На якому терміні зростає живіт при вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Позаматкова вагітність

На якому терміні зростає живіт при вагітності

Коли починає рости живіт при вагітності?

3 березня, 2014 року - 21:36

Питанням «Коли починає рости живіт при вагітності?» Задаються майже всі майбутні мами. Це і зрозуміло, адже для самої жінки і для оточуючих саме видатний животик стає наочним свідченням нового і прекрасного положення. Поки живота немає, вагітність переживається психологічно зовсім інакше, про неї на якийсь момент навіть можна забути, а ось коли малюк вже очевидно зростає і розвивається, займаючи все більше місця - приходить час нового самовідчуття. Оточення з інтересом придивляються до округлилася фігурі, в транспорті починають поступатися місцем, а при вході в магазин - допомагають відкрити двері. До того ж, поява живота - час задуматися про оновлення гардеробу майбутньої мами, а це дуже приємні клопоти!

Фактори, що впливають на те, коли починає рости живіт у вагітних

Кожна вагітність, незважаючи на загальні тенденції, індивідуальна, і точно так само індивідуально і поява живота у вагітної жінки. Хтось скаржиться, що звичні джинси стали завузькі, вже на 5-тижневому терміні, а деякі дохажівать до 7, і навіть до 9 місяців, а навколишні навіть не підозрюють, що жінка чекає малюка! Коли почне рости живіт у вас? Подивіться, які чинники на це впливають:

 • Яка вагітність за рахунком . Зазвичай вагітні в перший раз помічають животик пізніше, ніж очікують другого і наступних дітей. М'язи живота повторнородящих вже істотно розтягнуті, і цікаве положення стане помітним раніше.
 • Будова тіла, ріст і вихідний вага жінки . Високі, великі, пишні жінки відчують істотні зміни в розмірі животика пізніше, ніж мініатюрні і худенькі. На появу живота впливає і пружність м'язів живота - спортивні власниці пружного преса заокруглюватимуть пізніше, ніж вагітні з менш пружною черевної стінкою.
 • Спадковість . Якщо ваші мама і бабуся помітили раннє, або навпаки, дуже пізній, поява животика, цілком ймовірно, що так само станеться і у вас.
 • Розміри і швидкість росту плода, кількість виношуваних малюків . Жінки, що виношують великих малюків, двійню або навіть трійню, будуть збільшувати обсяги помітніше, ніж «стандартні» вагітні.
 • Збільшення у вазі при вагітності . Багато вагітні помилково починають їсти «за двох», що призводить до появи зайвих кілограмів (в тому числі і в районі талії), абсолютно не потрібних ні мамі, ні малюкові. Звичайно, в такій ситуації животик з'явиться раніше.
 • Вид передлежання . Передлежання, або положення дитини всередині мами, також впливає на форму і зростання живота при вагітності. Якщо малюк розташується ближче до хребта, живіт буде менш помітний, і навпаки.
 • На якому терміні починає рости живіт при першій вагітності?

  На думку медиків, стандартний термін початку швидкого зростання матки, а відповідно, і появи живота - приблизно 16 тижнів вагітності. Саме в цей час матка починає чітко прощупується внизу живота, вище лобкової кістки. Зазвичай на терміні близько 20 тижнів животик майбутньої мами вже стає добре помітний оточуючим.

  Перша вагітність - час безлічі питань і частих тривог на зразок «чи все в порядку?», «Чи нормально розвивається малюк?», «Чому моя надбавка у вазі / обсяг живота не такі, як в книжці або інтернеті?». Заборонити жінці переживати, звичайно, неможливо. Але все ж пам'ятаєте: зростання живота вагітної - параметр дуже «слизький», що не піддається якимось обчислень. Інша справа - висота стояння дна матки, ця величина якраз і визначає, наскільки добре і правильно росте і розвивається дитина. Лікар, провідний вагітність, на огляді обов'язково переконається, що вагітність протікає нормально, але ж це для вас зараз найголовніше! 

  Коли починає рости живіт при другій вагітності?

