Розрахунок допомоги вагітністю та пологами суміснику Про вагітність і пологи

Головна » Виплати і допомоги

Розрахунок допомоги вагітністю та пологами суміснику

Допомога по тимчасовій непрацездатності та по вагітності та пологах зовнішнім сумісникам

Шановні страхувальники! Просимо вас звернути увагу на той факт, що не завжди зовнішні сумісники мають право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності та по вагітності та пологах.
При цьому, в разі направлення на оплату реєстрів на виплату допомоги зовнішнім сумісникам, відповідно до п. 16 Положення, затвердженого Постановою №294, відповідальність несе роботодавець.

Щоб уникнути необгрунтованої виплати допомоги радимо гранично уважно розібратися, чи має право працівник зовнішній сумісник на виплати за рахунок коштів ФСС.

Порядок оплати періоду тимчасової непрацездатності (листка непрацездатності) зовнішнього сумісника залежить від його зайнятості в двох календарних роках, що передують року видачі листка непрацездатності. У зв'язку з цим можливі наступні варіанти.

I. Зовнішній сумісник в два попередніх календарних року був зайнятий у тих же роботодавців, що і в поточному році:

У цьому випадку допомога по непрацездатності, по вагітності та пологах виплатять по всіх місцях роботи (ч. 2 ст. 13 Закону від 29.12.2006 № 255-ФЗ).

II. Зовнішній сумісник в два попередніх календарних року був зайнятий у інших роботодавців:

Посібник по непрацездатності в цій ситуації виплатять по одному з поточних місць роботи за вибором працівника (ч. 2.1 ст. 13 Закону від 29.12.2006 № 255-ФЗ).

III. Зовнішній сумісник в два попередніх календарних року і в поточному році був зайнятий як у одних і тих же, так і у інших роботодавців:

У цьому випадку допомога виплачується на вибір застрахованої: за всіма останніми місцями роботи або по одному з місць роботи (ч. 2.2 ст. 13 Закону від 29.12.2006 № 255-ФЗ).

В Арбітражному суді Ростовської області розглянуто справу №А53-763 / 2015. Винесено Рішення, яким позиція Ростовського регіонального відділення ФСС РФ з даного питання визнана правомірною.

З усіх питань, пов'язаних з призначенням та виплатою допомоги у зв'язку з материнством в рамках пілотного проекту, Ви можете звертатися за телефонами «гарячої лінії» 244-22-35

Адреса:
344082, г. Ростов-на-Дону, вул. Червоноармійська, 36/62

Час роботи:
Понеділок - четвер -
З 08-30 до 17-15,
п'ятниця - з 08-30 до 16-00.
Обідня перерва -
З 12-30 до 13-00.

Допомога по вагітності та пологах для сумісників

Допомога по вагітності та пологах може бути призначено як внутрішньому суміснику так і зовнішнього.

Призначення допомоги внутрішньому суміснику

Внутрішнім сумісникам допомога призначається з урахуванням всіх отриманих виплат, в тому числі за сумісництвом.

Особливості призначення допомоги зовнішнього сумісника

Згідно ч. 1 ст. 14, ч. Ч. 2 - 2.2 ст. 13 Федерального закону № 255-ФЗ Про обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством при призначенні допомоги зовнішньому суміснику враховуються такі чинники:

  • Наявність сумісництва на момент настання відпустки по вагітності та пологах;
  • Наявність в розрахунковий період (два попередніх роки) трудових відносин з тим же або іншими роботодавцями.

Призначення допомоги за кожним місцем роботи

Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону № 255-ФЗ допомога по вагітності та пологах призначається і виплачується за кожним місцем роботи сумісника за таких умов:

  • Якщо сумісник на момент настання відпустки по вагітності та пологах працює у кількох роботодавців;
  • Якщо в розрахунковому періоді сумісник був зайнятий у тих же роботодавців.

Призначення допомоги по одному з останніх робочих місць

Відповідно до ч. 2.1 ст. 13 Закону № 255-ФЗ допомога призначається і виплачується по одному з останніх місць роботи за вибором сумісника за умови:

  • Якщо сумісник на момент настання відпустки по вагітності та пологах працює у кількох роботодавців;
  • Якщо в розрахунковому періоді сумісник був зайнятий у інших роботодавців.

