Токсикоз після 12 тижнів Про вагітність і пологи

Головна » Набряки

Токсикоз після 12 тижнів

Токсикоз на 12 тижні вагітності

Зміст:

Ознаки токсикозу можуть виникати на самому ранньому етапі вагітності і тривати до 12 або навіть 14 тижні. До цього часу завершується формування плаценти. яка успішно бере на себе функції щодо захисту організму плода від токсичних речовин, тому неприємні симптоми, виснажливі жінку, поступово зникають.

Інформація Саме на 12 тижні майбутня мама може відчути себе набагато краще, ніж на більш ранньому терміні. Навіть якщо цього не відбувається - не варто впадати у відчай, адже залишилося зовсім трохи потерпіти до початку другого триместру вагітності.

Види токсикозу

Розрізняють два основних види токсикозу:

 • Ранній - починається в найперші дні або тижні вагітності, завершується на 12-14 тижні або навіть раніше;
 • Пізній - симптоми проявляються, починаючи з другої половини терміну виношування малюка, зазвичай - в третьому триместрі.

За ступенем прояву симптомів Розрізняють три ступеня токсикозу вагітних :

 • Перша - блювотні позиви спостерігаються до 5 разів на добу; втрата ваги жінки не перевищує 3 кг;
 • Друга - позиви до блювоти - до 10 разів на день; втрата маси тіла - 3-4 кг;
 • Третя - частота позивів може досягати 25 разів протягом доби; спостерігається значне схуднення - до 10 кг. Також може відзначатися Почастішання пульсу і Підвищення температури тіла .

Додатково У деяких жінок прояви токсикозу під час вагітності повністю відсутні. В цьому випадку можна тільки порадіти: значить, майбутня мама - повністю здорова, а її організм швидко перебудувався під новий ритм діяльності без прояву неприємних симптомів.

Що робити при токсикозі

З невеликими проявами симптомів токсикозу на 12 тижні можна спробувати впоратися самостійно, але при занадто Інтенсивної блювоті і значному схудненні краще звернутися до лікаря.

У домашніх умовах для полегшення симптомів можна використовувати такі прийоми:

 • Перед тим, як вранці встати з ліжка, необхідно з'їсти невеликий шматочок хліба, сухофруктів або печива. Можна випити трохи м'ятного чаю або води з розчиненим у ній соком лимона і додаванням цукру - це буде сприяти нормалізації рівня глюкози в крові і поліпшенню стану організму;
 • Протягом дня вживати кислі фрукти, компот, чисту воду;
 • Відмовитися від вживання смаженої і жирної їжі або значно зменшити її кількість в раціоні;
 • Приймати їжу невеликими порціями;
 • Відразу після їжі не лягати відпочивати, а деякий час провести в положенні сидячи або стоячи.

З медикаментозних методів найчастіше використовують препарати валеріани. но-шпу. вітамінно-мінеральні комплекси, гомеопатичні засоби, але приймати їх краще після консультації з лікарем.

Важливо Необхідно також пам'ятати про те, що інтенсивність прояву симптомів токсикозу в значній мірі залежить від психологічного стану жінки.

Якщо оточуючі ставляться до майбутньої мами доброзичливо, оточують її турботою і підтримкою, то неприємні явища спостерігаються набагато рідше, а то і зовсім відсутні. Абсолютно нешкідливим методом позбавлення від токсикозу є самонавіювання і повторення фраз: «Я абсолютно здорова», «Я і мій малюк прекрасно себе почуваємо».

Чим небезпечний токсикоз під час вагітності

Під час вагітності спостерігаються ранні токсикози і токсикози пізні. Пізні токсикози зазвичай називають Гестозом вагітних.

Токсикози виникають через отруєння організму жінки токсинами - шкідливими речовинами, які утворюються при розвитку зародка або плоду. Ранній і пізній токсикоз розрізняються за терміном виникнення і за своїм перебігом.

Ранній токсикоз

З раннім токсикозом знайома чи не кожна друга вагітна жінка. Через те, що він зустрічається настільки часто, такі його прояви, як нудоту і блювоту, часто приймають за природні ознаки вагітності.

Ранній токсикоз виникає в першому триместрі вагітності, тобто в перші 12 тижнів, і на початку другого триместру проходить. Назвати одну конкретну причину раннього токсикозу навряд чи можливо, хоча однозначно можна сказати, що це реакція організму на розвивається вагітність.

