Прикорм дитини в 1 місяць Про вагітність і пологи

Головна » Що можна і не можна

Прикорм дитини в 1 місяць

1 місяць - 6 місяців

Прикорм: пора звикати до «дорослої» їжі

Прикорм - це додатковий вид їжі, який вводиться в раціон будь-якого здорового дитини, незалежно від виду вигодовування, віком 5-6 місяців життя.

Можна назвати як мінімум три причини введення прикорму дитині:
• збільшення потреби в добовій нормі калорій;
• недостатнє для розвитку дитини зміст мікронутрієнтів в материнському молоці;
• необхідність соціалізації дитини.

У годуючої жінки в добу виробляється приблизно один літр молока. Його харчова цінність становить близько 700 кілокалорій. У другому триместрі життя дитини йому потрібно мінімум 110 ккал на кожен кілограм маси тіла. Тому при вазі близько 7 кілограмів для нормального повноцінного розвитку дитини одного тільки материнського молока стає недостатньо. Значить, прийшов час вводити в раціон багатшу калоріями їжу.

Додатковим аргументом на користь введення нових продуктів є зростаюча потреба дитини в білку, залозі, цинку та інших корисних речовинах. Жіноче молоко вже не може постачати в організм підростаючого малюка необхідну кількість мікроелементів.

Нарешті, приходить час введення дитини в суспільство, адже сім'я - це модель соціуму в мініатюрному варіанті. Потрібно навчати малюка навичкам прийому їжі і поведінки за столом.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) при налагодженій лактації у матері рекомендує вводити прикорм грудним дітям не раніше 6 місяців. Вважається, що до цього часу шлунково-кишковий тракт дитини недостатньо пристосований до прийому більш густий по консистенції їжі, крім молока. Був час, коли соки, пюре і каші починали давати дітям раніше. Серед фахівців існує думка, що це і стало однією з причин широкого поширення алергічних захворювань. Зараз вважається, що для нормального розвитку дитини набагато важливіше забезпечити збалансоване здорове харчування годуючої мами. Тоді в її організмі виробляється більше якісного та ідеально пристосованого для малюка молока.

Правильніше за все визначати термін введення прикорму індивідуально, орієнтуючись на масу тіла дитини і ступінь лактації матері. Діти, що знаходяться на штучному вигодовуванні, потребують прикорму раніше однолітків, вигодовуються материнським молоком: адже навіть найкращі і дорогі суміші засвоюються гірше, ніж материнське молоко. Зазвичай при штучному вигодовуванні перший прикорм вводиться на 0,5-1 місяць раніше, ніж при природному. Недоношеним дітям. які дуже швидко ростуть, і дітям з великою масою тіла при народженні прикорм також може знадобитися раніше.

Багатьом батькам не терпиться скоріше перевести дитину на «людське харчування». Але поспішати з введенням прикорму не слід. У перші місяці життя проникність кишкового бар'єра дуже висока, він майже не затримує чужорідні для організму дитини речовини, здатні спровокувати алергічну реакцію. Тому, якщо дитина добре додає в масі, легко витримує інтервали між годуваннями, краще дочекатися рекомендованого ВООЗ піврічного віку.

Фізіологи вважають, що одним з сигналів готовності дитини до прийому прикорму є поява зубів. Як правило, це буває у віці близько півроку. До цього часу дитина вже впевнено сидить на колінах у дорослого або в стільчику, що важливо для переходу до якісно нового харчування. З 5 місяців дитина вміє знімати губами їжу з ложки. Психологи вважають, що при визначенні часу введення прикорму можна також орієнтуватися на появу інтересу дитини до вмісту батьківської тарілки.

В останні роки почастішали скарги батьків на те, що дитина відмовляється від прикорму. Але ж і ми не завжди радіємо нового і незвіданого, не завжди відразу сприймаємо новий смак. Насильно годувати дитину не треба. Але щоб розкуштувати їжу, необхідно пропонувати новий продукт малюкові неодноразово, повторюючи спроби 10-15 разів. Якщо реакція дитини залишається негативною, доцільно на час відступитися і повернутися до відкидає продукту через 3-4 тижні. У разі повторюваного відмови малюка від прикорму проконсультуйтеся з фахівцем, чи не порушена схема введення прикорму, що, власне, і тягне за собою такі наслідки.

