Скільки жінка втрачає у вазі при пологах Про вагітність і пологи

Головна » Після пологів

Скільки жінка втрачає у вазі при пологах

Пологи - довгоочікуваний момент як для самої вагітної, так і для плода, який вже цілком готовий до нормальної життєдіяльності поза організмом матері. Всі його органи сформувалися в достатній мірі для повноцінного функціонування. До пологів і під час даного процесу організм матері втрачає чималу кількість рідини, в числі якої і навколоплідні води.

Нормальний набір ваги за період вагітності

Зазвичай нормою прийнято вважати набір ваги вагітної до 15 кілограмів. В першу чергу збільшення ваги відбувається за рахунок зростання і розвитку плоду, обсягу навколоплідних вод, розміру плаценти і матки. В середньому вага жінки за весь період вагітності становить від п'яти до десяти кілограмів. В деякій мірі збільшується шар жирової тканини.

В цілому, жінка набирає до п'яти кілограмів власної ваги, без урахування плода. Однак, спостерігаються різні відхилення від норми, в першу чергу в бік збільшення ваги, деякі вагітні можуть набирати до 20 кг і більше. При цьому значно зростає і маса плода, що абсолютно не бажано і може ускладнити процес пологів. Обсяг крові зростає до півтора кілограма, матка в кінці вагітності складає вага - 800 г, плацента - від 400 г до 800 г, навколоплідної рідини - від кілограма до півтора кілограма. Як правило, великий плід відповідно має і більш масивну плаценту. Нормальна вага доношеної дитини - від 2,3 кг до 3, 5 кг.

Для запобігання зайвого набору ваги важливо правильно харчуватися і здійснювати прогулянки пішки на свіжому повітрі. При цьому не рекомендується виключати продукти, багаті життєво важливими для плода вітамінами і мікроелементами.

Вага, який втрачає породілля під час пологів

Так зване схуднення жінки після народження дитини пояснюється виведенням з організму великої кількості рідини. При цьому втрата ваги становитиме близько 10-11 кг. Це не тільки навколоплідні води, але так само надмірна рідина сполучної тканини клітин організму вагітної, яка виділяється через зниження осмотичного і онкотичного тиску в тканинах. Під час вагітності можлива наявність набряків, при цьому кількість зайвої рідини значно, що тягне за собою велику зниження маси тіла після пологів, до початку яких і після них вона виводиться разом з сечею. Після пологів організм матері вже не потребує гормонах, що відповідають за збереження плоду, тому їх кількість скорочується. У той же час спостерігаються зміни обмінних процесів.

Уже в післяпологовий період під час годування грудьми вага знижується в значній мірі. Молочна залоза так само збільшується в розмірі і має свою вагу. Для правильного розвитку і росту дитини бажано протягом року або півтора не переривати грудне вигодовування, навіть після того, як буде введено додаткове годування (пюре, соки, супи). Для того, щоб молоко було цінним для дитини, потрібно вживати більше овочів, фруктів, салатів. При цьому виключаються смажені, жирні та гострі страви, які викликають підвищення апетиту і становлять небезпеку для організму немовляти. Зазвичай набір ваги після пологів пов'язаний з неправильним харчуванням і малорухливим способом життя.

Щасливі кілограми

Більшість жінок завжди поглядають на шкалу ваг з деякою тривогою. Чи не додався чи вагу, не наріс зайвий жирок? Однак під час вагітності кожне відхилення стрілки в бік збільшення радує майбутню маму - значить, малюк підріс ще трохи. Скільки зазвичай додають у вазі майбутні матері, і про що це говорить?

Моя подруга Ліля - дівчина тендітна, повітряна - «нагуляла» під час першої вагітності... 18 кілограмів! До дев'ятого місяця виглядала вона, як повітряна куля на ніжках. За фотокартці в посвідченні особи, зробленої в той час, її досі відмовляються визнавати у всяких громадських місцях.

Але Лилина мама, акушер-гінеколог з величезним стажем, рішуче заявила дочки, що приводу для занепокоєння немає. Багато жінок худорлявої статури набирають за вагітність великий (до 20 кг) вага, який легко йде після пологів. Зате коли я, жінка не дрібна у всіх відносинах, виношувала сина, Лилина мама
сердилась: десятикілограмові надбавка здавалася їй невиправдано великий. І справа тут не в потуранні власної дочки, а в давно перевіреному факт: чим більше вага майбутньої матері до початку вагітності, тим менше кілограмів слід їй набрати під час виношування дитини.

Втім, в перші місяці вагітності багато жінок не тільки не поправляються, але навіть худнуть на 2-4 кг. Причина проста: адже саме в перші дванадцять тижнів жінки скаржаться на нудоту і втрату апетиту. Втім, і дитина на цьому етапі набирає вагу не дуже інтенсивно, а тому і не додає ваги своїй мамі. Зазвичай до кінця 12-го тижня вага майбутньої матері збільшується на 1-3 кг у порівнянні з вихідним до вагітності. До 28-му тижні вона набере ще 2-4 кг, але найбільша прибавка очікує вагітну в останні місяці, коли малюк починає округлятися. Між 28-й і 40-м тижнями майбутня мама набере ще не менше 3-6 кг. Як розподіляється вага, можна побачити в наведеній нижче табличці.

