Аналізи під час вагітності на інфекції Про вагітність і пологи

Головна » Обстеження і аналізи

ІНФЕКЦІЇ ПРИ ВАГІТНОСТІ

ВПЛИВ СТАТЕВИХ ІНФЕКЦІЙ НА ПРОТЯГОМ ВАГІТНОСТІ

Інфекції при вагітності мають величезне значення для здоров'я матері і її дитини. Загальновідомо, що навіть самий здоровий людський організм далекий від мікробіологічної стерильності - мільярди самих різних бактерій, коків, грибків і інших представників мікросвіту, що вважаються відносно нешкідливими, мешкають в кишечнику, бронхолегеневої, сечостатевої та інших системах людини. Імунна система дорослої людини жорстко контролює діяльність і тих, і інших. Загалом, здорова людина зазвичай не замислюється над тим, як саме складаються стосунки його організму з мікробами. Якщо, звичайно, цей здорова людина - не жінка, яка очікує дитину.

У нормі плід практично стерильне - імунна система матері і плацента з оболонками більш-менш надійно оберігають його від передчасної зустрічі з мікробами і будь-якими статевими інфекціями. Коли ці бар'єри виявляються неспроможними, настає власне Внутрішньоутробне (вроджене) Інфікування . Цим терміном позначають зараження будь-якими статевими інфекціями або мікроорганізмами плода, що знаходиться в матці або просувається по родових шляхах, - в останньому випадку плацента і плодові оболонки, зрозуміло, вже не захищають дитину від інфікування.

Саме при вагітності проблема навіть зовсім безсимптомного інфікування жіночого організму статевими інфекціями набуває особливого значення. Не кажучи вже про інфекційні захворювання, перенесені жінкою на різних термінах вагітності. Ситуація дійсно непроста - з одного боку, внутрішньоутробне інфікування плода (цілком реальне, якщо жінка є носієм статевої інфекції) і справді може призвести до неблагополучному результату вагітності. З іншого боку, ризик такого результату далеко не завжди так великий, як це схильні уявляти собі багато майбутніх мам після лаконічного розмови з лікарем в жіночій консультації.

Але є група інфекцій, особливість яких полягає в тому, що, будучи відносно нешкідливими для дорослих, і навіть для дітей, вони стають надзвичайно небезпечними для вагітних. За першими літерами латинських назв входять до неї інфекцій цієї групи прийнято називати TORCH-інфекціями або інфекціями TORCH-комплексу.

З цього випливає важливість своєчасної здачі аналізів при вагітності на статеві та інші інфекції.

ЯК передається плоду СТАТЕВА ІНФЕКЦІЯ

Статева інфекція передається плоду під час вагітності двома основними шляхами - Гематогенним і Висхідним .

  • При гематогенному інфікуванні збудник статевої інфекції заноситься материнською кров'ю в плаценту, а звідти через пуповину потрапляє в організм плоду.
  • При висхідному ж інфікуванні збудник статевої інфекції піднімається з статевих шляхів матері в порожнину матки, інфікує плодові оболонки, потім розмножується в навколоплідних водах і з ними проникає в шлунково-кишковий тракт або дихальні шляхи плоду. Можливо і пряме контактне зараження статевою інфекцією.

НАСЛІДКИ ДЛЯ ПЛОДА

Наслідки для плода залежать від багатьох умов - терміну вагітності, наприклад. Так само як і від стану материнського імунітету, покликаного протистояти мікробної експансії. Ну і від властивостей самих збудників статевої інфекції, звичайно ж.

Масивне інфікування зародка На ранніх термінах (з 5-6-го дня до 12-го тижня) часто призводить до його внутрішньоутробної загибелі і подальшого мимовільного викидня. Це відбувається через викликаних статевою інфекцією важких пороків розвитку плода або грубої недостатності роботи хоріона (зовнішньої зародкової оболонки), плаценти та ін. Причому в даному випадку вид статевої інфекції особливої ролі не грає (за рідкісним винятком). При більш легкому інфікуванні на таких ранніх термінах деякі мікроби можуть викликати несумісні з життям вади розвитку органів і тканин плоду, після народження слабо піддаються лікуванню. Ще раз підкреслимо - в даному випадку мова може йти лише про деякі мікроби. Таких, як вірус краснухи, зокрема.

Інфікування будь-якими мікробами і статевими інфекціями, що сталося На більш пізніх термінах (у другому і третьому триместрах), як правило, вже не буває причиною грубих пороків розвитку у плода, оскільки його органи і системи в основному сформовані. Але інфекційний процес може викликати мікробне ураження органів і тканин малюка, а також запалення плаценти (плацентит) і оболонок плаценти (хориоамнионит). У таких випадках можливі передчасні пологи, а також народження хворих і ослаблених дітей. Характер проблем, що виявляються у внутрішньоутробно інфікованих малюків, вельми сильно залежить від властивостей мікробів, що проникли в організм плоду. Тому абсолютно необхідно при підготовці і плануванні вагітності здавати аналізи на статеві інфекції.

Майбутнім мамам слід знати: для переважної більшості мікробів здатність викликати каліцтва у плода в випадках легкого інфікування науково доведеним фактом не є. І тому будь-які розмови про високий ризик виникнення вад у плода тут абсолютно невиправдані.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...