Вагітність аналізи по тижнях Про вагітність і пологи

Головна » Обстеження і аналізи

Вагітність аналізи по тижнях

Вагітність - аналізи по тижнях

05. 09. 2013 - переглядів 1024

Сьогодні кожна «досвідчена» матуся за період вагітності проходить така кількість обстежень і здає стільки аналізів, що, мабуть, «вистачить» на кілька років вперед. Як тільки лікар «зафіксує» вагітність, аналізи по тижнях, а також постійні обстеження стануть незмінними супутниками майбутньої мами на багато місяців вперед.

Загальна кількість цих необхідних процедур становить близько 20 на весь дев'ятимісячний цикл. Якщо майбутня матуся бажає «перестрахуватися» або виникає дійсна необхідність, то можна провести додаткові обстеження.

Отже, давайте розглянемо докладніше, які саме аналізи і огляди очікують вагітну в найближчі дев'ять місяців.

Для цього звернемося до наступної таблиці.

3 тижнів

Робимо аналіз ХГЧ, що дозволяє визначити можливий факт вагітності

Рівень ХГЛ найкраще визначати, здавши аналіз крові. Робимо його як натщесерце, так і на повний шлунок, без різниці.

4 тижні

Можливо УЗД-обстеження для встановлення факту вагітності

На цьому терміні цілком реально визначити факт зачаття.

5 - 9 тижнів
  • Аналіз калу (на яйці глист)
  • Здаємо кров (види аналізів):
  • На визначення Rh і групи крові
  • На згортання крові
  • На виявлення ВІЛ, гепатиту та сифілісу
  • На біохімію
  • 1-е УЗД (за направленням лікаря)
  • Вагінальний мазок (на флору)

(1) для виявлення рівня лейкоцитів і еритроцитів, робимо вранці натщесерце

(2) кров береться з вени, натщесерце

Можливо напрямок на аналіз ХГЧ

Проводять біопсію ворсинок плода

Направляють при підозрі на можливий ризик викидня

Для своєчасного виявлення можливих хромосомних відхилень розвитку плода

11 тижнів

Проводять з метою виявлення хромосомних захворювань майбутньої дитини

12 тижнів

Знову здаємо аналіз сечі (загальний) і «чергове» відвідування лікаря

Плановий огляд: доктор вимірює артеріальний тиск і висоту дна матки

16-18 тижнів

Проводиться з метою визначення рівня гормонів АФП, ХГЛ і ез в материнському організмі. Аналіз призначається щоб уникнути появи у дитини можливих відхилень у розвитку. Для цього проводиться забір крові у майбутньої матусі.

20 тижнів

Знову загальні аналізи (здаємо кров і сечу)

Чергове відвідування лікаря, що має на увазі вимір висоти дна матки і артеріального тиску жінки.

21-28 тижнів

За результатами обстеження лікар оцінює стан плода, навколоплідних вод і плаценти. Робиться висновок про відповідність розміру майбутньої дитини терміну вагітності, а також виявляються можливі відхилення. Дана процедура не вимагатиме від матусі будь-яких особливих приготувань.

30 тижнів

У цей період відбувається оформлення лікарняного листа вагітної, аналізи по тижнях здаємо «по другому колу» (аналогічно становленню на облік)

Аналізи при вагітності по тижнях

Здача аналізів під час вагітності - зовсім не примха лікарів. Це - необхідність, від якої залежить і протікання вагітності, і наступні пологи, і здоров'я маленького чоловічка, який скоро повинен з'явитися на світло.

Як правило, що жінка вагітна, вона дізнається на 4-6 тижні. Саме тоді затримка стає явною і дають про себе знати перші ознаки цього чудового стану. Тому, потрапляючи в 4 тижні на перший прийом до лікаря, вам через кілька днів доведеться здати перші аналізи.

Якщо ви дуже вже не подобаються різного роду медичні маніпуляції, поспішаємо вас заспокоїти: щотижня здавати будь-які аналізи не доведеться. Але ті, що необхідні, потрібно буде здати вчасно і щоб виконувати всі умови. Отже, щоб майбутній мамі ефективніше спланувати свій графік, пропонуємо календар аналізів при вагітності по тижнях.