Чому хтось
поправляється на 9 кг, а хтось - на цілих 22 кг?

Реальна збільшення ваги під час вагітності полягає тільки з 2-3 кілограмів жирових накопичень (з цим боротися марно, т. К. Природа забезпечує маму з малюком запасом енергії на випадок тривалого голоду) і такої ж кількості рідини, яка накопичується в тканинах. Решта - вага навколоплідних вод, плаценти, самої дитини. Це 5-6 кілограмів, які підуть відразу після пологів.

Але багато жінок з початком вагітності починають «берегти» себе: рухова активність різко знижується, зате починається чуйне пріслушіваніе до примх і примх свого апетиту. А апетит, підігрівалось не так природою, скільки психологічним настроєм ( «це не я хочу, це дитинка просить») до середини вагітності може стати просто звірячим. До того ж більшість майбутніх мам відчувають не тільки радісні, а й тривожні переживання. Їжа ж є відмінним антидепресантом, заспокоюючи і доставляючи чимале задоволення. Особливо багато набирають
ті, хто до вагітності постійно приборкував себе строгою дієтою. На підставі ( «дитині потрібно!») Вони втрачають всякий самоконтроль. Адже це практично перший випадок за всю життя, коли жінка може дозволити собі обжерливість без докорів сумління.

Крім того, велика надбавка у вазі характерна для жінок старше 30 років і тих, хто схильний до набряків. Зайва рідина в тканинах може додати 4-5 зайвих кілограмів. Ну і, звичайно, діабет вагітних часто призводить не тільки до збільшення ваги плоду, але і до ненормально великий набирання ваги його матір'ю.

Чи допомагає активний спосіб життя не набрати зайву вагу?

Відповідь позитивна. Розумна фізична активність не тільки допоможе майбутній мамі набрати мінімальну вагу під час вагітності, але і найкращим чином підготує її організм до пологів. Оптимальні види спорту для вагітних - плавання, ходьба, вправи йоги, аеробіка в групах для майбутніх мам. А ось біг і велотренажер не підходять зовсім. До речі, досить активна
сексуальне життя теж є непоганий гімнастикою.

Чи можна спробувати скинути вагу під час вагітності, якщо його прибавка занадто велика?

Майбутній мамі потрібно повноцінно харчуватися, з'їдаючи приблизно на 25% більше їжі, ніж до вагітності. Тому про схуднення мови немає і бути не може. Єдине, що може зробити жінка, виявивши, що вага збільшується занадто сильно - відмовитися від жирного і солодкого, обмежити споживання мучного. Основа меню майбутньої матері - молочні продукти, риба, птиця, яловичина, овочі і фрукти, рис, гречка, макаронні вироби і хліб з грубомолотой злаків. І ще: замість трьох щільних трапез краще з'їдати шість невеликих порцій.

Чим загрожує велика надбавка у вазі?

Перш за все, зайві кілограми можуть призвести до високого артеріального тиску, яке в свою чергу загрожує еклампсією - смертельно небезпечним ускладненням останнього триместру вагітності. Швидкий набір ваги може також викликати розвиток діабету вагітних.
Нарешті, надмірна прибавка в вазі може стати причиною болів в ногах, розширення вен, набряків. Та й позбутися від зайвих кілограмів буде нелегко: як ми говорили, все, що перевищує 7 кг (вага дитини і системи його життєзабезпечення), може виявитися жировою тканиною. А жирові клітини дуже неохоче розлучаються зі своїми запасами...

Коли вага повернеться до норми?

Деякі щасливці відновлюють форму буквально в перші ж тижні після пологів. Але таких меншість. Зазвичай відновлення відбувається протягом 12-18 місяців після народження дитини. Причому кожна вагітність впливає на жінку по-іншому: іноді після народження першої дитини мама довго і безуспішно бореться із зайвою вагою, а після других пологів відновлюється дуже швидко. Не забувайте і про те, що під час годування грудьми боротися з природою не тільки важко, а й марно. Гормональна система матері будь-яку ціну забезпечить невеликий жировий запас, позбутися якого можна буде тільки після закінчення грудного
вигодовування. З іншого боку, деякі мами стверджують, що саме годування допомогло їм швидко відновити колишні форми. Велику роль у відновленні ваги грає ваша спадковість: якщо мама, бабуся або сестра з працею позбувалися зайвих кілограмів після пологів, вам теж може бути нелегко. Однак, коли жінка із зайвою вагою ухитриться набрати не більше «законних» 7 кілограмів, вона має хороший шанс після пологів виявити, що... стала стрункішою. Повним мамам пощастило і в іншому: як правило, діти таких жінок народжуються більшими, а велику вагу при народженні дитині тільки на користь.

Автор: Анна ДІМЕНШТЕЙН

Автор ради: Дякую за увагу! - Admin 25.02. 15:04

Cайт про лактазной недостатності

Хочеш схуднути? Годуй дитину грудьми!

