Як уникнути позаматкової вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Позаматкова вагітність

Як уникнути позаматкової вагітності

Позаматкова вагітність - причини. як запобігти

123

Позаматкова вагітність є вагітність, при якій ембріон росте не в матці, а в матковій трубі. При виявленні подібного виникає можливість розриву маткової труби, що вимагає негайного оперативного втручання.

Таке явище несе в собі кілька загроз: перша - загроза життю і здоров'ю матері, друга - загроза її здатності до зачаття природним шляхом.

Позаматкова при ЕКЗ є великим і дуже частим ускладненням процедури запліднення . До того ж, поєднання вагітностей: маткова і позаматкова після ЕКЗ зустрічаються все частіше і частіше. Одночасне виникнення їх називається гетеротопічною вагітністю. При такому вигляді медики вважають за потрібне видаляти маткову трубу з заплідненої яйцем. Перевага такого способу в тому, що ліквідується позаматкова вагітність і зберігається маткова. Жінкам, які завагітніли внаслідок екстракорпорального запліднення, слід відразу ж, в екстреному порядку, звертатися до медиків, якщо у них виникають сильні болі внизу живота, кров'янисті виділення, для того, щоб виключити ймовірність позаматкової і гетеротопічною вагітності .

Як вона проявляється? Як і будь-яка вагітність, позаматкова проявляється затримкою менструального циклу. А також тягне болем внизу живота, причому з одного боку. Потім жінка може виявити невеликі кров'янисті виділення. Далі виникає різкий біль і сутички, аж до втрати свідомості. Це відбувається внаслідок внутрішньої кровотечі, зупинити яке можна тільки шляхом оперативного хірургічного втручання. Хірург швидко відновлює внутрішню кровотечу, видаляється ділянку маткової труби, який був пошкоджений.

Якщо у вас затримка менструального циклу, кров'янисті виділення, болі внизу живота - не тимчасові з відвідуванням гінеколога! Обов'язково, як можна швидше відвідайте його, отримаєте консультацію. В наш час, з допомогою ультразвукового дослідження можна визначити чи є вагітність через тиждень після передбачуваного зачаття, дізнатися її локалізацію. Якщо такий діагноз буде поставлений своєчасно, є велика ймовірність запобігти розриву маткової труби і маточне яйце може бути видалено без великого розрізу в порожнині живота, через маленький отвір внизу його . При такому способі видалення значно знижується ризик утворення спайок, які в свою чергу призводять до вторинного безпліддя.

Яка причина виникнення позаматкової вагітності

Дуже шкода, але причин для цього просто не злічити. Це можуть бути:

  • Анатомічні дефекти маткової труби, які є у вас ще з народження;
  • Минулі аборти, які завдають шкоди організму і збивають нормальний для організму гормональний фон;
  • Запалення яєчників і придатків, які були перенесені недавно;
  • Спайки в черевній порожнині;
  • Патологія самого заплідненого ембріона.

Беручи до уваги причину позаматкової вагітності, готуючись до нормальної вагітності, обов'язково потрібна консультація у кваліфікованого лікаря - гінеколога. Але дати стовідсоткову гарантію, що виникнення позаматкової вагітності більше ніколи не повториться ніхто не може. Можна лише знизити ризик і загрозу її виникнення.

Як уникнути позаматкової вагітності при штучному заплідненні

За статистикою при ЕКЗ, позаматкова вагітність виникає в двох - трьох відсотках випадків. Якщо порівнювати, у пацієнток, які зачали свою дитину природним чином, загроза позаматкової вагітності виникає в п'ятнадцяти - тридцяти відсотках випадків. Незважаючи на те, що запліднену яйцеклітину вводять прямо в матку, позаматкова вагітність все таки може виникнути, в цьому полягає парадокс. Уникнути цього можна, видаливши перед програмою штучного запліднення маткові труби. У багатьох країнах ця процедура вважається обов'язковою перед проведенням програми ЕКЗ. У нашій країні на час проведення цієї процедури не настоюється. Але тішить одне, під час проведення програми ЕКЗ, жінка знаходиться під постійним наглядом кваліфікованих фахівців. І якщо виникає позаматкова вагітність, вона виявляється на ранньому терміні, в швидкому порядку ліквідується.

