Позаматкова вагітність симптоми на якому терміні Про вагітність і пологи

Головна » Позаматкова вагітність

Позаматкова вагітність симптоми на якому терміні

Ознаки позаматкової вагітності на ранніх термінах

Наше життя іноді підносить нам приємні і не дуже сюрпризи. Буває так, що жінка, намагаючись завагітніти, проходить курси дорогого лікування, робить все можливе, щоб диво сталося, і ось, коли тест показує довгоочікувані 2 смужки, акушер-гінеколог ошелешує діагнозом - позаматкова вагітність.

Назва "позаматкова" говорить сама за себе. Настає вона тоді, коли яйцеклітина запліднюється поза порожниною матки, а, скажімо, в матковій трубі, яєчниках або черевної порожнини.

Чому трапляється позаматкова вагітність?

Однією з основних причин такого явища гінекологи називають запальний процес в статевих органах, який призводить до закупорки маткової труби. Також позаматкова вагітність може наступити через гормонального збою, вродженої недорозвиненості маткових труб, перенесених інфекцій матки або її придатків, сечового міхура, запалень слизової оболонки стінок матки, абортів та інших порушень. Ще одна можлива причина виникнення цієї патології - "повільність" сперматозоїдів, один з яких не встигає вчасно потрапити в яйцеклітину, що в свою чергу заважає заплідненої яйцеклітини в потрібний термін опинитися в матці, і вона прикріплюється "де прийдеться". Крім цього, запліднена яйцеклітина може застрягти в трубі, якщо вона сильно звивиста або має на внутрішній поверхні спайки, звуження, рубці. Також причиною позаматкової вагітності може стати штучний аборт.

Читайте також Наслідки позаматкової вагітності

Чи можна самостійно запідозрити позаматкову вагітність?

Діагностика цієї патології на ранніх термінах ускладнюється тим, що жінка не підозрює про загрозу, адже їй притаманні всі ті симптоми, які спостерігає у себе жінка з нормальною, маткової, вагітністю. Пізніше може з'явитися тягне або різкий біль і виділення, що мажуть, можливі кровотечі. Біль, як правило, локалізується в місці впровадження плодового яйця. А оскільки позаматкові вагітності на 98% - трубні, то і біль відчувається в районі однієї з труб, ближче до яєчників. Якщо тест показав дві смужки, присутні ознаки вагітності, але, в той же час, з'явилися виділення і біль внизу живота, негайно звертайтеся до лікаря. Чим раніше діагностовано позаматкова вагітність, тим вищі шанси зберегти маткову трубу цілою і в майбутньому народити здорову дитину. Зауважимо, що на ранніх термінах (4-6 тижнів) побачити розташування ембріона (або його відсутність в матці) можна лише за допомогою ультразвукової діагностики. У разі, якщо на перших тижнях вагітності патології не виявлено і, відповідно, не прийнято необхідних заходів, плід починає рости і розвиватися. При цьому труба, що не призначена для виношування дитини, тріскає, супроводжуючись кровотечею. У цей момент жінка відчуває сильний біль, слабкість. Крововилив при цьому може відбуватися в черевну порожнину. А це вже створює загрозу для життя самої жінки. В такому випадку необхідно екстрене хірургічне втручання. При великій крововтраті можуть спостерігатися непритомність, блідість шкіри, падіння артеріального тиску, частий слабкий пульс.

Сучасній медицині знайомі випадки "подвійний" вагітності, коли одна - маткова, а друга - позаматкова. У цьому випадку також необхідно хірургічне втручання.

Негайно викликайте швидку або вирушайте в лікарню, якщо при встановленій вагітності у вас є перераховані вище симптоми!

Зазвичай відразу після встановлення діагнозу вирішується питання про операцію. При перервалася позаматкової вагітності операція повинна бути проведена через 30-40 хвилин після постановки діагнозу. З цього ж моменту починають переливання крові і кровезаменяющих розчинів.

Як видаляють позаматкову вагітність?

Позаматкова вагітність - це завжди чистка. У багатьох випадках лікарям доводиться видаляти маткову трубу. Іноді вдається провести пластичну операцію: видалити плідне яйце з відновленням цілісності маткової труби як найважливішого органу репродуктивної системи. Ще один метод дослідження і лікування позаматкової вагітності - введення спеціальних препаратів. Але цей спосіб підходить тільки тим жінкам, які не планують більше мати дітей.

