Із за чого виникає позаматкова вагітність Про вагітність і пологи

Головна » Позаматкова вагітність

Із за чого виникає позаматкова вагітність

Чому відбувається позаматкова вагітність

Планування вагітності може відбуватися досить довго, але щоб виносити малюка запліднення яйцеклітини недостатньо. Для неї потрібно створити сприятливі умови, і матка - це найкраще місце, яке придумала природа для закріплення ембріона. Її стінки еластичні, вона буде рости разом з малюком і живити його за допомогою плаценти. Це єдине місце, в якому можливо протягом повноцінної вагітності.

До великої печалі жінок, ембріон не завжди добирається до місця призначення, і відбувається позаматкова вагітність, причини якої можуть мати різний характер. Трапляється це тоді, коли яйцеклітина рухається до матки, але з якоїсь причини туди дістатися їй не вдається, і вона кріпиться в таких місцях, як яєчники, черевна порожнина, шийка матки або часто в трубах матки. Позаматкова вагітність, причини вознікновеніякоторой потрібно додатково вивчати будь-якій жінці, завжди приречена на видалення. Це відбувається двома шляхами - за допомогою хірургічного втручання або у випадках більш запущених природним шляхом.

Патологічний розвиток маткових труб

Коли виникає питання, чому відбувається позаматкова вагітність, перше, що спадає на думку - це проблеми з прохідністю труб. Саме через це яйцеклітина не може дістатися до порожнини матки і кріпиться на стінках маткових труб, не доходячи до місця призначення, тому і утворюється позаматкова вагітність. Чому виникає така «неправильна» вагітність? На стінках маткових труб можуть утворюватися рубці і спайки, просвіт стає вже і зазвичай еластичні стінки труб вже не можуть проштовхувати ембріон до маткової порожнини. Це і є одна з причин, чому виходить позаматкова вагітність.

Така патологія у вигляді спайок і рубців зазвичай утворюється через інфекцій статевих шляхів, раніше роблених абортів, пухлин на внутрішніх статевих органах і внаслідок операцій в цій області. Щоб такі причини позаматкової вагітності жінок не турбували, бажано ще при плануванні усунути подібну патологію за допомогою лапароскопії.

Вроджені патології жіночих статевих органів

Буває і так, що у майбутньої мами виражена вроджена патологія труб матки або безпосередньо матки. Щоб знати, чому буває позаматкова беременностьв такому випадку, потрібно пройти обстеження в медичному центрі з подальшою консультацією. Трапляється, що маткових труб може бути більше або вони можуть мати додаткові отвори. Так само як подібне явище, так і недорозвиненість органів вважається аномалією. Така причина може стати відповіддю на питання, чому трапляється позаматкова вагітність. Аномалії, які закладені фізіологічно з'явилися ще в утробі матері під вплив різних чинників.

Внутрішньоматкова спіраль

Ще однією причиною, від чого буває позаматкова вагітність, може стати порушення терміну, на який було встановлено внутрішньоматкова спіраль. Такий контрацептив запобігає потраплянню яйцеклітини в матку, але від попадання і кріплення її поза маткою спіраль не захищає.

Міні-пили

Даний спосіб контрацепції зводитися до мінімізації доз гормональних препаратів. Однак позаматкова вагітність, причини і симптоми якої описані вище, може виникати від недотримання доз і порушення гормонального фону. Така контрацепція призначена для жінок, які годують грудьми, курять або їм більше 35 років. Всі інші категорії жінок повинні приймати комбіновані препарати. Причини позаматкової вагітності чоловік не завжди може зрозуміти, тому гормональні препарати для контрацепції жінка може підбирати індивідуально для себе.

Штучне запліднення

Екстракорпоральне імплантування ембріона - це порятунок для деяких пар, які хочуть дитину, але періодично трапляється і патологічний розвиток плода поза маткою. Причини позаматкової вагітності при ЕКЗ подружній парі може озвучити лікуючий лікар.

