Нога на ногу при вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Набряки

Нога на ногу при вагітності

Багато майбутніх мам чули про те, що не слід сидіти «нога за ногу» під час вагітності. Таке твердження дійсно вірне, причому дана поза взагалі небажана всім людям, а не тільки жінкам в період виношування дитини.

Чому не можна сидіти, схрещуючи ноги, при вагітності

Інформація На даний рахунок існує кілька забобонів: так раніше вважали, що якщо вагітна часто сидить «нога за ногу», це призведе до народження у неї малюка з косоокістю або кривими ногами. Звичайно, такі думки неправильні. Існує ряд причин, які можуть призвести до викривлення кінцівок або неправильного фокусу очей, але ні в якому разі це не звичка матері сидіти «нога за ногу».

Жінці не рекомендується сидіти часто «нога за ногу» при вагітності, і для цього насправді Є досить вагомі і розумні пояснення для даної заборони:

 • Здавлення вен в підколінної ямці;
 • Тиск на велику матку;
 • Погіршення кровообігу в малому тазу;
 • Підвищене навантаження на хребет.
 • Вагітні жінки схильні до розвитку варикозної хвороби або її загострення.

  Це пов'язано з різними чинниками:

 • Ослаблення стінок вен за рахунок впливу гормонів релаксину і прогестерону;
 • Тиск зростаючої матки на вени малого таза, що призводить до порушення кровообігу.
 • Якщо ж жінка любить сидіти в позі «нога за ногу», вона ще більше погіршує ситуацію і збільшує ймовірність розвитку варикозу.

  Тиск на матку

  Таке впливу стосується тільки пізніх термінів вагітності, коли матка і дитина мають вже великі розміри. В такому випадку неправильне положення мами заподіює малюкові незручності. Жінки можуть звернути увагу, що дитина починає в цей час більш активно ворушитися, тим самим виявляючи своє невдоволення. Крім того, вибір такої пози напередодні пологів може ускладнити їх протягом за рахунок неправильного вставляння голівки плоду в порожнину малого таза.

  Погіршення кровообігу в малому тазу

  Додатково В даному положенні йде часткове здавлення судин малого таза, що погіршує надходження кисню до дитини і негативно позначається на його розвитку. У малих термінах вагітності це може викликати різні аномалії плода, в більш пізніх призводить до затримки внутрішньоутробного розвитку та можливості передчасних пологів.

  Підвищене навантаження на хребет

  Майбутні мами нерідко відчувають ряд проблем зі спиною, що викликано розслабленням зв'язок хребетного стовпа і зміщенням центру ваги за рахунок зростаючої матки.

  Часте сидіння зі схрещеними ногами посилює болі в спині, т. К. В цей час на неї йде підвищене навантаження.

  Чи можна сидіти нога на ногу

  Звичка сидіти нога на ногу притаманна багатьом жінкам, вона вважається сексуальної і привертає увагу чоловічої половини людства.

  В реальності ж схрещувати ноги шкідливо, причому шкідливо не тільки вагітним, а будь-якій людині.

  Причина в тому, що в цій позі відбувається здавлення вен, що проходять в підколінної ямці і несуть кров від ніг. В результаті провокуються набряки, порушення кровообігу і навіть варикозна хвороба.

  Вагітні ж жінки взагалі схильні до варикозної хвороби. Причина в тому, що під час вагітності стінки вен стають слабкими, так як на них впливає гормон релаксин, що виробляється в особливо великій кількості в другій половині вагітності. Взагалі цей гормон розслаблює зв'язки, щоб таз жінки став більш податливий в пологах. Прогестерон, гормон вагітності, діє на вени ніг приблизно так само. Додайте до цього дію матки, яка тисне на вени в малому тазу і перешкоджає нормальному кровотоку в них. Ось вам і весь комплекс причин для того, щоб розвинулася варикозна хвороба, навіть якщо ви не сидите нога на ногу.

  А під час вагітності сидіти схрестивши ноги означає тільки сприяти наростанню цих проблем.

