Позаматкова вагітність операція Про вагітність і пологи

Головна » Позаматкова вагітність

Позаматкова вагітність операція

Хірургічна операція позаматкової вагітності може бути призначена в різних ситуаціях.

 • При високому рівні лХГ (специфічний гормон);
 • Для запобігання розривів і пошкоджень маткової труби;
 • Для зупинки внутрішньої кровотечі.

При визначенні та лікуванні позаматкової вагітності традиційно застосовуються два види хірургічного втручання:

 • Лапароскопія;
 • Лапаротомія.

Лапаротомія застосовується, як екстрений метод лікування.

Лапароскопія - операція з мінімальним доступом, яка проводиться через два невеликих розрізу на животі, в районі пупка. Після визначення точного місця розташування плодового яйця виконується його видалення.

Операція з видалення позаматкової вагітності виконується на найсучаснішому обладнанні, з використанням найдосконаліших інструментів. Медичний персонал добре підготовлений і проінструктований.

Наслідки операції по позаматкової вагітності

Приблизно, протягом десяти днів після операції у пацієнтки можуть спостерігатися:

 • Чи не надто приємні, хворобливі відчуття, від яких можна позбутися, приймаючи болезаспокійливі засоби;
 • Здуття живота;
 • Підвищена стомлюваність.

Іноді може знадобитися проходження регулярних оглядів у гінеколога, а також здача необхідних аналізів.

Після операції позаматкової вагітності слід перебувати в лікарні від двох до п'яти днів, в залежності від виду проведеної операції. Післяопераційні шви зазвичай зникають самі приблизно через тиждень.

Протягом півмісяця (мінімум) рекомендується:

Лапароскопія. Лапароскопічні операції в гінекології

 • Дотримуватися щадний режим;
 • Не займатися важкою домашньою роботою.

Ускладнення після операції позаматкової вагітності

До основних післяопераційних ускладнень безумовно слід віднести різке зниження репродуктивної функції.

Згідно статистики, після операції позаматкової вагітності (зазвичай, це - видалення однієї з маткових труб), що не більше 60% жінок репродуктивного віку здатні до виношування і народження дитини.

Крім того, з усіх цих жінок близько 15% знову ризикує придбати позаматкову вагітність в збереженої трубі.

Частим післяопераційним ускладненням є Rh-сенсибілізація. З метою профілактики жінкам з Rh-негативною групою крові водиться Rh0 (D) - іммуноглобулін.

Скільки коштує операція позаматкової вагітності

Ціна операції позаматкової вагітності в Москві коливається в досить широких межах, що залежать від:

 • Обраного виду операції (лапароскопія, лапаротомія);
 • Загального стану хворий;
 • Професіоналізму лікарів і обслуговуючого персоналу;
 • Популярності клінічного закладу і так далі.

Вартість операції складає 7 500 рублів - 80 000 рублів.

Ніколи не забувайте, що найголовніше в складній життєвій ситуації - не впадати у відчай і не опускати руки.

Детальний опис і пояснення всіх можливих ознак вагітності представлено в статті Ознаки вагітності.

Підозра на позаматкову вагітність повинно виникнути, якщо крім нормальних ознак вагітності є такі симптоми як:

 • Гострі або тягнуть, тупі болі внизу живота (можливо справа або зліва);
 • Кров'янисті виділення з піхви, що не схожі на менструацію;
 • Болі під час статевого акту;

На терміні від 4 до 20 тижнів позаматкова вагітність може викликати розрив маткової труби (або іншого органу до якого вона прикріпилась) і сильна кровотеча. Першими симптомами цих ускладнень можуть бути:

 • Сильна, пронизливий біль у животі;
 • Різка слабкість, втрата свідомості, блідість, частий пульс;
 • Кров'янисті виділення з піхви.

Наслідки і ускладнення позаматкової вагітності

Найбільш небезпечним ускладненням позаматкової вагітності є сильна внутрішня кровотеча, яке може привести до смерті вагітної жінки протягом кількох десятків хвилин або годин.

Інші можливі наслідки позаматкової вагітності це повторення позаматкової вагітності через деякий час або розвиток безпліддя через руйнування маткових труб.

