Аналізи під час вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Обстеження і аналізи

Аналізи під час вагітності

Аналізи під час вагітності

Вагітність змушує нас частіше перевіряти стан свого здоров'я і здоров'я дитини всередині нас. Деякі Аналізи під час вагітності доводиться пройти всім майбутнім мамам. Розглянемо, що означає кожен з них.

Аналіз крові на TORCH-інфекції під час вагітності

Аналіз крові на TORCH-інфекції може бути призначений не тільки під час вагітності, але ще під час планування дитини. TORCH-інфекції становлять потенційну небезпеку для майбутньої дитини. Аналіз крові на TORCH-інфекції - це забір крові з ліктьової вени.

У TORCH-інфекції включені: герпес, токсоплазмоз, цитомегаловірус, краснуха та ін. Лікування цих внутрішньоутробних інфекцій легше здійснювати до вагітності.

Під час вагітність аналіз на TORCH-інфекції необхідно робити якомога раніше - до 10-12 тижня вагітності. Результати цього аналізу зазвичай вимагають 7 днів очікування.

Під час аналізу крові визначається кількість (титри) антитіл до даних збудників. Наявність антитіл не означає, що вагітна хвора цими інфекціями. Вони можуть говорити і про те, що майбутня мама стикалася з цими інфекціями, і виробився імунітет. Але високі титри антитіл або їх наростання через 4 тижні повинні супроводжуватися лікуванням.

УЗД (ультразвукове дослідження) під час вагітності

УЗД під час вагітності дозволяє оцінити на моніторі розміри дитини, динаміку його розвитку (розвиток внутрішніх органів), товщину (зрілість) плаценти.

Зазвичай рекомендується 3 сеансу УЗД:

 • 10-14 тиждень вагітності;
 • 20-24 тиждень вагітності;
 • 32-34 тиждень вагітності.

УЗД можуть призначити ще на 5-7 тижні вагітності. Але це буде УЗД внутрішньовагінального датчиком. До відома: наповнювати сечовий міхур водою в цьому випадку не слід.

Може бути призначено УЗД і перед пологами, на 38-му тижні вагітності. Це дозволить виключити обвиття пуповиною і визначити розташування дитини.

3-D-УЗД та 4-D-УЗД багато лікарів не вважають більш точними, ніж звичайне двомірне УЗІ. Але в такому разі батьки зможуть розглянути риси обличчя, отримати виразне фото дитини.

Доплерографія (допплер) під час вагітності

Допплер - один з варіантів ульразвукового дослідження. Дане дослідження дозволяє з'ясувати якість руху крові по судинах матки, пуповинної крові. Доплерографія визначає достатність надходження кисню і харчування до дитини.

Для проведення доплерографії до апарату УЗД кріпиться приставка для посилення ультразвуку. Допплер особливо показаний після поганих результатів КГТ і при ризику обвиття пуповиною.

Коагулограма (гемостазиограмма) під час вагітності

Коагулограма - аналіз крові на згортання, тобто на наявність достатньої кількості тромбоцитів. Аналіз проводиться натщесерце, з ліктьової вени. Результати на згортання крові видаються через 3-7 днів.

Коагулограма під час вагітності призначається 3 рази:

 • При постановці на облік в ЖК;
 • На 16-20 тижнях;
 • На 27-30 тижнях (перед декретом).

Аускультація під час вагітності

Аускультація дозволяє визначити серцебиття дитини всередині утроби. Дана діагностика можлива після 18-20 тижні вагітності. Для діагностики використовується стетоскоп. Тони серця дитини, їх гучність залежить від розташування дитини в порожнині матки майбутньої мами. Іноді лікар не відразу може визначити серцебиття дитини, прикладаючи стетоскоп по черзі до кількох місцях на поверхні живота вагітної.