В останні роки, фахівці в області штучного запліднення вводять в матку всього кілька запліднених ембріонів, це робиться для того, щоб знизити ризик появи багатоплідної або позаматкової вагітності. Важливо знати, кровотеча при вагітності дуже погана ознака! Потрібно терміново викликати швидку допомогу!

Перша позаматкова вагітність

11111 5 з 5 (4 голосів) 14/07/2014

Позаматкова вагітність виникає, коли запліднена яйцеклітина розвивається поза маткою, прикріплений до маткових труб, яєчника або черевної порожнини. При позаматкової вагітності виносити і народити дитину неможливо. Перша позаматкова вагітність може виникнути з різних причин, але найчастіше це може бути пов'язано з малорухомістю сперматозоїдів або з вродженими особливостями будови жіночих статевих органів.

Однак за статистикою перша позаматкова вагітність найчастіше зустрічається у жінок, вже вдавалися до аборту, а також у тих, хто страждає спадковими гінекологічними захворюваннями або запаленням придатків, в результаті чого утворюються спайки, рубці і перегини маткових труб, що перешкоджають успішному проходженню заплідненої яйцеклітини до матки.

Визначення позаматкової вагітності

Ознаки першої позаматкової вагітності мало відрізняються від ознак вагітності звичайної. Така вагітність також супроводжується набуханням і хворобливими відчуттями в молочних залозах, потемніння ареол, нудотою, запамороченням і втомою. Однак пізніше до даних симптомів приєднуються різкі або ниючі болі в нижній частині живота, кров'янисті виділення з піхви, підвищення тиску і температури, сильна слабкість і навіть втрата свідомості. Ці ознаки сигналізують про ризик розриву маткових труб, пошкодження поверхні яєчника, а також розриву кишечника або сечового міхура, що може статися при розвитку вагітності в черевній порожнині. При таких критичних проявах позаматкової вагітності пошкодження органів супроводжується внутрішньою кровотечею. У подібних випадках необхідна термінова госпіталізація.

Визначення позаматкової вагітності можливо вже на ранній стадії шляхом здачі аналізів, які визначать рівень ХГЧ в крові і вкажуть на аномальне розвиток ембріона. При нормально протікає вагітності концентрація даного гормону відповідає терміну вагітності і підвищується з кожним днем ​​розвитку плода. Якщо ж ембріон розташований не в матці, рівень ХГЧ не збігається з термінами вагітності, а це є першим сигналом того, що імплантація відбулася за межами маткової порожнини.

Найбільш точно позаматкову вагітність визначає УЗД. При такому методі обстеження за допомогою спеціального датчика можна побачити розташування ембріона в матці. Коли ж плодове яйце в матці не виявляється, це свідчить про те, що воно знаходиться або в маткових трубах, або в черевній порожнині, що дозволяє встановити розвиток позаматкової вагітності.

Якщо діагноз перша позаматкова вагітність підтверджується, то проводиться необхідна операція (лапароскопія) та подальше лікування для запобігання ризику повторного появи патології. При лапароскопії часто вдається зберегти маткову трубу (якщо мала місце трубна вагітність) шляхом проведення щадних маніпуляцій з вилучення плодового яйця з неї. Зазвичай після даної операції в матковій трубі не виникає утворень, що перешкоджають просуванню заплідненої яйцеклітини до матки, завдяки чому репродуктивна система жінки продовжує функціонувати нормально.

Однак не у всіх випадках маткову трубу вдається зберегти. Найчастіше через крововилив і деформації самої маткової труби, щоб уникнути ризику появи 2 позаматкової вагітності, приймається рішення про її видаленні. Після лапароскопії, перш ніж планувати наступну вагітність, необхідно пройти обстеження на наявність інфекцій або відхилень в області статевих органів, які могли стати причиною розвитку патології. Такі методи дозволяють звести ймовірність появи 2 позаматкової вагітності до мінімуму.

