Як визначити позаматкову вагітність ознаки Про вагітність і пологи

Головна » Позаматкова вагітність

Як визначити позаматкову вагітність ознаки

 • Шєєчной;
 • В рудиментарному матковому розі.

Кожна назва аномалії вказує на те місце, де прикріпилась яйцеклітина. Але є і ще один вид аномалії - гетероскопіческая внутрішньоматкова вагітність. В цьому випадку плодове яйце не одне, а два, одне з них фіксується в матці, а інше може зачепитися в будь-якому вищевказаному місці.

Різновиди позаматкової вагітності в залежності від розташування яйцеклітини

Визначення патологій різними способами

Існує кілька способів визначення позаматкової вагітності. До найбільш розповсюджених відносяться: тести, аналізи на ХГЛ, УЗД, пункції.

Чи визначає тест позаматкову вагітність

Багатьох цікавить: чи показує тест позаматкову вагітність? При такій патології він покаже дві смужки, а ось яка вагітність - це можна зрозуміти лише за допомогою УЗД. Це тому, що якщо плодове яйце прикріплено і не в матці - результат буде позитивним неодмінно.

Іноді тести взагалі не показують вагітності. Але багато жінок, які захотіли дізнатися, чи покаже позаматкову вагітність тест, помічали одну особливість: він показував другу смугу слабкою. Це вказує на невелике підвищення ХГЧ - гормону, який з'являється у вагітних.

Показання тесту на вагітність

Аналізи на ХГЧ - хоріонічний гонадотропін людини

Кількісне визначення гормону ХГЛ при позаматкової вагітності прояснить заплутану ситуацію - якщо ембріон розташований в матці, то концентрація гормону з кожним днем ​​буде більше і все підходить під терміни нормальної вагітності. Але якщо від нормальних величин є відхилення, то можна підозрювати аномальне розташування плідного яйця. Такий показник можна дізнатися, якщо взяти кров на аналіз у пацієнтки.

І якщо лікар вчасно не втрутиться, то позаматкова вагітність самостійно може прорватися на сьомий чи восьмий тижня і все це супроводжується сильними болями і великою крововтратою, а такі проблеми дуже загрожують жіночому здоров'ю.

Крім того, буває не тільки при позаматкової вагітності ХГЛ з відхиленнями від норми, це може бути за певних хворобах у осіб будь-якого віку і статі. Низький рівень ХГЧ говорить про нестачу прогестерону внаслідок деяких гормональних порушень. Хоча таку проблему можна без всяких наслідків вирішити за допомогою медикаментів.

УЗД - самий чіткий метод визначення аномалії

УЗД може визначити аномалію вже на п'ятій-шостій тижні вагітності. Трансвагинальное ультразвукове обстеження органів малого таза вважається основним у визначенні патології.

Іноді обстеження не показує нічого страшного, але перші ознаки позаматкової вагітності присутні і тоді лікар направляє пацієнтку на повторне УЗД через кілька днів. Якщо плодове яйце все-таки виявлено, пацієнтку поміщають в стаціонар і ретельно за нею спостерігають і обстежують.

Пункція - рідкісний і болісний спосіб

Багато жінок хочуть дізнатися, як визначити позаматкову вагітність іншим способом. Цим способом є пункція. Такий метод діагностики передбачає введення голки через задній піхвовий склепіння. З маточного поглиблення голкою беруть проби рідини. Якщо в ній знаходять кров - аномалія підтверджується. Але такий метод не є точним на сто відсотків, також він досить болючий для пацієнтки і тому використовується дуже рідко.

Тепер ви знаєте, що таке позаматкова вагітність, які її ознаки і причини появи. Далі буде розказано, як проводиться лікування цієї аномалії.

Методи лікування аномальної вагітності

Існує кілька методів лікування позаматкової вагітності. Основні методи включають в себе: лапароскопію, мілкінг, сальпінготомія, тубектомія і медикаментозне лікування.