4

Через те що в деяких випадках позаматкова вагітність розвивається в органах з багатим кровопостачанням (яєчники, місця переходу маткових труб в матку) операція з видалення позаматкової вагітності може закінчитися видаленням однієї маткової труби, видаленням матки з обома матковими трубами або видаленням одного з яєчників.

Позаматкова вагітність знижує шанси жінки зачати дитину в майбутньому, проте якщо під час операції лікарям вдається зберегти матку і яєчники можливість зачати дитину залишається (див. Лікування безпліддя).

Анализы и обследования

Для виявлення позаматкової вагітності проводяться такі аналізи та обстеження:

УЗД органів малого тазу (матки і придатків матки)

УЗД допомагає виявити позаматкову вагітність в кінці першого місяця її розвитку. Трансвагинальное (через піхву) УЗД може виявити позаматкову вагітність приблизно на 4 тижні, а трансабдоминальное (через живіт) УЗД на 5 тижні. Детальний опис того як проводиться УЗД органів малого таза, як правильно підготуватися до процедури і що можуть означати терміни в його результатах представлено в статті: УЗД органів малого таза.

Визначення рівня хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ) в крові

Цей аналіз дозволяє виявити факт вагітності і запідозрити позаматкову вагітність, в разі якщо концентрація ХГЧ в крові вагітної жінки збільшується повільніше, ніж це відбувається при нормальній вагітності. см. також Що можуть означати результати аналізу на ХГЧ?

Домашні тести на вагітність

Як і при нормальній вагітності, при позаматкової вагітності, домашні тести на вагітність показують позитивний результат. У зв'язку з тим, що домашні тести менш чутливі, ніж лабораторні аналізи на ХГЛ, а також через те вони не визначають концентрацію ХГЧ в крові, а тільки показують його наявність - вони не можуть використовуватися для точного визначення позаматкової вагітності.

У всіх випадках, коли домашній тест на вагітність показує позитивний результат необхідно якомога швидше звернутися до лікаря для проведення УЗД органів малого таза, яке дозволить вчасно виявити позаматкову вагітність (див. Як зробити домашній тест на вагітність?).

5

Лапароскопія

Це обстеження проводиться у разі коли лікарі підозрюють у жінки внутрішня кровотеча, розвинене на тлі позаматкової вагітності. Основні симптоми внутрішньої кровотечі це сильний біль в животі, раптова слабкість, блідість шкіри, втрата свідомості.

Лапароскопія проводиться під загальним наркозом і включає дослідження органів малого таза (зокрема матки, маткових труб і яєчників) за допомогою спеціальної відеокамери введеної в черевну порожнину через невеликі отвори, які швидко гояться після операції.

Лапароскопія дозволяє відрізнити позаматкову вагітність від кіст яєчників або ендометріозу, які можуть проявлятися схожими симптомами. Якщо в ході лапароскопії діагноз позаматкової вагітності підтверджується, обстеження переходить в лікувальну операцію, під час якої лікарі усувають неправильно прикріпили ембріон і зупиняють кровотечу.

Докладне пояснення того як проводиться лапароскопія і як проходить відновлення після цієї операції представлено в статті Лапароскопія.

Лікування позаматкової вагітності

При позаматкової вагітності неможливо врятувати дитину, тому єдиною метою лікування, є порятунок життя вагітної жінки.

Лікування без операції

Лікування позаматкової вагітності без операції (консервативне лікування) можливо, однак, проводиться відносно рідко і тільки в тих випадках, коли розміри ембріона не перевищують 3,5 см і жінка може постійно перебувати під контролем лікаря, який при першій необхідності проведе операцію.

Лікування проводиться ліками Метотрексат, яка зупиняє розвиток плода і призводить до його відторгнення.

Можливі побічні ефекти лікування позаматкової вагітності Метотрексатом це: нудота, блювота, пронос, біль у верхній частині живота, тимчасове підвищення рівня АЛТ і АСТ в крові. У рідкісних випадках можливе тимчасове випадання волосся і виникнення серйозних ускладнень з боку серця, легенів, кісткового мозку. 

6

Лікування позаматкової вагітності Метотрексатом протипоказано в разі:

 • Жінок, які годують груддю;
 • Жінок зі зниженим імунітетом (наприклад, у хворих на цукровий діабет);
 • Жінок страждають захворюваннями печінки, нирок, шлунка або крові.

