Аналізи перед щепленням дитині аналізи дитини Про вагітність і пологи

Головна » Обстеження і аналізи

Аналізи перед щепленням дитині аналізи дитини

Що треба зробити перед щепленням

Як підготуватися до щеплення

Найголовніше правило, стосуються будь-яких щеплень, говорить: в день щеплення дитина повинна бути абсолютно здоровий. Мається на увазі відсутність будь-яких залишкових явищ перенесеного ГРЗ, проблем зі стільцем, нетипової поведінки малюка, включаючи відмову від їжі, млявість або, навпаки, зайву збудливість. Не маючи можливості розповісти про свої проблеми словами, маленька дитина говорить про погане самопочуття вчинками. Стежте за поведінкою малюка протягом декількох днів. Звичайно, явка до педіатра перед щепленням обов'язкова, і тільки лікар може дати згоду на вакцинацію, але він приймає рішення тільки на основі симптоматики, яку бачить на прийомі, і не може знати про те, як змінилася поведінка дитини або його сон.

В ідеалі рекомендується здати загальний аналіз крові та аналіз крові на згортання. У дитячих поліклініках ці тести не входять в список обов'язкових заходів з підготовки до вакцинації. Батьки можуть здати аналізи дитини за своєю ініціативою і за свій рахунок або попросити дільничного педіатра виписати направлення на здачу аналізів за місцем проживання.

Вважається, що вакцинація легше переноситься при стабільній роботі кишечника. Тому рекомендується за кілька днів до щеплення обмежити кількість споживаної їжі і загальне навантаження на травну систему, т. Е. Замінити важку їжу легшою. Якщо ви годуєте малюка молочною сумішшю або готової кашею, то зменшите щільність страви. Режим грудного вигодовування має бути колишнім, але виключіть тривале перебування малюка у грудях. Це стосується і поствакцинального періоду, коли дитина може відчувати нездужання і висловлювати їх через капризи. Важливо не перегодовувати його в цей період, щоб не викликати розлад травлення або кишкову кольку.

Запор збільшує ризик розвитку побічних ефектів від щеплення. Тому якщо дитина не ходила в туалет більше доби, вакцину вводити не можна.

Що стосується лікарських препаратів, лікар-педіатр може порекомендувати прийом антигістамінних засобів за кілька днів до передбачуваної дати вакцинації. Рекомендується також приймати глюконат кальцію протягом 3 днів до і після щеплення. Це знизить ризик виникнення алергічних реакцій у поствакцинальний період. А ось прийом вітаміну Д слід перервати за кілька днів до щеплення і відновити не раніше, ніж через 3 дні після неї, так як навіть невелика передозування цієї речовини здатна стати причиною алергії.

У день щеплення

У день щеплення дитина повинна бути здоровою і помірно голодний. Постарайтеся не годувати малюка за годину до щеплення і хоча б 2-3 після неї. Якщо дитина не ходив в туалет з учорашнього дня, то допоможіть йому спорожнити кишечник за допомогою стимулюючої трубочки, свічок або легкої клізми. Не перестарайтеся з одягом. Дитина не повинна потіти і втрачати рідину.

Придбайте в домашню аптечку жарознижуючі засоби і розчини для регідратації. Як можна частіше провітрюйте приміщення, підтримуючи температуру 18-20 ° С, а також не купання в день вакцинації.

Перед вакцинацією

Аналізи перед щепленням дитині аналізи дитиниВведення будь-яких було вакцин завжди має здійснюватися грамотно, тоді цей метод, завдяки якому переможені багато страшні хвороби, не принесе ніякої шкоди. Перед щепленням дітям обов'язково потрібно відвідати педіатра, а дорослим - терапевта. Крім того, проводяться деякі лабораторні аналізи.

Для чого проводиться обстеження перед щепленням?

В основному воно має на меті виявлення протипоказань до вакцинації:

 • Виявлення хронічних інфекцій і порушень імунітету;
 • Оцінка стану деяких внутрішніх органів;
 • Виявлення гострих або загострення хронічних інфекцій;
 • Оцінка загального стану організму;
 • Виявлення залишкових змін після перенесених інфекційних захворювань.

Не варто нехтувати проведенням обстеження. Звичайно, воно займає більше часу, ніж двохвилинний укол вакцини, але дозволяє уникнути можливих ускладнень. Якщо виявляються які-небудь протипоказання, то лікар може скасувати щеплення, перенести її або призначити більш безпечну вакцину (наприклад, у ослаблених новонароджених вакцинація проти туберкульозу виконується в інші терміни, використовується вакцина БЦЖ-М замість БЦЖ).

