обов'язкового соціального страхування, повинні вести облік сплачених страхових внесків та звітувати в ФСС. Звіт (форма 4а-ФСС) http: // www. klerk. ru / blank / 116544 / представляється в відділення фонду не пізніше 15 січня року, наступного за звітним.

Редактор ІА Клерк. Ру

Спеціально для Клерк. Ру

Думка авторів матеріалів може не збігатися з думкою редакції.

Люди яким це подобається

Підпишіться на матеріали Клерк. Ру

Розсилка буде приходити вам на пошту кожен день

 • Лик . Експрес-перевірка контрагентів (за назвою, ІПН і іншими реквізитами)
 • Моя справа . Експрес-перевірка контрагентів (за назвою, ІПН і іншими реквізитами)
 • Перевірка контрагентів Від ФНС
 • Інструменти для бухгалтера і підприємців

  Як правильно розрахувати декретна допомога, щоб у ФСС не було претензій

  Неправильний розрахунок допомоги по вагітності та пологах може привести до того, що фонд перерахує всі виплати і відшкодує їх виходячи з МРОТ. Щоб цього не сталося, важливо пам'ятати основні моменти, на які співробітники ФСС звертають увагу при перевірці розрахунку декретних.

  Коли не можна замінити роки для розрахунку декретних

  Якщо співробітниця йде у відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами перший раз, вона не має права вибирати періоди для розрахунку декретної допомоги. За загальним правилом декретні виплати необхідно обчислювати з заробітку, розрахованого за останні два роки.

  Співробітниця вправі замінити один або обидва року на попередні, але тільки якщо в цей час вона перебувала у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та у відпустці по догляду за дитиною (ч. 1 ст. 14 Федерального закону від 29.12.06 № 255-ФЗ, п. 11 Положення, затв. постановою Уряду РФ від 15.06.07 № 375). В інших випадках закон не передбачає можливості заміни, навіть якщо це збільшить суму допомоги. Інакше фонд перерахує посібник і частково відмовить у відшкодуванні (п. 4 ч. 1 ст. 4.2 Закону № 255-ФЗ).

  Якщо ж співробітниця попередні два роки була у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та у відпустці по догляду за дитиною, то попросити про заміну років вона може як в заяві на надання декретної відпустки, так і в окремому. Головне, щоб заміна призвела до збільшення допомоги (п. 1 ст. 14 Федерального закону від 29.12.06 № 255-ФЗ). При заміні років на 2009 рік або більш ранні роки треба враховувати виплати, які входили в базу по страхових внесках до ФСС з правилами 2010 року. Підстава - частина 1 статті 2 Федерального закону від 08.12.10 № 343-ФЗ. При цьому заробіток за 2008 і 2009 роки можна взяти тільки в межах 415 000 рублей за рік (ч. 2 ст. 2 закону № 343ФЗ).

  На цифрах

  Співробітниця з 1 вересня 2014 роки йде у відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами. У період з 2010 по 2013 рік вона була в дитячому відпустці. За заявою співробітниці їх треба замінити на 2009 і 2008 роки. Виплати за 2008 рік склали 300 000 руб. за 2009 рік - 450 000 руб. Сума враховуються за кожен рік виплат не повинна перевищувати 415 000 руб. Виключаються періодів в 2008 і 2009 роках немає. Декретна допомога складе 136 935,71 руб. ((300 000 руб. + 415 000 руб.). (366 дн. + 365 дн.) 140 дн.).

  Розрахунок декретних для сумісника

  Співробітниця, яка на дату декрету працює в декількох компаніях і там же працювала в двох попередніх роках (2012-2013 рр.), Має право отримати допомогу в кожній організації (ч. 2 ст. 13 Федерального закону від 29.12.06 № 255-ФЗ) . Але якщо в якійсь з компаній вона працює менше двох років, то застосовується частина 2.2 статті 13 закону № 255-ФЗ. В цьому випадку співробітниця має право вибрати: або декретні виплати призначить роботодавець за основним місцем, або компанія, де вона працює за сумісництвом.

  Той роботодавець, хто буде призначати допомогу, повинен розрахувати його з усього заробітку співробітниці за два попередніх календарних року (ч. 2.1 ст. 13, ч. 1 ст. 14 закону № 255-ФЗ). Тобто і з основної роботи, і з сумісництва. Це підтвердили в ФСС. У компанію, де співробітниця вирішила отримувати допомогу, вона повинна представити листок непрацездатності, довідку з іншого місця роботи про суму заробітку і довідку про те, що інший роботодавець не призначав їй допомоги (ч. 5, 5.1 ст. 13 закону № 255-ФЗ) .

  На цифрах

  Співробітниця працює в трьох компаніях. У першій і другій - з 2012 року, в третій - з червня 2013 року. Зараз йде в декрет. Заробіток за 2012-2013 роки в першій компанії дорівнює 240 тис. У другій - 200 тис. У третій - 100 тис. Руб. Якщо співробітниця вирішить отримати допомогу у одного роботодавця, середній денний заробіток складе 738,71 руб. ((240 000 руб. + 200 000 руб. + 100 000 руб.). 731 дн.). А посібник - 103 419,4 руб. (738,71 руб. 140 дн.).

  Якщо ж вона хоче отримати допомогу на різних роботах, то в першій компанії середній заробіток дорівнює 328,32 руб. (240 000 руб. 731 дн.). А посібник - 45 964,8 руб. (328,32 руб. 140 дн.). А в другій - заробіток 273,6 руб. (200 000 руб. 731 дн.). Посібник - 38 304 руб. (273,6 руб. 140 дн.). В результаті співробітниця отримає менше на 19 150,6 руб. (103 419,4 - 45 964,8 - 38 304).

  Довідки 2-ПДФО для розрахунку декретних не підходять

  Якщо співробітниця замість довідки про заробіток з колишнього місця роботи принесла 2-ПДФО, то допомога їй треба розрахувати виходячи з МРОТ. Довідки 2-ПДФО для розрахунку декретних використовувати не можна. У цьому впевнені в ФСС. Адже для розрахунку необхідно враховувати виплати, на які нараховані страхові внески. А чи обкладається дохід ПДФО, не важливо. Відомості про заробіток попередній роботодавець показує в спеціальній довідці (затв. Наказом Мінпраці Росії від 30.04.13 № 182н). Тільки на її основі компанія має право взяти заробіток для розрахунку допомоги.

  Співробітниця може сама звернутися на попереднє місце роботи за необхідною довідкою про заробіток. Якщо ж зв'язатися з працедавцем не вдається, організація сама має право дізнатися суму заробітку, звернувшись в ПФР. Для цього необхідно отримати від співробітниці заяву з проханням направити запит до фонду для отримання відомостей про суми виплат, на які нараховані страхові внески (п. 7.2 ст. 13 Федерального закону від 29.12.06 № 255-ФЗ). Форма і порядок направлення такого запиту затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24.01.11 № 21Н. Після того як фонд надасть необхідні відомості, можна перерахувати допомогу вже з урахуванням виплат від попереднього роботодавця.

  Є питання? Наші експерти допоможуть за 24 години! Отримати відповідь Нове

 • Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...