Під час лікування Метотрексатом заборонено:

 • Споживання алкогольних напоїв;
 • Прийом полівітамінів або фолієвої кислоти або протизапальних препаратів типу Ібупрофен або Аспірин;
 • Мати статеві контакти.

У деяких випадках лікування Метотрексатом не дає бажаного результату і позаматкова вагітність продовжує розвиток. У зв'язку з цим, через кілька днів після прийому метотрексату необхідно знову звернутися до лікаря для оцінки ефективності лікування. Обов'язково уточніть у лікаря час повторно візиту і ні в якому разі не пропускайте його.

Операція для лікування позаматкової вагітності

Хірургічне лікування (операція) є найнадійнішим методом лікування позаматкової вагітності. В даний час найчастіше використовується лапароскопічні операції, під час яких ембріон видаляється через невеликі отвори в животі пацієнтки.

Звичайна операція з розрізом живота (лапаротомія) проводиться у випадках коли позаматкова вагітність ускладнюється сильною кровотечею або розташовується в місцях недоступних для лапароскопії (наприклад, шийка матки, кишечник).

У випадках жінок більше не бажають мати дітей або жінок з повторної позаматкової вагітністю в тій же матковій трубі лікарі можуть порадити повне видалення маткової труби, для того щоб запобігти повторному розвиток позаматкової вагітності в майбутньому.

Відновлення після операції з приводу позаматкової вагітності зазвичай проходить швидко (особливо в разі лапароскопічних операцій). Рани після операції повністю гояться за 2-3 тижні.

Протягом 2-3 місяців після операції необхідно уникати фізичних навантажень і намагатися уникати запорів (див. Ефективне лікування запору у дорослих).

Після операції або консервативного лікування лікар може попросити вас ще кілька разів здати аналіз на ХГЧ (зазвичай рівень ХГЧ відстежується аж до 0). Це необхідно для того щоб переконатися, що після операції в вашому організмі не залишилося фрагментів оболонок плода які продовжують рости і з часом можуть перетворитися в пухлину.

7

Позаматкова вагітність - операція

Практично кожна жінка може зіткнутися з такою серйозною неприємністю, як позаматкова вагітність. Тут найголовніше - це вчасно розпізнати патологію і звернутися до гінеколога. В такому випадку є шанси, що дітородна функція не постраждає.

Методи діагностики: • аналіз крові і сечі на визначення ХГ, • лапароскопічний огляд. Якщо діагностовано позаматкова вагітність операція просто необхідна. Вона не тільки врятує життя жінці, але і подарує шанс випробувати радість материнства.

Ще кілька років тому операція з видалення позаматкової вагітності проводилася лапаротоміческім способом (порожнинна). Вона передбачає розріз черевної стінки. Після даної процедури пацієнтці був потрібний тривалий період для відновлення, під час якого не можна зачати. І це не найгірший сценарій: бували випадки, коли після порожнинних операції наступали дуже сумні наслідки - безпліддя.

Тому на сьогоднішній момент в більшості спеціалізованих центрів і клінік практикується лапароскопічна операція при позаматкової вагітності. Це більш ефективний і щадний метод, який зберігає дітородну функцію.

Ті, хто зіткнувся з подібною проблемою, завжди цікавляться: як роблять операцію позаматкової вагітності і як проходить операція? Сенс її в тому, що через два невеликих розрізу вводяться невеликих розмірів хірургічні інструменти і лапароскоп. Замість другого розрізу використовується зазвичай пупкове кільце. Коли є позаматкова вагітність лапароскопічна операція може проводитися двома способами :) туботомія (збереження труб),) тубектомія (видалення маткової труби).

Скільки триває процедура? У більшості випадків від сорока п'яти хвилин до однієї години. Відновлення триває до 3 днів, а через тиждень можна повертатися до звичайного життя. Реабілітація після порожнинних (лапаротоміческім) операції триває 3-4 тижні.

Переваги: ​​• невеликий розріз загоюється без слідів, • низький рівень болю після процедури, • відсутність спайок, • через 2 місяці можна зачати, • застосовується при гетеротопічной вагітності (коли один плід розвивається в матці, а інший в матковій трубі) зі збереженням маткової.