Чи можна запобігти позаматкову вагітність

Відповідаючи на питання про те, як уникнути позаматкової вагітності, лікарі радять регулярно проходити огляд у гінеколога, який за допомогою УЗД визначить позаматкову вагітність на ранніх стадіях, а також здавати аналізи, щоб вчасно виявити наявні запальні процеси і інфекції, і в разі необхідності пройти курс лікування. Крім того, слід використовувати тільки ті протизаплідні засоби, які були призначені лікарем.

Оскільки однією з причин позаматкової вагітності є аборт, то по можливості варто його уникати. Якщо ж виникає необхідність у перериванні вагітності штучним шляхом, то краще скористатися такими щадними методами як екстрена контрацепція або вакуумний аборт. Якщо жінка, яка планує завести дитину, буде дотримуватися цих порад, їй не доведеться переживати про те, як уникнути позаматкової вагітності або мінімізувати ризик її розвитку.

Після перенесення першої позаматкової вагітності будь-яка жінка задумається, чи не вплине це на здоров'я її організму, чи не станеться наступного разу позаматкова вагітність і чи можна народити дитину після цього. В даний час існують способи виявлення даної патології на ранніх термінах, а також сучасні методи її лікування. Тому не варто впадати у відчай і припиняти спроби завести дитину навіть після операції по усуненню позаматкової вагітності. Своєчасне відвідування гінеколога і ендокринолога, а також дотримання всіх рекомендацій лікаря дозволить вам знову завагітніти, і не один раз.

Оцініть статтю:

Вище середньоєвропейського показника клінік репродукції.

5392

Народилися завдяки лікуванню в клініці МАМА

4786

Щасливих сімейних пар стали батьками після лікування в клініці МАМА

Чи може простий тест на вагітність показати «позаматкову вагітність», чи може наступити позаматкова вагітність при заплідненні "в пробірки», і за якими ознаками можна розпізнати позаматкову вагітність. Про найбільш поширених причини виникнення позаматкової вагітності розповідає Головний лікар Медичної Клініки МАМА Вікторія Вікторівна Зальотова.

Наскільки можна довіряти тестам на вагітність, які продаються в аптеках? І чи може такий тест показати «позаматкову вагітність»?

Вагітність вважається позаматкової, коли плодове яйце прикріпляється і росте не в порожнині матки, а, наприклад, в трубі, яєчнику, і навіть черевної порожнини. Тест «на вагітність» визначає рівень гормону вагітності (хоріонічного гонадотропіну людини) в сечі. Цей гормон виробляється відразу ж після прикріплення заплідненої яйцеклітини до матки, тобто 5-6 день після овуляції. Ці тести дають достовірний результат в залежності від терміну затримки менструації. Сумнівним результат може виявитися тільки в тому випадку, якщо його зробити ще до затримки. Починаючи з другого дня затримки, тести говорять правду в 85-100% випадків. Різниця між тестами невелика, не варто шукати щось незвичайне. Тест «покаже» будь-яку вагітність, навіть якщо вона позаматкова. Однак діагноз по тесту провести не вдасться. Позаматкову вагітність встановлює тільки лікар.

Яка ймовірність виникнення нормальної вагітності після позаматкової? Я дуже хочу народити другу дитину, але постійно боюся повторення операції і позаматкової вагітності. Сподіваюся, ви мене заспокоїти.

На жаль, причин позаматкової вагітності багато. Це і анатомічні вроджені дефекти маткових труб, інфантилізм, перенесені запальні захворювання придатків матки, минулі аборти, спайковий процес в малому тазу і патологія самого зародка. Залежно від причини попередньої позаматкової вагітності слід готуватися до наступу нормальної вагітності, обов'язково проконсультувавшись перед цим з досвідченим лікарем. Однак гарантувати на 100%, що позаматкової вагітності ніколи не буде - неможливо, реально лише істотно знизити цей ризик.

У мене настала довгоочікувана вагітність після довгих 5 років лікування: численних продувань моїх маткових труб, физиолечения, прийомів клостілбегіта. Але як з'ясувалося, вагітність розвивалася в обох трубах, а не в матці. Почалася кровотеча, і обидві труби видалили. Чому ж так сталося?