Зниження ваги - проблема, яка турбує багатьох матерів після народження дитини. Матері цікавляться, чи можливо це: худнути і годувати дитину грудьми?

Зниження ваги - проблема, яка турбує багатьох матерів після народження дитини.

Матері цікавляться, чи можливо це: худнути і годувати дитину грудьми? Під час вагітності, жінки набирають зайву вагу для запасу енергії на вироблення грудного молока. У деяких жінок годування грудьми полегшує схуднення, так як зайві калорії використовуються. Матері, які не годують грудьми змушені повністю покладатися на дієту і вправи, щоб спалювати зайві калорії.

Доктор Джудіт Роепке, дієтолог в Університеті Бол Статейт в Індіані і член LLLI # 8217; s Health AdvisoryCouncil, вважає що ідеальний час для схуднення - період лактації. Доктор Роепке вважає що годуючим матерям не слід навмисно скидати вагу протягом перших 2-х місяців після пологів. Це додатковий час відразу після народження необхідно організму матері для того щоб відновитися після пологів і налагодити процес вироблення молока. Це нормально для матерів втрачати вагу в даний період дотримуючись звичайного режиму харчування і орієнтуючись на відчуття голоду.

Одне з досліджень показало, що годуючі матері схильні швидше втрачати вагу в період коли вік їхніх дітей становить 3-6 місяців на відміну від матерів вимушених використовувати штучне вигодовування і споживають менше калорій «В середньому, які годують груддю матері, які їдять з появою почуття голоду втрачають від 0,6 до 0,8 кг (1,3 до 1,6 фунта) в місяць в перші 4-6 місяців, але тут можливі значні коливання у втраті ваги, грунтуючись на досвіді жінок, що годують (деякі жінки набирають вагу під час годування грудьми). Ті хто продовжує годування грудьми більше 4-6 місяців зазвичай продовжує скидати вагу, але повільніше ніж в перші 4-6 місяців. »Якщо жінка набирає вагу або процес схуднення зупинився після перших 2-х місяців, вона може збільшити рівень своєї активності і знизити кількість калорій, споживаних щодня. Хоча матері, що знижують калорійність свого щоденного раціону на 25% безпечно і без впливу на зростання своєї дитини можуть втрачати близько 1 фунта (0,45 кг) на тиждень.

Відповідно до дослідження Dusdieker, годуючим матерям необхідно споживати як мінімум 1800 калорій в день. Дієта калорійністю менше 1500 на день не рекомендується, хоча пост не довше 1-го дня ніяк не позначиться на зниження кількості молока. Оглядова стаття опублікована в 1996 р підтверджує, що тільки годують грудьми матері втрачають вагу зі зниженням частки жиру в організмі в області сідниць з зменшення обсягу стегон протягом перших 3-х місяців після народження на відміну від матерів, які використовують штучне або частково грудне вигодовування.

Супершвидкі дієти і швидка втрата ваги представляють проблеми для годуючих матерів. Речовини, що забруднюють навколишнє середовище включаючи пестициди накопичуються в жирах людського тіла. Швидке зниження ваги може сприяти швидкому вивільненню цих речовин в кровотік матері і як передбачається це може збільшити вміст шкідливих речовин в її молоці.

Дослідження проведене після виходу книги «Відповіді з питань грудного вигодовування» за нашою ініціативою не показало значного збільшення. Передбачається, що матері, які обмежують споживання калорій, будуть віддавати перевагу збалансованому і різноманітного харчування, включаючи в раціон їжу багату кальцієм, цинком, магнієм, вітаміном В6 і фолієву кислоту. Якщо дієта не відповідає зазначеним вимогам, то може виникнути необхідність в прийомі мультивітамінний і мінеральних комплексів.

Зниження ваги за допомогою спеціальних медичних препаратів і дієтах з великим споживанням рідини - небажана для годуючих матерів. Якщо матері в минулому ставили діагноз анорексія, булімія або інше харчове розлад, вона може також успішно годувати дитину грудьми. Тим не менш, деякі жінки з досвідом харчових розладів стикаються з погіршенням симптомів після пологів. Якщо мати хвора харчовим розладом, то можливо вона має дотримуватися керівництва по дієті як допомоги в подоланні проблем з харчуванням.

Деякі матері турбуються, що фізичні вправи можуть заважати виробленню молока або трохи піднімати рівень молочної кислоти, що може негативно позначитися на їх грудних дітей. Дослідження показали, що вправи роблять маленький ефект на грудне молоко. Також відомо, що одне дослідження Lovelady показало, що жінки виконують фізичні вправи мають трохи вищий рівень молока. Хоча широка громадськість схиляється до думки, що діти споживають менше грудного молока, якщо до цього жінка займалася фізичними вправами.

Після аналізу цього та інших досліджень Девей і МасКрорі зробили висновок, що «змінене споживання грудного молока пов'язане з більш високою концентрацією молочної кислоти в грудному молоці виробленому після фізичних вправ не є проблемою в більшості випадків». Комбінація розумного обмеження калорій і регулярних помірних вправ не тільки допоможе годувальниці знизити вагу після народження дитини, але і зміцнити серцево-судинну систему.

Додати коментар Скасувати відповідь
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...