Експертне узі при вагітності що це таке Про вагітність і пологи

Головна » Обстеження і аналізи

Експертне узі при вагітності що це таке

23.05.2014УЗІ при вагітності

УЗД експертного класу при вагітності

Державні стандарти передбачають три обов'язкових УЗД в період вагітності. Діагностика за допомогою ультразвуку дозволяє своєчасно виявити дисфункції організму жінки і ймовірні патології розвитку дитини на кожному етапі. Крім цих планових досліджень лікарі пропонують майбутній мамі зробити ще одне ультразвукове обстеження - в 4D / 3D форматі (це і є УЗД експертного класу). Які переваги УЗД експертного класу при вагітності і наскільки воно безпечне для плода?

Експертне узі при вагітності що це таке

Частота сканування, потужність і інтенсивність хвилі при об'ємному УЗД аналогічні 2D дослідженню, тому воно абсолютно безпечно для малюка і його матері. Щоб посилити чіткість картинки лікар може збільшити тривалість і потужність ультразвуку, що несе в собі певні ризики, тому фахівці радять не проводити 3D / 4D заради цікавості - робити це слід тільки за медичними показаннями.

Переваги методу

- Максимально інформативне вивчення органів плода;

- Детальне вивчення анатомії малюка (форма носа, губ, число пальців);

- Можливість побудови об'ємного зображення всіх органів дитини, що дозволяє виявити патології на початковій стадії;

- Аналіз емоційного стану малюка.

Як проходить діагностика

Процедура нагадує стандартне УЗД, тільки часу займає набагато більше - хвилин 40-60. Спочатку лікар проводить стандартне обстеження (двомірне) і оцінює стан систем і органів, ризики патологій і темпи росту плода. Після цього підключається режим 3D / 4D і виконується вивчення малюка одночасно в трьох проекціях (3D) і в русі (4D).

Ще з цієї рубрики:

Ультразвукова діагностика

(УЗД, ехографія)

У Центрі імунології і репродукції виконується весь спектр УЗД в акушерстві та гінекології, УЗД в андрології і урології, УЗД внутрішніх органів, молочних залоз, щитовидної залози.

Ви можете зробити 2D / 3D / 4D УЗД В клініці ЦИР на Третьяковській, на Войковскойі в Мар'їно.

Тьо Сергій Олександрович

Заступник головного лікаря ГК Клініки і Лабораторії ЦИР,

Завідувач відділенням ультразвукової та функціональної діагностики,

Акушер-гінеколог, лікар ультразвукової діагностики, к. М. н.

  УЗД при вагітності Допплерометрия як метод пренатальної діагностики 3D / 4D УЗД УЗД органів малого таза Фолікулометрія Соногістрерографія УЗД кульшових суглобів Нейросонографія УЗД молочних залоз, серця та черевної порожнини Ультразвукова доплерографія судин нижніх кінцівок Галерея УЗД

Ультразвукова діагностика (УЗД, ехографія) - є провідним і найпоширенішим серед методів медичної візуалізації.

В основі УЗД лежить ефект ехолокації - відображення ультразвукової хвилі від досліджуваних структур. Ультразвукова хвиля - це пружні коливання частинок матеріального середовища з частотою понад 20 кГц, т. Е. Вище звукового порогу, сприйманого людським вухом.

Основними достоїнствами ультразвукової діагностики є:

Висока інформативність

Експертне узі при вагітності що це таке

Численні дослідження, проведені протягом 50 років, довели відсутність шкідливого впливу ультразвуку на:

 • Генеративную сферу
 • Розвиток дитини
 • Функції досліджуваних органів
 • Не викликає змін в хромосомному апараті.

Вперше ехографія в акушерстві стала використовуватися в 1958р. (J. Donald).

Широкі можливості ультразвукового дослідження В оцінці внутрішньоутробного стану плода, діагностики вроджених і спадкових захворювань до народження дитини зробили цей метод основою пренатальної медицини в усьому світі.