  Крім усього перерахованого вище, ця поза буквально підтискає ваш животик, а значить, створює незручності дитині, особливо на великому терміні вагітності. Ви самі відчуєте, що йому не комфортно, він почне штовхатися. Звичайно, ні пуповина навколо шиї НЕ обмотати, ні ноги кривими у малюка від цього не будуть, однак ви будете перешкоджати формуванню правильного положення дитини в матці, якщо будете часто сидіти закинувши ногу на ногу, і можете спровокувати його поворот, наприклад, в сідничне передлежання. Це може сприяти обвиття пуповиною.

  Відповідь на питання чи можна сидіти нога на ногу вагітним - негативний. Утримайтеся від цієї пози, вона шкодить вашому здоров'ю та здоров'ю дитини.

  Пол при тазовому передлежанні

  Представляємо нашого партнера - інтернет-магазин СУМКА В ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК

  На сайті магазину є можливість замовити готовий набір речей для пологового будинку або самостійно укомплектувати сумку всім необхідним для вас і малюка. Всі речі в пологовий будинок сертифіковані і дозволені СЕС для застосування в умовах пологового будинку, упаковані в спеціальну фірмову прозору сумку, яку вам дозволить взяти з собою і швидка, і будь-який пологовий будинок. Ознайомтеся з кількома сотнями справжніх відгуків про те як ми допомагаємо майбутнім матусям.

  Безкоштовна доставка кур'єром по Москві і Санкт-Петербургу в день замовлення.

  Відправка замовлень в інші регіони поштою Росії і різними транспортними компаніями.

  Чому не можна сидіти нога на ногу при вагітності? Хрестиком зараз тільки вишиваємо!

  Вагітна жінка - сама собі доктор і порадник. Вона шукає інформацію в безлічі джерел і у інших людей - родичів і просто подруг і знайомих. Частина отриманих даних правдива і слідувати рекомендаціям можна, але часто зустрічаються просто затвердження або народні прикмети без всяких обгрунтувань. Але жінці в положенні дуже важливо знати як, що і чому відбувається. І підстави у ухвалить можуть бути дуже навіть реальними і важливими.

  Наприклад, чому вагітним не можна сидіти нога на ногу, чому цього не рекомендують робити.

  Зародження нового життя змінює роботу організму жінки. У житті з'являються обмеження і заборони. У тому числі і вето на улюблену багатьма при сидінні позу.

  Народні прикмети

  Колись то, чому вагітним не можна сидіти нога на ногу, намагалися пояснити можливою клишоногістю майбутнього малюка. Хоча цей факт з корее свідчить про нестачу вітаміну Д і рахіті, а не про схрещених кінцівках мами в період очікування малюка. Схоже упередження існує і про сповивання дітей - якщо їх не загортати туго в пелюшки ноги будуть криві.

  Медичні аспекти

  • ? Звичайно, у заборони на прийняття пози зі схрещеними ногами при сидінні є пояснення. Відня вагітної передавлюються, можна спровокувати варикоз, тим більше якщо в рідні є випадки захворювання.
  • ? При варикозному розширенні судин кров застоюється, з'являються набряки, на появу яких впливає також і збільшується вага жінки. Також хвороба небезпечна можливим утворенням тромбів вкрай небезпечним для вагітності. Показаний спеціальний лікувальний трикотаж і фізкультура для хорошого кровотоку, плюс просте лежання, але при цьому положення ніг повинно бути вище рівня голови.
  • ? Те, як ви сидите, дійсно вплине на вашого пузожітель. При перехрещених ногах в малому тазу погіршиться кровообіг, що потенційно спричинить за собою гіпоксію. Порушення харчування плоду може породити аномалії його розвитку, а перед фінішною прямою - передчасні пологи. Ніжки не відпочивають, набряклість тільки збільшується.
  • ? Довгий статичне перебування в такій позі некорисно хребту. Виношування малюка передбачуване змінює знаходження центру ваги в тілі майбутньої мами, зростає вплив на м'язи спини, чому можу вознікунть болю в попереку. Але особливо застерігають від подібного вибору на останніх термінах, мотивуючи вже тим, що станеться неправильне розташування голівки. Коли дама кладе ногу на ногу вона тим самим перешкоджає правильному опускання головки дитя до входу в малий таз. Тим більше, коли головка опустилася - посилений тиск негативно позначиться на дитинці.