Допомагають полегшити звикання до нової «дорослої» їжі правила введення прикорму. розроблені провідними світовими педіатрами. Також мами можуть орієнтуватися на таблицю прикорму.

Лікар-педіатр, кандидат медичних наук, закінчила Київський державний медичний інститут, аспірантуру ІФ СО АМН СРСР. Є автором статей і декількох науково-популярних видань. Маю досвід роботи на ділянці, в стаціонарі, дитячому будинку, ДОУ і санаторіях; навчалася на курсах удосконалення по фітотерапії. Поєдную роботу педіатром в санаторії з викладанням в медичному коледжі. Двічі бабуся.

Скільки буде їсти дитина до року?

Питання харчування - одні з найбільш хвилюючих для матусь і татусів. Адже поки малюк ще не вміє говорити, як визначити, наївся він, чи достатньо їжі він отримує? Так скільки буде їсти дитина до року?

Існують рекомендації педіатрів за кількістю і частотою прийомів їжі дитиною. Грунтуючись на цих рекомендаціях, ви можете скласти свій індивідуальний розпорядок, який найкращим чином підійде саме вашому малюкові.

Але, дорогі матусі й татусі, ви повинні пам'ятати, що Дитина нікому нічого не винен . Якщо він додає у вазі, добре росте, правильно розвивається, із задоволенням грається - то йому вистачає їжі. Не треба перегодовувати дитини або примушувати його їсти, якщо він не хоче - окрім негативного ставлення до їжі у дитини, це ні до чого не приведе. Тому враховувати думку педіатрів потрібно, а ось сліпо слідувати чиїмось радам - не варто!

У ранньому віці рекомендуються 5 разові годування з перервами в 3-3.5 години. До році дітки поступово переходять на 4 разове годування.

Багато малят прокидаються вночі раз чи два. Це абсолютно нормально.


З особистого досвіду
Я до 3.5 місяців донечку годувала тільки грудним молоком на вимогу. Відповідно, ніяких перерв о 3 годині ми не дотримувалися. З початком ведення прикорму якось непомітно вона сама перейшла на 5 разове харчування вдень + одне нічне годування. Ніяких зусиль від мене по привчання не знадобилося.

Існує одна проста формула, що дозволяє оцінити кількість їжі на добу, необхідної дитині.
Від народження до 10 днів - 70-80мл в день суміші або грудного молока
від 10 днів до 2 місяців - обсяг їжі (суміші та \ або грудного молока) повинен складати 1/5 маси тіла.
ВІД 2 до 4 місяців - 1/6 маси тіла
Від 4 до 6 місяців - 1/7 маси тіла
ВІД 6 до 12 місяців - 1 / 8-1 / 9 маси тіла

Приклад.
Припустимо, дитина в 6 місяців важив 7100-7200 грам. Загальний обсяг їжі на добу повинен складати 900 грам. Ділимо на 5 годувань з перервою 4 години, отримуємо 180гр протягом одного годування.
Якщо дитина на зміщеному годуванні, то потрібно спочатку давати приблизно 60гр пюре (овочевого, фруктового, сирного і т. Д.), А потім доповнювати до 180мл грудним молоком або сумішшю. Якщо молока мало, то, відповідно, збільшуйте частку твердої їжі.

Раціон дитини
До 6 місяців раціон дитини, крім грудного молока або суміші, повинен містити в собі фруктового пюре, овочевого пюре, каші, сир.
Після 6 місяців необхідно додати ще й м'ясні пюре.

Найменування продукту (гр або мл)

Марина допоможіть будь ласка розібратися скільки разів, ніж та в якій кількості годувати доньку. Їй 7 місяців до 6 ми були тільки на грудному вскармлеваніі, нада момент ми дещо не добираємо хоча куші раз в день молочну кашу, суп або овочеве пюре і фруктове пюре. Чим можна ще докармлевать щоб набрався вага. Вона їсть добре тільки дуже рухлива на місці ні секунди не сидить. Дякуємо. (Для інформації народилися з вагою 3390 гр при зростанні 50см, зараз 7500 гр і зростання 69 см.

19 липня 2013 р 17:54:47

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...