Чи потрібно здавати аналізи дитині перед щепленнями Щеплення дитині Про вагітність і пологи

Головна » Обстеження і аналізи

Чи потрібно здавати аналізи дитині перед щепленнями Щеплення дитині

Які аналізи здати перед щепленнями

Щеплення проводять відповідно до встановленого графіка і реєструють в індивідуальному щеплювальному сертифікаті. Перед вакцинацією слід звернутися до лікаря для визначення стану здоров'я шляхом збору анамнезу та призначення лабораторних досліджень. Загальноклінічний аналіз крові (ОАК) і загальноклінічний аналіз сечі (ОАМ) є основними тестами, які необхідно здати перед щепленням.

За результатами загального аналізу крові можна виявити наявність прихованого запального процесу в організмі, алергічної реакції. Лікар оцінює кількість лейкоцитів в крові, рівень лімфоцитів, швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ), процентне співвідношення нейтрофілів, кількість еозинофілів. Кров на загальноклінічний аналіз здається з пальця вранці натщесерце в клініко-діагностичної лабораторії при медичному закладі. За день до здачі крові на дослідження рекомендовано утриматися від вживання жирної і смаженої їжі, виключити з раціону спиртні напої. Перед проведенням аналізу слід уникати фізичних навантажень і емоційного збудження для отримання достовірних результатів. Безпосередньо перед здачею крові на загальноклінічний аналіз необхідно посидіти, заспокоїтися протягом 10-15 хвилин.

Загальноклінічний аналіз сечі проводять з метою виявлення можливих патологій нирок, що протікають без клінічних проявів. Вранці, провівши гігієнічні процедури області статевих органів із застосуванням мила або інтимного гелю, слід зібрати середню порцію сечі в стерильну ємність для біологічного матеріалу. Промаркований ємність, вказавши прізвище, ім'я, по батькові та дату збору, слід доставити сечу для проведення дослідження в лабораторію протягом 1 години. За добу до здачі аналізу необхідно утриматися від зайвого вживання рідини.

Для отримання достовірних результатів необхідно дотримуватися правил підготовки до здачі аналізів і правила збору біологічного матеріалу. Вивчивши результати проведених тестів, лікар може виписати направлення на додаткові обстеження і лабораторні дослідження, підібрати медичні препарати для коригування стану організму або дати направлення на проведення вакцинації. При наявності вираженої алергії, щеплення слід відкласти до періоду її ремісії. Це дозволить уникнути ускладнень після вакцинації, пов'язаних з можливим розвитком алергічної реакції на вводиться препарат.

Аналізи перед щепленням

Щоразу перед щепленням натикаюся на суперечки з лікарями про необхідність ОАК і ОАМ
Кажуть - в 3 місяці ж здавали.
Так ніби через півроку нічого в аналізах помінятися не може, той же гемоглобін, при зниженні якого ставити щеплення не можна.

Наступного разу сказали напрямку не дадуть, тільки в рік.

Чи є закон, положення, правило, яке зобов'язує здачу аналізів перед щепленням, а то в інтернеті пишуть зобов'язані, але нічим не аргументують.
Що робити? звертатися щоразу до головлікаря?

Щоразу перед щепленням натикаюся на суперечки з лікарями про необхідність ОАК і ОАМ
Кажуть - в 3 місяці ж здавали..

Імунопрофілактика інфекційних хвороб регламентується законами РФ
- Закон від 17 вересня 1998 р N 157-ФЗ «Про імунопрофілактику»
- Наказ МОЗ РФ від 27.06.2001 N 229 «O національному календарі профілактичних щеплень і календарі профілактичних щеплень за епідемічними показаннями»

Там про аналізи крові нічого не сказано.
Є ще ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ІМУНІЗАЦІЇ Санітарно-епідеміологічні правила СП 3.3.2342-08. Там сказано:
3.9. Всі особи, яким повинні проводитися профілактичні щеплення, попередньо піддаються медичному огляду лікарем (у сільській місцевості - фельдшером).
Перед імунізацією лікар (фельдшер) повинен ретельно зібрати анамнез у пацієнта з метою виявлення попередніх захворювань, в тому числі хронічних, наявності реакцій або ускладнень на попереднє введення препарату, алергічних реакцій на лікарські препарати, продукти, виявити індивідуальні особливості організму (недоношеність, родова травма, судоми), уточнити, чи є контакти з інфекційними хворими, а також терміни попередніх щеплень, для жінок - наявність вагітності.
Особи з хронічними захворюваннями, алергічними станами та ін. При необхідності піддаються медичному обстеженню з використанням лабораторних та інструментальних методів дослідження. Безпосередньо перед проведенням профілактичного щеплення повинна бути проведена термометрія. Результати огляду пацієнта, термометрії, проведених лабораторних та інструментальних досліджень, особливості прищепного анамнезу, а також дозвіл на введення конкретної вакцини із зазначенням виду щеплення або відведення від імунізації за медичними показаннями мають бути зафіксовані лікарем (фельдшером) у відповідних облікових медичних документах.
Т. е за документами вас зобов'язані лише оглянути. А ось якщо є алергії і хронічні захворювання, тоді аналізи.
Простіше робити за свій рахунок, дійсно. Ми не робили.
Я як лікар не бачу необхідності робити аналізи крові і сечі перед кожним щепленням. Просто недоцільно.

Імунопрофілактика інфекційних хвороб регламентується законами РФ
- Закон від 17 вересня 1998 р N 157-ФЗ «Про імунопрофілактику».

