Чому після пологів жінка вважається нечистою Про вагітність і пологи

Головна » Після пологів

Чому після пологів жінка вважається нечистою

Від якої скверни жінка повинна очиститися після пологів?

Протягом 40 днів після пологів жінка внаслідок своєї природної немочі не може входити в храм і брати участь в церковних таїнствах, а на сороковий день священик читає над нею очисні молитви в храмі, після яких жінка допускається до повноти участі в церковних таїнствах Сповіді і Причастя. Що це означає - очисні молитви? Від якої такої скверни жінка повинна очиститися після пологів? Я не знаю, як повинно розумітися по Святому Письму, але частенько, як шпилька, вилазить, що жінка - скверна, нечиста. Тонке опускання. Навіщо? Азіатства якесь.

Шановна Світлана, дійсно, питання про післяпологових молитвах жінки, що входять в чин очищення, - питання, яке постає перед багатьма сучасними воцерковлятися людьми. Який головний сенс в цьому очищенні, який поєднується зі словами церковної молитви?

Перш за все, ми не повинні забувати про те, що так чи інакше, але дітонародження, так само як і зачаття дитини, в цьому грішному світі спотворено гріхом. Що ми живемо не в природному, а протиприродно світі, в якому скорботи дітонародження - є наслідок нашого гріхопадіння; якому зачаття нового життя в цей світ неминуче пов'язане з тим чи іншим елементом похоті, як би духовно і високо не ставилися подружжя один до одного. І те, що в момент початку буття нового життя, в момент, коли нова людина прийшов у світ, він і його мати освячуються від усього того недоброго, гріховного, нечистого, що було пов'язане з усім передпологові періодом і періодом пологів, освячуються молитвою Церкви, - це як раз не зневага жінкою, не назва і не поставлення її як нечистої, а материнська і батьківська любов Церкви по відношенню до її в немочі перебуває чаду.

Ну, а ще, є і деяка церковна педагогіка. Те, що жінці пропонується ці перші післяпологові дні, якраз робити не те, що ви її закликаєте: відразу бігти в храм, відразу сповідатися і причащатися. А, насамперед, пристане душею, серцем, тілом до свого немовляти, не залишати його ні в якому разі, - в цьому є ще й мудрість Церкви, церковна педагогіка. Церква каже матері: Зараз ти, перш за все, будь зі своєю дитиною. Ти йому потрібніше, в цьому є твоя справа, твоє церковний послух. Після ходитимеш в храм, сповідатися і причащатися, а поки забудь себе заради власного чада. І за свої гріхи забудь - будь разом зі своїм немовлям.

Про те, що немає ніякого гнушенія жінкою в післяпологовий період, ми знаємо з правил церковних, які говорять, що в разі загрози життю матері, якихось особливих обставин, вона без сумніву допускається і до сповіді, і до прийняття Святих Христових Тайн.

I Православний Форум України

Раді бачити Вас на нашому форумі. Метою даного форуму, як і будь-якого іншого є спілкування. Форум православний, основна частина користувачів форуму - віруючі православні християни. Не важливо яка у тебе конфесія, який світогляд. Поки ти не написав ще своє перше повідомлення, - на форумі ти ще не народився. Заходи, напиши про себе, будемо знайомитися з новонародженим форумчанин. Не відкладай на потім!

Дорогі брати і сестри, внесіть свою лепту в розвиток спільноти. На форумі багато що змінилося. Все це стало можливим завдяки тим пожертвам на розвиток форуму, які ви перераховували. Дуже багато зроблено, але ще більше належить зробити. Багато витрати, пов'язані з розвитком форуму, необхiдно робити регулярно.

Чи може породілля прийти до церкви?