УЗД в акушерстві Дозволяє лікаря отримати точні відповіді на нелегкі питання і вирішити безліч завдань, головними з яких є:

 • Оцінка фетометричних параметрів для визначення їх відповідності терміну вагітності і виключення затримки внутрішньоутробного розвитку плода;
 • Оцінка ультразвукової анатомії плода з метою допологової діагностики широкого спектру вроджених вад розвитку та інших патологічних станів;
 • Формування серед вагітних групи високого ризику по народженню дітей з хромосомними аномаліями і спадковими захворюваннями, шляхом виявлення специфічних ехографічних маркерів;
 • Вивчення особливостей розвитку і будови плаценти і пуповини, а також оцінка кількості навколоплідних вод з метою отримання додаткової інформації про перебіг вагітності;
 • Оцінка стану стінок матки, шийки матки і яєчників.

УЗД ПРИ ВАГІТНОСТІ. ПЕТРО Гаряев.

Планові терміни проведення УЗД під час вагітності:

 • 11 - 13 тижнів (+6 днів)
 • 20 - 24 Тижня
 • 30 - 32 тижні

У зазначені терміни УЗД повинно проводитися в обов'язковому порядку, відповідно до загальноприйнятих міжнародних стандартів.

Максимальна кількість ультразвукових досліджень під час вагітності не обмежена і залежить від ступеня необхідності отримати протягом вагітності додаткову інформацію про стан дитини.

Ультразвукове дослідження плоду в 11-13 тижнів (+6 днів) є одним з найважливіших етапів в діагностиці стану плода. Проведення УЗД в ці терміни дозволяє виявити на ранніх етапах розвитку дитини цілий ряд вроджених вад розвитку, а також своєчасно сформувати групу вагітних підвищеного ризику по народженню дітей з різними хромосомними аномаліями (синдром Дауна, двардса, Тернера, Патау і т. Д.). Комбіноване використання даних УЗД в 11-13 тижнів (+6 днів) з результатами біохімічного скринінгу I триместру дозволяє виявити до 90 - 95% дітей з хромосомними аномаліями.

Ультразвукові методики оцінки функціонального стану плода у II і III триместрі вагітності :

 • Допплерометрия судин матково-плацентарного, фето-плацентарного і плодового кровотоку
 • Кардіотокографія
 • Біофізичний профіль плода.

Допплерометрия - ультразвукова методика, заснована на фізичному ефекті Доплера, що дозволяє оцінювати особливості кровотоку в різних судинах людського організму, в тому числі в системі "мати - плацента - плід". При проведенні доплерометричного дослідження Після 20 тижнів вагітності оцінюється кровотік в маткових артеріях , Артерії пуповини, среднемозговой артерії і аорті плода, а при необхідності в венозній протоці і ниркових артеріях дитини. Допплерометрия має високу діагностичну та прогностичну цінність при гестозах, внутрішньоутробної гіпоксії та затримки розвитку плода.

Терміни планового проведення доплерометричного дослідження:

 • 20 - 24 тижні.
 • 30 - 34 тижні.

Кардіотокографія (КТГ) - є методом функціональної діагностики стану плода під час вагітності та в пологах. Суть методу полягає в реєстрації частоти серцебиття плода і її змін в залежності від рухової активності дитини, скорочень матки або впливу зовнішніх подразників.

КТГ є обов'язковою складовою в комплексній оцінці внутрішньоутробного стану дитини в III триместрі вагітності і дозволяє в більшості випадків своєчасно визначити кисневу недостатність (гіпоксію) у плода.

Терміни проведення кардіотокографічного дослідження:

 • Після 28 - 30 тижнів вагітності, з інтервалом в 2 - 3 тижні;
 • Після 37 тижнів - 1 раз на тиждень;
 • У пологах.

Біофізичний профіль плода (БПП) - методика вивчення функціонального стану плода, на підставі комплексної оцінки даних отриманих при кардіотокографічного і ультразвуковому дослідженні плоду:

 • Дихальні рухи плода.
 • Рухова активність плода.
 • М'язовий тонус плода.
 • Обсяг навколоплідних вод.
 • Ступінь зрілості плаценти.
 • Дані кардіотокографічного дослідження (КТГ).

Терміни проведення дослідження:

 • Після 28 - 30 тижнів вагітності.

