Позаматкова вагітність фото Про вагітність і пологи

Головна » Позаматкова вагітність

Позаматкова вагітність фото

- Болі в середині і нижньої частини живота.

Звичайно, чим раніше дізнатися про розташування плодового яйця, тим краще. Можна буде заздалегідь визначити потрібний план терапії. У ряді випадків, близько 30% дівчат просто не надають значення ознаками позаматкової вагітності. Краще не допускати таких помилок і скоротити ризики подальших небезпечних ситуацій.

Терміни позаматкової вагітності

Терміни позаматкової вагітності, на яких видно її ознаки будуть залежати від розташування зародка. Залежно від ділянки маткової труби, на якому знаходиться плід, болі в області нижньої частини живота будуть спостерігатися або на 5-6 тижні вагітності (вузька частина маткової труби), або на 8 тижні (широка частина). Якщо ж виникає шеечная вагітність, то вона в основному проходить безболісно і її протягом протікає непомітно.

На третьому тижні, якщо вам вже відомо дане «подія» потрібно зробити узі і пройти обстеження у лікаря.

Максимальний і найнебезпечніший термін позаматкової вагітності є 10 місяців. Це гранична точка, на якій як правило відбувається переривання вагітності. Якщо ставиться до цього безвідповідально, то справа може закінчиться як мінімум безпліддям, як максимум летальним результатом. Буде проводиться серйозна операція з видалення маткової труби. Так що не потрібно затягувати і уникати діагностування та лікування.

ХГЧ при позаматкової вагітності

ХГЧ при позаматкової вагітності

Як відомо, рівень ХГЧ, а саме лХГ підвищується під час вагітності, власне він, тобто його підвищений рівень вмісту в сечі і показує ті самі дві смужки на тесті. Але чи показує тест позаматкову вагітність?

В основному так, але смужки Не такі яскраві як зазвичай, так як рівень хоріонічного гонадотропіну трохи нижче, ніж при звичайній вагітності. Тому тест не може бути єдиним способом визначення вагітності. По-перше їм завжди було узі - це ультразвукове дослідження. Тому хоч тест і дає якусь інформацію, але напевно зможе сказати тільки компетентний фахівець після певної перевірки.

Наслідки позаматкової вагітності

Наслідки позаматкової вагітності

Як вже говорилося раніше це непроста ситуація і краще дівчатам з нею не стикатися взагалі, але якщо вже довелося, то в цьому випадку звичайно ще можна думати про народження дитини, але шанси будуть трохи нижче. Позаматкова вагітність наслідки якої можуть бути страшними - аж до безпліддя, ще не ставить крапку в нормальному народженні своєї майбутньої дитини, просто в цьому випадку потрібно більш ретельно підготуватися. По-перше, досвідчені фахівці рекомендують повторне зачаття робити приблизно через рік, по-друге більш копітка спостереження у лікарів. Раніше проводиться УЗД та інші планові перевірки.

За статистикою близько 50% дівчат після СБ можуть успішно завагітніти повторно. Близько 30% знову зіткнутися з аналогічною ситуацією і 20% - на жаль не можуть мати дітей взагалі.

Наслідки після позаматкової вагітності багатьом дівчатам може нанести травму на все життя, і ряд різних жіночих комплексів, головне щоб поруч були люди які вас поддержут. А в іншому довіритися грамотним людям, які пройшли через багато подібних ситуацій. Зараз в медичних центрах більш ретельну увагу приділяється дівчатам які раніше мали досвід з позаматкової вагітністю.

Тим більше якщо у вас не проводилося видалення маткових труб, і лікування було тільки медикаментозним, то ризики зменшуються. Якщо ж навпаки, то збільшуються.

Дуже часто дівчата відчувають панічний страх при повторній вагітності, так як боятися пережити минулий досвід. Рада - проходити перевірки у лікаря якомога раніше, і підходити до цього питання більш обдумано.

Лікування позаматкової вагітності

Лікування позаматкової вагітності

Позаматкова вагітність лікування якої має на увазі видалення плоду. На жаль плід врятувати не представляється можливим при СБ, і застосовується лапароскопія за допомогою якої проводиться кілька невеликих надрізів. Дана операція як правило проходить без ускладнень.