  Всі параметри розвитку дитини і зростання матки при другій вагітності будуть такими ж, як для першої, але через розтягнутості м'язів живота жінка, яка очікує другого, третього і т. Д. Дитини відчує зміну обсягів раніше. Висота стояння дна матки в нормі відповідає кількості тижнів вагітності. Матка піднімається вище лобка і починає «випинати» живіт вперед вже після 12 тижнів, тоді і відбувається поступово округлення фігури майбутньої мами (але не раніше 13 тижня). Звичайно, і в разі повторної вагітності зростання живота - справа індивідуальна.

  Коли починає рости живіт у вагітних двійнею або трійнею?

  При багатоплідній вагітності живіт у майбутньої мами починає рости вже в 1 триместрі - раніше, ніж зазвичай, в середньому на 4 тижні, і це цілком зрозуміло. Загальна прибавка у вазі теж буде більше, але це стане помітним з початку активного росту малят всередині мами. У перші тижні животик росте в першу чергу за рахунок збільшення обсягу навколоплідних вод, а дітки приблизно до 12 тижнів ще зовсім крихітні, щоб впливати на мамин набір ваги.

  Якщо ви запідозрили, що чекаєте двійню або трійню, бо живіт стало видно на ранньому терміні вагітності, поспішаємо вас заспокоїти (а може, і розчарувати). Найчастіше збільшення живота в першому триместрі пов'язане з неправильною постановкою терміну, великою кількістю навколоплідних вод, а то і з банальним переїданням і підвищеним газоутворенням.

  Чи зростає живіт при позаматкової і завмерла?

  Позаматкова вагітність - дуже небезпечне для життя стан, коли плодове яйце починає розвиватися не в матці, а, найчастіше, в маткових трубах. Відповідно, матка в такому випадку не зростатиме, тому говорити про будь-яке зростання живота тут некоректно. Та й закінчується позаматкова вагітність зазвичай оперативним втручанням на ранніх термінах, щоб уникнути більш жалюгідного результату. Тому і необхідно при підозрі на вагітність або в разі позитивного результату домашнього тесту, відвідати гінеколога, щоб виключити позаматкову вагітність.

  При вагітності, що завмерла матка перестає збільшуватися в розмірах. Найчастіше такі сумні випадки відбуваються на ранніх термінах, коли живіт ще не міг почати рости, а відповідність розміру матки терміну вагітності може запідозрити тільки лікар, а точно визначити - УЗД. Якщо живіт перестає рости на більш пізніх термінах, коли він вже стало видно (у другому триместрі), це привід для занепокоєння, який обов'язково потрібно обговорити з спостерігає вас гінекологом. Завмерла вагітність може протікати приховано, але нести серйозні проблеми для здоров'я жінки.

  Для чого лікарі вимірюють висоту стояння дна матки (ВСДМ), обсяг живота і вага вагітної жінки?

  Вимірювання висоти стояння дна матки (ВДСМ), обсягу живота і ваги - обов'язкова складова візитів жінки до гінеколога після постановки на облік у зв'язку з вагітністю. Незважаючи на широкі межі норм параметрів ваги і обсягів майбутніх мам, важливо оцінювати всі показники в динаміці.

  Матка росте приблизно однаково у всіх вагітних, тому вже з 2 триместру ВСДМ неодмінно вимірюється на прийомі у лікаря за допомогою сантиметрової стрічки, коли жінка лежить на кушетці.

  Обсяг живота і вага - величини менш «стабільні», але вони можуть допомогти кваліфікованому гінеколога виявити багатоводдя або маловоддя, запідозрити інші патології вагітності, велику вагу малюка, порекомендувати жінці внести зміни в режим харчування.

  Поява животика - довгоочікувана подія для всіх мам, але пам'ятайте, що не варто вганяти себе в рамки якихось норм. Насолоджуйтесь своїм прекрасним станом і, звичайно ж, вчасно відвідуйте свого лікаря!

  Рости-рости животик, або на якому терміні починає рости живіт у майбутньої мами

  30 травня 2014088426 Рубрика: Вагітність

  При вагітності, особливо якщо вона перша, у жінок виникає безліч питань: що, як, чому... Будь-яка дрібниця може стати приводом для занепокоєння. Наприклад, придивляючись до інших майбутнім матусям, жінка починає турбуватися: чому у них живіт вже росте, а у мене ще немає? Постараємося з'ясувати, коли починає рости живіт у вагітних, щоб запобігти занепокоєння на порожньому місці.