  Психологічні аспекти

  Крім фізіологічних пояснень є і психологічні, не менш важливі. Схрещування рук або ніг - це свого роду бар'єр від надходження негативного. Підсвідомо, схрещуючи їх, ставлячи на коліна сумку або тримаючи в руках папку або книгу - ми немов захищаємо себе від усього поганого. Жінці в положенні таке не підійде. Короткострокове сидіння, секунд двадцять-тридцять наприклад, не зашкодить. Але в іншому не будьте нерухомими, міняйте положення ніг.

  Зважуйте і обмірковуйте все поради перш ніж застосувати їх на практиці. Тільки не захоплюйтеся! Все повинно бути в міру!

  • 40

  Чому вагітним не можна сидіти нога на ногу

  То не можна, це не можна - такі застереження звучать на адресу майбутніх мам, як з боку лікарів, так і родичів. Прислухатися до порад потрібно, тим більше що 9 місяців - не такий вже великий термін для обмежень, якщо у них благородна мета. Але вагітна жінка повинна не просто слухати, а й знати, чому не слід робити певних речей. Наприклад, чому ж не рекомендується сидіти нога на ногу. Чим це загрожує і так чи це серйозно? Давайте розберемося.

  Схрещування ніг вагітної і варикоз

  Настання вагітності - це завжди зміни в організмі жінки. З виношуванням дитини в поведінці жінки з'являється багато заборон. Один з них - заборона на сидіння в улюбленій позі нога на ногу. Раніше, за часів наших бабусь, це пояснювалося тим, що дитина може народитися з викривленими ногами або клишоногий. Але з медичної точки зору криві ноги малюка пояснюються швидше дефіцитом вітаміну Д (ергокальціферолла) і рахіт, але ніяк не позою мами зі схрещеними ногами під час вагітності. До речі, аналогічний забобон стосувався і тугого сповивання дитини. Мовляв, чи не перев'язування ніжок поверх пелюшки спеціальною стрічкою призводить до формування кривих ніжок дитини. Звичайно, це скоріше упередження, данина традиціям.

  Читайте також На якому тижні можна дізнатися стать дитини

  Але існує розумне пояснення табу на схрещування ніг під час сидіння вагітною жінкою. У такій позі просто перетискаються вени на її нижніх кінцівках. Вагітній жінці це загрожує появою варикозу, особливо у випадках, якщо до цього є генетична схильність. Варикозне розширення вен завжди сприяє застою крові в ногах і, як наслідок, набряклості. Варикоз загрожує і тим, що призводить до утворення тромбів. Це вже загроза виношування дитини. Тому при виявленні симптомів варикозного розширення вен на ногах потрібно носити спеціальний трикотаж компресійного дії, регулярно виконувати вправи для поліпшення кровотоку в кінцівках. Також потрібно частіше лежати, при цьому піднімаючи ноги вище голови. Можна просто покласти їх на подушки. Це сприятиме відтоку крові від ніг і зменшення ймовірності тромбозу.

  Чим ще загрожує вагітної поза зі схрещеними ногами?

  Крім цього, поза зі схрещеними ногами погіршує кровообіг в органах малого тазу, і це негативно впливає на розвиток майбутньої дитини. Зокрема, погіршення кровообігу може привести до внутрішньоутробної гіпоксії. На невеликих термінах вагітності це призводить до аномалій у розвитку плоду, а на більш пізніх - до передчасних пологів.

  Ще тривале сидіння в такій позі шкідливо для хребта. Вагітність дуже часто зміщує центр ваги тіла жінки і збільшує навантаження на спинні м'язи. Виявляється така особливість остеохондрозом і болями.

  Деякі лікарі вважають, що особливо небезпечно перебування в позі зі хрещений ногами на пізніх термінах вагітності, тобто, починаючи з 34 тижня. Пояснюється це тим, що в такий маминої позі головка дитини може розташуватися неправильно, через це виникають болі в зоні лобка. Але слід враховувати, що на пізніх термінах не так-то вже й зручно сидіти в такій позі: животик заважає!