Лікування після позаматкової вагітності проходить під наглядом лікаря, який контролюватиме ситуацію.

У деяких випадках можна вдатися до медикаментозного методу. Спеціальними препаратами, які надходять в організм пацієнта проводиться руйнування заплідненого яйця і в подальшому його виведення з організму.

Якщо ж маткова труба була пошкоджена, то потрібні більш жорсткі методи - це тубектомія і туботомія.

Тубектомія - це самий крайній метод, до якого вдаються у виняткових випадках, де має пройти видалення маткової труби, і життя жінки у великій небезпеці. Можна буде також мати дітей, якщо друга труба не пошкоджена і операція пройшла без проблем.

Туботомія - це операція, в процесі якої робиться видалення плода за допомогою розтину черевної порожнини. Судини крові після чого запаюють і жінка знову може завагітніти, після того як відновить свої функції.

Ознаки вагітності на УЗД: позаматкова; багатоплідна; завмерла

Автор: Ігор Вікторовічв рубриці Гінекологія

Ознаки вагітності на УЗД: позаматкова; багатоплідна; завмерла

Ультразвукове дослідження - простий і доступний метод, який використовується для діагностики різних хвороб, оптимальний для виявлення будь-яких станів і захворювань в жіночому організмі. Відсутність серйозного впливу на людину і безпеку при правильному використанні забезпечує широке використання сонографії в різних областях медицини. При підготовці до ультразвукового обстеження важливо враховувати використовувану методику. Так при трансвагинальном УЗД жінка повинна прийти з порожнім сечовим міхуром, а для трансабдоминального треба мати наповнений сечовий міхур, щоб лікар зміг оцінити стан органів малого таза.

Ознаки вагітності на УЗД

При проведенні сонографії на тлі затримки менструації бажано використовувати трансвагінальний датчик, тому що це дозволить виявити плід вже при терміні 3-4 тижні. Основними ознаками наявності плода в матці будуть:

1. Виявлення ембріона

Тільки коли плодове яйце досягає розміру 1,5 мм, лікар при сонографії зможе виявити плід в матці. Як правило, на моніторі це буде виглядати як овальний бульбашка, що знаходиться всередині плодовместилища. У цьому утворенні можна розрізнити ембріон і амніотичну порожнину.

2. Виявлення серцебиття

Безсумнівним ознакою живого плода буде виявлення биття серця. Виявити це можна на п'ятому тижні вагітності тільки при наявності сучасної ультразвукової апаратури. Надалі на 6 тижні навіть при використанні застарілих УЗ апаратів лікар знайде серцебиття плода.

3. Наявність жовтого тіла

В яєчнику з одного боку лікар при ехографії виявить так зване жовте тіло. Це маленьке кістозне освіту на яєчнику продукує необхідні гормони і забезпечує збереження плоду і вагітності на ранніх етапах розвитку.

4. Рухи плоду

До 7-8 тижні, коли довжина ембріона досягає 20 мм, лікар на моніторі при УЗ дослідженні зможе побачити перші рухи плоду.

Використовуючи ультразвукове дослідження, лікар на ранніх термінах вагітності може гарантовано отримати наступну інформацію:

- обнаружіть плодове яйце з точним визначенням терміну гестації

-доказать життєздатність плоду на момент дослідження

-Оцінити кількість плодів і виявити патологічну локалізацію ембріона.

Навіть на маленьких термінах можна діагностувати позаматкову або багатоплідної вагітності, не кажучи вже про виявлення ознак життєздатного плода.

УЗД ознаки позаматкової вагітності

УЗД ознаки позаматкової вагітності

Причин для виникнення позаматкової вагітності кілька, і в основному, це запальні процеси в маткових трубах. Якщо яйцеклітина після запліднення не змогла дістатися до плодовместилища, то виникає реальний ризик аномальної локалізації плода. При ехографії лікар побачить такі ознаки:

1. Наявність ембріона поза матки

Виявлення ембріона всередині плодового яйця, що знаходиться в нетиповому місці, однозначно свідчить про позаматкової вагітності. Найбільш часта локалізація - маткові труби, але можлива наявність ембріона в черевній порожнині або в області яєчника. При цьому дуже важливо розуміти, що навіть при наявності ембріона в матці, не можна на 100% бути впевненим в тому, що другий плід не знаходиться в матковій трубі, тому стандартом УЗД є обов'язковий огляд придатків при матковій вагітності.

