Як підготуватися до другої вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Після пологів

Як підготуватися до другої вагітності

Опубліковано lady в Пт, 12/16/2011 - 5:43, в категорії
  • Планування вагітності

Ще тільки недавно здавалося б на світ з'явилося ваше ненаглядне дитя, ви йому невимовно раді, але час йде, і ось ви вже подумує про народження ще однієї крихти. Щож, бажання гарне, але до цієї події варто підготуватися.

Лікарі рекомендують почекати з другої вагітністю близько 1,5-2 років після перших пологів. Якщо пологи закінчилися кесаревим розтином, можливо, доведеться почекати ще більше. При підготовці до другої вагітності, необхідно перевірити стан матки, яєчників, шийки матки за допомогою УЗД, при необхідності зробити кольпоскопію. Якщо попередні пологи закінчилися кесаревим розтином, то перед тим як планувати другу вагітність, варто перевірити стан рубця. Так само необхідно провести аналізи на приховані інфекції. І якщо аналізи будуть не втішними провести лікування.

Ви можете завагітніти, коли після пологів відновиться менструальний цикл. Якщо вагітність настає протягом першого року після народження дитини, організм несе дуже велике навантаження т. К. Він просто не встигає добре відновитися. Догляд за маленькою дитиною забирає багато сил, і нова вагітність може протікати не так добре як перша. Ускладнення може викликати і годування грудьми, немовля може просто відмовитися від молока через те, що воно набуло неприємний для нього смак. Іноді лікарі не рекомендують жінці годувати дитину грудьми, особливо на пізніх термінах вагітності, через ризик передчасних пологів.

Але якщо ви все ж зважилися на погодок, то просто необхідно поговорити про це з вашим гінекологом, і якщо він дає вам добро, то можете, після всіх необхідних обстежень приступати до планування.

Підготовка до вагітності

Друга вагітність, так само як і перша, триває близько 40 тижнів. При цьому не важливо, на якому терміні жінка народила в перший раз. Другі пологи зазвичай проходять трохи швидше, ніж перші і, як правило, легше. Друга вагітність помітна раніше. Наукового підтвердження цьому факту немає, але більшість жінок відзначають, що перша вагітність ставала помітною пізніше, ніж друга. Це не можна пояснити розтягуванням матки: після кожних пологів вона швидко повертається до своїх первісних розмірів. Але ось уже зазнала розтягування черевна стінка при другій вагітності, можливо, швидше піддається розтяжці. І ще: при повторній вагітності жінка не тільки на кілька тижнів раніше відчуває рухи дитини, можливо, вона також раніше починає "випромінювати" її

Після народження своєї першої дитини Ви набралися досвіду, багато чого дізналися, по-новому поглянули на життя. І це чудово, якщо Ви вирішили подарувати життя ще одному малюк

Вагітність другим. Готуємося до другого дитині Коли ви вагітні вперше і вся сім'я з нетерпінням очікує первістка - увагу чоловіка і родичів до вас безроздільно. Чоловік носиться з вами, як з кришталевою хащами і просто пилинки з вас здуває. Але ось малюк народився, виріс і ваша родини чекає вже другу дитину - братика або сестричку для першого. З якими труднощами і особливостями може зіткнутися вагітна і вся сім'я на цей раз. Глобально відрізняє першу вагітність від другої (і наступних) відсутність часу і неможливість розпоряджатися собою. Простір будинку, сили і увагу мами, а нерідко ще й тата, бабусі і няні зайнято первістком. У жінки немає або майже немає часу на себе. Адже діти мають властивість газоподібне - вони займають весь наданий їм об'єм уваги. Так що перша дитина може вимагати нескінченної турботи.

Уважне ставлення до другої вагітності вимагає великих зусиль

Вам здається, що у вас абсолютно немає часу на те, щоб зробити гімнастику для вагітних, вичавити собі сік, сходити в басейн або зайвий раз відпочити - але той, хто сидить всередині вас - теж людина. І піклуючись про себе під час вагітності, насправді ви дбаєте про майбутню дитину, про його здоров'я і стабільності його психіки.

Крім того, виділяючи час на свої потреби і специфічно вагітні заняття, ви м'яко, поволі готуєте себе, дитину і близьких до прийняття нового члена сім'ї.

