Гімнастика при тазовому передлежанні плода Про вагітність і пологи

Головна » Що можна і не можна

Гімнастика при тазовому передлежанні плода

Вправи при тазовому передлежанні

Тазове передлежання плода. Як тільки матусі чують ці слова від свого лікаря, відразу лякаються. Адже ні для кого не секрет, що з таким діагнозом лікарі дуже часто відправляють на кесарів. Чи можна щось зробити, щоб змінити передлежання плода? Виявляється, можна.

Як правило, остаточне передлежання плода формується до 34 - 36 тижні вагітності. Так що якщо лікар поставив вам діагноз тазове передлежання плода на 27 - 29 тижні вагітності, у вас є дуже великий шанс змінити положення плоду на правильне.

Існує кілька різних методікупражненій при тазовому передлежанні плода. Які вправи при тазовому передлежанні плода необхідні саме вам, може підказати тільки лікар. Перед виконанням вправ в обов'язковому порядку потрібно порадитися з Вашим лікуючим лікарем!

Метод номер один. Використовується при високому тонусі матки і терміні вагітності 29-37 тижнів.

Вагітна, лежачи на ліжку, 3-4 рази повертається поперемінно на лівий або на правий бік, і лежить на кожному з них по 10 хвилин. Такі заняття проводять 3-4 рази на добу протягом 7-10 днів.

Метод безвредені застосовується навіть у жінок з ускладненим перебігом вагітності, тобто навіть при наявності зазначених нижче протипоказань, не веде до збільшення випадків обвиття пуповини навколо шиї плода, тулуба і кінцівок.

Метод номер два. Застосовується з 32 по 38 тижні вагітності.

Тривалість одного заняття складає орієнтовно 20-25 хвилин, виконувати комплекс краще 2 рази в день (вранці і ввечері за 2 години до сну) через 1,5 - 2 години після їжі. Вправи виполняютсямедленно, в поєднанні з правильним диханням, від простих вправ до більш складним. Одяг повинен бути легким і не стискує рухів, приміщення проветрено. Вам буде потрібен стілець з міцною спинкою і килимок для виконання вправ лежачи на боці.

Спочатку потрібно Зробити розминку . 3-4 хвилини ходимо на носочках, на п'ятках, на зовнішньому зводі стопи, на внутрішньому зводі стопи.

Початкове положення - стоячи, ноги на ширині плечей, руки опущені. Нахил в бік - видих, перехід у вихідне положення - вдих (повторити 5-6 разів в кожну сторону).

Початкове положення - стоячи, руки на поясі. Невеликий нахил назад - вдих, повільний нахил вперед, прогнутися в поперековому відділі - видих (повторити 5-6 разів).

Початкове положення - стоячи, ноги на ширині плечей, руки на поясі. Розвести руки в сторони - вдих, з поворотом тулуба в сторону звести руки, випрямлені перед собою, разом - видих (повторити 3-4 рази в кожну сторону в повільному темпі).

Початкове положення - стоячи обличчям до спинки стільця, тримаючись витягнутими руками за спинку стільця на рівні талії. По черзі піднімати зігнуту в коліні ногу збоку від живота, торкаючись коліном руки, опускаючи ногу, прогнутися в поперековому відділі хребта - видих (повторити 4-5 разів кожною ногою).

Початкове положення - стоячи однією ногою на підлозі, коліном іншої спертися на сидіння стільця, руки на талії, розвести руки в сторони - вдих, поворот тулуба і таза назовні, повільно нахилитися, опускаючи руки вниз перед собою, видих (повторити 2-3 рази на кожну сторону, змінюючи опорну ногу).

Початкове положення - стоячи на колінах, спираючись на лікті. По черзі повільно піднімати пряму ногу назад і вгору (4-5 разів кожною ногою).

Початкове положення - лежачи на правому боці. Згинання лівої ноги збоку живота - вдих; повернення у вихідне положення - видих (повторити 4-5 разів).

Початкове положення - лежачи на правому боці, нога піднята на 30-40 см над підлогою. Кругові рухи лівою ногою 4 рази в кожну сторону (повторити 3-4 рази).

Початкове положення - стоячи на четвереньках. Опустити голову вниз, спину округлити - вдих; повернутися в початкове положення, прогинаючись в поперековому відділі - видих (повторити 10 разів повільно).

Початкове положення - лежачи на лівому боці, нога піднята на 30-40 см над підлогою. Кругові рухи лівою ногою 4 рази в кожну сторону (повторити 3-4 рази).

Початкове положення - стоячи на четвереньках. Випрямити ноги з опорою на передню частину стопи (т. Е. П'яти повинні відірватися від підлоги), піднімаючи таз вгору (повторити 4-5 разів).

Початкове положення - лежачи на спині, опора на стопи і потилицю. Підняти таз вгору - вдих; повернутися у вихідне положення - видих (повторити 3-4 рази).

Після основної частини в положенні лежачи або сидячи зробити 4-5 дихальних вправ.

При виконанні даного комплексу відбуваються ритмічні скорочення м'язів спини, а також внутрішніх косих і поперечних м'язів живота, волокна яких входять в круглі зв'язки матки. Таким чином, під впливом вправ підвищений тонус скелетних м'язів поширюється і на матку. Тонус матки теж підвищується.

Метод номер три. Рекомендується з 32 по 38 тижнів вагітності.

Заняття проводяться щодня 2 рази в день через 1,5 - 2 години після їжі.

Початкове положення - стоячи на колінах, спираючись на лікті. Вдих, потім видих. Повторити 5-6 разів.

Початкове положення - стоячи на колінах, спираючись на лікті. Вдих - повільний нахил тулуба вниз, торкнутися підборіддям кистей рук, видих - плавно повернутися у вихідне положення. Повторити 4-5 разів.

Початкове положення - стоячи на колінах, спираючись на лікті. Повільно підняти праву пряму ногу вгору, відвести в сторону, носком торкнутися підлоги, повернутися у вихідне положення. Виконувати 3-4 рази по черзі в обидві сторони, дихання довільне.

Початкове положення - стоячи на четвереньках. Опустити голову вниз, округлити спину - видих; повільно прогнути спину в поперековому відділі, підняти голову - вдих (повторити 8-10 разів).

При виконанні даного комплексу відзначається позитивна динаміка стану шийки матки.

Зверніть увагу! При підвищеному тонусі матки ефективна гімнастика за першим методом; при нормальному і зниженому тонусі матки рекомендується другий метод; при нерівномірному тонусі матки (тонус в тілі і нижньому сегменті вище, а в дні менше) - гімнастика по третьому методу. Спостерігач вас доктор визначить тонус матки і порадить необхідний комплекс вправ.

Використовувати відразу всі описані комплекси не рекомендується.

У більшості випадків при тазовому передлежанні вдається домогтися повороту плода в головне передлежання при виконанні гімнастичних вправ.

Будьте обережні. Необхідна обов'язкова консультація з лікарем!

Основними протипоказаннями до застосування гімнастики є :

 • Передлежання плаценти - стан, при якому плацента перекриває вихід з матки.
 • Загроза переривання вагітності або викидня.
 • При гестозі (проявляється набряками, підвищенням артеріального тиску, появою білка в сечі), при проблемах з боку серця, нирок, печінки слід уникати вправ в колінно-ліктьовому положенні.

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...