Розрахунок одноразової допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами Про вагітність і пологи

Головна » Виплати і допомоги

Розрахунок одноразової допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами

Виплати по вагітності та пологах (для ІП)

У сучасному світі все більше і більше жінки йдуть від роботодавців і починають працювати на себе, відкриваючи ВП. Якщо така жінка ІП виявляється вагітною, то, перше питання, яке виникає - це якісь виплати по вагітності та пологах покладені вагітним жінкам ВП. Про це ми і поговоримо в цій статті, розберемося, на що може розраховувати жінка в разі вагітності, пологів та догляду за дитиною, будучи індивідуальним підприємцем.

1. Виплати по вагітності та пологах (декретна допомога)

Багато жінок, які є індивідуальними підприємцями думають, що в разі вагітності та пологів отримуватимуть таку саму допомогу, як і інші мами, але це далеко не так. Відповідно до закону № 255-ФЗ «Про обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством» допомога по вагітності та пологах покладені тільки певним особам:

 • Тим, хто працює за трудовим договором, до них також відносяться керівники організацій, які є єдиними засновниками, членами організацій, власниками їх майна;
 • Службовці державних установ і державні цивільні службовці;
 • Священнослужителі;
 • Засуджені до позбавлення волі і залучені до оплачуваної праці;
 • Тим, хто заміщає державні, муніципальні посади Російської Федерації, що заміщаються на постійній основі;
 • Тим, хто бере особисту трудову участь у діяльності виробничого кооперативу.

А ось індивідуальних підприємців тут немає, а пов'язано це з тим, що відповідно до законодавства російської Федерації підприємці не платять внески до Фонду соціального страхування.

ІП - не застраховані особи в ФСС і не можуть отримувати допомогу по вагітності та пологах.

Все це, звичайно, сумно, так як декретна допомога становлять істотну суму і втрачати його ніхто не хоче. Як же отримати цю допомогу жінці, якщо вона ІП? Є один вихід.

Існує один спосіб для отримання допомоги індивідуальним підприємцям, для цього жінці потрібно бути зареєстрованою в ФСС, отримати добровільне соціальне страхування і платити фіксовані платежі. Причому тут є одна особливість, для того щоб отримати право на страхове забезпечення в поточному році (2014 року), потрібно зареєструватися в ФСС в 2013 році і заплатити до 31 грудня цього року фіксований платіж за весь 2013 рік.

Якщо жінка зареєструвалася в ФСС в 2013 році і в цьому ж році йде в декрет, посібник їй не належить. Якщо ж вона зареєструвалася в ФСС в тому ж 2013 році, а в декрет іде вже в 2014, і при цьому заплатила фіксований платіж за 2013 рік, то вона може розраховувати на декретна допомога в мінімальному розмірі. Розраховуватися посібник буде, виходячи з МРОТ.

2. Одноразова виплата за ранні терміну постановки на облік в мед. установа

Ще одна виплата, на яку може розраховувати жінка ІП, це одноразову допомогу, якщо вона встала на облік в жіночу консультацію протягом перших 12 тижнів свою вагітність. Право на цю допомогу вона також отримує за умови, що зареєстрована в ФСС і платить туди фіксований внесок.

3. Допомога по догляду за дитиною до 1,5 років

З першого січня 2007 року в Росії допомогу по догляду за дитиною до 1,5 років сплачується всім без винятку, тобто індивідуальні підприємці теж можуть його отримувати, ну звичайно ж, будуть відмінності в процесі отримання цієї допомоги для застрахованих і не застрахованих ВП.

Якщо індивідуальні підприємці - застраховані в ФСС особи

Після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, як і інші працюючі жінки, мами ІП отримують допомогу по догляду за дитиною від Фонду соціального страхування на свій розрахунковий рахунок, який вони використовують у підприємницькій діяльності. При цьому жінки ІП повинні один раз на рік звітувати перед ФСС про отримання допомоги по формі 4а-ФСС РФ. Якщо дитина не прописаний разом з мамою, посібник все одно буде виплачуватися, так як для його отримання не має значення, де прописаний дитина.