  Коли починає рости живіт у вагітних

  Яким би дивним це не здавалося, але зростання живота при вагітності - питання досить індивідуальний. У одних він трохи помітний вже на другому місяці (правда, причина поки не в зростанні плода, а в переїданні або зайвому газоутворення), у інших - практично не виділяється аж до 6-7 місяці.

  При першій вагітності або в тому випадку, коли у жінки широкий таз, «цікаве становище» стане помітним на 4-5 місяці. При другій вагітності живіт у вагітних починає рости на більш ранніх термінах. Живіт буде не так помітний, якщо у жінки добре розвинені м'язи черевного преса і вона займається спортом або ж, навпаки, якщо жінка дуже повна. Відомі також випадки «прихованої» вагітності, коли живіт не видно мало не до моменту пологів, але вони дуже рідкісні.

  Багатоплідна вагітність: коли починає рости живіт у вагітних двійнею

  До речі, ще один популярний серед майбутніх матусь питання - коли починає рости живіт у вагітних двійнею? Питання не пусте, оскільки терміни дійсно відрізняються - при багатоплідній вагітності животик починає округлятися вже в 1-му триместрі.

  Матка росте на 4 або навіть більше тижнів раніше, та й загальна надбавка у вазі більше, ніж зазвичай. Але якщо ви хвилюєтеся через те, що у вас будуть двійнята, а то і трійнята, тільки через великий живіт, то марно. Живіт може бути великим ще й через неправильне підрахунку дати пологів, а також великої кількості навколоплідних вод.

  Що кажуть медики

  На питання про те, коли починає рости живіт у вагітних, лікарі відповідають, що в нормі матка починає збільшуватися з 16-го тижня, а приблизно після 20-го тижня животик вже добре видно оточуючим. Але, якщо ви вважаєте, що у вас не росте живіт, варто звернутися з цим питанням до свого фахівця, він розвіє Ваші побоювання або призначить УЗД.

  Фактори, що впливають на зростання живота при вагітності

  Ми розібралися з тим, що живіт при вагітності: його розмір, форма і термін, коли живіт починає рости - питання дуже індивідуальні. Так які ж фактори визначають термін, на якому ваш животик почне округлятися?

  • Спадковість - поцікавтеся, як протікала вагітність у вашої мами і бабусі;
  • Анатомічні особливості - статура, комплекція, зріст, вага жінки. Зазвичай здається, що у мініатюрних, тендітних жінок починає рости живіт раніше, ніж у пишнотілих. Насправді зростає однаково, але у худорлявих матусь він просто помітніше;
  • Яка за рахунком вагітність - ми вже згадували, що при 1-й вагітності живіт починає рости повільніше. Це відбувається тому, що м'язи ще ніколи не розтягувалися до такого стану. У наступних вагітностях їм уже легше «адаптуватися»;
  • Загальна прибавка у вазі - буває, що живіт починає рости раніше просто тому, що жінка слухає бабусь, дають поради тепер є «за двох»;
  • Темпи зростання плоду і його розміри - якщо передбачається досить великий дитина, то це відіб'ється і на темпах зростання животика майбутньої мами;
  • Вид передлежання - виявляється, якщо плід розташований ближче до хребта, живіт буде менш помітний, а якщо ближче до тієї стінки матки, яка знаходиться попереду, то живіт буде більше і почне рости раніше.

  Так що нехай вас не турбує питання, на якому терміні починає рости живіт при вагітності, якщо ваш лікар говорить, що все в нормі - не хвилюйтеся!

  На якому терміні вагітності починає рости живіт?

  • Коментарів немає
  • Готуємося стати мамою

  До моменту, коли округляється живіт, багато вагітних відносяться з побоюванням і зачаровує нетерпінням. По-перше, це показник нового положення, і більшість матусь боїться, щоб їх не наврочили. Тому як можна довше намагається зберігати свою вагітність від оточуючих в секреті. По-друге, круглий животик є стимулом пробігтися по магазинах і поповнити свій гардероб більш просторими речами.