Адже і на нього буде потрібно час, і чималий. Місяці вагітності - хороша можливість для все членів сім'ї «посунутися» і звільнити психологічний простір для новенького. І робити це потрібно, розвантажуючи вагітну маму. Даючи їй кожен день протягом години або двох побути не хазяйка будинку, не мамою при виконанні всіх обов'язків, а просто вагітної.

І жінці потрібно вчитися планувати свій день, свій тиждень так, щоб залишався час вільний, не зайняте ніякими справами. На цей час не можна економити, а присвячувати його ви можете гімнастики, прогулянці на самоті і думкам про дитину, що розслаблює ванні.

Підготуйтеся до настання нового року за Східним календарем-Все буде добре-Випуск 528-08.12.2015

День, за який ви тільки втомилися і ніяк не подбали про себе можна вважати не зовсім вдалим.

Не намагайтеся відтворювати неробство і свободу від домашнього хорзяйства в період першої вагітності - тієї кількості вільного часу у вас не буде навіть при зробленому організації дня. Але ввечері, коли ви всіх укладіть і переробите справи (але тільки найнеобхідніші), постарайтеся залишити шматочок сил і присвятіть хоча б півгодини занурення в свою вагітність.

Мамі під час вагітності потрібно не боятися проявляти слабкість , безпорадність і приймати турботу від всіх членів сім'ї, а в першу чергу від чоловіка і дитини. Часто в тих випадках, коли саме мама стає ініціатором збільшення сім'ї, або якщо нова вагітність викликає протидію з боку ближніх, у жінки виникає бажання довести всім, що вона справляється з ситуацією і все абсолютно нормально. І через це вагітна звалює на себе більшу кількість обов'язків і роботи по дому, ніж те, з яким вона в силах розібратися без перенапруги. Це абсолютно зайве і може привести до перевитрати сил, які так знадобляться вам після пологів.

Дбайливе ставлення до себе з боку близьких під час другої вагітності потрібно м'яко «спровокувати».

Не намагайтеся все встигнути і впоратися з усіма обов'язками і справами на «тверду п'ятірку». Вашим близьким буде корисно зрозуміти, що не тільки вагітна дружина і мама може про всі дбати, але і вона сама - істота, що потребує уваги, підтримки і трепетне ставлення.

Ренесанс в подружніх стосунках

Потрібно добре усвідомлювати, що швидке народження другої дитини не тільки велика радість, а й значна нова навантаження на подружню підсистему сімейного організму.

Не так давно завершився процес адаптації подружжя один до одного, виник договір про поділ ролей і розподіл обов'язків в сім'ї. Подружня діада перетворилася в тріаду «тато-мама-дитина». З усіма цими завданнями зовсім не просто впоратися. А швидке народження ще одного члена сім'ї - це нове завдання, нова висота, яку належить узяти подружній парі.

Другу вагітність можна і потрібно сприймати як час перепочинку. Період, коли одне немовля підріс, а інший ще не народився варто використовувати на зміцнення відносин між вами, дорослими. НЕ намагайтеся за місяці вагітності додають первістку все, що тільки можете. Він і так отримав більше, ніж необхідно. А ось чоловіки часто виявляються закинутими. Дружина освоює нову професію материнства, стає експертом з усіх питань, пов'язаних з вихованням, розвитком, лікуванням, навчанням. А чоловікові залишаються крихти, залишки.

Під час другої вагітності потрібно спробувати виявити і компенсувати брак уваги і турботи по відношенню до чоловіка. Тому що потім знову стане не до нього. Немовлята потужно перемикають фактично вся увага жінки на себе. Але поки ви ще вагітні - нехай чоловік відчує, що вам є до нього справу. Що люблять і піклуються у вашій родині не тільки про дітей. Тоді він стане вам союзником і помічником, а не ображеним трудоголіком. Обов'язково виділяйте хоча б один вечір на тиждень на похід удвох в гості, кіно або кафе.

А старшому корисно буде бачити, що батьки можуть йти кудись удвох, без нього. Що вони не тільки тато і мама, але ще і чоловік і дружина.

Неадекватне ставлення родичів до додатку

В сім'я, які виростили всього по одній дитині існує уявлення, що більше одного - вже багато і не потрібно. І хоча для демографії це катастрофа, а держава витрачає чималі гроші на те, щоб підвищити народжуваність, однодітні бабусі і дідусі часто непохитні: у вас вже є один хороший дитина, навіщо вам другий?