Генетичний скринінг під час вагітності

Скринінг включає біохімічний аналіз крові і УЗД. Він дозволяє виявити генетичні «поломки» дитини. Забір крові здійснюється з ліктьової вени майбутньої мами. У крові діагностується рівень білків, що виробляються плацентою. Це АФП, ХГЧ, РАРР-А.

Показаннями для проведення скринінгу після 1-го УЗД є:

 • Важкі генетичні захворювання у родичів;
 • Перервані попередні вагітності через хромосомних патологій плода;
 • Вік майбутньої мами більше 35 років.

Кардіотокографія (КГТ) під час вагітності

Кардіотокографія - один з видів аускультації при використанні УЗД. Майбутня мама лягає на бік. До живота кріпляться 1 або 2 датчика для реєстрації показників серцевих ритмів малюка, скорочень матки вагітної. Діагностика проводиться протягом 15-30 хвилин. Дитина в цей час всередині утроби не повинен бодроствовать. Для того щоб плід почав проявляти активність, майбутній мамі можуть запропонувати зробити присідання або з'їсти цукерку.

Іноді результати КГТ показують необхідність медичної допомоги дитині. Результати КГТ схожі на ламану лінію кардіограми серця. Вагітність - це не хвороба. Але Аналізи під час вагітності дозволять запобігти багатьом хворобам майбутньої дитини. Здорової вам вагітності і здорового малюка! Читайте також:

 • Кров на інфекції (гепатити В, С, ВІЛ, сифіліс, TORCH-комплекс);
 • Аналіз сечі загальний;
 • Вагінальний мазок на інфекції, онкоцитологию.

При наявності показань ДОДАТКОВО здають:

 • Кров на гормони;
 • Кров на гемолізини або резус-антитіла;
 • Сечу за Нечипоренком;
 • Аналіз на ІПП (статеві інфекції).

Аналіз крові клінічний

Жінка здає після 1 явки до лікаря, в подальшому раз в триместр. При відхиленнях в аналізі крові контрольне дослідження роблять через 2 тижні. Забір крові роблять вранці натщесерце, кров отримують з пальця, проколів його одноразовим скарифікатором. В сучасних медичних установах, при заборі з вени для інших досліджень, отримують кров і для клінічного аналізу. Таким чином, прокол пальця не потрібно.

Аналіз показує кількість еритроцитів, гемоглобіну, кількість лейкоцитів, їх процентний склад, тромбоцитів, ШОЕ. Показники аналізу дозволяють судити про стан організму, наявність якого-небудь запалення, алергії, анемії. Нормальні значення зазвичай вказуються на бланку. Найчастіше в період вагітності відбувається зниження гемоглобіну, що загрожує розвитком недокрів'я (анемії). Це захворювання призводить до тканинному нестачі кисню у мами і дитинки. Як правило, у вагітних значно підвищені лейкоцити, ШОЕ. Лякатися не варто - це норма для періоду виношування.

Визначення резусу, групи крові

Зазвичай проводиться після першої явки і перед пологами. Визначають 4 групи крові. Папа не знає свою групу? Він повинен обстежитися. При Rh (-) у матусі, визначають резус у тата дитини. Наявність першої групи у вагітної жінки і крові іншої групи у її чоловіка, може спричинити проблеми у малюка. Таку вагітну обстежують на гемолізини. В першу половину періоду виношування раз на місяць, у 2 половину раз в чотирнадцять днів, після 35 тижнів щотижня. При резус конфлікті частота обстеження така ж. Груповий та резус-конфлікти загрожують виникненням ГБН (гемолітичної хвороби новонароджених). Під час пологів жінці може знадобитися переливання. Знати свій резус, групу крові дуже важливо.

Біохімічний аналіз крові

Має на увазі дослідження таких показників: білірубін, холестерин, АЛТ і АСТ, загальний білок, глюкоза, сечовина, креатинін, ПТІ і інших. Аналіз показує функціональний стан внутрішніх органів: нирок, печінки, підшлункової залози. При вагітності вони працюють з перевантаженням - можливі різні порушення. Здають аналіз при первинному зверненні, в 30 тижнів.

