8 День після пологів Про вагітність і пологи

Головна » Після пологів

8 День після пологів

Перші дні після пологів. самопочуття жінки

Невже все позаду. У перші хвилини після пологів молоду маму охоплює незвичайне відчуття легкості і щастя від свідомості того, що довгоочікуваний малюк вже з'явився на світло, що його народження, всупереч всім очікуванням, виявилося не таким вже й складним, що тепер уже можна не думати, коли ж все почнеться і як пережити пологи. Це вже сталося. Але народження дитини - не тільки чудовий і незабутній момент в житті кожної жінки, а й нелегка робота всього організму, яка забирає чимало сил.

Раїса Зябликова
Лікар акушер-гінеколог, Центр планування сім'ї та репродукції

Відразу після пологів починається скорочення матки. Протягом 6-8 тижнів маса матки зменшується з 1000 г до 50 г. Скорочення матки відбувається за рахунок періодичних скорочувальних рухів маткової мускулатури, що супроводжується больовими відчуттями різної інтенсивності, які схожі на легкі перейми. Сутички посилюються під час годування грудьми (при стимуляції соска в крові підвищується рівень окситоцину - речовини, що сприяє скороченню матки). Помічено, що після повторних пологів матка скорочується більш болісно, ніж після перших. При дуже болючих скорочень можливе застосування знеболюючих і спазмолітичних засобів, але в більшості випадків можна обійтися без знеболення. У випадках недостатнього скорочення матки доктор призначає додатково скорочують препарати.
Болі в промежині можливі навіть в разі відсутності розривів. Це обумовлено тим, що тканини піддалися сильному розтягуванню під час пологів. Зазвичай болю не дуже інтенсивні і проходять через 2-3 дні. Якщо були розриви або розріз промежини, хворобливість зберігається довше. На загоєння потрібно 7-10 днів. Слід зазначити, що при накладенні швів на промежину протягом усього цього часу жінці не можна сідати. Для кращого загоєння важлива ретельна гігієна та обробка шва антисептичними розчинами.
Гемороїдальні вузли (варикозно розширені вени прямої кишки) іноді з'являються під час вагітності або після пологів і також служать причиною больових відчуттів. Зменшити біль допомагає ретельна гігієна (душ після кожного акту сечовипускання і дефекації), прикладання льоду до промежини. Медикаментозні препарати можна застосовувати за призначенням лікаря.
Проблеми зі стільцем також можливі в післяпологовий період. При наявності швів на промежині перше спорожнення після пологів завжди викликає страх того, що шви можуть «розійтися». Цей страх необгрунтований, так як шви при цьому ніколи не розходяться. Під час дефекації можна притримувати область шва промежини серветкою, що зменшить розтягнення тканин, дефекація буде менш болючою. Стілець зазвичай буває на 2-3-й день після пологів. Щоб полегшити цей процес, включите в свою дієту курагу, чорнослив, пийте мінеральну воду. Якщо стільця немає на 4-й день, то можна скористатися проносне свічкою.
У першу добу після пологів у зв'язку з тим, що на місці відокремилася посліду залишаються великі кровоносні судини, відзначається досить велика кількість кров'яних виділень з матки (як при рясної менструації). Вони можуть містити невеликі згустки. Якщо кількість кров'яних виділень здається надмірно великим, то необхідно терміново викликати акушерку або лікаря, які зможуть оцінити ситуацію і при необхідності провести лікувальні заходи. Через 3 дні виділення стають серозно-сукровичні (жовтувато-коричневими), а з 10-го дня - серозними (жовтувато-білими). До 5-6-му тижні виділення з матки припиняються. Іноді в перші кілька днів після пологів відбувається часткова затримка виділень в порожнині матки.
Приєднання інфекції в такому випадку може привести до запального процесу слизової матки - ендометриту. Тому при затримці виділень і підвищенні температури тіла проводиться ультразвукове дослідження і, при необхідності, оперативне втручання, під час якого видаляють згустки з порожнини матки (промивання або вишкрібання матки).
У післяпологовий період під впливом гормональної перебудови значні зміни відбуваються в молочних залозах, які в цей час починають виробляти молоко. У перші 2-3 дні виділяється молозиво, на 3-4-й день - перехідне молоко, яке поступово перетворюється в зріле грудне молоко. Годування дитини і спорожнення молочної залози стимулюють вироблення молока. Тому при недостатній кількості молока рекомендується частіше годування грудьми. Досить часто жінки стикаються з іншою проблемою - надмірна кількість і утруднений відтік молока, що призводить до його застою і вираженого нагрубання молочних залоз. При цьому молочні залози твердіють, збільшуються в обсязі, стають хворобливими, підвищується температура тіла. Щоб уникнути цього, рекомендується в перші 3-4 дні після пологів обмежити прийом рідини до 800 мл в день і намагатися регулярно годувати дитину. Нагрубание поступово зникає при правильному режимі годування. Уже через 1-2 дня стає значно легше. Правильному становленню лактації сприяє також носіння зручного бюстгальтера. Шкіра сосків дуже ніжна. При годуванні грудьми відбувається поступове загартовування сосків, але в перші дні можливе утворення тріщин. Щоб цього не сталося, потрібно в перші 2-3 дні після пологів прикладати дитину до грудей на 5-7 хвилин, потім дати йому іншу груди, також на 5-7 хвилин, потім знову прикласти дитину до тієї груді, з якої почалося годування. Можна користуватися спеціальним кремом для запобігання тріщин сосків.