Лапароскопія - видалення яйця без розтину черевної порожнини

Лікування позаматкової вагітності в більшості випадків буде хірургічним. Діагностична лапароскопія вважається одночасно і діагностикою, і лікувальним заходом, її використовують в тих випадках, коли неможливо виявити плодове яйце іншими методами, і діагноз знаходиться під сумнівом. Під час операції жінка перебуває під загальним наркозом і якщо виявляється запліднена яйцеклітина - її відразу ж видаляють.

Так роблять лапароскопічну операцію

Ця операція проводиться безболісно для пацієнтки. Нові технології дозволяють видалити плідне яйце без полостного розтину черевної порожнини. У черевній стінці роблять лише кілька невеликих надрізів, і плодове яйце обережно витягується, а цілісність маткової труби відновлюється.

Після операції йде період відновлення. Можуть призначити магнітотерапію і протівоспаечним медикаментозні препарати, вони запобігають ризику появи непрохідності труб в подальшому. Протягом півроку після лапароскопії жінці не можна планувати вагітність, але зачаття дитини після цієї процедури можливо, тому не потрібно втрачати надію.

Мілкінг - видавлювання яйця з маткової труби

Хочете дещо цікаве? загрузка... Цей хірургічний спосіб лікування позаматкової вагітності проводять при відшаруванні плідного яйця, воно видавлюється з маткової труби, при цьому трубу не видаляють.

Такий лікувальний метод використовують у тому випадку, якщо не розвивається ембріон розташований біля виходу з труби.

Сальпінготомія - розріз на маткової праці

Таке лікування проводиться в тому випадку, якщо мілкінг використовувати не можна. Там, де знаходиться плодове яйце, маткову трубу розрізають, його видаляють, після чого трубу зашивають.

Іноді ембріон буває занадто великий і його доводиться видаляти з певною частиною труби, але в майбутньому жінка все одно зможе завагітніти.

Тубектомія - маткова труба видаляється разом з плодовим яйцем

Цей лікувальний хірургічний метод використовується тоді, коли неможливо збереження маткової труби, вона віддаляється разом з плодовим яйцем. Така операція проводиться найчастіше при повторній аномальної вагітності.

В екстрених ситуаціях можуть видалити і яєчник, якщо потрібно терміново рятувати життя пацієнтки. Тому кожній жінці дуже важливо знати, як визначається позаматкова вагітність, від цього залежить її здоров'я в майбутньому.

Після операції обов'язково призначається медикаментозне лікування, воно спрямоване на якнайшвидше відновлення організму жінки. Багатьом призначається магнітотерапія або інші фіз. процедури. Особливо вони корисні в тих випадках, якщо було присутнє сильна кровотеча в черевній порожнині.

Медикаментозне лікування спеціальними препаратами

В наш час є деякі медичні препарати, які можуть призначити при консервативному лікуванні. Дія медикаментів направлено на зупинку розвитку ембріона і їх призначення виправдане тоді, якщо ембріон живий і розвивається.

Прийом препаратів при медикаментозному лікуванні

Одним з таких препаратів є Метотрексат, для переривання вагітності досить прийняти його один або ж два рази і обов'язково під контролем лікаря.

Використання Метотрексату буде дієвим в тому випадку, якщо термін вагітності не дійшов до шести тижнів, і у ембріона ще немає серцевої діяльності.

Але такі ліки дуже ефективними і нешкідливими назвати не можна, вони приносять багато побічних ефектів - можливе ураження нирок і печінки, облисіння і багато іншого.

Тому вищевказані операції вважаються найнадійнішими методами лікування аномальної вагітності. До того ж, оперативне втручання не дасть занадто серйозних наслідків.

Сподіваємося, що вся а описана інформація була для вас корисною, і ви дізналися, що це таке - позаматкова вагітність. Є тільки один профілактичний метод - уважно стежити за жіночим здоров'ям і регулярно відвідувати гінеколога, адже будь-яку хворобу завжди легше попередити, ніж потім займатися її лікуванням, а переривання позаматкової вагітності є завжди великим стресом для жінки.