А нам без проблем виписували. хоча ми все одно ходимо платно робити, я за те, щоб зробити аналізи перед щепленням, скільки лікарів стільки думок. мені в пологовому будинку ще неонатолог сказав. робити аналізи це раз. огляд дитини педіатром перед щепленням обов'язковий. так і робимо

Та й ще. до щеплення в гості не ходимо. в громадські місця тож. хіба що здати аналізи і усе. після щеплення теж 3 дні не тусім. може це і недоцільно. але як то так у нас


Зараз консультую свою тітку. народила хлопчика. їм з поліклінікою не пощастило. взагалі ніяких напрямків не випросиш. даж на те що зобов'язані давати. по знайомству ходять всі обстеження, УЗД і так далі. за додаткову плату звичайно але це дешевше, ніж в комерційних клініках.

А нам без проблем виписували. хоча ми все одно ходимо платно робити, я за те, щоб зробити аналізи перед щепленням, скільки лікарів стільки думок. мені в пологовий будинок.

А я противна напевно, але завжди вимагаю напрямки, якщо не попросиш не дадуть, а в картці напишуть що дали а й щеплення ставлю на Заводській в центрі імунопрофілактики. у нас дільнична вседа каже - аналізи відмінні, а там імунолог в останній раз порадила сходити до гастроентеролога, бо у нас якихось там клітин граничне значення, і з аналізу УПФ клебсієлла незначітельно..так вона сказала, що з таким кол-вом клітин живу вакцину вона б нам не поставила (ну в рік яка) а поточну можна (АКДС)

А я противна напевно, але завжди вимагаю напрямки, якщо не попросиш не дадуть, а в картці напишуть що дали а й щеплення ставлю на Заводській в центрі имму.

Cold_as_stone .
А за полісом ОМС можу я вимагати аналізи в будь-який момент,


Рішення все одно залишається за лікарем. Хіба мало що вам в голову спаде, ви і МРТ можете зажадати
Є протоколи обстеження дітей першого року життя. У в цих протоколах вказані терміни проведення аналізів. Здоровим дітям загальноклінічні аналізи проводяться на першому році життя 2 рази - в 3 місяці і в 12 місяців.

Nataly_a .
Аналізу УПФ клебсієлла незначно..

Патологією не є.
Любителі лікувати аналізи і щомісяця дірявитимуть дітям пальці можуть робити це за свій рахунок. За полісом ОМС ви отримуєте рівно стільки, скільки входить до стандартів.

Cold_as_stone ,
Рішення все одно залишається за лікарем. Хіба мало що вам в голову спаде, ви і МРТ можете зажадати
Є протоколи обстеження дітей пров.

Чи треба здавати аналізи перед першою АКДС?

Лікар не призначив аналізи перед АКДС. На моє запитання чому, вона сказала, що ви здавали 5 міс. тому ці аналізи і у вас все було добре, так що перездавать вам не треба. Але начитавшись різних топів, я сумніваюся в її компетенції. Мені здавалося, що перед АКДС в обов'язковому порядку треба здати сечу і кров. Я права? Тим більше вона тільки що до нас влаштувалася після вузу-зовсім ще не досвідчена!

Лікар не призначив аналізи перед АКДС. На моє запитання чому, вона сказала, що ви здавали 5 міс. тому ці аналізи і у вас все було добре, так що перездавать вам не треба. Але начитавшись різних топів, я сумніваюся в її компетенції. Мені здавалося, що перед АКДС в обов'язковому порядку треба здати сечу і кров. Я права? Тим більше вона тільки що до нас влаштувалася після вузу-зовсім ще не досвідчена!

Дійсно, ніяких офіційних обґрунтувань призначенням аналізів перед щепленнями немає, досить візуального огляду лікаря, ну і тиждень мінімум після хвороби (якщо було). Так що лікар ваша права. Але так як дитина ваш, а не лікаря, то ІМХО аналізи обов'язкові, і перерва 2 тижні після хвороби, і ніякого навіть натяку на легке нездужання. Це перед усіма привик.

Якщо Ви на 100% впевнені, що дитина здорова, якщо він не хворів мінімум місяць до щеплення (включаючи легкі соплі або висипання, розлади травлення), якщо поведінка звичайне (немає зайвої примхливості або збудженості, сонливості) і т. П. Тобто. якщо ВИ ВПЕВНЕНІ в здоров'я дитини, то аналізи можна не здавати. Якщо є хоч найменший сумнів, то подстрахуйтесь. Всього найкращого! Якщо хочеш робити, шукаєш спосіб, якщо ні - причину.

Я перед кожною здаю, у нас так 1 раз сеча була погана педіатр сказала нічого страшного, прийшла до нефролога - сказали мінімум місяць відведення Лерочка (30.12.2004) Маруся (30.07)

Ми здаємо перед кожною (хоча б 2 тижневої давності, якщо потім не хворіли), 2й раз через гемоглобіну 115 нас не допустили до щеплення. Суть бою - не в сутичці як такої, а в тому, чи досягнута мета.

Я просила направлення на аналізи перед кожним щепленням, лікар давала без розмов так як знала, що я медик. до щеплень я ставлюся дуже насторожено і тому поки не буду впевнена, що дитина цілком здорова не зроблю

Ми завжди здавали аналізи перед щепленням за порадою нашого приватного педіатра, зрозуміло, що в поліклініці до цього нікому діла не було, і жодного разу дільнична ніяких напрямків не виписувала. ІМХО це в ваших же інтересах переконатися в тому, що дитина здорова.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...