Поки жінка перебуває в пологовому будинку, за нею щодня спостерігають лікар і акушерка. Вони з'ясовують скарги, оцінюють загальний стан, вимірюють пульс, артеріальний тиск, температуру тіла, спостерігають за станом молочних залоз, матки, зовнішніх статевих органів, характером виділень і фізіологічних відправлень. З кожним днем ​​неприємні симптоми слабшають і самопочуття поліпшується.

Джерело фото: Shutterstock

Офіційний сайт журналу 9 місяців

Свідоцтво про реєстрацію ЗМІ Ел № ФС77-65049 від 10.03. Реєструючий орган: Федеральна служба з нагляду у сфері зв'язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор).

Всі матеріали, опубліковані на сайті, є власністю видавництва. Передрук, часткове або повне використання статей у відкритих джерелах заборонені без відповідного дозволу видавця. Думка редакції може не співпадати з точкою зору авторів. Редакція не несе відповідальності за зміст матеріалів, опублікованих на правах реклами.

2 квітня 2012, 16:11

Була у лікаря в 1,5 місяці ребенкіних.
Рідина в матці і згустки є, які, якщо самі не вийдуть, може утворитися поліп і, здрастуй, чистка.
Я в шоці.
Лікар порекомендувала секас. І чекати 1 місяць.
Чомусь на питання про окситоцин відповіла, що я ж на гв. Ну, да, на гв. Але невже чистка краще, ніж окситоцин? Сумніваюся щось дуже.
Своїх виділень вже немає.
Невже немає альтернативи?


Не хочу чистку, знаю що це таке (тут повинен бути ридаючий смайл, причому вголос)

2 квітня 2012, 16:16

А масаж?
Мені робили - у мене такі недоноски лізли і кровіща.
Зате все вийшло само.
На крайняк - вакуум можна.

2 квітня 2012, 16:19

Відповідь на повідомлення SunOlik від 2 квітня 2012, 17:11
Автор, окситоцин виділиться у вас природним чином. під час оргазму він виділяється в кров і матка скорочується. лікарка права: і вам корисно і дитя не вредно

2 квітня 2012, 16:23

Відповідь на повідомлення Алена від 2 квітня 2012, 17:16

Вручну, так? Мерзенна процедура, але краще ж, ніж чистка, правда?
Чому вона мені це не запропонувала??

Вакуум-ту ж чистка, той же наркоз.

У вас було щось подібне? А виділення свої були? На який день виявили?

2 квітня 2012, 16:28

SunOlik . у мене після самих пологів ускладнення було - великий плід, дуже швидкі пологи - 8 сутичок і 2 потуги, навіть неповні 2 години народжувала, матка не скорочувалася.
Ось вручну вони мені все це виганяли - раз по 7-8 за день робили масаж, який скорочує матку.
І першу добу - капльніци і уколи з окситоцином (потім я відмовилася), але я і годувала прям через 3 години після пологів - все було нормально, ніхто не сказав, що це протипоказання, хоча вони там в пологовому будинку перестраховуються теж нехило.
Завдяки масажу, у мене все вийшло, виділення скінчилися через 10 після пологів, все заросло добре, хоча матка продовжує бути трохи збільшеною і зараз.

2 квітня 2012, 16:37

SunOlik . а навіщо відразу в паніку впадати? Адже мова поки тільки про можливий варіант розвитку подій йде:

Рідина в матці і згустки є, які, Якщо самі не вийдуть, Може утворитися поліп і, здрастуй, чистка.

Ну і навіть якщо поліп все-таки утворюється, це теж не кінець світу.

Не хочу чистку, знаю що це таке (тут повинен бути ридаючий смайл, причому вголос)


Мені поліп років 5 назад видаляли, робили чистку. Під загальним наркозом, ніяких хворобливих / неприємних відчуттів не було. навпаки виключно позитивні - за добу, проведені в лікарні, я просто розкішно виспалася

2 Квітня 2012 19:55

Мені кололи окситоцин в пологовому будинку - не допомогло, потім лікар з ЖК призначила анальгін-хінін (але його не можна при ГВ), матка посокращалась трохи і знову впала в ступор. Треба почекати. Але у мене згустків немає, 4 узі зробили. Щодо чистки - а що тут страшного? Хіба що в лікарні стирчати кілька днів - це так, неприємно.