Лікування після операції грунтується на застосуванні біостимуляторів, антибіотиків і фізіотерапевтичних процедурах. У самих крайніх випадках (вік жінки старше 35 років, серйозних змін в трубі, небажання зберігати дітородну функцію) проводиться видалення труби.

Скільки коштує операція позаматкової вагітності ? Як правило, вартість залежить від рівня обраного медичного центру та складності процедури. В середньому ціна становить 18-20 тисяч рублів.

Ще статті з цієї рубрики:

 • 1.4 Лікування

Особливості оперативного втручання при позаматкової вагітності

Отже, ви зробили тест, і на ньому з'явилися дві заповітні смужки. Ура! Ви вагітна! Але чи варто так відразу радіти, раптом вагітність виявилася позаматковою? Цього, звичайно, тест не покаже, тому краще сходити до лікаря. Чим небезпечна позаматкова вагітність? Давайте спробуємо розібратися. Позаматкова вагітність за своєю суттю - це розвиток заплідненої яйцеклітини за межами матки. Матка має спеціальною оболонкою, яка до запліднення потовщується і готується прийняти плодове яйце. Для розвитку плода в матці створені всі сприятливі умови, але якщо вагітність позаматкова, яйцеклітина потрапляє в маткову трубу, яєчник або черевну порожнину. Крім того, слід враховувати, що виникнути така патологія може і після процедури ЕКО (штучного запліднення).

Позаматкова вагітність вкрай небезпечна, і найстрашніше те, що зіткнутися з нею може абсолютно будь-яка жінка. Операція при такій патології - єдиний вихід: тільки так можна врятувати жінці життя і подарувати шанс народити дитину в майбутньому, коли закінчиться відновлення.

Як проявляється позаматкова вагітність? Давайте поговоримо про це більш детально. По-перше, слід розібратися в відхиленнях, які можуть привести до неправильного зачаття.

Після того, як яйцеклітина запліднюється, вона належна потрапити в маткову трубу, а потім імплантуватися в стінку матки. Якщо процес пішов не так, яйцеклітина прикріплюється в матковій трубі, яєчнику або черевної порожнини. Маткова вагітність може бути діагностована ще на ранній стадії, практично відразу після зачаття. Скільки вона триває? Зовсім небагато, буквально кілька днів. Це дозволяє уникнути небажаних наслідків і знайти оптимальний вихід із ситуації. При виявленні патології негайно проводиться операція. Причому навіть без відома матері. Таке теж трапляється, якщо жінка потрапляє в лікарню без свідомості або в шоковому стані.

Операція з видалення позаматкової вагітності досить складна. Під час неї хірурги витягають запліднену яйцеклітину, імплантованих в черевну порожнину, яєчники або маткову трубу, а після відновлюють пошкоджену ділянку. Протягом шести місяців і більше йде відновлення жіночого організму, і нова вагітність в цей час плануватися не повинна. Реабілітація після позаматкової вагітності - досить відповідальний і складний процес, і спрогнозувати, скільки точно вона буде тривати досить проблематично.

Як визначити позаматкову вагітність

Через скільки може бути розпізнана позаматкова вагітність і як взагалі це можна зробити? Як можна уникнути небажаних ускладнень? Перш за все, зверніться до лікаря - це гарантія того, що ні ваше здоров'я, ні репродуктивні функції не постраждають. Крім того, саме доктор скаже, скільки часу ви вже вагітні, і що можна зробити.

Зверніть увагу на найпростіші ознаки:

 • Затримку менструації;
 • Незвичайні мажуть кров'яні виділення;
 • Болі внизу живота;

Кожен з перелічених симптомів - це реальний привід звернутися в клініку. Якщо статевих контактів в попередньому місяці у вас не було, розпізнавати позаматкову вагітність не варто - її у вас просто немає. Але і не дуйте на воду в тому випадку, якщо щось вселяє вам підозри: скільки б ви не заспокоювали себе, що все в порядку, все-таки тільки своєчасне звернення до лікаря вбереже вас від багатьох проблем.