  Психологи кажуть, що схрещування рук і ніг є своєрідним захистом людини від негативного впливу ззовні. Тобто таким чином ми, самі того не знаючи, уберігати себе від заздрості, злих людей, поганих думок, негативу, спрямованих на нас свідомо чи мимоволі. Але вагітній жінці такий захист не підходить, вже краще носити натільний хрестик. А за великим рахунком, якщо сидіти доводиться довго, то позу ніг слід міняти: витягнути їх, поставити на носочки, з'єднати коліна, завести за ніжки стільця. І якщо вже ви, сидячи на стільчику, на 20-30 секунд прийміть позу нога на ногу, то за цей час нічого страшного не станеться. Прислухайтеся до всіх рекомендацій без фанатизму! Добре те, що має міру!

  Спеціально для beremennost. net Олена Толочик

  Чи можна вагітною сидіти нога на ногу?

  Сидіти нога на ногу - це, напевно, найзручніша і улюблена поза жінок. І мало хто замислюється, наскільки схрещувати ноги шкідливо для нашого організму. А варто було б. Особливо це стосується вагітних. І зовсім не тому, що одна з прикмет говорить, що у таких мам народжуються малюки з кривими ніжками. Справа в тому, що, коли ми сидимо нога на ногу, при вагітності вени ніг починають пережимає, погіршуючи тим самим кровообіг, а це - прямий шлях до варикозного розширення вен і утворення тромбів, що може загрожувати життю дитини. З цієї причини при перших же ознаках варикозного розширення вен необхідно починати носити спеціальний компресійний білизна і виконувати вправи, що сприяють поліпшенню кровообігу.

  19 Дев'ятнадцятий тиждень вагітності!

  Також кровообіг погіршується в малому тазі, що негативно позначається на насиченні крові киснем, як наслідок - гіпоксія плода. Чи можна сидіти нога на ногу при вагітності на ранніх термінах? Ні, не можна! Це може привести до аномального розвитку плоду, а на останніх місяцях - до пологів раніше наміченого терміну.

  Через зсув центру ваги під час вагітності, сидіти схрестивши ноги не можна. Навантаження на м'язи спини багаторазово збільшується, а сидіння нога на ногу погіршує становище, приводячи до болів і остеохондрозу. Та й що збільшився животик не дає зручно розташуватися зі схрещеними ногами.

  Ще один мінус цієї пози проявляється на останніх тижнях вагітності: вона може викликати дискомфортні відчуття в області лобкової кістки, постійно схрещені ноги перешкоджають правильному входженню головки в таз перед пологами. Тому майбутній мамі потрібно постаратися до терміну в 30 тижнів розпрощатися зі звичкою так сидіти.

  Щоб зберегти здоров'я ніг, бажано взувати взуття на підборах заввишки не більше 4 сантиметрів, вдома якомога частіше лежати з піднятими догори ногами або, хоча б, класти їх на подушку, щоб вони були трохи вище рівня голови - це дозволить зняти напругу, дасть відтік крові і запобігає появі набряків. Перинатальний психолог Дмитрієва Вероніка

  Увага! Ніякі медичні послуги Адміністрацією сайту не здійснюються. Всі матеріали носять лише інформаційний характер. Теж саме відноситься і до консультативного розділу. Ніяка онлайн консультація ніколи не замінить очної медичної допомоги, яка надається лише в спеціалізованих медичних установах. Самолікування може принести непоправної шкоди! При будь-яких захворюваннях і захворюваннях звертайтеся в клініку до лікаря!

  Разом з цією статтею читають:

  • Чи можна вагітним приймати ваннуМногіе жінки під час вагітності намагаються...
  Додати відгук
 • Профілактика набряків ніг у майбутньої мами
 • Більшість жінок під час вагітності схильна набряків ніг. Однак для проведення правильного лікування необхідно встановити причину, що викликає набряк ніг. Чому у жінки при вагітності набрякають ноги? Що робити і як впоратися з цією проблемою? Вагітність це не тільки радість майбутнього материнства, але і безліч питань, які з'являються протягом усього терміну вагітності.

  Чим може бути викликана набряклість ніг при вагітності ?