Тривимірна ехографія (3D УЗД) . В останні роки стрімкий розвиток комп'ютерних систем призвело до активного впровадження в методи медичної візуалізації (ехографія, комп'ютерна та магнітно-резонансна томографія) 3D технологій, що дозволяють отримувати об'ємне зображення досліджуваного об'єкта (тривимірна анатомічна реконструкція). 3D ехографія проводиться на ультразвукових апаратах, обладнаних спеціальною комп'ютерною програмою, що дозволяє збирати в єдине ціле серію, послідовно знятих двомірних зображень (до 250 - 300 паралельних зрізів-знімків), а потім виводити на екран отримане статичне тривимірне зображення і проводити різні варіанти його реконструкцій. Торкаючись питань безпеки проведення тривимірного УЗД, слід зазначити, що фізичні параметри ультразвукової хвилі (частота, потужність і інтенсивність) залишаються колишніми, як і при двомірному УЗД.

Чотиривимірна ехографія (4D, 3D LIVE)   є різновидом тривимірного УЗД і відрізняється можливістю об'ємного сканування в режимі реального часу - отримання динамічного тривимірного зображення, коли до трьох просторових координатах додається час.

Незаперечним плюсом 3D / 4D ехографії є ​​візуальне знайомство батьків зі своєю дитиною до його народження, що забезпечує більш міцну психоемоційний зв'язок. При цьому майбутні батьки можуть не тільки побачити свого малюка в більш зрозумілому (об'ємному) вигляді, а й мають можливість зняти перший відеофільм для сімейного архіву з його участю.

Важливо, що 3D / 4D УЗД на даному етапі свого розвитку не може бути повною заміною традиційної двомірної ехографії, а лише в ряді випадків доповнює і покращує якість ультразвукової діагностики.

Фолікулометрія - ультразвуковий моніторинг за процесами дозрівання фолікулів і зростанням ендометрія в першій фазі менструального циклу і виявлення ознак сталася овуляції (виходу яйцеклітини з яєчника) у другій фазі циклу. Дана методика дозволяє досить точно виявити факт овуляції і визначити терміни, коли вона сталася. Фолікулометрія проводиться кілька разів протягом циклу, а терміни її проведення визначаються лікуючим лікарем, або фахівцем з УЗ-діагностики в залежності від побаченої картини.

Хогістеросальпінгографія (соногістерографія) використовується для оцінки порожнини матки (поліпи ендометрію, синехії - спайки в порожнині матки, міома матки з підслизовим зростанням вузла - зростанням вузла в порожнину матки) і перевірки прохідності маткових труб. Суть даної методики полягає в тому, що під ультразвуковим контролем в порожнину матки вводиться невелика кількість рідини - спеціальні ультразвукові контрасти (фізіологічний розчин, розчин глюкози, ЛЕВОВІСТ, ХОВІСТ і ін.). Введений контраст покращує візуалізацію порожнини матки і дозволяє більш точно оцінити особливості її будови. Подальше введення контрасту призводить до його проникнення в маткові труби, а потім і в черевну порожнину, що побічно вказує на їх прохідність. Дана методика є хорошою альтернативою рентгенівської гістерографії (при цьому дослідженні в порожнину матки вводять рентген-контрастне речовина, після чого виробляють рентгенологічне дослідження), хоча в ряді випадків результати соногістерографія бувають сумнівними, і тоді доводиться вдаватися до інших методів діагностики прохідності маткових труб (рентгенівська ГСГ, діагностична лапароскопія).

Про дослідження плоду

1. Звичайний порядок і підготовка до проведення УЗД в гінекології або при підозрі вагітності малого терміну

Зазвичай перше УЗД в гінекології або при підозрі на вагітність краще виробляти з наповненим сечовим міхуром. Для цього за 1 годину до дослідження необхідно випити близько 1 літра будь-якої рідини і не мочитися.

Стандартне УЗД-дослідження в гінекології на сучасному етапі включає в себе як трансабдоменальное (через передню черевну стінку), так і трансвагінальне (внутрішнє внутрівлагаліщнимі). При цьому внутрішнє дослідження проводиться після дослідження через передню черевну стінку і спорожнення сечового міхура.

Тільки внутрішні дослідження, т. Е. Без наповненого сечового міхура, завжди призводить до втрати важливої ​​інформації. У будь-якому випадку питання про необхідність наповнення сечового міхура краще вирішити з лікарем, який буде проводити дослідження.