Якщо ІП - не застраховані в ФСС

В цьому випадку ІП, як і не працюючі жінки, отримують допомогу по догляду за дитиною після його народження від органу соціального захисту населення на рахунок в банку. Про отримання посібників їм не потрібно звітувати, при цьому дитина повинна бути прописаний з матір'ю.

4. Одноразова допомога при народженні дитини

Цей посібник застраховані ІП отримують, як і працюючі мами, а не застраховані індивідуальні підприємці, що не працюють жінки. Розмір допомоги один і той же для всіх.

Необхідні документи для отримання одноразової допомоги при народженні дитини
 • Заява на отримання допомоги;
 • Довідка про народження дитини, ксерокопія свідоцтва про народження дитини;
 • Довідка з роботи другого з батьків про те, що він не отримував цю допомогу.
Щоб отримувати декретні, IP повинен надати
 • Заява ВП у ФСС РФ з проханням про призначення допомоги по Бір;
 • Лікарняний лист.

Дивіться статті по Оформленню вагітності і пологів:
Розрахунок допомоги по вагітності та пологах та допомоги по догляду за дитиною до 1,5 років
Допомога по вагітності та пологах
Оформляем декретну відпустку. Відповіді на основні питання
Звільнення вагітної жінки

Оцініть якість статті. Нам важлива ваша думка:

Допомоги по вагітності та виплати по догляду за дитиною будуть розраховуватися по-новому, розрахунок лікарняних не зміниться

Колишній порядок, коли працівниця могла вибирати спосіб розрахунку допомоги по вагітності та пологах і щомісячних виплат по догляду за дитиною до 1,5 років, з 1 січня 2013 року втрачає чинність. Що стосується розрахунку лікарняних, то розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності не змінився.

За новими правилами для розрахунку допомоги по вагітності та пологах, а також щомісячних виплат по догляду за дитиною до півтора років береться заробіток за два календарні роки, безпосередньо передують року настання відпустки. За інформацією прес-служби ГУ - Забайкальського регіонального відділення Фонду соціального страхування РФВ розрахунок середнього заробітку входять суми, на які були нараховані страхові внески до Фонду соціального страхування Росії. За новими правилами не враховуватимуться: періоди тимчасової непрацездатності, відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустки по догляду за дитиною, періоди звільнення від роботи з повним або частковим збереженням зарплати (в окремих випадках). Про це сказано в тому ж пункті 3.1 статті 14 Федерального закону від 29.12.2006 № 255-ФЗ. Тобто не враховуватимуться дні, коли роботодавець не виплачував за робітницю страхові внески.

За новими правилами для розрахунку декретних береться заробіток за два попередніх календарних року (це розрахунковий період). При цьому враховуються тільки ті суми, на які були нараховані страхові внески в межах лімітів: 512 000 руб. для 2012 року; 463 000 руб. для 2011 року; 415 000 руб. для 2010 і попередніх років.

Якщо в розрахунковому періоді співробітниця вже була у відпустках у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, то один або обидва року можна замінити.

Як тільки заробіток за два роки буде визначено, його треба буде розділити на кількість календарних днів у розрахунковому періоді. Стандартна тривалість розрахункового періоду - 730 днів (365 х 2). Однак якщо до розрахункового періоду потрапив 2012 рік, то допомога вважають, виходячи з 731 дня (так як 2012 рік - високосний). Це випливає з нового пункту 3.1 статті 14 Федерального закону від 29.12.2006 № 255-ФЗ (почне діяти в наступному році).

Що стосується розрахунку лікарняних у 2013 році, то розрахунок допомоги по тимчасовій непрацездатності не змінився. Як і зараз, суму виплати треба буде визначати, виходячи із заробітку за два попередніх календарних року. Щоб розрахувати середньоденний заробіток, доходи працівника треба буде ділити на 730. Навіть незважаючи на те, що 2012 рік - високосний. Тобто для лікарняних число 730 - фіксований.