Скринінгове обстеження, яке потрібно проводити перед вакцинацією всім дітям і дорослим

Навіть якщо пацієнт відчуває себе абсолютно здоровим, а лікар не виявляє у нього ніяких ознак патологій, перед щепленням рекомендується проведення наступних аналізів:

 • Загальний аналіз крові. Особливе значення мають такі показники, як лейкоцитарна формула і швидкість осідання еритроцитів.
 • Загальний аналіз сечі. Дозволяє оцінити стан нирок і багатьох функцій організму в цілому.
 • Аналіз калу на яйця гельмінтів та найпростіші. Паразити не тільки порушують роботу травної системи, а й надають зайве навантаження на імунну систему.
 • Аналізи на деякі інфекції:
  • Вірусний гепатит B (Anti-HBs, якщо були випадкові статеві зв'язки, контакт з кров'ю);
  • Краснуха (Rubella virus IgG);
  • Кір (Measles lgG);
  • Вірусний паротит (Mumps lgG).

  Розширене обстеження перед щепленнями

  Проводиться в тому випадку, якщо для цього є спеціальні показання. Звичайно, вони можуть бути адекватно сформульовані тільки лікарем-фахівцем. До таких аналізах відносять:

 • Все скринінгові дослідження, які були описані вище.
 • Визначення в крові рівнів імуноглобулінів A, E, M. Ці аналізи мають велике значення для виявлення стану імунної системи.
 • Інфекційний мононуклеоз (Epstein Barr virus IgG) - вірусне захворювання.
 • Хламідіоз (Chlamydia trachomatis lgG) - поширена інфекція, що викликається хламідіями.
 • Вітряна віспа (Varicella zoster lgG). Дослідження призначається тільки людям, які її не переносили в минулому.
 • Лямбліоз (Lamblia intestinalis сумарно IgA, IgG, IgM). Паразитарне захворювання, яке тривалий час може протікати безсимптомно і не діагностуватися, але, тим не менш, часто призводить до зрушень в імунній системі.
 • Деякі інші дослідження, які можуть бути призначені педіатром дитині:

  • Іммунограмма - повний імунний статус організму;
  • Інтерферонова статус - вивчення противірусної захисту організму;
  • СД - 45 тест - дослідження, за допомогою якого можна виявити алергічні реакції на певні вакцини.

  Медичні статті

  Як оцінити стан дитини перед щепленням?

  Мамі бажано знати календар щеплень своєї дитини: це особливо важливо в разі різноманітних непередбачених ситуацій (наприклад: дитина отримала травму або опік і є небезпека захворювання на правець). Потрібно Також звернути увагу на реакцію організму дитини на різноманітні ліки та щеплення . яка може знадобитися під час переїзду, при проведенні подальшої вакцинації, лікуванні.

  Аналізи перед щепленням дитині аналізи дитини

  Огляд перед щепленням

  Перед щепленням дитину повинен оглянути лікар, який вирішує: чи можна робити щеплення саме сьогодні. Мама, зі свого боку, повинна потурбуватися про те, щоб виготовлення імунної відповіді на щеплення було своєчасним (для цього треба зробити дитині щеплення в певний для кожної вакцини термін). Перед проведенням вакцинації Не слід давати дитині продукти, здатні викликати у нього алергію (в цьому випадку важко буде визначити, що викликало алергічну реакцію).

  Добре, якщо перед кожною вакцинацією ви будете Здавати аналіз сечі, для кращої оцінки стану здоров'я дитини. Деякі лікарі рекомендують і аналіз крові, але це обов'язково для дітей які часто хворіють, або знаходяться в «групі ризику».

  Коли щеплення робити не можна

  Не слід щепити дитину, якщо ви:

  • Найближчим часом збираєтеся з ним в далеку подорож, краще, якщо ви, по можливості, відкладіть поїздку і зробите щеплення або розгляньте з педіатром інші варіанти.
  • У період епідемії грипу профілактичні щеплення (крім протигрипозної вакцини) також не проводяться.
  • Якщо дитина хворіє на алергію, перед вакцинацією проводять протиалергічну терапію.
  • Під час прорізування зубів, також потрібно бути обережним, особливо якщо зубки прорізуються болісно, ​​або реакція на попередні щеплення була не найкращою.

  Коли дитині можна робити щеплення?

  Відповідь на це питання може дати тільки лікар, а іноді проблема проведення щеплення вирішується за допомогою кількох фахівців. Основними умовами для формування імунітету після щеплення є повне або максимально можливе благополуччя в організмі малюка.

  Іноді профілактичні щеплення дитині не проводять через якогось захворювання. Найчастіше - це різноманітні ураження нервової системи і алергічні захворювання. При неврологічних захворюваннях питання про проведення профілактичних щеплень вирішує лікар-невропатолог . У разі алергічного захворювання дитини найчастіше прищеплюють в період «стихання» проявів алергії, а протягом тижня перед проведенням щеплення і тижні після неї дитині дають один з препаратів проти алергії.

  Залежно від захворювання дитині змінюють графік проведення щеплень і вакцинують тими вакцинами, які з найменшою вірогідністю можуть викликати ускладнення.

  Доктор Комаровський про щеплення

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...