Зазвичай в сприятливих умовах плодове яйце просувається з труби в порожнину матки, де і прикріпляється. При множинної овуляції (при прийомі клостілбегіта) утворюються дві запліднені яйцеклітини. У вашому випадку одна і інша яйцеклітини не змогли нормально прикріпитися в порожнині матки, і «застрягли» в неповноцінних трубах. Розвиток вагітності до терміну пологів в матковій трубі неможливо, її м'язова оболонка не може розтягнутися також, як матка. Плодове яйце протягом трубної вагітності швидко проростає стінку, руйнує її, і вагітність переривається на 4 -7 тижня. Часто це супроводжується кровотечею і шоковим станом, небезпечним для життя жінки. Нажаль, при тривалому безплідді маткові труби так і залишаються ураженими, незважаючи на лікування консервативними методами. При великому «стажі» безпліддя і неповноцінних трубах, переважніше провести лікування методом ЕКЗ.

Як часто виникає позаматкова вагітність при заплідненні "в пробірці»? І яким чином можна її уникнути?

Це буває досить рідко - не більше 2-3%. До речі, для порівняння: при природному зачатті у жінок зі спайками і іншими захворюваннями маткових труб, ризик позаматкової вагітності досягає 15-30%! Як ні парадоксально позаматкова вагітність виникнути може, хоча запліднену яйцеклітину вводять прямо в матку під час процедури ЕКО. Уникнути проблеми можна, видаляючи труби до ЕКЗ. У багатьох країнах така операція є обов'язковою умовою проведення стимуляції. У Росії на цьому не наполягають, тому ризик залишається. При непрохідності труб і ураженні їх, ймовірність позаматкової дуже низька. Якщо ж маткові труби у жінки сильно змінені на кінцях, зародку не завжди вдається дійти в матку, і він може застрягти всередині труби. На щастя, під час ЕКО після перенесення заплідненої яйцеклітини в матку жінка знаходиться під постійним контролем, і позаматкову вагітність виявляють настільки рано, що є час, щоб виправити становище. Вибір роблять між мікрохірургічної операцією шляхом лапароскопії або введення метотрексату, який вагітність як би розсмоктує.

Останнім часом, у зв'язку з тим, щоб зменшити ймовірність багатоплідної вагітності або позаматкової вагітності в порожнину матки переноситься один-два розвиваються зародка. Імовірність вагітності поза матки, таким чином, значно знижується.

Лікар сказав, що я вагітна, тести на вагітність так само показують позитивний результат. Однак днями у мене почалися місячні. Хіба так може бути. Чи не ознака це позаматкової вагітності?

Кровотеча під час вагітності - небезпечна ознака. Найчастіше він вказує на переривання нормальної вагітності в матці або позаматкову вагітність. У будь-якому випадку негайно викликайте «Швидку допомогу», кожна хвилина запізнення з наданням спеціалізованої допомоги може стати фатальною для збереження плоду, і навіть життя матері.

Зальотова Вікторія Вікторівна Зробіть перший крок - запишіться на прийом! ім'я

Як уникнути позаматкової вагітності?

Позаматкова вагітність вважається небезпечною патологією, яка при несвоєчасному виявленні несе серйозну загрозу для здоров'я і життя жінки. Як уникнути позаматкової вагітності повинна знати кожна жінка, адже така патологія може призвести до тяжких наслідків як, наприклад, безпліддя або навіть до летального результату.

Найчастіше через наявність спайок, міоми або кісти запліднена яйцеклітина не може досягти матки і прикріплюється до стінки маткової труби - ось як виходить позаматкова вагітність. Відсоток саме трубних позаматкових вагітностей дорівнює 98. Причин для такої патології багато, серед найбільш поширених - запалення органів малого таза, гормональний дисбаланс, спайки в маткових трубах.