  • 3 Що впливає на ріст живота при вагітності

  Коли росте живіт при вагітності

  Животик поступово, спочатку не особливо помітно, буде рости з самого початку вагітності. І гінеколог буде раз за разом на кожному прийомі робити виміри і уважно стежити за розвитком плоду. Але якщо вас дуже цікавить, на якому терміні вагітності починає рости живіт, то відповімо так: в середньому, на 4-му місяці живіт вже досить видно і приховати його під одягом складно. Однак, як відомо, у кожної людини організм живе за власними законами і тому встановлений поріг - одиниця непостійна. На округленность животика впливають і всілякі чинники типу: стан дитини в матці, розподіл рідини, харчування самої матусі, вага жінки і товщина жирового прошарку і т. Д.

  Коли лікар все це пояснює, молоді матусі слухають, але плутаються між двома поняттями, що мають звучать однаково - «зростання», але поєднуються з різними словами: матка і живіт. Так ось живіт росте і без вагітності, самі розумієте, від збільшення у вазі і інших аспектів. А ось матка збільшується з 16-го тижня вагітності. Ось тільки сама вагітність жінки для оточуючих стає помітна тільки на 20 тижні розвитку плоду.

  Великий живіт при вагітності

  Виділимо і особливий пункт, що стосується зростання живота при вагітності.

  Буває, що на самому початку у матусі може з'явитися особливо великий живіт, але плід в ньому тільки один - це сигнал поточних проблем. Зазвичай таке значить, що матка володіє неабияким тонусом, і це може привести до неприємних наслідків.

  Найменша з них - у мамочки з'являються розтяжки. Краще відразу звернутися до лікаря, щоб він виключив можливі ризики.

  Що впливає на ріст живота при вагітності

  Нехай визначити, на якому терміні вагітності почне рости живіт для конкретної людини неможливо, але ми можемо розповісти про фактори, що впливають на цю подію, а ви вже самі спробуйте вирахувати. Отже:

  • При першій вагітності живіт округляється повільно і трохи пізніше, ніж, скажімо, під час другої. Пояснюється це здатністю м'язів розтягуватися. У молодої мами м'язи ще не підготовлені і неохоче тягнуться, в той час як при другій вагітності живіт стає круглим швидко.
  • Все залежить від розміру таза. Якщо він вузький, то живіт швидше округлятиметься. Так як матці з малюком діватися нікуди, вони ростуть строго вперед. У жінок з широким тазом все відбувається протилежно - матка лунає в сторони, а потім - вперед.
  • Зростання животика може статися на пізніших тижнях, через те, що малюк знаходиться біля задньої стінки матки.
  • Можна дізнатися у мам і бабусь, як протікала їх вагітність, і визначити початок зростання живота. Адже спадковість грає важливу роль практично у всьому.
  • Помітність терміну вагітності залежить і від комплекції жінки, тонусу її м'язів. Якщо ви помітили, у повних матусь не відразу видно живіт, а ось худенькі моментально можуть похвалитися своїм цікавим положенням.
  • Втім, активність розвитку малюка теж впливає на зростання живота. Хоча по його розмірам неможливо сказати, якої ваги або зростання з'явиться дитинка.

  Тепер ви знаєте, коли збиратися на шопінг. Тільки не забувайте, що потрібно встати на облік до гінеколога і постійно спостерігатися, отримувати рекомендації і дотримуватися їх. Щоб ваш малюк народився міцним і здоровим.

  Цікаве на сайті:

  Коли починає рости живіт у вагітних

  Дізнавшись про настання вагітності, майбутня мама неодмінно хоче дізнатися, коли ж у неї почне рости животик. Особливо хвилює це питання первісток жінок. Адже це абсолютно нове для них стан, відчуття, та й потрібно визначити, коли саме слід оновлювати свій гардероб.

  Отже, давайте ж дізнаємося, що впливає на збільшення параметрів живота, як він росте по тижнях, чим відрізняється його зростання при багатоплідній вагітності і навіщо животу потрібен бандаж.

  Росте живіт або матка?