2. Фіксація серцебиття і рухів плоду поза маткою

Додатковим доказом наявності ектопічної вагітності є наявність ознак життєздатного плода в області маткових труб або черевної порожнини.

Якщо лікар бачить плід поза маткою, то треба негайно відправитися в гінекологічний стаціонар. Результати оперативного ендоскопічного лікування до переривання позаматкової вагітності і початку внутрішньочеревної кровотечі в значно краще, ніж при перервалася ектопічної вагітності. Крім цього, лапароскопічна операція при прогресуючої позаматкової вагітності дозволяє зберегти маткову трубу.

Ознаки багатоплідної вагітності до УЗД

Ознаки багатоплідної вагітності до УЗД

1. Суб'єктивні відчуття

Якщо в плодовместіліще два і більше плоду, то різні суб'єктивні відчуття у жінки виражені значно сильніше і яскравіше. Зокрема, дуже рано можуть з'явитися нудота і блювота, реакція на запахи і збочення смаку, підвищений апетит або виражена сонливість. Однак ці сумнівні ознаки всього лише повинні насторожити жінку, але вони ні в якому разі не є доказом многоплодия.

2. Огляд лікарем

При відвідуванні лікаря одним з важливих ознак двійні є збільшений розмір матки. Якщо відповідно до затримкою менструації термін вагітності повинен бути 5 тижнів, а лікар при огляді знаходить збільшення плодовместилища до 8-9 тижнів, то дуже ймовірна багатоплідна вагітність.

Однак найбільш правильним і вірним методом виявлення двійні є УЗ дослідження, коли лікар знайде в плодовместіліще два ембріона з наявністю чітких ознак життєздатності обох плодів. Якщо ехографіческое дослідження, яке виявило двійню, виконано в терміни 6-8 тижнів, то зовсім не обов'язково, що при стандартному УЗД в терміні 11-14 тижнів лікар виявить двох плодів у матці. Досить часто на маленьких термінах вагітності відбувається так звана редукція одного з плодів, коли один з ембріонів перестає отримувати харчування і поступово розсмоктується.

УЗД ознаки вагітності, що завмерла

УЗД ознаки вагітності, що завмерла

Одним з неприємних ускладнень вагітності є припинення життя ембріона на ранніх етапах розвитку. Це може статися з таких причин: - несумісні з життям генетичні дефекти у плоду

-Поразка плода вірусною інфекцією

-порушення кровотоку між плодом і маткою

-гормональние порушення в організмі жінки

-отравленіе плода хімічними речовинами, алкоголем або нікотином

-ізлішне виражена фізичне навантаження

-різко виражена імунна реакція організму жінки на плід.

Ні сама вагітна жінка, ні лікар нічого не помітять до моменту появи симптомів загрозливого викидня у вигляді больових відчуттів в животі і виділень крові з піхви. Оптимальним методом для діагностики вагітності, що завмерла буде сонографія, за допомогою якої лікар побачить такі ознаки:

1. Відсутність ембріона

Плодовий бульбашка, яка була в матці, буде складатися тільки з амніотичної порожнини при повній відсутності ембріона. Це називається анембріонія, і зі 100% гарантією означає, що нічого хорошого вже не буде. Виявлення цієї патології при УЗД можливо з 4-5 тижні вагітності.

2. Відсутність серцебиття

Якщо на 6 тижні при УЗД лікар не може виявити биття серця у ембріона, то це ще не є явною ознакою вагітності, що завмерла. Через можливість помилитися в терміні гестації, лікар порекомендує зробити УЗД через 10-14 днів. Якщо ж відсутність серцебиття поєднується з відсутністю рухової активності на 7-8 тижні, то це гарантовано свідчить про загибель ембріона.

Використання сучасних тривимірних УЗ апаратів дозволяє впевнено діагностувати маткову вагітність і будь-які патологічні стани і зміни, нехарактерні для нормального розвитку плоду. Але не треба забувати про те, що безконтрольні і часті УЗ дослідження на маленькому терміні вагітності можуть пошкодити плоду. Тому ехографія повинна застосовуватися тільки за показаннями і відповідно до рекомендацій лікаря.