Аналізи на 5-11 тижнях вагітності

Перше, що необхідно буде зробити відразу - пройти ультразвукове дослідження. На терміні 5-6 тижнів це необхідно, щоб встановити якого типу вагітність - маткова або позаматкова. Якщо все добре і розвитку плода нічого не заважає, то на терміні 11-12 тижнів буде призначено повторне УЗД. На цей раз для того, щоб, в разі наявності, виявити вади розвитку такі як синдром Дауна, синдром Едвардса або ж дефект нервової трубки.

На 5-6 тижнях вагітності необхідно буде здати аналізи на захворювання, які передаються статевим шляхом. Йдеться про такі інфекціях як уреаплазма, хламідії, мікоплазма, гарднерела. Щоб визначити, чи є вони у вас в організмі, лікар візьме мазок з піхви, а також проведе мікроскопічне і цитологічне дослідження шийки матки.

Приблизно в 10 тижнів лікар призначить здати кров. При чому як з пальця, так і з вени. Проводиться це для того, щоб визначити групу крові, резус-фактор, рівень гемоглобіну. Лікарю необхідна інформація про згортання крові (коагулограма), а також «біохімія». Загальний аналіз крові доведеться здавати і на 5, і на 7-8-10 ... і всіх тижнях, які збігаються з вашим наступним візитом до лікаря, що спостерігає вас в жіночій консультації.

Також лікар видасть направлення на аналізи, за допомогою яких він зможе дізнатися про наявність чи відсутність антитіл до різних захворювань: токсоплазмозу, цитомегаловірусу, краснухи, вірусу герпесу. В обов'язковому порядку - аналіз на гепатит B, гепатит С, ВІЛ та сифіліс. Всі ці інфекції становлять потенційну небезпеку для майбутньої дитини.

Самий «безболісний» аналіз - аналіз сечі. Його доведеться здавати при кожному відвідуванні лікаря. Цей аналіз дуже добре показує найменші зміни в організмі, що дозволяє лікарю вчасно вживати необхідних заходів. За допомогою аналізу сечі визначають наявність або відсутність білка, лейкоцитів, глюкози, бактерій, еритроцитів.

Читайте також Аналізи при вагітності

Аналізи на 11-14 тижнях вагітності

У цей час, якщо немає інших показань, вам необхідно буде здати загальний аналіз крові, а також кров для проведення генетичного скринінгу. Йдеться про біохімічному аналізі крові, який визначає рівень білків (АФП, ХГЧ, РАРР-А), що виробляються плацентою. Для проведення цих аналізів беруть кров з ліктьової вени жінки.

Хоріонічний гормон людини, більш використовується в абревіатурі ХГЧ, є гормоном вагітності. Максимальний рівень цього гормону фіксується в організмі жінки на 11-му тижні вагітності, після цього терміну його кількість в крові знижується.

РАРР-А - білок плазми крові. У великій кількості він виробляється в організмі вагітної жінки. Його кількість говорить лікаря про те, чи існує ризик будь-яких відхилень у розвитку дитини.

Кількість прогестерону - гормону, що сприяє збереженню вагітності, підкаже лікаря, чи існує ризик невиношування вагітності. У разі, якщо його виявиться мало, лікар пропише його в вигляді лікарських препаратів.

Аналізи на 14-20 тижнях вагітності

У цей період вам доведеться зробити загальні аналізи крові та сечі. А також, якщо ви не здали його раніше, аналіз крові на токсоплазмоз. Також лікаря необхідно буде уточнити результати коагулограми. Простими словами, коагулограма - це аналіз крові на наявність достатньої кількості тромбоцитів. Для його проведення беруть кров з вени. Проводять коагулограмму тричі: на початку вагітності, на 15-16 тижнях вагітності і ближче до «фінішу» - на 28-30-ий.

Аналізи на 25-30 тижнях вагітності

Зараз необхідно буде встановити рівень гемоглобіну в крові, а для цього потрібно буде здати кров. У разі, якщо рівень гемоглобіну виявиться нижче норми, необхідно буде вжити заходів. Лікар пропише препарати, які, з одного боку, підвищують ці показники, а з іншого не шкодять малюкові. Також треба буде здати аналіз сечі, адже зараз будь-які, навіть незначні, зміни в організмі необхідно відстежувати з ще більшою педантичністю і ретельністю.

Якщо є показання, то в 26-28 тижнів необхідно буде пройти глюкозотолерантний тест і здати аналіз на феритин сироватки крові.

Ближче до 30 тижня, перед декретною відпусткою, необхідно знову зробити коагулограму і повторно мазки.