2 квітня 2012, 21:44

Хіба що в лікарні стирчати кілька днів - це так, неприємно.


Та й кілька днів зовсім не обов'язково. Вище я вже писала, що провела в лікарні всього одну добу, а можна було і менше - в іншій лікарні мені пропонували той же самий поліп на напівстаціонар удліть, т. Е. Лише кілька годин треба було б у них провести.

2 квітня 2012, 21:59

Абалдеть, для кого - то чистка нормальна справа. Хто б знав, що чистки такі негативні наслідки для дітородної функції викликають, хоча в разі згустків, якщо самі не вийдуть краще чистка, ніж сидіти і чекати чим все скінчиться. Я коли в пологовому будинку була багатьом дівчаткам робили фіз процедури, не знаю як правильно назвати - клали валик на живіт і він під впливом струму вібрував, впливаючи на матку. Що - то нібито електростимуляції.
Під наркозом не так звичайно страшно. Страшно коли в пологовому будинку на 3- і добу після пологів чистять без знеболюючого, сама бачила

2 квітня 2012, 22:43

Відповідь на повідомлення Latica від 2 квітня 2012, 22:59

4 квітня 2012, 18:14

Я після других пологів (великий плід) пережила 2 чистки під наркозом. І таке уявіть собі буває, перший раз почистили через 10 днів після пологів, виписали з лікарні, а у мене через 12 днів знову температура під 39, мене по швидкій вдруге в лікарню і знову читска. Тільки потім все нормалізувалося. Але ГВ звичайно загубили мені конкретно, молока після лікарень стало мало.

А окситоцин мені зовсім не допоміг

12 квітня 2012, 10:25

А у мене взагалі історія: перший раз відразу після пологів була кровотеча (залишок плаценти приріс), тому буквально через 15 хвилин після пологів почистили під наркозом, все норм - це я народжувала в хорошому пологовому будинку не в своєму місті. Другі пологи почалися в 35 тижнів (відійшли води), довелося їхати в наш міський пологовий будинок (я всю вагітність тряслася, тільки б не туди загриміти, тк 2 пологи часто швидкі, і з відійшли водами до бажаного рд не доїхати, так і вийшло) Так ось, на 3 добу після пологів зробили УЗД - в матці згустки (в номральном пологовому будинку це зробили відразу після пологів і все прибрали), призначили ручну чистку (це АТ). За УЗД все норм. Через 3 тижні мазня не припинилася, вирішила сходити на Узі - згустки і вже запалення пішло. довелося лягти в лікарню, але через те, що затягла - спочатку 2 дні кололи купу ліків і крапельниці, потім чистка, потім ще тримали 2 дні і. треба було ще лежати, але я втекла під розписку. Всі ці 5 днів в лікарні молоко грудне виливалося в раковину, як підсумок - дитина груди не бере, молоко йде. Так і перестала годувати в 2,5 місяці, не змогла далі битися за ГВ. А якби в нашому міському пологовому будинку хоча б окситоцин проколоіл після пологів або массажик, або слабо було хоча б почистити по-людськи? шкода ГВ доча і так 35-тижнева, а так рано на суміші перейшли.

18 Липня 2012 7:52

У мене перші пологи пройшли в нормі без ускладнень, а ось після других: під час пологів чомусь вручну вирішили відокремити плаценту, виписали на 4-й день матка маленька, все в нормі, на 8-9 день (якраз вихідні) у мене темп під 40, лікар зі швидкої сказала що молоко застоялося, я зціджую, адреналін з димедролом не допомогли збити темп. на 10-й день йду в лікарню з темпом, героїчно вистоюю все черзі, на кріслі подивилися все в нормі - матка маленька, а на узі сказали що матка не закрилася хоч і скоротилася, мене на чистку, 3 дні капали і чистили - кажуть кров спеклась від темпу і згустки прилипли до стінок матки - пропилососили, почистили (слава Богу з ледокаїн). через тиждень після чистки кровенная виділення припинилися, але почалися виділення схожі на сукровицю зі специфічним запахом (як від бабусі 70-річної) і вже тертого тиждень не припиняються, що не рясні але досить дискомфортні, так як ще й спека у нас 40С в тіні а в квартирі 30 митися бігаю 2-3 рази на день. у кого-небудь таке було? підкажіть це норма. і що це за виділення? у моїх подруг пережили чистку такого не було. до гінеколога ніяк не доберемося, з квартири виходити страшно в таку спеку і знову ж ці черги - фіг хто пропустить незважаючи на немовля вдома.
Заранее спасибо за коментарі

18 Липня 2012 20:47

У мене було кесарів, виписали на 7 день після УЗД - все було ок. Виділення припинилися через тиждень після виписки, а ще через тиждень з'явилося невелике кровотеча. Пішла до свого гінеколога, зробили УЗД - в результаті плацентарний поліп і чистка під наркозом.

Майбутня маманя . у мене були виділення після чистки ще десь днів 10. Сходіть все ж до лікаря.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...