Після операції дуже важливо з метою попередження безпліддя провести реабілітаційні заходи, спрямовані на попередження розвитку спайок і зрощень в місці операції і відновлення рухової активності маткових труб.

А що після позаматкової вагітності?

Практика показує, що багато жінок, почувши на свою адресу цей невтішний діагноз, через певний час все-таки стають щасливими мамами. Як правило, при сприятливому лікуванні, лікарі дозволяють вагітніти вже через 6-8 місяців. Правда, 5-10% жінок після позаматкової вагітності ставлять ще один страшний діагноз - безпліддя. Щоб такого не сталося, дуже важливо визначити позаматкову вагітність на ранніх термінах.

Профілактика даної патології полягає в попередженні небажаної вагітності шляхом застосування різних методів контрацепції, а також у профілактиці запальних захворювань жіночих статевих органів.

Спеціально для beremennost. net - Олена Кичак

Як визначити позаматкову вагітність? Симптоми на ранніх термінах

Всі дев'ять місяців вагітності для багатьох майбутніх мам проходять під прапором різних страхів, що з дитиною або з ними самими щось не так. У першому триместрі вагітні часто турбуються про те, щоб зародок правильно закріпився і почав розвиватися, а тому вивчають всі можливі способи, як визначити позаматкову вагітність самостійно або в лікарні.

Позаматкової, або ектопічної, називається вагітність, при якій імплантація плодового яйця відбувається поза порожниною тіла матки, наприклад, в маткових трубах, яєчниках, шийці матки або черевної порожнини. Такі випадки спостерігаються в 1-1,5% всіх вагітностей. Найчастіша локалізація ектопічної вагітності - в трубах (більше 90% випадків). Ця патологія привертає таку пильну увагу медиків тому, що завжди вимагає надання екстреної допомоги. При запізнілому зверненні до лікарів і несвоєчасному хірургічному втручанні смертельний результат спостерігається у кожної четвертої пацієнтки.

Чому плід розвивається в недозволеному місці?

Це може статися в результаті наступного:

 • Функціональних порушень гормонального фону через ендокринних захворювань, при неправильному прийомі оральних контрацептивів прогестінових ряду (милі-пили), при стимуляції овуляції.
 • Анатомічних змін в матці і маткових трубах - при сальпінгітах (запаленні) і непрохідності труб, наявності спайок (в тому числі і після попередніх оперативних втручань на органах малого таза), при пухлинах матки, яєчників і інших навколишніх тканин, які можуть здавлювати матку і заважати нормальному прикріпленню плода.
 • Які симптоми у позаматкової вагітності?

  Як проявляється позаматкова вагітність, безпосередньо залежить від того, де відбувається її розвиток і на якому терміні знаходиться жінка. При яєчникової і черевної вагітності спостерігаються сильні повторні больові напади в животі, так як тканини яєчника і очеревини не можуть розтягуватися для розвитку зародка. Плід завмирає на ранніх термінах, відбувається масивне внутрішня кровотеча з явищами шоку.

  Така ситуація вимагає негайного оперативного втручання. При досить рідкісному вигляді позаматкової вагітності, яка виникає між зв'язками матки, плід може розвиватися до відносно великих термінів (до п'яти місяців). Якщо жінка своєчасно не встала на облік до гінеколога і не пройшла обстеження, такий діагноз може бути виставлений за діагностичної операції вже після переривання вагітності та розвитку сильної кровотечі в черевну порожнину.

  При прикріпленні зародка до маткової труби клінічно виділяють дві послідовні стадії:

  1. Прогресуюча трубна вагітність - плід прикріпився до внутрішній оболонці маткової труби і зростає до тих пір, поки дозволяє еластичність її стінки.

  Симптоми на самих ранніх термінах такого прикріплення і розвитку плода нічим не відрізнятимуться від звичайних скарг вагітних на початку першого триместру:

  • Затримка місячних;
  • Нудота, слабкість та інші прояви токсикозу;
  • Збільшення і болючість в молочних залозах.