Гормональний збій

Вже давно широко відомий діагноз позаматкова вагітність, отчегоже трапляється така патологія відомо далеко не всім. Однією з причин виникнення цього аномального розвитку може бути недолік прогестерону. Саме це погіршує функціонування роботи маткових труб, які внаслідок цього менше скорочуються і тим самим не проштовхують ембріон далі до матки.

Прямий ефір. вагітність шестикласниці

Щоб знати, які причини позаматкової беременностімогут провокувати цю патологію медики, проводили аналіз таких вагітностей. Як висновок можна констатувати вплив куріння на кріплення плода поза маткою через ту ж пасивної роботи маткових труб.

Чоловік як причина позаматкової вагітності

Позаматкова вагітність, така довгоочікувана і бажана, завжди стає трагедією. Шукаючи причини її виникнення, жінці хочеться перекласти відповідальність за цю патологію на чоловіка. Однак медики запевняють, що проблем в чоловікові бути не може, він не впливає на місце закріплення ембріона. Патологія виникає лише через порушення в організмі жінки.

Хоча чоловік може стати непрямою причиною. Наприклад, якщо позаматкова вагітність утворилася в результаті перенесених інфекційних захворювань, якими жінка заразилася від чоловіка, і від яких своєчасно не вилікувалася. Або якщо чоловік не дбав про здоров'я коханої жінки, в результаті чого вона застудилася. Можна придумати багато причин, в яких так чи інакше винен чоловік, але в будь-якому випадку відповідь потрібно шукати в жіночому організмі.

Причини і наслідки позаматкової вагітності ще не до кінця встановлено медициною, тому рекомендовано ще під час планування усунути всі можливі, залежні від батьків фактори, для уникнення подібної ситуації.

Наступні

Вагітність і родиСуть позаматкової вагітності випливає вже з назви поняття. Справа в тому, що запліднена клітина прикріплюється і розвивається поза порожниною матки. Коли це трапляється в матковій трубі, тоді мова йде про трубної позаматкової вагітності (в 99% випадків так і відбувається), якщо ж в яєчнику - тоді має місце яєчникова позаматкова вагітність і т. Д. З віком ймовірність позаматкової вагітності підвищується, найбільш висока вона у жінок старше 35 років.

 Основні ознаки позаматкової вагітності

На ранніх етапах по відчуттях позаматкова вагітність мало чим відрізняється від звичайної. Точно так само не настає менструація в належний час, грудні залози можуть набрякнути і збільшитися, в окремих ситуаціях можливо запаморочення і нудота. Основна ознака позаматкової вагітності - кров'янисті виділення, тягне біль внизу живота. З появою цих симптомів вагітної необхідно терміново звернутися до лікаря. Медик для визначення позаматкової вагітності використовують УЗД. До того ж, при такій проблемі найбільш показовим буде вагінальне УЗД. Про позаматкової вагітності можна судити і за рівнем хоріонічного гонадотропіну. При нормальному перебігу вагітності він подвоюється в крові кожні дві доби, а ось при позаматкової вагітності продукування ХГЧ повільне і нерівномірне.

 Причини позаматкової вагітності

До причин позаматкової вагітності відносять патології і захворювання маткових труб:

  • Хронічний сальпінгіт - процес освіти в маткових трубах спайок, він є головною причиною позаматкової вагітності. Це неприємне захворювання виникає в зв'язку з різними інфекціями, які передаються статевим шляхом. Також можуть стати обтяжуючими факторами аборти і оперативні втручання, нехай і з діагностичною метою, так і різноманітні запальні захворювання репродуктивної системи.
  • Аномалії розвитку. Наприклад, це можуть бути додаткові маткові труби або додаткові отвори в них, аплазія і т. Д. Такі патології виникають ще в утробі матері і найчастіше по її ж вини (можливо, вона вживала заборонені ліки в період вагітності, зазнавала впливу радіації, перенесла статеві інфекції і т. д.).