Аналізи на 34-40 тижнях вагітності

У цей період особливих аналізів, крім стандартних «крові і сечі» - не передбачається. Зараз більш інформативно і важливо - проведення УЗД і кардіотокографії. Але якщо є показання, то в окремому порядку вам будуть призначені ті чи інші аналізи.

Біохімічне аналіз крові покаже рівні білка, білірубіну, смочевіни, аланінамінотрансферази (АлАТ), аспартатамінотрансферази (АСТ), лужна фосфатаза (ЛФ), креатиніну. Можливо, необхідно буде повторне проведення аналізу на RW (аналіз крові на реакцію Вассермана).

Можливо, прочитавши цю статтю, у вас складеться враження про величезну кількість аналізів, які необхідно здати за час вагітності. Але не варто робити передчасних висновків. Адже насправді не все так страшно: багато аналізи робляться «пакетом».

Звичайно, вагітність - зовсім не хвороба, але зайнятися своїм здоров'ям, щоб уникнути проблем у майбутньому, все-таки варто. Тому не ігноруйте призначення лікаря і здавайте всі аналізи в строк. Будьте здорові!

Спеціально для beremennost. net Ольга Різак

Аналізи при вагітності

Жінка, яка планує вагітність, проходить величезна кількість аналізів для того, щоб уточнити стан свого здоров'я. Але ще більше аналізів доводиться здавати жінці, яка вже завагітніла. Повний комплекс обстеження включає багато важливих моментів. Уникнути обстеження неможливо, так як доктора наполегливо рекомендують дотримуватися всіх вказівок.

Аналізи при вагітності допомагають контролювати здоров'я жінки, яке може погіршитися через велике навантаження на організм.

Які аналізи при вагітності необхідно здати?

Побачивши дві заповітні смужки, багато жінок прагнуть потрапити якомога швидше до гінеколога. Це цілком природне бажання, так як хочеться швидше дізнатися термін вагітності і встати на облік. А деякі жінки, навпаки, спокійно виношують вагітність і приходять до лікаря вже на досить великому терміні. І пояснюють вони це тим, що не хочуть здавати аналізи під час вагітності. Другий варіант абсолютно неправильний, тому що таким безвідповідальним ставленням жінка може нашкодити і собі, і дитині.

На даний момент здорових жінок практично не буває, і вагітність часто протікає з невеликими ускладненнями. Своєчасне звернення до гінеколога і проходження обстеження сприяють зниженню ризику ускладнень, так як доктор має можливість вчасно оцінити стан жінки. Аналізи при вагітності необхідні. Максимальний термін, до якого треба встати на облік в жіночу консультацію, є 12 тижнів.

При першому відвідуванні гінеколога вагітна жінка отримує багато напрямків.

Які аналізи при вагітності необхідно здати? Їй треба пройти загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, цукор крові. Також вагітну обстежують на небезпечні інфекції - гепатит, СНІД, сифіліс. На початку вагітності треба пройти обстеження на групу крові і резус-фактор. На прийомі доктор бере мазок. Всі перераховані обстеження дозволяють гінеколога контролювати показники, і при наявності патологічних змін зробити активні дії.

Аналіз крові під час вагітності

Загальний аналіз крові треба здавати не менше трьох разів за вагітність. Зазвичай його призначають при першій явці, потім на 24 і 30 тижнях вагітності. Ще бажано здати аналіз крові під час вагітності незадовго до пологів. З цього обстеження доктор оцінює гемоглобін, швидкість осідання еритроцитів і кількість лейкоцитів.

Гемоглобін потрібен для транспортування кисню. Його зниження часто спостерігається у вагітних. Але це фізіологічний стан, так як у жінки збільшується об'єм крові, і відбувається її розрідження. Але якщо гемоглобін падає нижче 120, то це погано і вимагає проведення лікування. Лейкоцити підвищуються в крові за наявності інфекції, наприклад, в нирках або в піхву. Тому контролювати аналізи при вагітності варто регулярно.

Також вагітні здають аналізи на визначення групи крові і резус-фактора. Вони необхідні для того, щоб в майбутньому точно знати, яка кров потрібна жінці (якщо раптом почнеться кровотеча). Резус-фактор дозволяє з'ясувати, чи може бути резус-конфлікт у матері і дитини. Така ситуація виникає, якщо у жінки резус негативний, а у батька позитивний. Дитина може перейняти від батька позитивний резус-фактор, і починається резус-конфлікт, який виявляють при контролі спеціальних антитіл протягом всієї вагітності.