  У міру зростання плоду з'являються періодичні больові відчуття в тазу. Ближче до середини першого триместру больовий синдром внизу живота може стати постійним, а характер болю з ниючого перейде в гострий і нападоподібний. Біль часто віддає в пряму кишку або внутрішню поверхню стегна.

  Через більш низький вміст гормонів при позаматкової вагітності часто відбувається відторгнення внутрішнього маткового шару (ендометрія), що проявляється кров'яними виділеннями з статевих шляхів. Характерною особливістю є те, що не вдається їх припинити за допомогою медикаментозної зупиняють кров терапії.

  Матка збільшується в розмірах, але завжди менше, ніж повинна бути на передбачуваний термін вагітності. В області придатків або позаду матки часто можна намацати об'ємне утворення.

  2. Порушена трубна вагітність - трубний аборт (плід завмер і почав відриватися в черевну порожнину), розрив маткової труби.

  Ця стадія завжди супроводжується гострою ріжучої схваткообразной болем в животі аж до непритомності. При цьому розвивається внутрішня кровотеча різної вираженості. Залежно від обсягу втраченої крові кровотеча може бути від незначного до масивного з розвитком шоку (зниження тиску, яскраво-виражена блідість, холодний піт, втрата свідомості).

  Вважається, що більш значна крововтрата має місце при ударах і важкої фізичної роботи. Одночасно з'являються симптоми подразнення очеревини: здуття живота, напруженість і болючість черевної стінки.

  Як дізнатися, що вагітність розвивається неправильно?

  На ранніх термінах в домашніх умовах при затримці місячних або при появі симптомів раннього токсикозу можна пройти тест на вагітність. Але по тесту достовірно вирішити питання, маткова це вагітність чи ні, не вдасться. Справа в тому, що при неправильному прикріплення зародка все одно утворюються гормони, яке вказує на те, що жінка вагітна, хоч і в меншій кількості. Тому якщо вдома використовувати високочутливий тест, він виявить навіть низькі значення хоріонічного гормону і покаже вагітність. Крім того, навіть при негативному тесті повністю виключити позаматкову вагітність можна.

  Також при підозрі на позаматкову вагітність можна самостійно намацати ущільнення праворуч або ліворуч внизу живота. У домашніх умовах неправильно розвивається вагітність можна запідозрити по постійним больовим відчуттям в животі, а також фарбує кров'янисті виділення. Подібні симптоми бувають і при загрозі аборту правильно прикріпленого зародка, і обидві ці ситуації вимагають термінового обстеження в умовах лікарні та лікарського спостереження.

  Про розвиток позаматкової вагітності можна побічно судити по ХГЧ і прогестерону в крові. ХГЧ в разі позаматкової локалізації плода буде підвищуватися незначно, набагато нижче норми для терміну передбачуваної вагітності. Крім того, в динаміці можна відстежити відсутність його подвоєння через кожні два-три дні, що завжди буває при нормальній вагітності. Кількість прогестерону також буде нижче передбачуваної норми, але його коливання простежити складніше, ніж ХГЧ, оскільки низький рівень може свідчити про загрозу викидня нормально розташованого плода.

  Достовірна діагностика без УЗД, спираючись лише на значення лабораторних показників гормонів, неможлива. Тільки ультразвукове обстеження може виявити внеполостних плодове яйце, вказати стадію розвитку (живий ембріон або стадія аборту), визначити приблизну кількість вилилась в черевну порожнину крові. Це ефективне і загальнодоступне дослідження використовують в динаміці на початкових етапах розвитку вагітності і в спірних випадках (повторюють УЗД через два-три дні для оцінки стану і локалізації зародка).

  При підозрі на розрив труби і внутрішня кровотеча важливим діагностичним обстеженням є пункція заднього склепіння піхви, при якій визначають в пунктаті кров. Але самий інформативний, а разом з тим і лікувальний метод - це лапароскопія. Під час цієї операції в черевну порожнину через кілька мікронадрезов вводять спеціальні лапароскопічні інструменти, які дозволяють хірургу побачити все що відбуваються в черевній порожнині процеси, усунути позаматкову вагітність, видалити вилилася кров і зберегти маткову трубу.

  Чи є шанс завагітніти після позаматкової вагітності?