Якщо ж ви зіткнулися з такою патологією, то зневірятися не потрібно, в більшості випадків після перенесеної операції жінці вдається нормально завагітніти, виносити і без особливих проблем народити здорового малюка.

Даний матеріал носить виключно ознайомчий характер, перед використанням викладеної інформації необхідно обов'язково проконсультуватися з фахівцем.

загрузка...

Ознаки позаматкової вагітності

20 липня 2011 року - 12:25 | BabyPlan. ru в Гінекологія

Позитивний тест на вагітність, всі ознаки вагітності на обличчя, але на УЗД ембріона не видно, а в нижній частині живота наростаючий біль і, можливо, незвичайні виділення. Так в двох словах можна описати всі симптоми позаматкової вагітності. Тільки 1-2% вагітностей розвиваються за цим сценарієм і називаються Позаматкової , тому що імплантація ембріона відбулася поза маткою.

Відомо, що при нормальній вагітності запліднена яйцеклітина розвивається в порожнині матки. У випадку ж з позаматкової вагітністю, яйцеклітина знаходиться поза порожниною матки. Найчастіше - це маткова труба, але бувають дуже рідкісні випадки, коли позаматкова вагітність розвивається в черевній порожнині, в яєчнику або навіть в шийці матки, цервікальному каналі. На зображенні внизу латинськими буквами відмічені місця виникнення позаматкової вагітності в порядку їх поширеності. Т. е. A - це найбільш часте місце, а G - найбільш рідкісне.

AD - трубна вагітність G - шеечная вагітність.

Ознаки та симптоми

Найпоширеніша форма позаматкової вагітності - трубна. 98% всіх позаматкових вагітностей відбуваються в матковій трубі. При цьому імплантація ембріона відбувається не в порожнині матки, а в трубі (див. Малюнок). В незалежності від форми позаматкова вагітність супроводжується всіма ознаками нормальної вагітності:

 • Припинення місячних,
 • Токсикоз,
 • Збільшення молочних залоз.

Крім цих симптомів, при позаматкової вагітності часто виникають сильні, наростаючі день за днем Болі і коліки внизу живота , а також іноді Незвичайні виділення , які не можна плутати з місячними. Ембріон, який почав розвиватися в трубі на жаль, не має шансів. Маткова труба не зможе замінити йому матку, а сама труба не може розтягуватися також як і матка відповідно до зростання малюка.

ХГЧ при позаматкової вагітності

Багато хто запитує: А чи можливо встановити позаматкову вагітність по динаміці гормону ХГЧ. На жаль, відповідь негативна. Якщо Ви уважно прочитали попереднє введення, то Ви вже зрозуміли, що така вагітність відрізняється від нормальної тільки її неправильним місцезнаходженням в організмі жінки. ХГЧ при цьому буде розвиватися нормально до тих пір, поки така вагітність не припиниться або потрібно стерти оперативним шляхом.

Як визначити позаматкову вагітність

Виявити позаматкову вагітність можна тільки на УЗД. Якщо тест на вагітність позитивний, то лікар-гінеколог буде шукати ембріон в порожнині матки. Якщо він його там не виявить, то пошуки розширяться на маткову трубу, яєчники, шийку матки і черевну порожнину. Лікар повинен особливо насторожитися, якщо у Вас присутні типові ознаки позаматкової вагітності - наростаючі болі внизу живота і виділення. Тягнути з обстеженням не можна, при появі Перших ознак позаматкової вагітності потрібно терміново звернутися до лікаря-гінеколога. Самодіагностика, а тим більше самолікування - неможливі!

На якому терміні можна побачити позаматкову вагітність? Досвідчений узіст зможе побачити ознаки такої вагітності На терміні від 4 тижнів . Навіть якщо не вдасться побачити сам ембріон, то лікаря повинно насторожити ущільнення в матковій трубі, невідповідний (менший) терміну вагітності розмір матки, а також рідину в позадиматочном просторі. А починаючи з 6 тижня вагітності на УЗД вже чітко візуалізується сам плід.