Це цікаво:

Позаматкова вагітність

Рейтинг: 4.3 з 5 голосів 3

Перші тривожні ознаки позаматкової вагітності це: кров'янисті виділення і болі в області живота. Якщо у жінки, що чекає дитину, проявляються такі симптоми, слід негайно звернутися до фахівця. Саме доктор зможе діагностувати проблему, якщо така є.

Але багато жінок, безумовно, задавали питання, а як аномальна вагітність відображається на тестах, або ж, як визначити її по базальної температури і подібне. Відповідаємо.

Чи показує тест позаматкову вагітність

Відповісти на це питання досить важко. Оскільки точної відповіді немає: іноді показує, іноді немає. Тести на вагітність визначають в сечі жінки гормон ХГЧ (хронічного гонадотропіну людини), який з'являється в організмі під час вагітності. Він починає формуватися не в матці, а в плаценті. Таким чином, якщо є вагітність - тест її покаже, але він не визначить звичайна вона або патологічна. Але якщо у жінки позаматкова вагітність, рівень ХГЧ в сечі набагато нижче, ніж під час нормальної. Тому досить часто тести не розпізнають таку, і показують негативний результат. Іноді тест показує слабку другою смужку, що теж може бути поганою ознакою. Навіть якщо тест показує яскравий позитивний результат, а жінка відчуває біль і зауважує, що мажуть кров'янисті виділення - потрібно звертатися до гінеколога.

Базальна температура при позаматкової вагітності

Жінка, яка готується стати мамою, повинна стежити за своїм організмом особливо ретельно. Важливо регулярно вимірювати базальну температуру, по скільки, саме вона часто може показувати порушення. Вимірювання базальної температури роблять так: вранці, як тільки прокинулися, слід ввести градусник в пряму кишку, і 7-10 хвилин вимірювати температуру. Фахівці рекомендують використовувати ртутний термометр для такої процедури.

Якщо вагітність позаматкова, базальна температура підвищується (так само відбувається і під час нормальної вагітності). Але якщо температура, навпаки, знижується, це може свідчити про небезпеку. Саме підвищення температури - нормальне явище, воно свідчить про те, що виробляється гормон прогестерон. Якщо вона знизилася навіть на один градус, потрібно звернутися до лікаря.

Підсумок такий, що самостійно підтвердити позаматкову вагітність складно, і зробити це правильно і точно - жінка сама не зможе. Але вона повинна стежити за своїм здоров'ям, щоб уникнути можливих ускладнень і встигнути під час звернутися до лікаря.

Рівень ХГЛ при позаматкової вагітності

 Діагностувати вагітність допомагають домашні тести, які реагують на наявність в сечі гормону ХГЧ. Як ми вже писали, такий тест не може розрізнити нормальну і позаматкову вагітність. Але рівень хоріонічного гонадотропіну хоч і підвищується при позаматкової вагітності, але залишається нижче того, який притаманний нормальної. Іноді це виражається в тому, що друга смужка відображається нечітко. Якщо таке трапляється краще звернутися до лікаря і показати йому тест.

Важлива властивість ХГЧ - прискорене підвищення його рівня (може подвоюватися кожні 2 дні) при нормальній вагітності. Тому регулярні виміри кількості цього гормону можуть допомогти виявити патологію. Але робити це слід в лікарні, у якій кількості, слід заміряти рівень ХГЧ в крові, а не в сечі.

У підсумку, рівень ХГЧ може значно допомогти в діагностуванні позаматкової вагітності. Але робити тести і стежити за рівнем гормону повинен фахівець

Читайте також

Позаматкова вагітність. Перші ознаки.

Позаматкова вагітність, як це не прикро, може спіткати будь-яку жінку. Позаматкова вагітність - це дуже небезпечна, і досить поширена гінекологічна патологія, тому, «ворога» треба знати в обличчя.

Позаматкова вагітність. Причини.