  Обов'язково проконсультуйтеся з лікарем з приводу того, коли і як завагітніти після позаматкової вагітності буде можливо саме у вашому випадку. В середньому медики рекомендують почекати півроку-рік для повного відновлення організму. Якщо відома точна причина виникнення позаматкової імплантації плоду (наприклад, спайкові і запальні процеси), потрібно обов'язково пройти курс лікування з усунення цієї причини.

  Раніше при оперативному лікуванні такої патології завжди видаляли одну маткову трубу, що знижувало шанси на нову нормальну вагітність наполовину. В даний час з впровадженням лапароскопічної техніки операції при позаматкової вагітності майже завжди вдається зберегти жінці маткові труби, тому шанси завагітніти знову залишаються практично на колишньому рівні.

  Навіть якщо ранній період вагітності, на вашу думку, протікає нормально, не варто відкладати перший візит до лікаря, оскільки найбільш достовірно розпізнати позаматкову вагітність може тільки фахівець. Своєчасна діагностика і лікування такої порушеною вагітності допоможуть зберегти ваше репродуктивне здоров'я і дадуть можливість відчути щастя материнства в майбутньому.

  • Питання-відповіді:

  Позаматкова вагітність по праву вважається лікарями самим підступним і непередбачуваним гінекологічним захворюванням. Позаматкова вагітність зустрічається не так вже й рідко, приблизно в 0,8 - 2,4% від усіх вагітностей. У 99 - 98% це трубна вагітність. Після перенесеного захворювання, особливо трубної вагітності, у жінки зростають шанси залишитися бездітною. Які симптоми при позаматкової вагітності, причини її появи, лікування, ускладнення - про це наша стаття.

  Позаматкова вагітність: як вона класифікується?

  Позаматкова (ектопічна) вагітність - це патологія, що характеризується тим, що ембріон локалізується і зростає за межами порожнини матки. Дивлячись, де «дислокувалася» імплантована яйцеклітина виділяють трубну, яєчникової, черевну і вагітність в рудиментарному розі матки.

  Вагітність в яєчнику підрозділяється на вагітність, яка прогресує на капсулі яєчника, тобто зовні і вагітність безпосередньо в фолікулі. Черевна вагітність буває первинної (зачаття і імплантація яйцеклітини до внутрішніх органів черевної порожнини сталося спочатку) і вторинну (після того, як плодове яйце «викинуло» з маткової труби, вона прикріплюється в черевній порожнині).

  Приклад з практики: В відділення гінекології доставлена швидкою допомогою молода родили жінок. У наявності всі симптоми кровотечі в черевну порожнину. Під час проведення пункції черевної порожнини через дугласового простір піхви в шприц надходить темна кров. Діагноз до операції: апоплексія яєчника (немає затримки місячних і тест негативний). Під час операції візуалізується яєчник з розривом і кров в животі. Апоплексія яєчника залишилася в якості клінічного діагнозу, поки не стали відомі результати гістології. Виявилося, що була яєчникова вагітність.

  На якому терміні можна визначити позаматкову вагітність?

  Захворювання найпростіше визначити після того, як вагітність перерветься (або варіант розриву труби, або доконаний трубний аборт). Відбутися це може на різних термінах, але, як правило, в 4 - 6 тижнів. У разі подальшого зростання вагітності запідозрити її позаматкову локалізацію можливо при ймовірному терміні в 21 - 28 днів, наявності в організмі ХГЧ і відсутності ультразвукових ознак маткової вагітності. Вагітність, яка «облюбувала» собі місце в зародковому розі матки може перерватися пізніше, в 10 - 16 тижнів.

  Ранні симптоми позаматкової вагітності

  Коли з'являються ранні симптоми розвитку позаматкової вагітності? Якщо у жінки регулярний менструальний цикл, запідозрити цю патологію можна при виникненні затримки менструації. Однак продовжує рости і розвиватися ектопічна вагітність, практично ні чим не відрізняється від вагітності, яка знаходитися в матці на ранніх термінах. Пацієнтка відзначає зазвичай такі перші симптоми позаматкової вагітності:

  По-перше це незвичайна чергова менструація - її затримка або мізерні місячні. По-друге - слабкі або помірні болі тягне характеру внаслідок розтягування стінки фаллопієвій труби через зростання плодового яйця. Тест при позаматкової вагітності найчастіше позитивний.