Причини такої вагітності різні і індивідуальні. У великої кількості жінок, які отримали діагноз «позаматкова вагітність», в анамнезі були хірургічні операції на черевній порожнині. Непрохідність маткових труб після запалення або інфекцій або не вилікуваний ендометріоз також можуть вплинути на неправильний розвиток вагітності. Останнім часом лікарі також схиляються до думки, що недостатність гормону естрогену негативно впливає на "пропускну" здатність маткових труб.

Попередити і запобігти позаматкову вагітність неможливо. Якщо Ви потрапляєте до групи ризику, Вам і Вашому лікарю потрібно дуже ретельно стежити за розвитком вагітності на ранніх термінах. Рання діагностика, своєчасне втручання і сильна психологічна підтримка - компоненти, які допоможуть Вам пережити цей діагноз. Як би страшний він не був, це - не кінець і у Вас є шанси на нормальну вагітність в подальшому.

Позаматкова вагітність: як визначити, тести, ознаки, наслідки, лікування

Зміст статті:

Позаматкова вагітність - це досить серйозне захворювання, яке може привести до різних проблем з жіночим здоров'ям. В даний час до цього явища ставляться з належною увагою, адже воно стало досить поширеним. Частота його виникнення - 2% від загального числа всіх вагітностей.

Для початку давайте розберемося, що ж це за явище, як можна визначити позаматкову вагітність і запобігти її?

Поняття позаматкової вагітності

Позаматкова вагітність - це ненормальне протягом вагітності, при якому можливе нанесення серйозної загрози не тільки для здоров'я, але і для життя жінки. Зазвичай під час вагітності запліднена яйцеклітина повинна розвиватися в матці. Для цього вона проходить шлях по матковій трубі, спускається в порожнину матки і прикріплюється до місця слизової, яке найбільш сприятливо для розвитку плода. Даний процес називається в медицині «імплантацією».

Але іноді цього не відбувається, і яйцеклітина починає свій розвиток в різних місцях, які не пристосовані для цього, зокрема в маткових трубах (згідно зі статистичними даними, 99% від загальної кількості позаматкової вагітності, розвиваються саме тут). Але розвиток яйцеклітини може відбуватися і в інших місцях - наприклад, в яєчниках і навіть черевної порожнини.

Найчастіше позаматкова вагітність нежиттєздатна , але бувають випадки, коли навіть в такій ситуації плід нормально розвивається і народжується здорова дитина, без усіляких патологій.

До сьогоднішнього дня не можна назвати точні причини того, чому буває позаматкова вагітність. Однак є певна категорія жінок, яка знаходиться в групі ризику. Найбільш вірогідна поява позаматкової вагітності у жінок після 35 років.

Увага до власного здоров'я слід проявити жінкам, які страждають хронічними запальними захворюваннями, викликані викликані хламідійною інфекцією, мікоплазмою або ж уреоплазмою. Також в зону ризику потрапляють жінки, які коли-небудь проходили лікування, пов'язане з трубним, а також гормональним безпліддям.

Напоготові слід бути жінкам, які мають ендометріоз, вроджені аномалії матки і маткової труби, а також всім, хто коли-небудь стикався з проблемою невиношування вагітності. Також можливою причиною появи даного захворювання є використання внутрішньоматкової спіралі як протизаплідний засіб.

Класифікація позаматкової вагітності

Залежно від того, де саме була прикріплена запліднена яйцеклітина, позаматкова вагітність може бути:

 • Трубна;
 • Черевна;
 • Вагітність в рудиментарному розі матки.

Кожна назва позаматкової вагітності говорить сама за себе. Але також в медицині розрізняють ще один тип позаматкової вагітності, який отримав назву гетероскопіческой вагітності. В даному випадку є два плідних яйця, одне з яких закріплюється в матці, а інше - в будь-якому з вищевказаних місць.

Причини позаматкової вагітності

Якщо Вам поставили діагноз позаматкова вагітність - причини цього можуть бути найрізноманітніші. Спровокувати дане стан можуть:

 • Запальні процеси, які відбуваються в жіночих статевих органах (а саме яєчниках і маткових трубах). Таке може статися, наприклад, після здійснення аборту;
 • Вроджена недорозвиненість маткових труб;
 • Гормональні порушення;
 • Пухлини внутрішніх статевих органів (як злоякісні, так і доброякісні).