Також позаматкову вагітність можуть спровокувати деякі способи контрацепції. Наприклад, внутрішньоматкова спіраль або протизаплідні таблетки типу «міні-пили». Проблема в тому, що спіраль охороняє лише від маткової вагітності, а її дія суто механічне - не дозволяти заплідненої яйцеклітини впроваджуватися в стінку матки. Ускладнити ситуацію може несвоєчасне видалення спіралі. Контрацептиви, в складі яких немає гормону естрогену, повністю блокувати овуляцію не здатні, ось чому досить висока ймовірність настання маткової і позаматкової вагітності. Такі контрацептиви рекомендовані тільки певної групи жінок: активно кращим жінкам старше 35, годуючим матерям до досягнення дитиною шести місяців, деяким іншим. В інших випадках пити міні-пили не варто.

Екстракорпоральне запліднення

Штучно запліднену яйцеклітину вводять в матку, проте вона здатна проникнути далі, ніж потрібно. Ця патологія зустрічається у кожної двадцятої жінки, яка пройшла через ЕКО. Таким чином, ризик досить великий.

Причини позаматкової вагітності

Позаматкова вагітність є однією з найбільш небажаних патологій, що виникають після зачаття дитини. У нормі після запліднення яйцеклітина закріплюється на стінці матки, де і відбувається подальший розвиток плода протягом наступних дев'яти місяців. Матка є ідеальним місцем для розвитку зародка, вона добре розтягується, в ній підтримується оптимальна температура і дитина захищена від несприятливого впливу зовнішніх факторів. При позаматкової вагітності яйцеклітина може закріпитися в фаллопієвій трубі, на стінці яєчника, в черевній порожнині. Кілька тижнів зародок розвивається, а потім відбувається викидень, або більш серйозне ускладнення - розрив маткової труби. Дана патологія вимагає негайного хірургічного втручання. Чому так відбувається і що потрібно зробити для того щоб запобігти позаматкову вагітність - цікавить більшість жінок, які планують зачаття.

Причини позаматкової вагітності

Закріплення і розвиток заплідненої яйцеклітини поза тілом матки може відбуватися з різних причин. Лікарі - гінекологи виділяють декілька найосновніших, виключивши ці причини можна домогтися того, що ймовірність позаматкової вагітності зведеться до мінімуму.

Патології маткових труб

Хронічний сальпінгоофорит призводить до появи рубцевих змін на стінках маткової труби через що яйцеклітина не може безперешкодно рухатися до матки. Спайки і рубці зменшують скоротливу здатність труб і їх просвіт, що також знижує просування яйцеклітини. До утворення рубців можуть привести не тільки запальні захворювання жіночих статевих органів, а й інфекції, що передаються статевим шляхом, аборти. Буває, що просвіт маткової труби загороджує утворилася в ній пухлина. Іноді позаматкова вагітність в трубі виникає через вроджених аномалій їх розвитку. Це можуть бути додаткові маткові труби, отвори в них, недорозвиненість або їх патологічна звивистість. Ці аномалії є вродженими і спровокувати їх поява може прийом майбутньою матір'ю деяких лікарських препаратів, статеві інфекції. Ось чому все лікування під час вагітності повинен контролювати лікар. Позаматкова вагітність може виникнути і при вродженому інфантилізм. При даній патології внутрішні жіночі органи недостатньо розвинені, через що плодове яйце не може закріпитися в матці або не може подолати вузький просвіт недорозвинених маткових труб. Позаматкова вагітність може виникнути при хронічному ендометріозі. При цьому захворюванні відбувається зміна в тканинах матки, через що плід не може нормально зміцнитися і продовжує свій рух далі, зупиняючись на шийці матки або в іншій частині організму.

Хірургічні втручання

Різні операції, проведені на трубах, призводять до утворення спайок. До розвитку передаються статевим шляхом призводять і діагностичні маніпуляції, що здійснюються на яєчниках і фаллопієвих трубах. Позаматкова вагітність розвивається і після недостатньою перев'язки труб, що є одні з методів стерилізації жінки.

