Які аналізи перед зачаттям Про вагітність і пологи

Головна » Обстеження і аналізи

Які аналізи перед зачаттям

Необхідні аналізи перед зачаттям і вагітністю

У наш час планування вагітності стало нормою. Завдяки такому плануванню багатьом сім'ям вдається уникнути небажаних патологій розвитку дитини і протікання вагітності. Для того щоб визначити стан здоров'я майбутніх матері і батька, їх здатність до зачаття, виношування вагітності у жінки, необхідно відвідати деяких медичних фахівців і здати необхідні аналізи. Розглянемо, які здати аналізи перед вагітністю необхідно жінку та чоловіка.

Які аналізи перед вагітністю потрібно здати жінці?

Планована вагітність у жінки завжди протікає більш гладко, ніж незапланована. Правильна підготовка дає можливість запобігти багатьом ускладнення, які можуть розвинутися при вагітності. Отже, що ж необхідно зробити жінці, які здати аналізи перед вагітністю?

1. Консультація у гінеколога. Під час консультації лікар проводить огляд, визначає стан шийки матки за допомогою цитологічного мазка і кольпоскопії (діагностичний огляд за допомогою приладу кольпоскопа). Доктор повинен переконатися, що у жінки немає запальних і інфекційних хвороб органів малого таза. Для цього необхідно перед вагітністю здати аналізи наступних видів:

  • Посів на флору;
  • ПЛР-діагностика інфекцій, які передаються статевим шляхом (ВПЛ, герпес, цитомегаловірус, уреаплазма, мікоплазма, хламідії);

Якщо у жінки виявиться котрась із цих інфекцій, зачаття доведеться відкласти. Тільки після повного лікування можна планувати вагітність.

2. Ультразвукове дослідження органів малого таза. На 5-7 день циклу визначається загальний стан органів, на 21-23 день циклу - трансформація ендометрія і наявність жовтого тіла.

3. Визначення змісту гормонів крові. Більшість гормонів досліджується на 5-7 день і 21-23 день менструального циклу. Які аналізи потрібні перед вагітністю на гормони, в яку фазу циклу вони здаються, кожній жінці призначає її лікуючий лікар.

4. Загальний і біохімічний аналізи крові, загальний аналіз сечі.

5. Для того щоб оцінити особливості згортання крові, жінці призначають перед вагітністю аналізи на коагулограму та гемостазіограми.

6. Визначення групи крові і резус-фактора жінки і чоловіки. У разі якщо жінка має резус-негативну кров, а чоловік - резус-позитивну, і немає титру резус-антитіл, перед вагітністю проводять резус-імунізацію.

7. Дослідження крові на фактори невиношування плоду. Які аналізи перед вагітністю потрібно здати в цьому випадку? У жінки беруть аналізи на визначення антитіл до хоріонічного гонадотропіну, кардиолипину, фосфоліпідів, виявлення вовчакового антикоагулянту.

8. Дуже важливими аналізами перед вагітністю є дослідження крові на TORCH-інфекції. Це цілий комплекс інфекцій, які становлять небезпеку для розвитку і життя плода: краснуха, герпес, токсоплазмоз, цитомегаловірус. Наявність в організмі вагітної жінки кожен з цих інфекцій є прямим показанням до переривання вагітності.

9. Аналіз крові на сифіліс, гепатити В і С, ВІЛ-інфекцію.

10. Консультація стоматолога. Вогнища інфекції в ротовій порожнині чинять негативний вплив на весь організм, сприяючи розвитку запальних процесів в різних органах і тканинах. Крім того, під час вагітності значно ускладнюється проведення стоматологічних процедур. Вагітній жінці не можна приймати практично будь-які види знеболюючого, проходити рентгенологічні дослідження.

Вищенаведений список процедур і аналізів досить великий. У кожному конкретному випадку лікар вирішує, які аналізи перед вагітністю повинна здати жінка.

Аналізи перед зачаттям для чоловіків

Успішність зачаття і можливість народження здорової дитини багато в чому залежить і від чоловіка. Тому краще, якщо чоловік теж пройде необхідні обстеження свого організму.

Першим аналізом перед зачаттям, який призначать майбутньому татові, буде загальний аналіз крові. Дане дослідження необхідно для визначення загального стану організму чоловіки, наявності в ньому інфекцій і запальних процесів. Вивчивши результати загального аналізу крові, терапевт може направити чоловіка на деякі додаткові дослідження.

Наступним необхідним аналізом для чоловіка, який готується стати батьком, є визначення групи крові і резус-фактора. Порівнюючи результати цього аналізу з результатами жінки, лікар зможе спрогнозувати ризик появи резус-конфлікту.