Також причиною настання позаматкової вагітності може бути використання допоміжних репродуктивних технологій, таких, як ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення), стимуляція овуляції.

Іноді до позаматкової вагітності можуть привести індивідуальні особливості будови репродуктивної системи жінки (наприклад, наявність довгих звивистих маткових труб при недорозвиненні репродуктивної системи).

Як проходить позаматкова вагітність

Якщо заплідненої яйцеклітини не вдалося своєчасно потрапити в матку, вона може прикріпитися в іншому місці, де вона знаходиться в даний момент. Саме там і починає відбуватися зростання яйцеклітини. Але інші місця не передбачені для розвитку плода (вони не мають можливості розтягуватися так, як це може робити матка), а тому неминуче наступ того моменту, коли для нормального розвитку плоду просто не вистачає вільного місця.

Якщо позаматкова вагітність розвивається в матковій трубі, то в певний момент вона розривається (її стінки не настільки еластичні, як матка). Внаслідок розриву маткової труби відбувається кровотеча в черевну порожнину, що супроводжується такими симптомами, як різкий біль, яка в якійсь мірі нагадує переймоподібний біль, запаморочення. Можлива також втрата свідомості. При цьому може пошкодитися досить велика судина, в ході чого можлива втрата великої кількості крові, а це, як відомо, смертельно небезпечно для жінки.

Як розпізнати позаматкову вагітність?

Для того щоб цей процес не завдав непоправного удару для жіночого здоров'я, слід якомога раніше його розпізнати. Слід неодмінно знати то, які симптоми при позаматкової вагітності можуть бути, щоб мати можливість вчасно звернутися до лікаря і визначити позаматкову вагітність на ранніх термінах.

Найгірше в цій ситуації, що визначення позаматкової вагітності на ранніх термінах може бути проблематичним, так як симптоми, які сигналізують про її настання, можуть бути такими ж, як і звичайні симптоми вагітності.

Затримка менструації - найпоширеніший симптом в даному випадку. У той же час жінка може спостерігати з'являються час від часу кров'янисті виділення при позаматкової вагітності з піхви. Але дуже часто цей симптом сигналізує не тільки про наявність позаматкової вагітності, а й про припинення звичайної.

Перші ознаки позаматкової вагітності іноді можуть дещо відрізнятися від симптомів настання звичайної вагітності . Наприклад, іноді місячні при позаматкової вагітності все-таки наступають, проте виділення дуже мізерні, разюче відрізняються від звичайних. Іншими симптомами також можуть бути болі внизу живота (частіше за все в області маткової труби - там, де закріпилася яйцеклітина). Болі при позаматкової вагітності найчастіше носять тягне характер.

Найчастіше неприємні симптоми, які всього лише свідчать про те, як проявляється позаматкова вагітність, виникають на 5 - 8 тижні з дня закінчення останньої менструації.

Тести для визначення вагітності

Жінки, що підозрюють у себе наявність вагітності, дуже часто користуються різноманітними тестами для їх визначення. Багатьох жінок хвилює питання, чи показує тест позаматкову вагітність. Відповідь - і так, і ні.

Вся справа в тому, що дані тести розроблені для того, щоб на самих ранніх термінах визначити наявність у жінки вагітності. Але коли плід розвивається поза маткою, такі тести можуть не показувати того, що жінка вагітна взагалі. Тому якщо у вас позаматкова вагітність - тест на вагітність може показати те, що ви не вагітні.

Найпоширеніший тест на визначення вагітності визначає рівень ХГЛ (хоріонічного гонадотропіну), за допомогою якого можливо виявити настання вагітності навіть на ранніх термінах. Рівень ХГЛ при позаматкової вагітності буде значно нижче, ніж при звичайній. ХГЧ показники можуть навіть не виявити наявність вагітності взагалі.