Відповідей: 4 Переглядів: 2.452

Відповідей: 5 Переглядів: 915

Відповідей: 4 Переглядів: 976

Відповідей: 16 Переглядів: 1.523

Відповідей: 5 Переглядів: 629

I Православний Форум України

ПРО ФОРУМ

Наш форум - це місце вільне від політики, тому як християни, перш за все громадяни неба. Це місце - для всіх, хто прагне почути і бути почутим; для православних християн і тих, хто тільки цікавиться Православ'ям.

ДОТРИМУЙТЕСЯ НАС

Секрет єврейської жіночності 8. Вагітність і пологи

Після народження дитини жінка стає нідой, тобто, ритуально нечистою. Це накладає відбиток на її відносини з чоловіком. Крім технічних подробиць, треба пам'ятати, що дитина - це радість в будинку і втілення найпершої заповіді Тори.

1. Жінка стає нідой починаючи з того моменту, коли її сутички стають настільки інтенсивними, що вона не може ходити і повинна лягти.

2. Поява крові, часто передує початку сутичок, моментально робить жінку нідой.

3. Розрив околоплодного міхура не обов'язково робить жінку нідой. Для визначення її стану слід звернутися до Раву.

4. Народження дитини робить жінку нідой.

5. Як тільки жінка стає нідой по одній з перерахованих причин, повинні бути дотримані всі зазвичай дотримуються архакот, т. Е. Чоловік не повинен бачити зазвичай прикриваються частини тіла дружини і не повинен торкатися до неї або передавати предмети з рук в руки.

6. Відповідно до Алахов жінка може зануритися в мікву після закінчення семи днів після народження сина і чотирнадцяти днів після народження дочки - в тому випадку, якщо вона зробила ефсек Таара і відрахувала сім чистих днів.

Практично, більшість жінок не можуть зробити ефсек Таара раніше, ніж пройдуть як мінімум шість-вісім тижнів після пологів. (До речі, так вважають більшість медиків, які радять жінці відкласти відновлення статевого життя до післяпологового огляду, здійснюваного через шість тижнів після пологів.) Якщо після трьох місяців жінка ще не може відрахувати семи чистих днів, їй слід звернутися до лікаря і до Раву.

7. Якщо стався викидень, то жінка може зануритися в мікву через сім днів (це в тому випадку, якщо зародок чоловічої статі, якщо ж стать зародка визначено як жіночий або його не можна визначити, потрібно чекати чотирнадцять днів. Природно, що сказане вище відноситься тільки до жінки, яка зробила ефсек Таара і відрахував сім чистих днів).

Щодо протизаплідних засобів

Раббі Коена запросили читати лекцію в жіночій аудиторії. Розповідаючи про радість самовираження, духовного зростання, задоволення, які жінка може знайти в стінах свого будинку, раббі не виключив також і можливість професійної діяльності, але лише в тому випадку, якщо жінка правильно оцінює важливість своїх домашніх обов'язків і розуміє відповідальність свій ролі в житті сім'ї.

Однією із слухачок точка зору раббі Коена видалася неприйнятною. Її привчили дивитися на материнство, як на важкий тягар, а на кар'єру - як на спосіб розкріпачення жінки. Раббі, - запитала вона, - вибачте за цікавість, але мені хотілося б знати, чим займається ваша дружина?

- Моя дружина? Вона опікується вісьмох важких дітей. Їй доводиться дбати про їх фізичному, емоційному та психологічному благополуччі. Саме моя дружина стежить за їх розвитком, контролює навчання, допомагає їм у заняттях мистецтвом. Так що вона виступає в ролі вчителя, няньки, куратора, лікаря, одного, кухарки і т. Д. І т. Д. - І робить це, зауважте, з відданістю і радістю!

Аудиторія висловила схвалення оплесками. Ще б! Самовіддана жінка допомагає відразу восьми сім'ям. Ось по-справжньому вільна жінка, яка присвятила свої сили і знання благополуччю нещасних дітей.

- Так, до речі, ці вісім, - сказав наприкінці своєї розповіді раббі Коен, - наші власні діти...