Відповідно до ст. 10 (ч.2) Федерального закону від 03.12 року № 216-ФЗ Про Федеральному бюджеті на 2013 рік і плановий період 2014 і 2015 років, встановлено розмір індексації в розмірі 1,055 з 1 січня 2013 року державних допомог громадянам, які мають дітей. Індексуються: допомога по вагітності та пологах; одноразова допомога жінкам, які стали на облік в ранні терміни вагітності (проіндексованої допомоги становитиме 490,79 рублів); одноразова допомога при народженні дитини (проіндексованої допомоги дорівнюватиме 13087,61 рублів); мінімальний і максимальний розмір щомісячної допомоги по догляду за дитиною (проіндексованих щомісячну допомогу по догляду за першою дитиною одно - 2453,93 грн; за другим і наступними дітьми - 4907,85 рублів). Округлення суми розміру допомоги до повного рубля не передбачено.

До всіх видів допомоги застосовується районний коефіцієнт, який передбачений законодавством на території Забайкальського краю. Наприклад, у м Читі районний коефіцієнт становить 1.2, а в Каларском, Тунгира-Олекмінськ і Тункогоченском районах - 1.3, в прикордонних районах - 1.4.

Індексація розміру одноразової допомоги при народженні дитини на коефіцієнт 1.055 застосовується тільки в разі народження дитини 1. січня 2013 року і пізніше. При цьому застосування коефіцієнта індексації до щомісячної допомоги по догляду за дитиною, обчисленого із заробітної плати в розмірі 40% середнього заробітку не передбачено. Відповідно до частини 1 ст. 1 Закону № 216-ФЗ з 1 січня 2013 року вартість послуг на поховання та граничний розмір соціальної допомоги на поховання також підлягає індексації на 1,055 і складе 4763,96 рублів (із застосуванням районного коефіцієнта).

З 1 січня 2013 року розмір річного заробітку, який служить базою для нарахування страхових внесків до державних позабюджетних фондів, складе 568 000 рублей. Така планка встановлена ​​Постановою Уряду РФ Про граничну величину бази для нарахування страхових внесків до державних позабюджетних фондів з 1 січня 2013 року № 1276 від 10 грудня 2012 року.

Мінімальний розмір оплати праці з 1 січня 2013 року встановлено в сумі 5 205 рублів на місяць. Проконсультуватися з питань призначення, обчислення і розмірів допомоги, пов'язаних з материнством, виплачуваних за рахунок коштів Фонду соціального страхування, зацікавлені громадяни можуть за телефонами: (8-302-2) -26-77-49 або 32-31-38 , в районах краю звертатися до уповноважених представників Забайкальського регіонального відділення Фонду соціального страхування РФ.

Наказ МОЗ Забайкальського краю №481 від 31.08г. «Про затвердження Переліку медичних організацій та відокремлених підрозділів медичних організацій, розташованих в сільських населених пунктах та віддалених від населених пунктів місцевостях, в кіт

Наказ Міністерства охорони здоров'я Забайкальського краю від 05.09 №551 Про переоформлення ліцензії на медичну діяльність

Інформація про проведені заходи по контролю за додержанням ліцензійних вимог при здійсненні окремих видів діяльності за серпень 2016

Розпорядження Міністерства охорони здоров'я Забайкальського краю від 31.08 №1104 Про вдосконалення порядку видачі ГУОЗ Заб. краю мед. висновків про стан здоров'я та рекомендацій з організації освітнього процесу.

Інформаційний лист Міністерства охорони здоров'я Російської Федерації від 05.08 №16-5 / 10 / 2-4847

РОЗРАХУНОК ДОПОМОГИ ПО ВАГІТНОСТІ І ПОЛОГІВ
У 2015 РОЦІ І 2016 року

Середній денний заробіток для обчислення допомоги по вагітності та пологах, застрахованим особам визначається:
? при настанні страхового випадку в 2015 році, а також при настанні страхового випадку в 2014 році, якщо посібник за період
з 1 січня 2015 року обчислюється відповідно до Федерального закону Про обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством, - шляхом ділення суми нарахованого заробітку за період з 18 березня по 31 грудня 2014 включно на кількість календарних днів у цьому періоді (289 календарних днів), за винятком календарних днів, що припадають на періоди, зазначені в частині 31 статті 14 Федерального закону Про обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством;
? при настанні страхового випадку в 2016 році - шляхом ділення суми нарахованого заробітку за період з 18 березня 2014 року
по 31 грудня 2015 року включно на кількість календарних днів
В цьому періоді (654 календарних дні), за винятком календарних днів, що припадають на періоди, зазначені в частини 31 статті 14 Федерального закону Про обов'язкове соціальне страхування на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством.
Допомога по вагітності та пологах розраховується з мінімального розміру праці якщо
допомога по вагітності та пологах призначається, якщо звернення за ним пішло не пізніше шести місяців з дня закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.