Аналіз ХГЛ при позаматкової вагітності буде разюче відрізнятися від аналізу ХГЧ при звичайній вагітності. Показники ХГЧ при позаматкової вагітності на 2/3 менше показників, коли плід розвивається в правильному місці.

Тому якщо у вас є всі симптоми настання вагітності, а тести для її визначення свідчать про протилежне, то можливо, що ви маєте справу саме з позаматкової вагітністю. В такому випадку краще все-таки проконсультуватися з лікарем. Адже, як відомо, чим раніше визначиться наявність у вас даної проблеми, тим менше серйозному ризику ви піддаєтеся.

Діагностика позаматкової вагітності

Сучасна медицина дає можливість того, що позаматкова вагітність на ранніх термінах вже може бути виявлена, а, отже, мінімізувати шкоду, яку може бути завдано жіночому здоров'ю. По-перше, слід провести проби на наявність вагітності взагалі. Найкраще це зробити за допомогою аналізу крові на хоріонічний гонадотропін.

Якщо у Вас виявлені симптоми позаматкової вагітності, Вам слід негайно провести ультразвукове дослідження малого таза за допомогою трансгівального датчика. Іноді позаматкова вагітність на УЗД не визначається, але якщо плодове яйце відсутнє в порожнині матки, дослідження необхідно повторити через кілька днів. Не зайвою буде госпіталізація жінки в стаціонар, адже на такому терміні плодове яйце неодмінно має проглядатися лікарями.

Якщо, перебуваючи в лікарні, лікарі все ще сумніваються в тому, чи є у Вас позаматкова вагітність, чи ні - вони можуть вдатися до такої процедури, як діагностична лапароскопія. Це свого роду операція, під час якої під наркозом проводять огляд органів малого таза. Це чудова процедура, як виявити позаматкову вагітність. Якщо невтішний діагноз наявності позаматкової вагітності підтверджений, то дана операція переростає в лікувальну маніпуляцію.

Лікування позаматкової вагітності

Не так давно вважалося, що єдиний спосіб позбавлення від позаматкової вагітності - це видалення маткової труби. Тоді обов'язково проводилася лапаротомія (операція, під час якої проводився розтин черевної порожнини). Але в даний час лапароскопічна хірургія розвивається дуже швидко, а тому зараз лікарі можуть проводити більш щадні операції (тепер доступ до органів здійснюється тільки через кілька точок, що знаходяться на черевній стінці).

Тепер, проводячи процедуру лапароскопії, можна видалити маткову трубу, або ж видалити плодове яйце, але при цьому не пошкодити цілісність маткових труб, які є одним з найбільш важливих органів репродуктивної системи жінки.

Якщо ж на ранніх термінах була виявлена ​​позаматкова вагітність - операція може бути зроблена, адже її лікування може проводитися за допомогою хіміотерапії. В цьому випадку відбувається припинення розвитку плідного яйця, а також його поступове розсмоктування.

Післяопераційний період

Лікування після позаматкової вагітності має проходити в двох напрямках - медикаментозне і фізіологічне. За допомогою медикаментозного лікування можна поліпшити стан маткових труб після операції, сприяти швидкому загоєнню. Також багатьом жінкам призначаються фізіотерапевтичні процедури (такі, як магнітотерапія). Особливо рекомендується проводити дані процедури, якщо була сильна кровотеча в черевну порожнину.

Наслідки позаматкової вагітності

Через те, що тільки матка призначена для виношування ембріона, може статися розрив маткових труб, який неминуче буде супроводжуватися кровотечею в черевну порожнину. Тому жінку в такому стані необхідно госпіталізувати. Позаматкова вагітність може привести до різних проблем зі здоров'ям , неможливість мати дітей в майбутньому і навіть до летального результату.

Якщо у вас виявили настільки невтішне явище, як позаматкова вагітність - наслідки від неї можуть бути найгірші, а тому варто дуже уважно поставитися до свого здоров'я і певний час не нехтувати візитами до лікаря.

Сподобалася стаття?
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...