У список аналізів перед зачаттям для чоловіка входить аналіз на інфекції, що передаються статевим шляхом. Потрібно пам'ятати, що якщо один із статевих партнерів хворий будь-яким інфекційним захворюванням, то існує дуже великий ризик зараження його партнера. Потрібно визначити і вилікувати всі статеві інфекції до зачаття дитини.

У деяких випадках лікар рекомендує чоловікові пройти і інші дослідження. Найчастіше це можуть бути спермограма (дослідження сперми під мікроскопом), аналіз секрету передміхурової залози, аналіз крові на гормони.

Генетичні консультації перед зачаттям

Бувають ситуації, коли подружжю перед зачаттям потрібно відвідати фахівця-генетика. По-перше, це необхідно, якщо в роду жінки або чоловіки зустрічалися спадкові хвороби. До таких відносяться цукровий діабет, гемофілія (порушення згортання крові), міопатія Дюшена (м'язова дистрофія), хорея Гентингтона (невиліковна хвороба, що виявляється серйозними порушеннями психіки), психічні захворювання.

По-друге, консультація обов'язкова, якщо у подружньої пари вже народилася дитина, що страждає на захворювання. По-третє, генетичний аналіз перед зачаттям необхідний, якщо жінка і чоловік складаються в родинному шлюбі. Оскільки у них загальні прадіди, вони можуть бути носіями одного і того ж дефектного гена, що значно збільшує ризик передачі спадкової хвороби дитині. З точки зору генетики, безпечним вважається спорідненість між подружжям після п'ятого-шостого покоління.

По-четверте, консультація генетика необхідна, якщо подружня пара вирішила народити дитину вже в досить зрілому віці. Ця необхідність викликана тим, що хромосоми в старіючих клітинах при утворенні зародка іноді поводяться не так, як повинні в нормі. Наприклад, наявність всього лише однієї зайвої хромосоми у плоду викликає народження дитини з синдромом Дауна.

По-п'яте, потрібно пройти генетичне обстеження, якщо у кого-небудь з родичів жінки або чоловіки спостерігалася затримка фізичного або розумового розвитку без впливу зовнішніх чинників (травми, інфекції). Це також може бути проявом генетичної патології.

Генетичні захворювання дуже підступні. Вони можуть ніяк не проявлятися протягом кількох поколінь родини, а потім виникнути у дитини. Тому навіть при самих незначних сумнівах краще проконсультуватися у фахівця і здати необхідні аналізи. Які аналізи потрібні перед вагітністю, визначить лікар. Він же розповість, як правильно підготуватися до їх здачі.

Аналізи перед вагітністю

Аналізи і обстеження перед вагітністю

Аналізи перед вагітністю для діагностики станів, які можуть перешкодити настанню зачаття і розвитку плоду, потрібно здати кожній жінці. Займає обстеження зовсім небагато часу. Але зате приносить величезну користь і підвищує шанси на успішне виношування здорової дитини.

Про те які аналізи потрібно здати перед вагітністю розповість гінеколог. Можна звернутися в жіночу консультацію за місцем проживання (безкоштовно по страховому полісу) або в будь-яку приватну клініку, причому зовсім необов'язково після ставати на облік до цієї установи і здавати аналізи при вагітності саме там.

На першому ж прийомі лікар з'ясує ваш анамнез, чи є у вас хронічні і гострі захворювання, чи є спадкові захворювання. Проведе огляд на гінекологічному кріслі і візьме мазки на флору з піхви, онкоцитологию і, можливо, інфекції, що передаються статевим шляхом.

Мазок на онкоцитологию дозволяє виявити патології шийки матки, в тому числі і важкі, які потребують лікування перед вагітністю. Слід зазначити, що нерідко захворювання шийки матки протікають безсимптомно. Мазок на флору допомагає виявити її дисбаланс, який може заважати настання вагітності. Приміром, кисле середовище піхви, яка характерна для кандидозу (молочниці), згубна для сперматозоїдів.

Що ж стосується інфекцій, що передаються статевим шляхом, то їх допомагає виявити як мазок на флору, так і окремий - на приховані інфекції. До цих прихованим інфекціям (протікає найчастіше безсимптомно) відноситься уреаплазма, мікоплазма і хламідіоз. Непроліковані інфекції загрожують викиднем, що завмерла вагітністю і важкими вродженими захворюваннями і вадами розвитку у плода. Аналізи на інфекції перед вагітністю можуть включати обстеження на вірус герпесу, цитомегаловірус, токсоплазмоз. Якщо в результаті виявляється велика кількість антитіл до даних захворювань, це може говорити про недавнє зараженні, а значить, з зачаттям дитини краще почекати.