Контрацепція

Багато народжували жінки в якості контрацепції вибирають установку внутрішньоматкової спіралі, вона добре захищає від закріплення ембріона в тілі матки. Але при цьому цей метод контрацепції не перешкоджає закріпленню яйцеклітини на яєчниках і в трубах. Збільшення ймовірності виникнення позаматкової вагітності відбувається при тривалому знаходженні спіралі в матці, зазвичай термін її установки не повинен перевищувати 5 років. Позаматкова вагітність може виникати при прийомі оральних контрацептивів під назвою «міні - пили». Вони не містять гормон естроген, тому овуляція при їх прийомі відбувається і є ризик завагітніти. Подібні контрацептиви призначаються жінкам старше 35 років, які палять або вигодовують дитину грудьми. Для інших показано для запобігання вагітності приймати комбіновані гормональні лікарські препарати.

Штучне запліднення

Метод ЕКЗ став порятунком для багатьох бездітних пар, які бажають народити малюка. Але буває так, що підсаджений в матку ембріон починає переміщатися по її тілу і виходить за межі. За статистикою дана патологія реєструється в кожному двадцятому випадку штучного запліднення. Позаматкова вагітність є одним з прогнозованих варіантів ускладнень ЕКО, через що до цього методу слід вдаватися тільки за абсолютними показаннями.

Гормональні порушення

Відомо, що вагітність виникає при достатньому рівні прогестерону в крові, якщо її замало, то яйцеклітина або не утвориться, або не може рухатися до тіла матки. Позаматкова вагітність може виникнути і при курінні, вважається що нікотин впливає на еластичність і скоротливу здатність маткових труб, через що плодове яйце не може потрапити в матку. Причиною позаматкової вагітності можуть стати складні пологи в анамнезі, перенесені операції, проведені з приводу розриву маткової труби. Якщо у жінки в минулому вже була позаматкова вагітність, то ризик виникнення даної патології при заплідненні зростає в кілька разів.

Наслідки аборту.

Симптоми позаматкової вагітності

Позаматкова вагітність в перші тижні розвитку зародка може проявлятися як звичайна. Тобто жінка буде відчувати симптоми токсикозу, тест покаже дві смужки. Запідозрити патологію можна по появі кров'яних виділень із статевих шляхів, по виникненню болів внизу живота. При появі таких симптомів необхідно терміново звернутися до лікаря. Точне місце закріплення плодового яйця можна побачити тільки по УЗД, ось для чого цей метод діагностики призначається жінкам на ранніх термінах. При закріпленні плодового яйця в матковій трубі відбувається її розтягнення до певного рівня, після чого труба не витримує тиску ембріона і лопається. Розрив супроводжується різким болем, внутрішньою кровотечею, що проявляється блідістю шкірних покривів, слабкістю, падінням артеріального тиску. Подібна патологія вимагає негайного хірургічного втручання, інакше жінка може загинути від значної крововтрати. Запобігти розвитку вагітність поза тілом матки допоможе лікування хронічних захворювань, статевих інфекцій, зміцнення імунітету, обстеження організму, дотримання принципів здорового способу життя. Все це необхідно робити ще на етапі планування вагітності.

Оцініть запис

Причини позаматкової вагітності

Позаматкова вагітність: види, причини, профілактика

Позаматкова вагітність - причини якої не завжди виявляються розкриті лікарями, це дуже небезпечна патологія, чи не виникає на порожньому місці. Потрібні деякі передумови. Давайте коротко розглянемо саме явище позаматкової вагітності, її види та причини виникнення, а також кілька дієвих способів уникнути даної патології.