Коагулограма

Включає показники: фібриноген, протромбін, АЧТЧ, ТВ, вовчаковий антикоагулянт. Дозволяє судити про благополуччя згортання крові. При вагітності згортання дещо підвищується. Порушення згортання загрожують тромбозами, патологією мозкового кровообігу у плода, передчасними пологами, викиднями. Коагулограма проводиться раз в триместр, при показаннях частіше.

Кров на гепатити С, В, сифіліс, ВІЛ

Заразитися ВІЛ-інфекцією або гепатитами може кожен, наприклад, при видаленні зуба. Не ризикуйте дитиною, обстежтеся на інфекції - це дозволить медикам вжити заходів, в разі виявлення хвороб. Аналізи здають після першого відвідування лікаря, в 30 тижнів, RW (на сифіліс) + тижні за два до очікуваного часу розродження.

Аналіз крові на TORC-комплекс

Є бажаним аналізом. Дозволяє виявити інфекції токсоклазмоз, краснуху, герпес і цитомегалію, які можуть протікати латентно. Вони особливо небезпечні при первинному впровадженні під час виношування. Викликають загибель зародка, пороки розвитку, запальні процеси. Імуноферментний аналіз визначає в крові антитіла (імуноглобуліни). Якщо вагітна не боліла TORCH-інфекціями, антитіл в крові не виявлять. Імуноглобуліни М говорять на користь гострого процесу. Наявність Ig М і G притаманне хронізації хвороби. Присутність в крові тільки імуноглобулінів G може бути доказом раніше перенесеної інфекції, що найбільш переважно для зародка. TORCH-інфекції визначають також методом ПЛР. Для цього медики можуть використовувати кров, виділення піхви, сечу. Аналіз проводять за бажанням майбутньої мами після підтвердження вагітності, потім за показаннями.

Загальний аналіз сечі

Популярний у вагітних, його здають перед кожним плановим оглядом. Дозволяє виявити неблагополуччя в організмі вагітної, наприклад, виявити ознаки пієлонефриту (щодо збільшення кількості лейкоцитів і іншим змінам), запідозрити гестоз. На користь цього ускладнення каже підвищення рівня білка в сечі.

Сеча по Нечипоренко

Аналіз пропонують здати при підозрі на воcпаленіе в нирках. Вагітна повинна зібрати в контейнер середню порцію сечі.

Мазок з вагіни на інфекції, онкоцитологию

Мазок для аналізу бере гінеколог при 1 явку, а також в 30-34 тижні. Мікроскопічна обстеження допомагає виявити інфекційних агентів і запобігти захворювання у дитини. Виявлення атипових клітин дозволяє діагностувати «онкологію» у мами.

Аналіз крові на гормони

Кількість гормонів (щитовидної залози, надниркових андрогенів, прогестерону і інших) визначають за показаннями. Якщо можливості лабораторії не дозволяють провести аналіз на надниркових андрогени, зазвичай призначають добовий аналіз урини на 17-кетостероїди. При підготовці до аналізу сечі необхідно дотримуватися певної дієти.

Аналіз крові на сироватковий комплекс

Рекомендований всім вагітним для виявлення грубої патології плоду. Дозволяє запідозрити синдром Дауна, інші вроджені захворювання зі зміни рівня специфічних білків крові. Аналіз особливо актуальний для вагітних старше тридцатипятилетнего віку, а також жінок в сім'ях яких зафіксовані випадки хромосомних захворювань. Терміни проведення скринінгів: 1 - 12-14 тижнів, 2 - 16-20 тижнів. Показники спотворюються, якщо вагітна приймає гормони, має низьку масу тіла, хворіє на ГРВІ на момент дослідження, в деяких інших випадках. Біохімічний скринінг оцінюється в комплексі з результатами ультразвукового скринінгу. При підозрі на патологію жінці рекомендують пройти інвазивне перинатальне дослідження, яке в 1% випадків ускладнюється викиднями.