2. Стандартні вимоги проведення УЗД в різні терміни вагітності

Перше УЗД краще зробити при перших ознаках можливу вагітність (при затримці місячних на 7-10 днів) і незалежності від результатів гормонального або експрес тестів. При проведенні УЗД в цьому терміні важливий не тільки факт наявності або відсутності вагітності, але також розташування плідного яйця (в порожнині матки або позаматкової вагітності).

Наступне УЗД-дослідження рекомендується проводити в 11 тижнів вагітності. На цьому терміні плід має довжину 3,5 см, і можна уточнити термін вагітності з точністю до дня, визначити дату майбутніх пологів, виключити грубі пороки розвитку плоду, а також весь спектр можливих ускладнень. Крім того, на цьому терміні проводиться оцінка УЗД-маркерів хромосомних захворювань плода. Сечовий міхур в цей термін може бути не наповнений. При наявності технічних умов, а саме спеціального обладнання у лікаря, ідеальним є 3D-4D дослідження.

При наявності у жінки багаторазових вагітностей і абортів, мимовільних викиднів, пошкоджень шийки матки під час пологів, такі УЗД звичайної виробляють в 16-17 тижнів. При цьому дослідженні оцінюють стан шийки матки, уточнюється локалізація плаценти, оцінюється загальні розвиток плода і виключаються можливі акушерські ускладнення.

Для всіх вагітних жінок УЗД в 19-20 тижнів є обов'язковим. На цьому терміні виключаються пороки розвитку плоду, оскільки саме до цього моменту плід доступний для дослідження всіх органів і систем.

3D-4D-дослідження також є бажаним.

У терміні 32-33 тижні при багатьох варіантах перебігу вагітності УЗД так само показано. У цьому терміні зазвичай здійснюється і допплерометрия (оцінка кровотоков в системі «мати - плацента - плід»), яка дозволяє адекватно оцінити дихання і харчування плоду. 3D-4D-дослідження в цьому терміні завжди можливо у повторнородящих. При перших пологах 3D-4D-дослідження після 30-32 тижнів вагітності не завжди буває доступним.

Можливе проведення УЗД-дослідження безпосередньо перед пологами для уточнення зросту і ваги плоду, а також для виключення зазначених вище ускладнень.

3. Показання до обстеження, особливості проведення УЗД у новонароджених і дітей грудного віку

Ніякої спеціальної підготовки не потрібно, незалежно від того, що обстежують - головний мозок або внутрішні органи. Бажано при собі мати іграшку або пляшечку з водою для того, щоб відвернути малюка в момент дослідження. УЗД головного мозку можливо тільки при наявності великого джерельця, зазвичай джерельце зберігається до 12 місяців життя. При відсутності великого джерельця нейросонографія неможлива.

4. Важливість реєстрації УЗД-дослідження на DVD або CD

Ультразвукове дослідження відноситься до візуальних методів діагностики в медицині. Зазвичай в результаті УЗД-дослідження пацієнт отримує тільки письмовий висновок. Однак інший лікар з цього висновку може мати лише інформацію про суб'єктивну оцінку фахівця з ультразвукової діагностики тієї проблеми, яка є у пацієнта, а це не завжди зручно.

На сучасному етапі досить просто фіксувати всі дослідження на будь - якої носій (CD або DVD). У цьому випадку дослідження разом з письмовим висновком і візуальним носієм можна вважати закінченим і сучасним.

Слід враховувати, що одна фотографія або кілька знімків часто не несуть повної медичної інформації та можуть бути невірно інтерпретовані іншим лікарем.

5. Відомі обмеження в отриманні інформації при використанні УЗД

Метод УЗД широко поширений у всій внутрішній медицині, багато в чому він заслуговує довіри у лікарів і пацієнтів. Сучасний діагноз неможливий без УЗД. Однак ультразвукова інформація може бути бідною при надмірній вазі пацієнта, при наявності газів в тканинах або досліджуваних органах.

Зазвичай тканини на УЗД візуалізуються гірше після порожнинних операцій. Під час вагітності УЗД-інформація втрачається при наявності багатоплідної вагітності, малій кількості навколоплідної рідини, надмірній вазі пацієнтки. Слід пам'ятати, що УЗД не може абсолютно встановлювати або виключати хромосомні або генетичні захворювання, коли вони не супроводжуються вадами розвитку або маркерами.