  • Затримку місячних відзначають жінки в 75-92% випадків
  • Болі внизу живота - 72-85% як слабкі, так і інтенсивні
  • Виділення кров'янисті - 60-70%
  • Ознаки раннього токсикозу (нудота) - 48- 54%
  • Збільшені і хворобливі молочні залози - 41%
  • Болі, иррадиирующие в пряму кишку, поперек - 35%
  • Позитивний (не у всіх) тест на вагітність

  Хибна думка багатьох в тому, що якщо немає затримки менструації, то діагноз позаматкової вагітності можна виключити. Дуже часто мажуть виділення з піхви при ектопічної вагітності деякі жінки сприймають як нормальну менструацію. За твердженням деяких авторів, виявити СБ можна в 20% випадків до затримки місячних. Тому дуже важливим є ретельний збір анамнезу і повне обстеження для своєчасного встановлення цього діагнозу.

  Під час огляду гінекологом він виявляє синюшність і розм'якшення шийки матки, збільшену, м'яку матку (перші ознаки вагітності). При пальпації області придатків можливе визначення з одного боку збільшеною і болючою труби і / або яєчника (пухлиноподібні утворення в обл. Придатків - в 58% випадків, болю при спробі відхилення матки - 30%). Контури їх чітко не пальпуються. При пальпації пухлиноподібного освіти в придатках лікар зіставляє розміри матки і термін затримки менструації (явна невідповідність) і призначає додаткове дослідження: 

  • УЗД органів внутрішніх органів статевої сфери
  • Аналіз на вміст ХГЛ і прогестерону
  • Зміст прогестерону при позаматкової нижче, ніж при нормальній вагітності та немає зростання ХГЧ через 48 годин, якщо вагітність позаматкова

  Для перервалася позаматкової вагітності трубним абортом, характерна типова тріада симптомів, ознак:

  • Болі в нижній частині живота
  • Криваві виділення зі статевих шляхів
  • А також затримка менструації

  Біль внизу живота пояснюється намаганням або виштовхуванням плодового яйця з фаллопиевой труби. Крововилив всередину труби викликає її перерозтягнення і антиперистальтику. Крім того, кров, що надійшла в черевну порожнину, діє на очеревину, як подразник, що посилює больовий синдром.

  Запідозрити трубний аборт допомагає раптово виникла, кинджальний біль в клубових областях на тлі повного здоров'я. Біль, як правило, виникає через 4 тижні затримки менструації, віддає в задній прохід, в підребер'ї, в ключицю і в ногу. Такі напади можуть повторюватися неодноразово, а тривалість їх від декількох хвилин до декількох годин.

  Якщо внутрішній крововилив незначне або помірне, позаматкова вагітність може довго залишатися не розпізнаної, не мати особливих ознак. Деякі хворі крім перерахованих симптомів відзначають появу болю в процесі дефекації. Больового приступу супроводжує слабкість, запаморочення, нудота. Незначне підвищення температури пояснюється всмоктуванням в животі вилилась крові.

  Якщо кровотеча у черевну порожнину триває, стан жінки погіршується, а болі посилюються. Кров'янисті виділення зі статевих шляхів - це ні що інше, як відторгнення слизової оболонки в матці, перетвореної для майбутньої імплантації яйцеклітини (Децидуальної шар), і з'являються вони через пару годин після нападу, а пов'язані з різким падінням рівня прогестерону. Характерною відмінністю таких виділень є їх наполеглива повторюваність, не допомагають ні гемостатические препарати, ні вишкрібання порожнини матки.

  Коли виникає розрив маткової труби, його ознаки

  Терміни пошкодження маткової труби безпосередньо пов'язані з тим, в якій ділянці труби закріпився ембріон. Якщо він знаходиться в истмическом відділі, розрив плодовместилища трапляється на 4 - 6 тижні, при «окупації» плодовим яйцем інтерстиціального відділу, строки продовжуються, до 10 - 12 тижнів. Якщо ембріон вибрав місце для подальшого розвитку ампулярну частина труби, яка розташована поруч з яєчником, розрив відбувається через 4 - 8 тижнів.

  Читайте також по темі:
  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...