ВАЖЛИВО! Перш, ніж обстежитися, подумайте, чи підете ви на інвазивне обстеження (амніоцентез або кордоцентез), в разі підозри на вроджені хвороби плоду? Якщо так, чи знайдете ви сили, вбити хвору дитину, щоб не ускладнювати життя, не руйнувати сім'ю? Якщо ви православна християнка або ваші погляди не дозволяють перервати таку вагітність, обстеження не відбудеться. Коли у мами вже є хвора дитина або вона не зможе виховувати «особливого» малюка, потрібно обстежитися. Частота захворювання 1 на 700 знову народилися. Жінки після 35 народжують хворих діток частіше.

Ультразвукова діагностика

Дозволяє підтвердити наявність вагітності, оцінити динаміку розвиток дитини, стан плаценти, виявити відхилення, якщо вони є. Дозволяє розрахувати дату пологів. Планові обстеження при фізіологічній вагітності проводяться на таких термінах:
 • 10-14 тижнів - перше обстеження;
 • 20-24 тижні - друга обстеження;
 • 32-34 тижні - третя обстеження

На практиці УЗД іноді доводиться проводити частіше, якщо є на те свідчення. Шкідливі наслідки даного методу на справжній день виявлені не були. Різновидом УЗД є доплерографія. Вона дозволяє визначити якість кровотоку по судинах пуповини і плаценти, виявити стану, коли плід відчуває кисневе голодування і потребує допомоги. Проводиться за показаннями.

Кардіотокографія

Старий метод обстеження. Дозволяє оцінити функціональний стан плода з аналізу його серцевої діяльності. Проводиться всім вагітним після 32 тижня кожні 10 днів, при потребі частіше. Абсолютно нешкідливий.

Побажання майбутнім мамам

Пам'ятайте, що результати всіх аналізів може інтерпретувати тільки лікар. Виберіть фахівця, якому ви цілком довіряєте, порадьтеся, які аналізи при вагітності ви будете здавати. Самостійна розшифровка аналізів на підставі поверхневих знань може завдати шкоди. Здорової вагітності і щасливого материнства!

Аналізи при вагітності

Жінка, яка планує вагітність, проходить величезна кількість аналізів для того, щоб уточнити стан свого здоров'я. Але ще більше аналізів доводиться здавати жінці, яка вже завагітніла. Повний комплекс обстеження включає багато важливих моментів. Уникнути обстеження неможливо, так як доктора наполегливо рекомендують дотримуватися всіх вказівок.

Аналізи при вагітності допомагають контролювати здоров'я жінки, яке може погіршитися через велике навантаження на організм.

Які аналізи при вагітності необхідно здати?

Побачивши дві заповітні смужки, багато жінок прагнуть потрапити якомога швидше до гінеколога. Це цілком природне бажання, так як хочеться швидше дізнатися термін вагітності і встати на облік. А деякі жінки, навпаки, спокійно виношують вагітність і приходять до лікаря вже на досить великому терміні. І пояснюють вони це тим, що не хочуть здавати аналізи під час вагітності. Другий варіант абсолютно неправильний, тому що таким безвідповідальним ставленням жінка може нашкодити і собі, і дитині.

На даний момент здорових жінок практично не буває, і вагітність часто протікає з невеликими ускладненнями. Своєчасне звернення до гінеколога і проходження обстеження сприяють зниженню ризику ускладнень, так як доктор має можливість вчасно оцінити стан жінки. Аналізи при вагітності необхідні. Максимальний термін, до якого треба встати на облік в жіночу консультацію, є 12 тижнів.

При першому відвідуванні гінеколога вагітна жінка отримує багато напрямків.