Аналізи при плануванні вагітності обов'язково включають обстеження крові на носійство ВІЛ, сифілісу і гепатитів.
У деяких випадках рекомендується здати кров на виявлення носійства вірусів, що викликають краснуху і вітрянку. Більшість з нас перенесли ці захворювання в дитинстві, і до них виробився довічний імунітет. Але якщо немає, то лікар може порекомендувати зробити вакцинацію перед вагітністю і на кілька місяців відкласти зачаття. Особливо ця проблема актуальна для жінок, які мають маленьких дітей і працюють в дитячих установах. Так як зараження даними захворюваннями в період вагітності практично завжди веде до важких пороків розвитку у плода, і служить показанням до переривання вагітності.

Також необхідні «загальні» аналізи перед плануванням вагітності - це клінічний і біохімічний аналіз крові і сечі. Лікарі особливо ретельно перевіряють згортання крові (коагулограма), вміст у ній цукру (для ранньої діагностики цукрового діабету).

Майбутні батьки повинні пройти флюорографію та здати аналіз крові на групу і резус фактор. Якщо виявиться ймовірність виникнення резус-конфлікту, за такий вагітністю будуть більш ретельно спостерігати.

Ось приблизний список аналізів і обстежень, які потрібно пройти в період планування вагітності. Але для кожної жінки він може бути індивідуально доповнений. Наприклад, якщо є захворювання нирок, можливо, доведеться пройти УЗД. Без ультразвукового дослідження не обійтися і при деяких гінекологічних патологіях, наприклад, при міомі матки.

Планування вагітності: Які аналізи потрібно здавати

Перед зачаттям дитини здай всі необхідні аналізи shutterstock. com

Ви з партнером вирішили стати батьками, і при цьому з усією серйозністю ставлення до майбутньої події? В такому випадку тобі не зайвим буде дізнатися, які аналізи при плануванні вагітності настійно рекомендують здавати лікарі:

- Аналіз мазка на інфекції, які передаються статевим шляхом (до них відносяться: хламідії, герпес, молочниця, стрептококи групи Б, золотистий стафілокок, кишкова паличка, папіломавіруси людини, і т. Д.). Пам'ятай, що про більшість живуть в організмі інфекцій ми навіть не підозрюємо, так як майже завжди такі захворювання проходять безсимптомно. Тому виявити і вилікувати хворобу необхідно заздалегідь.

- Аналіз крові на ВІЛ, сифіліс, антитіла (до гепатиту В і С, краснухи, хламідій, герпесу та токсоплазмозу).

- Якщо ти не знаєш свою групу крові і резус-фактор - доведеться здати і ці аналізи: це допоможе вчасно виявити можливість резус-конфліктної вагітності, що, в свою чергу, значно знизить загрозу викидня. Майбутньому татові такий аналіз також показаний.

- Аналіз на бактеріологічний посів допоможе визначити стан мікрофлори твоєї піхви і виключить наявність патогенної флори.

- Аналіз на здатність згущуватися крові попередить про можливі проблеми під час вагітності: невиношування, мертвонародження, безпліддя.

- Гормональне дослідження допоможе скорегувати гормональний фон і попередить ускладнення з зачаттям і виношуванням.

- Чоловікові слід в обов'язковому порядку здати повний аналіз сперми.

Дивись також, як фахівці рекомендують підтримувати вагітність:

Яких лікарів відвідати?

Плануючи вагітність, жінка повинна в першу чергу відвідати гінеколога, а чоловік - уролога-андролога.

При огляді гінеколог врахує твої індивідуальні особливості - вік, конституцію статури, збере анамнез (сукупність відомостей про твоє способі життя і особливості здоров'я), проведе обстеження органів малого таза. Потім при огляді лікар оцінить стан твоєї репродуктивної системи і при наявності будь-яких відхилень призначить додаткові аналізи чи обстеження.

Обом партнерам обов'язковий візит до стоматолога, а тобі належить зробити флюорографію і сходити до свого терапевта.

Відвідування лікаря-генетика допоможе визначити - чи стосується ваша пара до так званої групи ризику. Туди потрапляють ті, у кого в роду є генетично складні захворювання і вроджені пороки. І оскільки майбутні батьки є переносниками цих генів, медичний висновок дозволить виключити розвиток захворювань у майбутнього малюка.

Крім того, існує ряд хвороб, що передаються дітям тільки певної статі. Наприклад, гемофілія (порушення згортання крові) передається хлопчикові від матері. У разі подібних ризиків парі доцільніше скоригувати стать майбутньої дитини, щоб уберегти його від спадкових недуг.

Аналізи перед вагітністю, своєчасне обстеження та усунення проблем зі здоров'ям допоможуть тобі легко перенести вагітність і народити здорового міцного малюка.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...