Важливим для вагітної є обстеження на СНІД, гепатити і сифіліс. Перераховані інфекції вкрай небезпечні, особливо для плода. Вагітність буде протікати важко і часто з несприятливим результатом, тому ці аналізи при вагітності в нормі повинні бути обов'язково. Якщо вони виявилися позитивними, то слід уважно обміркувати всі варіанти.

Дослідження рівня цукру в крові виконують як мінімум два рази на протязі дев'яти місяців.

Перші аналізи під час вагітності на цукор призначають при постановці на облік. Другий аналіз зазвичай проводять в 30 тижнів, але якщо у жінки є схильність до діабету (родичі з цим діагнозом, велику вагу, народження великих дітей), то їй треба здати аналіз ще в 20 тижнів вагітності.

Аналіз сечі під час вагітності

На нирки лягає дуже велике навантаження, починаючи з другого триместру вагітності. По-перше, вони повинні виводити продукти життєдіяльності двох організмів. По-друге, обсяг крові збільшується, а значить, працювати їм треба посилено. Також існує ризик, що нирки будуть здавлені маткою. Це призведе до застою сечі і початку пієлонефриту. Тому аналіз сечі при вагітності треба здавати перед кожною явкою до гінеколога. Це допоможе запобігти тяжким ускладненням.

Протягом вагітності жінку два рази направляють до уролога. Зазвичай в 30 тижнів він рекомендує зробити аналіз сечі на мікрофлору і чутливість до антибіотиків. При наявності патологічних бактерій цей аналіз їх виявляє. При цьому доктор має можливість призначити ті ліки, які знищать запалення і не зашкодять плоду.

Аналізи на інфекції під час вагітності

Поширеність інфекції, що передається статевим шляхом, зростає з кожним роком. На перебіг вагітності подібні захворювання можуть відбитися дуже серйозно, тому бажано виключити їх ще до зачаття. Якщо ж цього не відбулося, то доктор призначає обстеження якомога швидше. Зазвичай рекомендують кров на антитіла до хламідій, мікоплазми, уреаплазми. Але не завжди аналізи при вагітності на інфекції показують достовірний результат. Найкраще зробити посів з піхви на ЗПСШ.

Крім статевої інфекції слід виключити TORCH-інфекції. Це цитомегаловірус, токсоплазмоз, герпес і краснуха. Їх виключають теж за допомогою аналізу крові на антитіла. Ці захворювання збільшують ризик внутрішньоутробної аномалії плода, тому здавати аналізи при вагітності треба обов'язково. Така тактика суттєво скорочує ризик народження хворої дитини.

Пренатальний скринінг під час вагітності

Так як завжди є ймовірність народження дитини з важкими генетичними захворюваннями, вагітним роблять безкоштовно інформативні аналізи на цю патологію. Аналіз крові під час вагітності на подвійний тест проводять в 12-13 тижнів. Досліджують рівень протеїну РАРР-А та гормону ХГЧ. При підвищенні цих показників призначають додаткове обстеження.

Потрійний тест, що включає аналізи при вагітності на АФП, рівень ХГЧ і вільний естріол (Е3), проводять зазвичай на 16-20 тижні вагітності. Він дозволяє виключити аномалії розвитку органів, синдроми Тернера, Дауна, Едвардса. Зазвичай жінка дуже переживає при отриманні аналізу, але ймовірність подібної патології дуже мала. Тому заздалегідь нервувати не варто.

Здача аналізів під час вагітності - допомагає виявити можливі ускладнення

Сенс всіх аналізів - вчасно виявити відхилення і вжити відповідних заходів по боротьбі з ускладненнями. Наприклад, аналіз сечі при вагітності треба здавати якомога частіше, тому що він може виявити що починається гестоз. При цьому з'являється білок у сечі. Характерно те, що жінка при наявності гестоза відчуває себе добре, але патологічні зміни у внутрішніх органах вже почалися.

Також важливо здавати аналізи під час вагітності на згортання крові. Цей метод дозволяє профілактувати кровотеча при пологах, якщо згортання знижено. Якщо ж кількість факторів згортання збільшено, то необхідно вжити заходів по розрідженню крові. У таких випадках збільшується ризик тромбозу або матково-плацентарної недостатності.