Які аналізи при вагітності необхідно здати? Їй треба пройти загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, цукор крові. Також вагітну обстежують на небезпечні інфекції - гепатит, СНІД, сифіліс. На початку вагітності треба пройти обстеження на групу крові і резус-фактор. На прийомі доктор бере мазок. Всі перераховані обстеження дозволяють гінеколога контролювати показники, і при наявності патологічних змін зробити активні дії.

Аналіз крові під час вагітності

Загальний аналіз крові треба здавати не менше трьох разів за вагітність. Зазвичай його призначають при першій явці, потім на 24 і 30 тижнях вагітності. Ще бажано здати аналіз крові під час вагітності незадовго до пологів. З цього обстеження доктор оцінює гемоглобін, швидкість осідання еритроцитів і кількість лейкоцитів.

Гемоглобін потрібен для транспортування кисню. Його зниження часто спостерігається у вагітних. Але це фізіологічний стан, так як у жінки збільшується об'єм крові, і відбувається її розрідження. Але якщо гемоглобін падає нижче 120, то це погано і вимагає проведення лікування. Лейкоцити підвищуються в крові за наявності інфекції, наприклад, в нирках або в піхву. Тому контролювати аналізи при вагітності варто регулярно.

Також вагітні здають аналізи на визначення групи крові і резус-фактора. Вони необхідні для того, щоб в майбутньому точно знати, яка кров потрібна жінці (якщо раптом почнеться кровотеча). Резус-фактор дозволяє з'ясувати, чи може бути резус-конфлікт у матері і дитини. Така ситуація виникає, якщо у жінки резус негативний, а у батька позитивний. Дитина може перейняти від батька позитивний резус-фактор, і починається резус-конфлікт, який виявляють при контролі спеціальних антитіл протягом всієї вагітності.

Важливим для вагітної є обстеження на СНІД, гепатити і сифіліс. Перераховані інфекції вкрай небезпечні, особливо для плода. Вагітність буде протікати важко і часто з несприятливим результатом, тому ці аналізи при вагітності в нормі повинні бути обов'язково. Якщо вони виявилися позитивними, то слід уважно обміркувати всі варіанти.

Дослідження рівня цукру в крові виконують як мінімум два рази на протязі дев'яти місяців.

Перші аналізи під час вагітності на цукор призначають при постановці на облік. Другий аналіз зазвичай проводять в 30 тижнів, але якщо у жінки є схильність до діабету (родичі з цим діагнозом, велику вагу, народження великих дітей), то їй треба здати аналіз ще в 20 тижнів вагітності.

Аналіз сечі під час вагітності

На нирки лягає дуже велике навантаження, починаючи з другого триместру вагітності. По-перше, вони повинні виводити продукти життєдіяльності двох організмів. По-друге, обсяг крові збільшується, а значить, працювати їм треба посилено. Також існує ризик, що нирки будуть здавлені маткою. Це призведе до застою сечі і початку пієлонефриту. Тому аналіз сечі при вагітності треба здавати перед кожною явкою до гінеколога. Це допоможе запобігти тяжким ускладненням.

Протягом вагітності жінку два рази направляють до уролога. Зазвичай в 30 тижнів він рекомендує зробити аналіз сечі на мікрофлору і чутливість до антибіотиків. При наявності патологічних бактерій цей аналіз їх виявляє. При цьому доктор має можливість призначити ті ліки, які знищать запалення і не зашкодять плоду.

Аналізи на інфекції під час вагітності

Поширеність інфекції, що передається статевим шляхом, зростає з кожним роком. На перебіг вагітності подібні захворювання можуть відбитися дуже серйозно, тому бажано виключити їх ще до зачаття. Якщо ж цього не відбулося, то доктор призначає обстеження якомога швидше. Зазвичай рекомендують кров на антитіла до хламідій, мікоплазми, уреаплазми. Але не завжди аналізи при вагітності на інфекції показують достовірний результат. Найкраще зробити посів з піхви на ЗПСШ.