Існує і припущення про спадкову природу токсикозу: його викликають гормони, зокрема хоріонічний гонадотропін людини, рівень якого в крові найбільш високий на 8 - 12 тижні вагітності. Тому і токсикоз найгостріше себе проявляє саме в цей час, а після 12-го тижня проходить. У числі причин називають і захворювання шлунково-кишкового тракту жінки, стреси, підвищену стомлюваність, поганий імунітет. Токсикоз часто спостерігається у вагітних жінок молодше 17 років і старше 30 років.

Можна зустріти ще одна думка про причини токсикозу: це хитрість природи, спрямована на захист плода від продуктів, які можуть йому нашкодити.

Чим небезпечний ранній токсикоз

Незалежно від причини, ранній токсикоз - малоприємне стан, що супроводжується нудотою і блювотою, втратою апетиту, поганим самопочуттям, зниженням ваги. Він не так нешкідливий, як здається на перший погляд. Блювота при токсикозі може повторюватися від 5 - 10 разів на добу до 25-ти. У першому випадку втрата ваги може скласти 3 кг за два тижні, а в другому - 10 кг. Така важка блювота призводить до зневоднення організму, при цьому пульс частішає, а артеріальний тиск падає.

Поширеним симптомом раннього токсикозу є і рясне слинотеча - іноді воно досягає півтора літрів на добу. Рідше до симптомів раннього токсикозу може приєднатися і дерматоз у вигляді свербежу. Ранній токсикоз небезпечний тим, що через зневоднення організму жінки надходження поживних речовин до плоду порушується, але ж в цей час йде закладка його органів і систем, в тому числі і головного мозку.

Пізній токсикоз (гестоз)

Але особливо небезпечні пізні токсикози, або гестози, оскільки загрожують життю і матері, і дитини. Вони виникають в другому і третьому триместрах вагітності. Гестози зустрічаються в 7 - 16% випадків. Найчастіше спочатку жінка звертає увагу тільки на швидкий набір ваги - при гестозі він йде в два рази швидше, ніж зазвичай. Потім приєднується набряклість. Дуже важливо виявити гестоз на початковій стадії його розвитку, тому що далі вже порушуються функції нервової, серцево-судинної, ендокринної систем.

Ускладнення пізнього токсикозу дуже серйозні - це серцева і ниркова недостатність, набряк легенів, передчасне відшарування плаценти, передчасні пологи або внутрішньоутробна загибель або затримка розвитку плода та ін. З огляду на це, вагітні з пізніми гестозами спостерігаються і лікуються у відділенні патології вагітності. Часто їм показана операція кесарів розтин.

Хто ж схильний до пізнього токсикозу, тобто входить в групу ризику? Це жінки:

 • З захворюваннями нирок, підвищеним артеріальним тиском, пороками серця;
 • Які страждають на ожиріння;
 • Страждаючі анемією (недокрів'ям);
 • У віці молодше 19 років і старше 30-ти;
 • Ті, хто має багатоплідної вагітність;
 • У яких вже спостерігався пізній токсикоз під час попередньої вагітності;
 • Які працюють на шкідливих виробництвах;
 • З підвищеною чутливістю по групі крові або резус-фактору.

Щоб не пропустити серйозне ускладнення протягом вагітності, важливо при перших її ознаках встати на облік і спостерігатися у гінеколога, якому вагітна жінка довіряє. Адже будь-яке захворювання легше попередити або відкоригувати на ранній стадії, ніж потім боротися з його важкими наслідками.

© Ільїна Наталія, Dealinda. ru

12 тиждень вагітності

Перші дванадцять тижнів вагітності для деяких проходять легко, а деяким жінкам даються вкрай важко. Незалежно від перебігу вагітності майбутні матері чекають 12 тижнів, так як саме на цей термін гінеколог призначає УЗД. Пов'язано це з тим, що малюк підріс і зміцнів. Його органи сформувалися, і доктор під час обстеження має можливість оцінити ступінь розвитку малюка. Також після 12 тижнів зменшується ймовірність ускладнень, тому всі вагітні щасливі, переступаючи через цей рубіж.