  Різні жіночі форуми рясніють одкровеннями про те, що у одних жінок живіт починає рости з п'ятого тижня вагітності, у інших - з десятої, а у третіх округлість стає видною оточуючим в тридцять тижнів. Але ключовим словом в цих одкровеннях є саме «живіт». А він виростає і не у вагітних жінок від переїдання, підвищеного газоутворення. Тому майбутні матусі, які стверджують, що їх животик росте вже на перших тижнях вагітності, плутають «живіт» з маткою. Вона прискореними темпами зростає з 16 тижня вагітності, а ось вже з 20 оточуючі дійсно можуть візуально визначити цікаве становище жінки по кругленький живіт. До речі, кут випинання матки багато в чому залежить від того, як розташований всередині дитинка, від особливостей будови тазу і пружності її черевної стінки.

  Від чого залежить початок округлення живота

  У кожної жінки початок зростання животика, точніше розмірів матки, суто індивідуально. Залежить це від багатьох факторів. Перший з них - яка це у жінки вагітність. Якщо вона перша, то округлення животика стає видним на терміні чотири-п'ять місяців. При другій вагітності черевні м'язи є вже розтягнутими, тому животик і з'являється раніше. Округлість живота також залежить від будови тазу. Так, у жінок з вузьким тазом його видно значно раніше, з широким - пізніше.

  Ще один параметр, що впливає на початок появи животика, - активність жінки. Якщо вона займається спортом або професійна спортсменка, то округлість животика промальовується до третього триместру. І то при одяганні в обтягуючий, вузьку одяг. Помилковою є думка про те, що округлість живота залежить від розмірів і ваги плоду. Від цих факторів насправді залежить мало. Адже всі дітки в утробі матусі до третього триместру ростуть і розвиваються приблизно однаково.

  Як лікар фіксує зростання живота

  Спостерігає жінку гінеколог після постановки на облік регулярно вимірює розмір її матки. З цього періоду він стежить за внутрішньоутробним розвитком майбутньої дитини. При цьому розміри матки вимірюються за допомогою сантиметрової стрічки. Для цього вагітна жінка просто лягає на кушетку в кабінеті, і лікар вимірює довжину жіночого дітородного органу. Слід знати, що при фізіологічному (нормальному) протіканні вагітності довжина матки відповідає кількості тижнів. Наприклад, в 12 тижнів висота стояння матки становить 12 сантиметрів. І в цей час говорити про помітне округлення животика майбутньої мами ще рано. До речі, що спостерігає доктор вимірює і окружність живота. Ці показники він заносить в медичну картку жінки.

  Потрібно враховувати, що окружність живота - показник непостійний. Він залежить від знаходження плода в матці, кількості навколоплідних вод, і багато в чому від жирового прошарку живота.

  Параметри зростання матки і живота

  Майбутня мама повинна знати, що матка росте постійно, тільки візуально її округлення починає бути помітним на певних термінах. Як же збільшується матка по тижнях вагітності? В якому темпі?

  Це відбувається приблизно так. В 4 тижні вагітності вона нагадує за розмірами куряче яйце. На 8 тижні її розмір збільшується до розміру гусячого яйця. З чоловічий кулак матка "виглядає" на терміні в 12 тижнів. Тоді її дно досягає верхньої точки лонного зчленування. На певний час 16 тижнів вагітності дно матки визначається посередині між пупком і лобком. У 24 тижні дно матки знаходиться на рівні пупка, вже на 4 см вище його в 28 тижнів, а на 32-му тижні дно знаходиться між пупком і мечовидним відростком. Досягає цього відростка матка в 36 тижнів, а в 40 вона опускається.

  Читайте також Окружність живота при вагітності

  Що стосується зростання самого живота в цікавому положенні, то до терміну 12 тижнів змін з ним майже не відбувається. У першому триместрі маленький ембріон добре захищений кістками малого тазу від впливів ззовні. Далі, з 12 по 16 тиждень, зростання животика вагітної жінки здатна визначити подруга, мама, колега, словом, ті люди, які постійно спілкуються з жінкою і знають її звичайні параметри. Якщо жінка худорлява, то, звичайно ж, округлості будуть більш помітні. Починаючи з 17 по 20 тиждень терміну, животик вже видно всім оточуючим. Особливо, якщо одяг жінки облягає. Як правило, на такому терміні майбутні матусі відвідують магазини або відділи для вагітних з метою оновлення свого гардеробу.