УЗД може лише запідозрити наявність генетичних дефектів, однак остаточний діагноз встановлюється лікарями-генетиками за допомогою кариотипирования або дослідження ДНК.

6. Прогрес в науці, техніці, медицині не зупинити

Ультразвук - це швидко розвивається медична спеціальність. Кожні 3-5 років оновлюється техніка, методики дослідження, знання і навички лікарів. Пацієнту часто буває важко правильно розпізнати технічні можливості (обладнання), а також можливості фахівця (лікаря).

Не соромтеся запитати про використовуване обладнання, загальні принципи і методику обстеження. Часто форми і зміст оповідання фахівця про це може багато про що розповісти пацієнту.

7. Експертне УЗД під час вагітності - що це?

У країнах Західної Європи і в США система охорони здоров'я при вагітності містить 3 рівні УЗД-діагностики:

1 рівень: виконується лаборантами (не лікар); 2 рівень: виконується лікарями, фахівцями з УЗД; 3 рівень: виконується спеціально підготовленими лікарями УЗД в великих акушерсько-гінекологічних центрах на найбільш сучасному обладнанні.

У РФ УЗД-дослідження проводиться тільки лікарями. Експертне УЗД в Росії є еквівалентом 3 рівня УЗД-обстеження в західних країнах, хоча має свої особливості.

УЗД плоду експертного класу

Певром ультразвукове обстеження під час вагітності зазвичай здійснюється вагінально на 6-10 тижні вагітності. Метою даного виду сканування є визначення кількості плодів, локалізацію вагітності (маткова, позаматкова) .Це дослідження особливо необхідно жінкам, які відчувають біль або кровотечі під час вагітності і тим, хто мав в анамнезі викидні або позаматкову вагітність. 

Скринінгове УЗД

Скринінгове УЗД в першому триместрі вагітності здійснюється в терміні вагітності з 11 тижнів до 13 тижнів 6 днів. Сканування звичайно виконують трансабдоминально, але в деяких випадках необхідна трансвагінальна оцінка. цілі:

 • Уточнення терміну вагітності, що особливо важливо для жінок, які не можуть пригадати дати останньої менструації, при порушеннях менструального циклу, при настанні вагітності під час лактації.
 • Для оцінки ризику синдрому Дауна та інших хромосомних аномалій. Кожній пацієнтці буде дана оцінка її індивідуального ризику для цієї вагітності. Цей показник розраховується на підставі віку матері, вимірювання двох гормонів в крові матері (PAPP-A, B-ХГЧ), результатів сканування товщини комірного простору, носової кістки, кровотоку через венозний протока, частоти серцевих скорочень плода.
 • Для діагностики багатоплідної вагітності, визначення хориальной (наявності власної плаценти у кожного з плодів), що вимагає в подальшому певної тактики ведення багатоплідної вагітності. 
 • Для діагностики деяких великих аномалій плода.
 • Щоб діагностувати ранні невдачі вагітності. На жаль в 2% випадків вагітності перестають розвиватися в першому триместрі.

Скринінгове УЗД у другому триместрі проводиться в терміні 20-22 тижні. Під час дослідження розглядається кожна частина тіла плода, визначається положення плода, вимірюється зріст і вагу, оцінюється кількість навколоплідних вод, довжина шийки матки, визначається положення плаценти і її стан. Особлива увага приділяється структурам мозку, особі, хребту, серцю, шлунку, кишечнику, нирках і кінцівкам плода. Також оцінюються ехографіческіе маркери хромосомних аномалій у плода в другому триместрі.

Експертне узі при вагітності що це таке

Скринінгове УЗД в третьому триместрі проводиться в 32-34 тижні з метою:

 • Уточнення фізичного стану плода, його розташування в порожнині матки (головне, тазове, поперечне) 
 • Для оцінки структурного і функціонального стану плаценти (виключення плацентарної недостатності) 
 • Для проведення біометрії плода, визначення відповідності розмірів терміну вагітності (виключити затримку внутрішньоутробного розвитку), визначення передбачуваного ваги плоду.

Скринінгові УЗД плоду особливо важливо проводити у фахівця-експерта , минулого підготовку з пренатальної діагностики, щоб бути впевненими в здоров'я Вашої майбутньої дитини. »Фахівець-експерт» 

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...