Посів з піхви дозволяє вивіть патогенні бактерії, які можуть бути причиною сверблячки або печіння. Важливо відновити нормальну мікрофлору перед пологами, так як дитина може заразитися інфекцією. Будь-які мікроорганізми можуть стати джерелом проблеми, так як вони здатні проникати в порожнину матки і викликати захворювання у дитини. Часто на плаценті з'являються кальцинати, які свідчать про наявність запалення. Тому аналізи при вагітності на інфекції треба здавати в будь-якому випадку. Краще вчасно пролікуватися, ніж потім відчувати провину за погане здоров'я у дитини.

Під час вагітності слід вести обачний спосіб життя, адже інфекцію можна підхопити і протягом дев'яти місяців. Тоді може трапитися ситуація, коли були аналізи при вагітності в нормі, а в підсумку дитина народилася з патологією. Зараження статевою інфекцією виникає при незахищеному підлогою акті, тому вагітним рекомендують використовувати презервативи.

Біохімічний аналіз крові теж дозволяє під час виявити ускладнення. Для того щоб контролювати функцію нирок здають кров для уточнення електролітного обміну і кількості креатиніну. Аналізи при вагітності допоможуть визначити трансамінази печінки, які підвищуються при деяких ускладненнях вагітності (гепатоз, гестоз).

Важливість лабораторного обстеження не можна переоцінити. Під час вагітності відбуваються зміни в роботі всіх внутрішніх органів. Можуть загострюватися хронічні захворювання, або приєднуватися нові. Ендокринна система відчуває велике навантаження, тому іноді потрібно здати аналізи під час вагітності на гормони щитовидної залози. Не варто ігнорувати бажання доктора максимально обстежити жінку, адже чим більше здається аналізів, тим менше ризик ускладнень, як з боку матері, так і з боку дитини.

Обов'язкові аналізи при вагітності по тижнях

Обов'язкові аналізи при вагітності здаються для того, щоб отримати обмінну карту для пологового будинку, сертифікат на пологи і повне розуміння щодо того, чи все в порядку з майбутнім малюком. Тому ми розписуємо аналізи при вагітності по тижнях, щоб ви знали, до чого готуватися.

Які аналізи потрібно здавати вагітним: обов'язкові аналізи при вагітності по тижнях

Які аналізи потрібно здавати вагітним при постановці на облік? Обов'язкові аналізи при вагітності по тижнях починають здавати при постановці на облік не пізніше, ніж на терміні двадцять тижнів. Звичайно, якщо майбутня мама прийшла тижнем пізніше, то на облік її все одно поставлять, але вереску буде море. Чому? Тому що знаменитий «аналіз на дауна при вагітності» взагалі робиться до шістнадцятого тижня. Пізніше вже марно. Органи сформовані, патології непоправні, багато що втрачено з того, що можна було б поправити на ранніх термінах. Втім, ті, хто чекає вагітності, з'являються в консультації мало не другий день затримки, щоб зробити аналіз ХГЧ. При вагітності це перший показник того, що диво сталося, і нове життя всередині маминого живота зародилася. Однак не завжди цей показник може бути коректним, так як псевдопозитивний тест може бути ознакою не вагітна, а підвищенням рівня гормонів в зв'язку з певним лікуванням, в тому числі, ефективного лікування жіночого безпліддя. Тому аналіз ХГЧ при вагітності примудряються зробити три рази, щоб підтвердити збільшення дозування гормону в крові, що відповідає постановці правильного діагнозу.

По-друге, відразу ж, на перших тижнях, робиться аналіз крові вагітної, щоб визначити резус-фактор на випадок переливання або виникнення резус-конфлікту.

Також до обов'язковим на ранньому терміні відносяться аналізи під час вагітності на СНІД, гепатит та інші інфекції. У разі підтвердження діагнозу просто почнуть спеціальну противірусну терапію, яка дозволить запобігти інфікуванню малюка.

Які аналізи здають вагітні: аналіз крові вагітної

Які аналізи здають вагітні в першу чергу? Безумовно, для початку необхідний аналіз крові вагітної - загальний аналіз крові. Аналіз крові при вагітності дозволить визначити рівень цукру в крові і наявність будь-яких інфекцій, які можуть завдати непоправної шкоди дитині.