Ще один значимий фактор для розпізнавання патології - це рівень ХГЧ. Якщо він перевищує 1500 мМО / мл, але в матці при цьому не спостерігається запліднена яйцеклітина - негайно бийте на сполох! Своєчасне проведення УЗД після підозр на позаматкову вагітність також позбавить від небажаних наслідків. Звичайно, підвищений рівень ХГЧ - це в будь-якому випадку привід відправитися на УЗД, можливо, що у вас звичайна, маткова вагітність.

Клінічні прояви і перебіг хвороби

Позаматкова вагітність проходить в дві стадії: прогресуючу і урвалася. Скільки триває кожна з них? Тут все залежить від особливостей розвитку плідного яйця.

Після того як плодове яйце імплантується в організм жінки, починають відбуватися різні зміни, які трапляються і тоді, коли виникає маткова вагітність. Наприклад, затримуються місячні, збільшується і розм'якшується матка. Тест показує позитивний результат. Вранці у жінки виникає блювота і нудота, в харчуванні з'являються особливі пристрасті, молочні залози набухають.

Весь цей час плодове яйце зростає і розвивається, відповідно, маткова труба розтягується. Після, ворсини оболонки плода починають глибоко проростати в стінку, що викликає руйнування. Сприятливі умови для розвитку і росту плода маткова труба створювати не може, тому після проходження 4-7 тижнів вагітність переривається, а це, в свою чергу, призводить до сильного і небезпечного внутрішньої кровотечі. Скільки б заходів не вживали лікарі, плід в будь-якому випадку гине, а життя жінки піддається величезній небезпеці.

Діагноз підтверджений: що робити?

Скільки часу має пройти після того, як позаматкова вагітність встановлена ​​і до хірургічного втручання? Якомога менше! Не забувайте, що від операції залежить і ваше життя, і здатність мати дітей в майбутньому.

Міф про те, що після визначення позаматкової вагітності, відразу ж видаляється маткова труба, підстав під собою не має. Ще кілька років тому цей спосіб був єдино можливим при видаленні такої патології, як позаматкова вагітність, але сьогодні з'явилося кілька видів оперативного втручання, за допомогою яких можна зберегти маткові труби, а також відновити їх. Такі операції називаються щадними.

Після того, як позаматкова вагітність діагностована, слід дотримуватися порад лікаря. Найменше зволікання може коштувати здоров'я та життя, тому погоджуватися на хірургічне втручання, скільки б воно не коштувало і коли б не відбувалося, потрібно відразу.

Після операції почнеться період відновлення, а також лікування медикаментами. Скільки він триватиме - вирішить лікар, але в цілому, якщо хірургічне втручання було успішним, турбуватися вам не про що, і вже через 6 місяців можна спробувати знову завести дитину.

Лечение

Патологія позаматкової вагітності усувається, як правило, на терміні від 6 до 10 тижнів. Розірвалася маткова труба при цьому видаляється: тільки так можна зупинити кровотечу. Крім того, функціонуватиме труба не може.

Операція для усунення позаматкової вагітності проводиться двома способами: лапроскопіческім і лапаротоміческім. Після застосування першого способу шкірний покрив практично не руйнується. Лікар робить під загальним наркозом проколи, а потім, за допомогою відеокамер і маніпуляторів оперує пацієнтку і видаляє її розірвану трубу. Про те, скільки часу триває така операція, відразу сказати неможливо - тут все залежить від певних чинників.

Другий спосіб здійснюється з невеликим розрізом на животі. Після маткова труба видаляється разом з заплідненим яйцем.

Звичайно, трубу можна і не видаляти. Іноді вона акуратно розтинають і видаляється тільки плодове яйце, а стінки труби відновлюються. Але не факт, що після втручання вона буде правильно функціонувати, і позаматкова вагітність не повториться.

В усуненні патології можна використовувати і третій спосіб - склерозування плодового яйця, але застосовується він не у всіх клініках. Під час нього під контролем ультразвуку в плодове яйце вводиться голка, через яку пропускається хімічна речовина, що розсмоктує яйцеклітину. Але після такої операції лікарі не можуть дати гарантію того, що маткова труба залишиться прохідною і буде нормально виконувати свої функції.

Поделиться в соц. сетях

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...