Тора відноситься до ролі жінки в будинку з глибокою повагою. Жінка покликана радіти народженню дітей як благословення, а не вважати їх виховання тягарем або перешкодою на шляху до особистих досягнень.

Найперша мицва в Торі - Плодіться і розмножуйтеся (Береш 1:28). Б-г дає кожній жінці рівно стільки дітей, скільки вона може виростити. Якщо вона без залишку присвячує себе материнству, її самовідданість позитивно відіб'ється не тільки на дітей, а й на онуків і на багатьох поколіннях їх нащадків.

Згідно Торі, діти - це благословення для сім'ї. Людина повинна не тільки хотіти, а й прагнути до набуття потомства, просячи Всевишнього дарувати йому синів і дочок, яких він виховає для служіння Всевишньому (Сефер акдуша).

Згідно Торі, існує природний, угодний Богові, проміжок часу між народженням дітей, який знаходиться у відповідності з фізичною природою жінки. Так жінка, що годує грудьми, розглядається Алахов як месулекет дамім, нездатна до зачаття. У колишні часи, протягом двох років після пологів жінка не вагітніла. Навіть тепер, коли фізична природа людини зазнала суттєвих змін, багато жінок, які годують дитину тільки грудним молоком, виявляють, що не можуть завагітніти в період годування. Однак навіть та жінка, яка завагітніла в період годування, повинна розглядати можливість народження дитини, як благословення згори.

Закони, що стосуються протизаплідних засобів

1. Використання протизаплідних засобів забороняється без консультації з равом, який повинен вирішити в кожному конкретному випадку - чи може дана пара користуватися подібними засобами. Не можна покладатися на рішення, яке стосується іншої подружньої пари.

2. Не можна відкладати без дозволу рава відвідування мікви з метою запобігання вагітності.

3. Жінка, яка має фізіологічну, психологічну або емоційну потреба уникнути вагітності, повинна, разом з чоловіком, звернутися за порадою до Раву. Тільки рав, спираючись на свої знання, може вирішувати, коли можна вдатися до протизаплідних засобів і протягом якого часу.

Для того, щоб рав міг допомогти в рішенні такого питання, жінка повинна повідомити йому всю інформацію, що стосується її небажання мати дитину. Крім того, вона повинна бути готова описати свої емоції і відчуття. Тоді рав буде в змозі винести правильне рішення. Кожна ситуація має бути розглянута індивідуально, в контексті законів Тори. На це є пряма вказівка ​​в Торі про те, що людина повинна жити в злагоді з ними (заповідями) (Ваикра 18: 5).

Слід пам'ятати, що всеосяжна завдання виховання дітей виконується тисячами єврейських сімей з великою радістю, з якою не порівняється жодна інша задоволення.

Виховання дітей, безсумнівно, може вважатися професією, а жінка-мати, безумовно, заслуговує титулу професіонала.

Труднощі і випробування, пов'язані з почесною роллю материнства, слід розглядати в світлі висловлювання наших мудреців: Винагорода відповідає подоланим труднощів (трактат Авот 5:23).

На додаток до щастя і задоволення, що отримується в цьому світі, кінцевим винагородою жінки є почесний доля в світі прийдешньому.

З дозволу видавництва Швут Амі

Або увійдіть

Увійдіть При реєстрації обов'язкові для введення: ім'я, ім'я користувача та імейл. Додаткова інформація вводиться за бажанням. Введення допінформаціі на сторінці особистого облікового запису дозволить Вам не вводити її заново при використанні різних служб сайту. Будь-які дані про Вас, введені на сайті, крім Вашого імені користувача, що не будуть доступні іншим користувачам сайту без Вашої згоди. Введення істинної інформації допоможе нам поліпшити якість сайту і надавати користувачам потрібний і цікавий їм контент. Надалі зареєстровані користувачі будуть отримувати унікальні привілеї

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...