Загальна про розвиток вагітності поза матки

Позаматкова вагітність відрізняється від маткової локалізацією плодового яйця. У нормі воно розвивається в матці, і тільки в цьому органі можливо виношування дитини. Але іноді механізм ламається, і запліднена яйцеклітина імплантується в стінку іншого органу: яєчника, шийки матки, черевної порожнини або маткової труби - Причини позаматкової вагітності найрізноманітніші і їх чимало. Останній варіант перебігу подій найбільш поширений.

Чому плід не може розвиватися в іншому органі? Справа в тому, що тільки матка має здатність до дуже сильного розтягування (середня вага дитини перед пологами 3-3,5 кілограма, зріст - 50-55 см). Тканини інших органів не пристосовані до виношування плоду і в певний момент (а буває це приблизно в середині першого триместру) рвуться, викликаючи тим самим сильний біль у жінки і рясна кровотеча, яке майже завжди розвитку загрожує здоров'ю жінки.

Лікування, найчастіше, проводиться оперативне. І чим раніше воно проведено - тим сприятливіші результат. При розриві маткової труби зазвичай проводять її ампутацію. Якщо ж вагітність поза маткою була розпізнана до настання таких наслідків, а плодове яйце розташоване найбільш сприятливим чином і має невеликі розміри - можливе проведення лапароскопії, а іноді можна обійтися і без оперативного втручання. За допомогою спеціального лікарського препарату можливо зупинити зростання плодового яйця. Але ліки це досить токсична, і має протипоказання і побічні дії. Тип лікування вибирає лікар.

Причини розвитку вагітності поза матки і фактори ризику

Якщо берегти своє здоров'я змолоду, можна уникнути багатьох проблем зі здоров'ям, у тому числі - і гінекологічних, і дуже небезпечних. Давайте розглянемо чому ж виникає позаматкова вагітність, причини можливі можуть бути ліквідовані самою жінкою чи ні.

1. Захворювання та патології маткових труб.

А) Хронічний сальпінгіт. Це той самий процес утворення спайок в маткових трубах, який і є основною Причиною позаматкової вагітності . Виникає це неприємне захворювання через різних інфекцій, що передаються статевим шляхом. Обтяжуючими факторами стають аборти, оперативні втручання в дану область, нехай і тільки для діагностичних маніпуляцій, а також різні запальні захворювання репродуктивної системи. Спайки можна розсікти лапароскопически.

Б) Різні аномалії розвитку. Додаткові маткові труби, додаткові в них отвори, аплазія і т. Д. До речі, ці патології виникають внутрішньоутробно, в більшості випадків, з вини матері, яка пила заборонені лікарські препарати під час вагітності, піддавалася радіаційного впливу, через статевих інфекцій і т. д. Тому, милі жінки, обов'язково плануйте свою вагітність і уважно прислухайтеся до рекомендацій лікаря.

2. Деякі способи контрацепції.

А саме, Причини позаматкової вагітності можуть полягати у використанні внутрішньоматкової спіралі або протизаплідних таблеток типу «міні-пили» (а також ін'єкції медроксипрогестерону), що не містять естроген. Справа в тому, що внутрішньоматкова спіраль охороняє від маткової вагітності, а від позаматкової немає... Адже її дію чисто механічне - не дозволити заплідненої яйцеклітини впровадитися в стінку матки. Тим часом як вона (яйцеклітина) може почати розвиватися і не доходячи до матки... Ускладнює ситуацію не своєчасне видалення спіралі (пізніше 5 років використання, як правило). Але як би там не було, при грамотному використанні і відсутності протипоказань, спіраль - це один з найпопулярніших і надійних засобів контрацепції. Не варто забувати, що у кожного ефективного способу запобігання небажаній вагітності є свої побічні дії...

Контрацептиви, що не містять гормон естроген, не здатні повністю блокувати овуляцію, а тому ймовірність настання як маткової, так і позаматкової вагітності досить висока. Подібні засоби контрацепції рекомендовані лише певної групи жінок: вік старше 35 років + активне куріння більше 10 сигарет на добу, які годують груддю до виконання 6 місяців дитині і деяким іншим. Просто так само пити міні-пили замість комбінованих оральних контрацептивів не варто. Не забувайте, що при їх використанні може наступити Позаматкова вагітність, причини її полягають і в прийомі даних таблеток.

3. Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ).

Так, як це не парадоксально, адже запліднену в штучних умовах яйцеклітину вводять прямо в матку, вона може проникнути далі, ніж потрібно. Якщо вірити книгам по акушерству та гінекології, дана патологія спостерігається у кожної 20-ї жінки, що пройшла через цю процедуру. Так що, ризик досить великий... Це реальна Причина позаматкової вагітності .

Тим часом, як ЕКО залишається єдино можливим способом зачати дитину при складних випадках безпліддя, при відсутності маткових труб, важких спадкові захворювання та т. Д. Але без особливих показань на дану дорогу процедуру йти не варто. Як не дивно, є забезпечені здорові пари, що наважуються на екстракорпоральне запліднення тільки для того, щоб вийшло зачати дитину бажаної статі...

Щоб максимально виключити у себе Причини позаматкової вагітності , дотримуйтесь нижченаведені рекомендації.

1. Якщо у вас немає постійного партнера або якщо ваш партнер має захворювання, що передається статевим шляхом, обов'язково використовуйте надійну контрацепцію. Презерватив - єдиний практично 100% надійний спосіб запобігання від статевих інфекцій. Модні зараз сперміциди допомагають уникнути тільки вагітності (і то не завжди), але не побороти небезпечні бактерії і віруси.

2. Ефективне, безпечне, правильно підібране засіб від небажаного зачаття. Це дозволить уникнути абортів - досить вагомою Причини позаматкової вагітності . Не забувайте, що аборти призводять до запальних явищ в статевій системі - в результаті можуть з'явитися спайки в маткових трубах.

Щодо правильного вибору - як ми вже писали вище, метод контрацепції краще підбере досвідчений гінеколог. Адже навіть звичні багатьом ВМС і міні-пили можуть виявитися факторами підвищеного ризику розвитку вагітності поза матки...

3. Планування вагітності. Чи багато хто з нас планують вагітність? Напевно ні. Але це є гарною гарантією того, що дитина народиться здоровою, і його мати свого здоров'я не втратить. Особливо важливо планувати дитини жінкам старше 35 років, коли з набагато більшою ймовірністю виникає Позаматкова вагітність, причини її з кожним років тільки додаються... Лікар же зможе в разі потреби направити на лапароскопію для видалення спайок в маткових трубах, і ризик ектопічної вагітності знизиться.

4. Не переохолоджуватися, не носити синтетичну білизну. Цим особливо захоплюється молодь, не замислюючись про наслідки... І перше і друге провокує запальні процеси в репродуктивній системі, які можуть привести і до утворення спайок в маткової труби.

5. Не забувати регулярно відвідувати гінеколога. До речі, це повинні робити і ті дівчата і жінки, які не живуть статевим життям. Лікар зможе вчасно виявити можливі фактори і Причини позаматкової вагітності (яка ще не відбулася, на щастя, поки...) і призначити профілактичне лікування. Не забувайте, що багато хто з патологічних процесів, про які ми писали в цій статті, протікають безсимптомно. Мінімум раз на рік потрібно ходити до гінеколога кожній представниці прекрасної статі.

6. По можливості не тягнути з плануванням вагітності. Зрозуміло, що у багатьох жінок зараз на першому місці робота і кар'єра, а діти... там як вийде, може бути, до 35-40 років. Але до цього віку значно додається хронічних болячок, багато з яких знову-таки стають причинами позаматкової вагітності. Чи варто кар'єра вашого здоров'я? Вирішувати вам!

Дотримуйтесь наші рекомендації та рекомендації свого гінеколога і ви значно знизите у себе ризик розвитку ектопічної вагітності.

спеціальний пошук

Бачила сон? Розтлумач його!

Наприклад: риба
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...