 • Запальні захворювання жіночих статевих органів (сальпінгіти, сальпінгоофорити, захворювань, що передаються статевим шляхом: гонорея та інші) в 30 відсотках випадків.
 • Аборти.
 • Порушення гормонального фону: первинне або в результаті прийому гормональних контрацептивів, які містять естроген: «Мікролют», Чарозетта »,« Екслютон »та інші.
 • Використання внутрішньоматкових спіралей ( «Мірена» - відносне виняток).
 • Вроджені вади розвитку жіночих статевих органів, статевий інфантилізм.
 • Залізисті освіти в маткових трубах (аденоміоз).
 • Вік старше 35 років (при грамотному плануванні вагітності - не обов'язково).
 • Як визначити позаматкову вагітність. Способи.

  Чи показує тест позаматкову вагітність?

  Позаматкову вагітність (ВБ) можна запідозрити, якщо є ознаки вагітності на ранніх термінах: затримка менструації, з'явилися Симптоми раннього токсикозу вагітності: нудота, блювота, нагрубання молочних залоз, незвичайні прояви вагітності - рясне слиновиділення або сечовипускання (багато сечі), збочення смаку і запаху, а тест на вагітність негативний або слабопозитивний, навіть якщо він проводиться правильно.

  СБ на другий - третьому тижні вагітності виявляється гінекологом на огляді через невідповідність розмірів матки і терміну вагітності. Таку даму обов'язково відправляють на УЗД.

  Ще раніше СБ можна виявити, здавши кров на хоріонічний гонадотропін (ХГЧ).

  Рівень ХГЛ при позаматкової вагітності значно нижче норми, і йде врозріз з терміном гестації. Така ситуація зустрічається також при вагітності, що завмерла і недостатності прогестерону.

  Місячні при позаматкової вагітності як такі не йдуть, але з піхви з'являються кров'янисті виділення, що мажуть. В області органу, куди прикріпилась запліднена яйцеклітина (у правому або лівому боці), жінку турбує біль.

  Лікування позаматкової вагітності.

  СБ буває трубна (95%), яєчникова або черевна, в залежності від того, де почала розвиватися запліднена яйцеклітина, і часто її плутають з або інший хірургічною патологією. У момент розриву пошкодженого органу при пропущеної позаматкової вагітності біль така сильна, що жінка може загинути від больового шоку або внутрішньої кровотечі (при пункції заднього склепіння піхви в дугласовом просторі виявляється кров, вагінальна кровотеча буває не завжди). Тому, ніякого болю терпіти не можна, завжди треба з'ясовувати її точне походження. Больовий і геморагічний шок можуть супроводжуватися різким падінням артеріального тиску (колапс), втратою свідомості. Жінці терміново потрібна операція. При трубному аборті переймоподібні болі можуть пройти самостійно, але є небезпека повторної кровотечі. Госпіталізація і ретельне обстеження при підозрі на СБ обов'язкові.

  Якщо діагноз встановлено на ранніх термінах, то СБ можна перервати медикаментозно або провести органосохраняющую лапароскопічну операцію (без розтину черевної порожнини). Період відновлення при цьому набагато коротше.

  Чи можлива вагітність після позаматкової вагітності? Так, можлива. Практика показує, що жінки народжують здорових дітей після першої позаматкової вагітності, в разі, якщо є всього одна маткова труба. не загрожує, в крайньому випадку, є ЕКО. Але, знову ж таки, штучне запліднення теж збільшує ризик настання ектопічної вагітності.

  Чи може після СБ знову наступити позаматкова вагітність?

  На жаль так. Такі жінки тривалий час спостерігаються і лікуються.

  Як запобігти позаматкову вагітність? Піклуватися про своє здоров'я змолоду, не зволікати з народженням дітей, не змінювати статевих партнерів, як рукавички, правильно оберігатися, одягатися по погоді. Скільки дівчаток і дівчат в данину моді ходять з голими попереком і животом? Матерям проводити виховні бесіди з дочками, навіть якщо ті абсолютно не слухають, що їм говорять. Значить, говорити треба так, щоб до них дійшло: пояснювати, постійно домовлятися. Ризик розвитку позаматкової вагітності треба будь-якою ціною звести до мінімуму, щоб відчувати від материнства тільки радість.

  Сподобалася стаття? Поділіться нею в соцмережах!:

  Пошук по сайту

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...