Що відбувається з мамою на 12 тижні

Обсяг матки зростає з кожним днів. До вагітності вона була маленька (розміром із сірникову коробку) і дуже щільна, так як складається в основному з м'язів. Але природа зробила так, що цей орган може розтягуватися до дуже великих розмірів, вміщуючи в себе дитину, плаценту і навколоплідний води. При цьому у неї не втрачається скорочувальна здатність, так як саме скорочення матки призводять до народження дитини. На 12 тижні вагітності матка починає покидати порожнину малого таза, тому що місця їй вже не вистачає. Вона трохи підноситься над лобковим зчленуванням. Одяг для вагітних ще не потрібно, але і носити облягаючі джинси теж не варто.

Токсикоз послаблює свою хватку. Але є жінки, які страждають від сильного токсикозу протягом всієї вагітності. В такому випадку в 12 тижнів треба лягти на стаціонарне лікування. Якщо блювота виникає після кожного прийому їжі, то організм жінки виснажується. Їй необхідна підтримка, щоб виносити дитину до кінця. У лікарні будуть ставити крапельниці, які полегшують токсикоз. Також існують препарати, що перешкоджають виникненню блювоти. Але приймати їх часто не можна, так як при тривалому використанні можуть початися проблеми зі здоров'ям у плода.

Вага жінки потроху збільшується, особливо, при відсутності токсикозу. Протистояти цьому не варто, так як це закладено природою. Робити розвантажувальні дні ще рано. Вони можуть позбавити дитину достатньої кількості білка, жирів і вуглеводів. Так як плацента вже майже сформувалася, в організмі матері починає функціонувати друге коло кровообігу. Відповідно, серце працює активніше, щоб забезпечити повноцінний кровотік в матці. Також триває збільшення об'єму циркулюючої крові. Всі перераховані зміни необхідні для нормального перебігу вагітності.

Що відбувається з плодом

До дванадцяти тижнів вагітності плід має зріст близько 6 см, а вага приблизно 8 грам. У нього вже утворилися всі органи. Але їм ще належить довгий час удосконалюватися, щоб вони змогли виконувати свої функції. Дитина заковтує навколоплідної рідини не просто так. Вона дає можливість потренуватися кишечнику, нирках і навіть легким. У кишечнику з'являються перші перистальтичні рухи. Нирки вчаться фільтрувати сечу. Ендокринні органи плода починають поступово працювати.

Кістки малюка стають більш пітними, так як в них утворюється все більше кісткових клітин. Суглоби на пальчиках тільки формуються, тому згинатися і розгинатися вони ще не можуть. Нервова система малюка розвивається швидкими темпами. Він вже може рухати пальчиками, реагувати на поштовхи або на світло, спрямований на живіт. З'явилися звивини у головного мозку. Спинний мозок теж активно розвивається. Особа у плода набуває людських рис. Очі розташовані на своїх місцях, але перенісся ще широка. Носик дуже мініатюрний.

У дванадцять тижнів у плоду закладаються органи кровотворення. Поки головну роль грає печінку. Вона синтезує кров'яні тільця. Еритроцити з'явилися на 8 тижні, а лейкоцити з'являться на 14 тижні. Кров плоду сильно відрізняється від крові дорослої людини через кількість і якості гемоглобіну. Але після народження протягом декількох місяців відмінності усуваються.

Поради вагітним на 12 тижні вагітності

Доктор в 12 тижнів вагітності призначає два важливих аналізу: УЗД і обстеження на наявність хромосомних аномалій (аналіз на РАРР і альфа-фетопротеїн). Робити обидва обстеження треба рівно в 12 тижнів, так як пізніше результати можна буде інтерпретувати по-різному. УЗД - це знаменна подія. Доктор може зробити знімок, на якому зображений малюк. Краще, якщо це буде тривимірне УЗД. За результатами УЗД гінеколог оцінює розвиток плода. Важливо знати точні цифри комірцевої зони і довжини носа. Це допоможе під час запідозрити хромосомну аномалію.

Якщо перші дванадцять тижнів вагітності позаду, то жінка може полегшено зітхнути. Тепер вплинути на перебіг вагітності буде дуже важко. Органи у малюка сформувалися, але для його подальшого зростання жінці треба добре харчуватися і вести здоровий спосіб життя. Квапити події і мріяти про зустріч з малюком не варто, так як все свій час. Насправді, дев'ять місяців проходять досить швидко, тому вирішувати важливі питання, що стосуються малюка, треба вже зараз.

Рекомендовано для Вас:
 • 35 тиждень вагітності
 • Четвертий місяць вагітності
 • Ознаки овуляції у жінок
 • 9 місяць вагітності
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...