  Після 20 тижнів виношування дитини вагітність вже не приховаєш від оточуючих. Виняток - дуже повні жінки або ті, хто носить дуже просторий одяг.

  Зазвичай після 28 тижня строку майбутня мама знову оновлює свій гардероб, оскільки одяг вже стає їй тісному. Округлий животик настійно вимагає просторій, спеціальної, зручного одягу.

  Коли починає рости живіт у вагітних двійнею

  А якщо мама носить близнюків? Коли в цьому випадку починає округлятися її животик?

  Так, питання актуальне, оскільки терміни істотно відрізняються від одноплодной вагітності. Так, при виношуванні двійні вже в першому триместрі стає видним округлення животика. Матка при багатоплідній вагітності починає збільшуватися на 4 тижні раніше. Дає знати про себе і загальна прибавка в вазі такої матусі. Але хвилюватися через велику живота і думати, що у вас буде двійня або трійня, не варто, якщо цього не визначили на УЗД. Причиною істотного збільшення вашого животика може бути просто велика кількість навколоплідних вод. А можливо, просто неправильно підрахована дата пологів, тобто помилка в терміні вагітності.

  Фактори, що впливають на зростання живота при вагітності

  Отже, які ж фактори впливають на початок округлення вашого животика?

  Це, перш за все, спадковість. Запитайте у своєї мами, як вона вас виношувала, коли у неї став помітний живіт. У більшості випадків жінки повторюють сценарій перебігу вагітності своїх мам.

  На початок округлення впливає і конституція жінки: зростання, статура, вага. У мініатюрних дамочок округлення животика більш помітно, у пишненька воно набагато менше.

  Суттєво впливає на зростання живота і загальна надбавка у вазі, точніше поради бабусь їсти за двох. По суті, це неправильне харчування стає причиною того, що жінка «перебирає» норму збільшення ваги протягом періоду виношування майбутньої дитини.

  Буває так, що розмір плода великий, і це констатує УЗД. Тоді, звичайно ж, округлості живота будуть видні раніше, ніж зазвичай. До речі, в наш час випадки народження великих дітей почастішали.

  Вид передлежання теж є фактором, що впливає на помітність зростання живота. Якщо дитинка перебуває в зоні ближче до хребта, животик буде не так помітний, а коли він лежить ближче до передньої стінки матки, то і животик візуально буде рости раніше.

  Бандаж і зростаючий живіт

  Майбутніх мам не повинно хвилювати початок зростання їх животика. Росте собі і хай росте, круглеет. Набагато важливіше те, як ви себе при цьому почуваєте. Так, солідний живіт завжди вважається фактором ризику через можливе виникнення тонусу матки. А ще через розтягування шкіри на черевній стінці починають з'являтися рубці, тобто розтяжки. Саме тому лікарі радять, а іноді настійно рекомендують вагітним жінкам не перестаратися з їжею за двох і носити бандаж. Його слід купити при початку росту животика. Дородовий бандаж вбереже шкіру від розтяжок, трохи зменшить навантаження на хребетний стовп, зафіксує дитини в правильному положенні.

  Бандажі бувають у вигляді трусиків з високою посадкою або пояса із застібкою. Купуючи бандаж, попередньо приміряйте його, виберіть найзручнішу модель.

  Слід врахувати і те, що поява розтяжок з ростом живота потрібно попереджати. Для цієї мети слід застосовувати спеціальні гелі, креми, що зволожують шкіру і покращують кровообіг. Хорошим засобом профілактики розтяжок при округленні животика служить контрастний душ.

  Отже, округлення і зростання живота при вагітності - це, перш за все, збільшення матки і її «вихованця». Не важливо, коли буде видно оточуючим ваш животик, головне, щоб ви відчували себе при цьому комфортно і здорово!

  Спеціально для beremennost. net Олена Толочик

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...