Крім статевої інфекції слід виключити TORCH-інфекції. Це цитомегаловірус, токсоплазмоз, герпес і краснуха. Їх виключають теж за допомогою аналізу крові на антитіла. Ці захворювання збільшують ризик внутрішньоутробної аномалії плода, тому здавати аналізи при вагітності треба обов'язково. Така тактика суттєво скорочує ризик народження хворої дитини.

Пренатальний скринінг під час вагітності

Так як завжди є ймовірність народження дитини з важкими генетичними захворюваннями, вагітним роблять безкоштовно інформативні аналізи на цю патологію. Аналіз крові під час вагітності на подвійний тест проводять в 12-13 тижнів. Досліджують рівень протеїну РАРР-А та гормону ХГЧ. При підвищенні цих показників призначають додаткове обстеження.

Потрійний тест, що включає аналізи при вагітності на АФП, рівень ХГЧ і вільний естріол (Е3), проводять зазвичай на 16-20 тижні вагітності. Він дозволяє виключити аномалії розвитку органів, синдроми Тернера, Дауна, Едвардса. Зазвичай жінка дуже переживає при отриманні аналізу, але ймовірність подібної патології дуже мала. Тому заздалегідь нервувати не варто.

Здача аналізів під час вагітності - допомагає виявити можливі ускладнення

Сенс всіх аналізів - вчасно виявити відхилення і вжити відповідних заходів по боротьбі з ускладненнями. Наприклад, аналіз сечі при вагітності треба здавати якомога частіше, тому що він може виявити що починається гестоз. При цьому з'являється білок у сечі. Характерно те, що жінка при наявності гестоза відчуває себе добре, але патологічні зміни у внутрішніх органах вже почалися.

Також важливо здавати аналізи під час вагітності на згортання крові. Цей метод дозволяє профілактувати кровотеча при пологах, якщо згортання знижено. Якщо ж кількість факторів згортання збільшено, то необхідно вжити заходів по розрідженню крові. У таких випадках збільшується ризик тромбозу або матково-плацентарної недостатності.

Посів з піхви дозволяє вивіть патогенні бактерії, які можуть бути причиною сверблячки або печіння. Важливо відновити нормальну мікрофлору перед пологами, так як дитина може заразитися інфекцією. Будь-які мікроорганізми можуть стати джерелом проблеми, так як вони здатні проникати в порожнину матки і викликати захворювання у дитини. Часто на плаценті з'являються кальцинати, які свідчать про наявність запалення. Тому аналізи при вагітності на інфекції треба здавати в будь-якому випадку. Краще вчасно пролікуватися, ніж потім відчувати провину за погане здоров'я у дитини.

Під час вагітності слід вести обачний спосіб життя, адже інфекцію можна підхопити і протягом дев'яти місяців. Тоді може трапитися ситуація, коли були аналізи при вагітності в нормі, а в підсумку дитина народилася з патологією. Зараження статевою інфекцією виникає при незахищеному підлогою акті, тому вагітним рекомендують використовувати презервативи.

Біохімічний аналіз крові теж дозволяє під час виявити ускладнення. Для того щоб контролювати функцію нирок здають кров для уточнення електролітного обміну і кількості креатиніну. Аналізи при вагітності допоможуть визначити трансамінази печінки, які підвищуються при деяких ускладненнях вагітності (гепатоз, гестоз).

Важливість лабораторного обстеження не можна переоцінити. Під час вагітності відбуваються зміни в роботі всіх внутрішніх органів. Можуть загострюватися хронічні захворювання, або приєднуватися нові. Ендокринна система відчуває велике навантаження, тому іноді потрібно здати аналізи під час вагітності на гормони щитовидної залози. Не варто ігнорувати бажання доктора максимально обстежити жінку, адже чим більше здається аналізів, тим менше ризик ускладнень, як з боку матері, так і з боку дитини.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...