Призначення допомоги по кожному або по одному з останніх робочих місць

Відповідно до ч. 2.2 ст. 13 Закону № 255-ФЗ допомога призначається і виплачується за вибором сумісника за кожним місцем роботи або по одному з останніх місць роботи за умови:

  • Якщо сумісник на момент настання відпустки по вагітності та пологах працює у кількох роботодавців;
  • Якщо в розрахунковому періоді сумісник працював одночасно у тих же і у інших роботодавців.

Документи, що підтверджують право сумісника на допомогу

Якщо допомога призначається по одному з останніх місць роботи, то, згідно з ч. 5.1 ст. 13 Закону № 255-ФЗ, сумісник повинен надати довідку з місця роботи в іншого роботодавця, яка підтверджує, що посібник іншим роботодавцем не виплачується.

Заробіток, який приймає в розрахунок допомоги

У розрахунок допомоги приймається середній заробіток сумісників по тому місцю роботи, де призначається допомога. Заробіток в іншого роботодавця не враховується (ч. 2 ст. 13, ч. 1 ст. 14 Закону № 255-ФЗ).

Як платити допомогу по вагітності та пологах зовнішньому суміснику

Питання

У нашій організації працює співробітниця - зовнішній сумісник. З 10.01 р вона надала лікарняний лист для отримання допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами. Співробітниця прийнята на роботу 01.04г, тобто з розрахункового періоду відпрацьований тільки неповний 2013року. Чи має вона право на отримання в нашій організації допомоги по Бір? Чи будуть враховуватися її доходи в нашій організації при обчисленні допомоги по Бір, допомоги по догляду за дитиною за основним місцем роботи?

Відповідь

Якщо співробітниця в двох попередніх календарних роках була зайнята у інших роботодавців, то допомога по вагітності та пологах призначається і виплачується роботодавцем по одному з останніх місць роботи за вибором співробітниці. Тобто в такій ситуації посібник може бути виплачено як за основним місцем роботи, так і у Вашій організації. При цьому при розрахунку допомоги слід враховувати заробіток в розрахунковому періоді у інших роботодавців.

Якщо співробітниця в двох попередніх календарних роках була зайнята як у діючих, так і у інших роботодавців, то допомога по вагітності та пологах призначається і виплачується або роботодавцями за всіма останніми місцями роботи, або роботодавцем по одному з останніх місць роботи за вибором співробітниці. Якщо в такому випадку співробітниця прийме рішення отримувати допомогу по основним місцем роботи, то при розрахунку допомоги роботодавець за основним місцем роботи врахує заробіток в розрахунковому періоді, отриманий співробітницею в Вашої організації.

Однак необхідно відзначити наступне. На сьогоднішній день найчастіше контролюючі органи, посилаючись на п. 2_2 ст. 13 від 29.12.2006 № 255-ФЗ «Про обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством», визнають правомірним виплату допомоги у роботодавця, у якого співробітник зайнятий на умовах зовнішнього сумісництва, тільки в тому випадку, якщо співробітником у даного роботодавця був відпрацьований хоча б один повний рік. У ситуації, що розглядається ця умова не виконується. Тому безпечніше співробітниці отримати за основним місцем роботи з урахуванням заробітку за другим місцем праці.

Обгрунтування даної позиції наведено нижче в рекомендаціях «Системи Головбух»

1. Ситуація: Як платити допомогу по вагітності та пологах зовнішньому суміснику

Якщо співробітниця на момент настання страхового випадку зайнята у кількох роботодавців і в двох попередніх календарних роках була зайнята у тих же роботодавців, допомога по вагітності та пологах призначається і виплачується їй за всіма місцями роботи.

Якщо співробітниця на момент настання страхового випадку зайнята у кількох роботодавців, а в двох попередніх календарних роках була зайнята у інших роботодавців, допомога по вагітності та пологах призначається і виплачується роботодавцем по одному з останніх місць роботи за вибором співробітниці.

Якщо співробітниця на момент настання страхового випадку зайнята у кількох роботодавців, а в двох попередніх календарних роках була зайнята як у цих, так і у інших роботодавців, допомога по вагітності та пологах призначається і виплачується або роботодавцями за всіма останніми місцями роботи, або роботодавцем по одному з останніх місць роботи за вибором співробітниці. *

Такий порядок передбачений частинами 2. 2.1 і 2.2 статті 13 Закону від 29 грудня 2006 № 255-ФЗ.

Позаштатний консультант ФСС Росії

2. Довідник: Порядок виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності та по вагітності та пологах співробітнику, у якого кілька місць роботи

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...