Діти будуть ревнувати один до одного, битися і сваритися.

Звучати можуть і такі слова: другим займайтеся самі, ми не зможемо його любити так само, як першого.

Під час вагітності подібні розмови можуть сильно псувати настрій. Пам'ятайте про те, що зазвичай, коли другий малюк народжується і трохи підростає, бабусі і дідусі беруть його і люблять не менше. Більш того, існують спостереження психологів про те, що одна з прабатьківських сімей «привласнює» собі одного з дітей, а інша - другого. Найчастіше це пов'язано з зовнішньою схожістю, або подібністю здібностей і обдарувань.

Як підготуватися до другої вагітності

А різка реакція на звістку про нову вагітність і бабусь і дідусів пов'язана з одним із законів сімейної динаміки: многопоколенного сім'я може проблематично реагувати на звістку про швидке народження дітей в тому випадку, якщо дітей повинно стати більше, ніж було в родині у батьків.

Батьки, які виростили двох дітей, можуть насилу приймати народження третьої дитини в родині сина або дочки.

Якщо реакція попереднього покоління реєструватися вас - постарайтеся витрачати на неї якомога менше нервової енергії, а головне - не намагайтеся переконувати. Життя візьме своє, і як тільки у вашого младшенького з'являться перші досягнення, бабуся і дідусь, які й чути про нього не хотіли, будуть з гордістю показувати знайомим фотографії малюка і говорити: «дивіться, який у нас внук!»

Ще однією потенційною небезпекою, що виходить від родичів, може стати бажання співпрацювати з старшим більше, ніж потрібно. Боєздатні бабусі можуть налаштовуватися забрати старшого до себе або під своє крильце. У моїй практиці кілька років тому був кричущий випадок, коли любляча бабуся говорила онукові: «ось, народиться у мами малюк, ти їй станеш не потрібен. Ну та нічого, у тебе є я, я тебе не залишу. Тільки ти маленького щось в кімнату до себе не пускай, а то він всю її займе ». У цих словах все навпаки, ніж потрібно чути дитині під час другої вагітності мами.

Чекаючи другого малюка не треба вкладати ні в свою голову, ні тим більше в голову дитини, що мама може не справлятися з двома; що мама чогось не може, з чимось не в силах впоратися.

Від вагітної мами дитині треба чути: « Уявляєш, у нас є тато, бабуся, дідусь, кішка, а тепер буде ще й малюк ». Нехай старший сприймає майбутнє народження малюка як додаток в господарстві.

Вагітні можуть побоюватися повторення негативних сімейних сценаріїв у відносинах між їх дітьми. І ці думки теж можуть отруювати час очікування другої дитини, паралізуючи волю мами до правильних змін. Нерідкі думки такого роду: «Я була наймолодшою ​​дитиною і мене любили менше. Бідний мій другий - я постараюся дати йому якомога більше, щоб тільки це не повторилося »Не варто накручувати себе, думаючи про те, що ця нелюбов між братами обов'язково повториться знову в нашій родині.

Обидва варіанту не правильні, так як прогнозують перекоси у відносинах.

У першому випадку вагітна може налаштовувати себе і чоловіка на компенсаторний, занадто сильний варіант любові. Всі життєві сценарії, побудовані за принципом «від противного» занадто жорсткі і чреваті перекосами. У нашому прикладі молодша дитина ризикує бути залюблений і зніженим, а ставлення батьків до нього буде тривожним і гіперопікаючою.

Не варто думати про те, що проблемні відносини між дітьми, які були у вашій родині, або в родині вашого чоловіка ви обов'язково успадкуєте. У тому, як складаються відносини між братами і сестрами немає ніякої визначеності, але дуже багато залежить від поведінки і слів батьків, зокрема і під час вагітності.

Тривоги вагітної мами: «а чи правильно я роблю?»

Виношуючи вашій старшій братика або сестричку, ви робите найправильніше справу. Адже ви готуєтеся народити близької людини для свого первістка, людини, з яким він має жити, допомагаючи один одному. Багато жінок турбуються про те, що не зможуть полюбити свою другу дитину - адже вони люблять першого так сильно, як тільки можливо.

Батьківська любов - хитра штука.