Одноразова допомога жінкам, які стали на облік в медичних організаціях в ранні терміни вагітності
Право на одноразову допомогу додатково до допомоги по вагітності та пологах мають жінки, що підлягають обов'язковому соціальному страхуванню на випадок тимчасової непрацездатності та у зв'язку з материнством, в тому числі жінки з числа цивільного персоналу військових формувань Російської Федерації, що знаходяться на територіях іноземних держав, у випадках, передбачених міжнародними договорами Російської Федерації) цього Порядку (наказ від 23.12г. №1012н), котрі стали на облік в медичних організаціях в ранні терміни вагітності (до дванадцяти тижнів).
Одноразова допомога жінкам, які стали на облік в медичних організаціях в ранні терміни вагітності, виплачується в розмірі, встановленому відповідно до статті 10 Федерального закону Про державну допомогу громадянам, які мають дітей (19.05.1995 N 81-ФЗ).
Одноразова допомога жінкам, які стали на облік в медичних організаціях в ранні терміни вагітності, призначається і виплачується за місцем призначення і виплати допомоги по вагітності та пологах.
Для призначення і виплати одноразової допомоги жінкам, які стали на облік в медичних організаціях в ранні терміни вагітності, подається довідка з жіночої консультації або іншої медичної організації, яка поставила жінку на облік в ранні терміни вагітності.
Одноразова допомога жінкам, які стали на облік в медичних організаціях в ранні терміни вагітності, виплачується відповідно за рахунок коштів Фонду соціального страхування Російської Федерації, федерального бюджету і бюджетів суб'єктів Російської Федерації відповідно до пункту 17 Порядку (наказ № 1012н).
Одноразова допомога жінкам, які стали на облік в медичних організаціях в ранні терміни вагітності, призначається і виплачується одночасно з посібником по вагітності та пологах, якщо довідка про постановку на облік в ранні терміни вагітності видається одночасно.
Розмір одноразової допомоги жінкам, які стали на облік в медичних організаціях в ранні терміни вагітності:
Довідково повідомляємо в 2015 році розмір цієї допомоги становить-543,67 руб.

Одноразова допомога при народженні дитини

Право на одноразову допомогу при народженні дитини має один з батьків або особа, яка його замінює.
У разі народження двох і більше дітей одноразова допомога призначається і виплачується на кожну дитину.
При народженні мертвої дитини одноразова допомога при народженні дитини не виплачується.
Одноразова допомога при народженні дитини виплачується в розмірі, встановленому відповідно до статті 12 Федерального закону Про державну допомогу громадянам, які мають дітей (від 19.05.1995г. № 81-ФЗ).
Довідково повідомляємо в 2015 році розмір цієї допомоги становить-14497,80 руб.

Щомісячну допомогу по догляду за дитиною
щомісячну допомогу по догляду за дитиною виплачується застрахованим особам (матері, батькові, іншим родичам, опікунам), які фактично здійснюють догляд за дитиною і перебувають у відпустці по догляду за дитиною, з дня надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення дитиною віку півтора років.
Щомісячну допомогу по догляду за дитиною виплачується в розмірі 40 відсотків середнього заробітку застрахованої особи, але не менше мінімального розміру цієї допомоги, встановленого Федеральним законом «Про державну допомогу громадянам, які мають дітей» (в 2015 р допомогу по догляду за першою дитиною - 2718, 34 руб.; допомогу по догляду за другим і наступними - 5436,67 руб.).
Щомісячну допомогу по догляду за дитиною призначається, якщо звернення за ним пішло не пізніше шести місяців з дня досягнення дитиною віку півтора років.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...