Аналізи на інфекції при вагітності

Доведеться також здати аналізи на інфекції при вагітності і проконтролювати отриманий результат. Обов'язково необхідний аналіз на краснуху, щоб уникнути вад розвитку на ранньому терміні. Природно, перевірять на токсоплазмоз і хламідіоз, який при виявленні доведеться пролікувати. Якщо відбудеться зараження плода, то ураження головного мозку дитини неминуче. Аналіз на антитіла при вагітності призначає, як правило, гінеколог сам.

Лікар може включити в схему аналізів для вагітних перевірку на герпес, трихомоноз і гепатит В. Все це дозволить уникнути патологій у розвитку дитини, якщо своєчасно просто приділити увагу питанням профілактики та корекції. Подібні захворювання, які практично ніякими симптомами що не підкріплюються, можуть проявити себе виключно під час вагітності і відбитися на стані здоров'я малюка, в тому числі, привести до викидня, але ж уникнути всього цього можна, досить просто не полінуватися і піти в консультацію, щоб пройти необхідне обстеження. Аналіз на сифіліс робиться три рази: коли вагітна встає на облік, на тридцятому тижні і перед пологовим будинком.

Генетичний аналіз при вагітності

Для чого потрібен генетичний аналіз при вагітності? Аналіз АФП при вагітності, а також аналіз на генетичні патології робиться для того, щоб виявити можливі хромосомні аномалії на більш пізніх термінах розвитку вагітності. Для цього перевіряється альфа-фетопротеїн, хоріонічний гонадотропін і не кон'югований естріол. На жаль, незважаючи на таке ретельне обстеження, точності від цього тесту чекати не доводиться. Просто буде зрозуміло, великий ризик хромосомних відхилень або не зовсім.

Аналізи для вагітних: аналізи при вагітності по тижнях - з 5 по 12

Отже, аналізи для вагітних. На цьому терміні робиться УЗД, проглядається закріплення плодового яйця, а також визначається ступінь його прикрепленности. Якщо є загроза викидня, наприклад, лікар бачить поганий аналіз сечі при вагітності, то додатково будуть призначені аналіз ХГЧ двічі в тиждень, а в разі, якщо є підозри на генетичні порушення - обстеження хоріона.

Здача аналізів при вагітності: аналізи при вагітності по тижнях - з 12 по 18

У цей період здача аналізів при вагітності може бути необов'язковою, якщо лікар уже все з'ясував, і ніяких патологій в процесі виношування не бачить. Аналізи при вагітності по тижнях - з 12 тижня вагітності по 18 тиждень вагітності, - це загальний аналіз сечі. У цей період буде вимірюватися висота матки і збільшення ваги.

Обов'язкові аналізи при вагітності по тижнях - з 18 по 28

Обов'язкові аналізи при вагітності по тижнях з 18 по 28 тижні вагітності. Якщо є необхідність, проводиться аналіз навколоплідних вод, це дозволить переконатися в тому, що підозри щодо вроджених патологій або безглузді, або мають законну підставу. Уже на вісімнадцятій тижня гінеколог може перевірити, як б'ється серце плоду.

Аналізи під час вагітності: обов'язкові аналізи при вагітності - з 28 по 32

Обов'язкові аналізи при вагітності по тижнях необхідно здавати в термін, щоб надалі уникнути проблем як зі здоров'ям мами, так і зі здоров'ям майбутньої дитини. Стандартні аналізи під час вагітності в даний період: загальний аналіз сечі. Аналіз сечі на білок виявить розвивається гестоз, якщо такий у мами присутня. У разі серйозної набряклості береться також проба Зимницьким, щоб зрозуміти, чи немає проблем з нирками і виведенням рідини з організму.

На тридцятому тижні знову доведеться побігати по лікарях, аналіз по Нечипоренко при вагітності дозволить діагностувати стан нирок майбутньої мами, якщо є підозра на наявність пієлонефриту.

Додаткові аналізи під час вагітності

Додаткові аналізи під час вагітності лікар може призначити, якщо є підозри на загрозу зриву вагітності, або на розвиток патологій, які можуть привести до сумних наслідків. Незважаючи на те, що проходити всі ці процедури, носячи перед собою здоровенний живіт, буває дуже важко, зрозуміти лікарів можна: всі ці дослідження дозволяють запобігти тому, що стане для мами справжньою трагедією. Своєчасно вилікувана патологія дозволить вчасно і без проблем народити здорового і улюбленого малюка. Тому всі болісні забіги по лабораторіях і поліклінікам варті того, щоб це сталося.

Рассказать друзьям:
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...