Обсяг і кількість її не ділиться, а множиться після народження наступної дитини. Це складно собі уявити заздалегідь, тому що поки немає дитини - і місця в душі і серці для нього начебто немає - все зайнято старшим.

Але ось людина народилася і серце ваше розширилося рівно настільки, щоб туди помістилася величезна любов до другого. Вона може бути зовсім іншої якості - різних дітей батьки люблять по-різному, але вона не менше. Уявити все це зараз ви не можете абсолютно нормально. Немає людини - немає любові до нього. Але потім він з'являється, і свого життя без нього ви вже не мислите. Згадайте, адже так було і зі старшим.

Не дарма кажуть про батьків, які мають дітей «які ви багаті». Тому що з народженням кожної дитини душа стає ширше і більш здатною до любові і прийняття.

Це відбувається не моментально в годину пологів, але за перші тижні життя другого.

Час вагітності добре б повністю розслабитися і не мучити себе думками про те, звідки ж візьметься любов до нового дитині. На рівні фізіології ці процеси теж мають пояснення: дитина, проходячи по родових шляхах матері «включає» певні центри головного мозку, відповідальні за материнське поведінку, а надійшли в перші години після пологів у кров гормони катехоламіни повністю переключать все «настройки» материнського організму на нового немовляти.

І вам буде здаватися, що єдино можливий прекрасний дитина нормального кольору, ваги і розміру лежить тепер у ваших грудях.

А ось старший - це величезний білий слоненя.

Так що якщо про кого і варто турбуватися - так це про старшого.

Варто постаратися, щоб вся материнська любов не перекочувала до малюка.

Вагітність і старша дитина:

Старші діти, первістки, часто стають кумирами всіх дорослих в сім'ї. Кілька поколінь родичів думають тільки про те, як би догодити довгоочікуваного онука чи племіннику. І не можна сказати, щоб таке ставлення йшло дитині на користь - серед єдиних дітей махрових егоцентриків набагато більше. Зніміть первістка з трону заздалегідь, адже вагітність - тривалий час. за яке можна багато чого змінити в житті сім'ї.

Зміна стилю виховання первістка має відбутися поки мама ще вагітна, тоді йому легше буде прийняти братика або сестричку. Чи не долайте зміни рухливості останніх місяців вагітності: вони готують старшу дитину до того, що мама не всі його бажання може задовольнити відразу, а деякі ідеї (на кшталт екстремального лазання) і зовсім не підтримує і брати участь в них не збирається.

До кінця вагітності поведінку старшого дитини може змінюватися. Справа тут почасти в тому, що і вагітна мама стала вже не та - не хоче довго тримати на колінах, відмовляється тягати на руках, а якщо і не завжди відмовляється, то часто у неї на обличчі відсутнє вираження, а думки явно десь далеко.

Дитина може стати вимогливим і більш примхливим, частіше проситися на ручки і вимагати більшої турботи - і все це саме тоді, коли вагітній мамі так важко і не хочеться робити ніяких зайвих рухів. Справа в тому, що діти інтуїтивно передчувають, що закінчується час їх безроздільного панування. Вони відчувають, що мама не належить тільки їм. А оскільки словами сформулювати свої складні почуття діти ще не можуть, вони змінюють поведінку. Адже поведінка - ту мову, через який ваша дитина висловлює свої статки. Вчіться уважно читати поведінку старшого. Всі його дивацтва - це прохання про кохання, уваги і турботи.

Не намагайтеся приховувати або долати зміни, що відбуваються під час вагітності у вашому ставленні до майбутнього старшому. Те, що змінюється в вас, готує його до ще більших змін, які відбудуться після народження малюка. Це правильні зміни в сімейній системі, так як виховувати одну дитину набагато складніше. Але того, хто якийсь час ріс єдиним потрібен час, щоб звикнути до зміни статусу. І не варто в цей період передавати старшої дитини на чужі руки, навпаки, ці місяці потрібно використовувати для того, щоб самостійно, своїми руками зробити свого первістка дійсно старшим, тобто привчити його до побутової самостійності, елементарної допомоги по дому.

Старшому потрібно пояснювати, що мамі потрібен відпочинок, і навіть додатковий сон. А він в цей час повинен їй не заважати. Пам'ятайте вірш Благининой «Мама спить, вона втомилася» . Якщо дитині більше ніж три з половиною роки - він цілком може зрозуміти такого роду вимога.