Профілактика позаматкової вагітності

Перше, що відповість кожен медик на питання про те, як уникнути позаматкової вагітності - регулярно проходити гінекологічний огляд. Основна причина такої патології - це непрохідність маткових труб, тому варто регулярно проходити огляд на наявність запалень, спайок, міоми і кісти.

Як би ви не хотіли запобігти позаматкову вагітність, але в разі наявності у вас інфекційних захворювань ризик виникнення патології значно збільшується. Тому всі захворювання органів малого таза і інфекції необхідно лікувати своєчасно. В іншому випадку це призведе до утворення спайок, а відповідно до високої ймовірності позаматкової вагітності.

контрацепція

Для того щоб виключити позаматкову вагітність, використання спіралі як засобу контрацепції небажано. Справа в тому, що після 2-х років застосування внутрішньоматкової спіралі ймовірність позаматкової вагітності збільшується в 10 разів.

Крім того, після припинення застосування протизаплідних таблеток в перший місяць рухові функції війок маткових труб слабшають, тому яйцеклітина не потрапляє в матку. З огляду на цю особливість, після закінчення прийняття засобів оральної контрацепції варто деякий час оберігатися іншим способом.

Ризик настання позаматкової вагітності, в тому числі і повторної, збільшують також аборти, які практично завжди супроводжуються запаленнями і порушенням гормонального балансу.

своєчасна діагностика

Для того щоб запобігти тяжким наслідкам позаматкової вагітності, важливо своєчасно діагностувати патологію. З перших днів затримки менструального циклу зробіть тест на вагітність в домашніх умовах. Якщо результат позитивний, тоді звертайтеся в жіночу консультацію. Позаматкову вагітність можна визначити вже на ранніх термінах за допомогою ультразвукового обстеження.

Статті по темі:
Які симптоми при позаматкової вагітності? Позаматкова вагітність - стан вкрай небезпечне, якщо не помітити його вчасно і не встигнути вжити заходів. Саме тому в нашій статті ми докладно опишемо всілякі симптоми, які можуть вказати на те, що жінці не пощастило, і її запліднена яйцеклітина так не дійшла до матки. Лапароскопія при позаматкової беременностіВнематочную вагітність, що є абсолютною патологією, завжди видаляють за допомогою оперативного втручання. Їх існує кілька видів. І один з них - лапароскопія. Наша стаття розповість про те, при якому вигляді позаматкової вагітності і ще в якихось випадках доктора застосовують саме цей вид оперативного втручання.
Позаматкова вагітність визначається тестом? Позаматкова вагітність відноситься якраз до тих явищ, про які можна сказати «такого і ворогу не побажаєш». Всі знають, що наслідки цієї патології тим менше, ніж раніше її виявиш. Звичайно, кожній жінці хотілося б мати надійні засоби для цього під рукою. У нашій статті дізнайтеся - чи існує тест для позаматкової. Трубна беременностьТрубная вагітність - один з різновидів розвитку плідного яйця поза маткою, а значить, це стан, що загрожує життю жінки і вимагає негайного усунення. Поговоримо про симптоми, які дозволяють запідозрити трубну вагітність.
Не знаєш, що вдягнути? Стань модною негайно! Ваше ім'я * Адреса електронної пошти * Інші статті: Позаматкова вагітність - причини Жінці, яка пережила неприємності зі позаматкової вагітністю, буває страшно вагітніти в подальшому. Але насправді ця патологія не є частою. А щоб ще зменшити її ймовірність, слід дізнатися причини першої позаматкової вагітності, про які розповідає наша стаття. Як визначити позаматкову вагітність? Для багатьох жінок діагноз «позаматкова вагітність» звучить як вирок, адже наслідком розвитку ембріона поза матки нерідко стає розрив маткової труби та інші ушкодження внутрішніх органів, що може привести до безпліддя. Так чи є якийсь спосіб визначити позаматкову вагітність якомога раніше? Що таке позаматкова вагітність? Жінки, які зіткнулися з позаматкової вагітністю, не з чуток знають, наскільки важко буває пережити стан невідомості, яке часто виникає після того, як лікар поставив цей діагноз. У нашому матеріалі ми постаралися освятити всі найактуальніші питання по цій темі.
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...