«Мамі важко, животику не подобається» - такі слова, спокійно повторювані мамою, допоможуть старшому прийняти природні обмеження маминих можливостей в перші місяці після народження малюка.

Внутрішньоутробне виховання і «технічне забезпечення» другої дитини

Зазвичай молодші діти підготовлені до ситуації, в якій вони виявляться після народження, самим протіканням вагітності. Вони набагато менш вимогливі і легше пристосовуються до існуючої ситуації. Молодші звикають враховувати потреби свого старшого брата або сестри поки сидить в животі.

Зі старшим мама себе дуже берегла, намагаючись не робити різких рухів і не піднімати важкого. Але в вагітність другим, особливо якщо діти народжуються з невеликою різницею, дотримуватися такої щадний режим фактично нереально. Як би ви не старалися себе жаліти, все одно старший буде залазити на руки, хотіти спілкуватися з дитиною в животі і пробувати дати йому соску. Його потрібно буде знімати з гірки і виймати з ванною, в загальному робити безліч зусиль, які в вагітність ніби й не потрібні.

Якщо ви відчуваєте себе виснаженою або перенапрягшейся - розрада тут одне: дитина, ще внутрішньоутробно, готується до того, як бути молодшим братом або сестрою. Вважається, що після народження молодші діти дізнаються голос старшого. Крім того, якщо ви в останні тижні вагітності починаєте жити в дитячому режимі, тобто рано лягати і спати вдень, то існує ймовірність того, що після народження ваш друга дитина з легкістю приєднається до графіку старшого. Адже біоритми закладаються в останні тижні перед пологами.

З приводу можливості любові до другого вагітній мамі найкраще заспокоїтися. А оце робота побуту краще за новою продумати і змінити ще під час вагітності.

Коштувати подбати про дрібниці в сімейної логістики - наприклад про те, як організувати сон малюка на балконі, і як спорудити в кожній кімнаті містечка, куди можна на час покласти немовля.

Налаштовуйтеся на більш спартанське виховання другого.

Адже ви не зможете при всьому бажанні присвятити йому весь свій час і увагу, як це було з першим. Кращий подарунок, який мама може зробити собі самій, старшому, та й маляті теж - це постаратися не привчати його засипати з грудьми в роті або на руках. Дослідники вважають, що немовлята, які засипають самостійно, мають більш тривалий і безперервний сон.

Налаштуватися на засинання без рук треба ще в період вагітності. Просто згадайте про те, як довго доводилося вам укладати старшого, коли він був немовлям і уявіть собі, як вам доведеться стільки ж часу присвячувати цьому і тепер, і що в цей час буде робити ваш старшенький.

Отже, чекаючи другого малюка, постарайтеся виправити перекоси у вашому сімейному житті. Важливо, щоб найголовнішим не лише на словах був ваш чоловік, і у вас був час і сили на спілкування з ним. Згадайте про те, що ви не тільки тато і мама. Головне, що ви чоловік і дружина.

Проводьте тижні вагітності так, щоб вам не було соромно потім перед своєю другою дитиною, а він не відчував себе обділеним з самого початку. Якщо мужа не підключити до турботам про дружину під час другої вагітності - він може не так активно брати участь в дитині і після пологів. Якщо час до пологів пройде в тіні проблем старшої дитини - батькові і після пологів може бути складно переключитися на турботу про малюка.

Згадайте вагітність першою дитиною - і знову станьте вагітної парою, тобто люблячими подружжям, які готуються разом до найважливішої події в житті сім'ї. Нехай ваша любов примножиться разом зі збільшенням сім'ї. Діти повинні об'єднувати подружжя, а не роз'єднувати.

Потрібно хоча б намагатися залишати час і сили і без сумнівів витрачати їх на себе, своє здоров'я, спокій. Вчіться радувати себе і дозволяйте собі поблажки. Якщо ви самі не станете піклуватися про себе і про майбутнє малюка, це буде складно робити вашим близьким. Уріжте «раціон уваги» першій дитині. Від цього він тільки виграє згодом. Чи не труїте себе марними думками і сумнівами - двоє дітей набагато краще, ніж один. У вашого первістка буде ігрова пара, а сімейна система придбає рівновагу.

Кращі пости на цю тему:

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...