  1.Варікозним розширенням вен. Збільшуючись в розмірах, матка тисне на великі судини, в ході чого відбувається істотне порушення відтоку крові від ніг. Переповнення кров'ю вен на ногах викликає сильні набряки стоп.

  2.Заболеванія нирок. Часом вагітність жінки затьмарюється проблемами з нирками або серцем, в результаті чого набрякають ноги. Протягом всього терміну вагітності нирки працюють в посиленому режимі і не завжди можуть впоратися з поставленим завданням. У даній ситуації набряки ніг можуть з'явитися у жінки на будь-якому терміні вагітності. Справлятися з цими проблемами потрібно під наглядом лікаря.

  3.Сільний набряк ніг при вагітності на пізніх термінах може бути ознакою гестозу. Як правило, набряки можуть супроводжуватися присутністю в сечі білка і високим артеріальним тиском.

  4.Нередко під час вагітності може набрякати права чи ліва нога. Це відбувається, коли матка здавлює більше клубову вену з лівого або правого боку, викликаючи тим самим застій крові у відповідній нозі. У такому випадку, щоб набряки стали рівномірними, потрібно більше лежати на протилежному боці. І взагалі коли настає вагітність, жінка повинна бути готова до всього.

  Як прибрати набряки на ногах при вагітності?

  Якщо ви помітили, що у вас під час вагітності сильно набрякають ноги, не потрібно шукати відповіді на запитання про те, чому вони з'явилися. Краще відразу сказати про це свого гінеколога, щоб він визначив, чи є ця набряклість нормою або ж це патологія, яка може надавати на вагітність негативний вплив. Якщо ви не схильні до хронічних захворювань, можна в значній мірі знизити дискомфорт за допомогою стандартних рекомендацій, які корисні для кожної жінки.

  Дуже важливо також зрозуміти насправді ви маєте справу з набряками ніг. Бути може, ви просто одужали. Якщо улюблені туфлі стали сильно тиснути, і ви набираєте більше 300 грам в тиждень, то це набряки ніг. При відсутності у вагітної серцевих і ниркових захворювань, набряки ніг можуть з'явитися тільки в другій половині вагітності. Слідом за ногами починають набрякати руки, обличчя, живіт. У ранкові години, як правило, картина краще, але до вечора рідина вже накопичується, і набрякають ноги.

  Таким чином, щоб не набрякали ноги потрібно робити наступне:

  1.Нежелательно проводити на ногах тривалий час. Але і лежати постійно в ліжку теж не варто. Потрібно намагатися правильно розподіляти навантаження, вибирати м'яке взуття з натуральної шкіри. Носити взуття на високих підборах протипоказано. Особливо це стосується жінок схильних до варикозного розширення вен.

  2. Важливе значення під час вагітності при боротьбі з набряками ніг має правильне харчування. Перегляньте свій раціон. Можливо в вашому меню надлишок маринованих, копчених, солоних продуктів. Таким чином, необхідно виключити спеції, копчені та гострі страви, що викликають спрагу і гальмують висновок рідини з організму. Не зловживайте фастфудом. Допомогти збалансувати харчування може дієтолог, який допоможе вам зняти набряки ніг при вагітності за допомогою спеціальних розвантажувальних днів.

  3. Протягом дня потрібно пити рівно стільки води, скільки хочеться. Якщо в організм не потраплятиме достатня кількість рідини, він буде прагнути його утримати. Не слід зловживати солодкими і газованими напоями, які гальмують висновок рідини з організму. Після 7 години вечора необхідно обмежити вживання рідини.

  4.Каждий день протягом 15 хвилин потрібно лежати в ліжку таким чином, щоб ноги знаходилися під кутом 30 градусів.

  5. Відмовтеся від тісних штанів і колгот. Вони також призводять до здавлення судин, викликаючи набряк ніг.

  6.Массаж ступень. Для цього можна використовувати мочалку.

  7.Ванночку з морською сіллю при температурі води близько 30-35 ° C.

  8. Вживати сечогінні засоби ні в якому разі не можна. Це стосується навіть засобів рослинного походження, які можуть позначитися на розвитку плоду.

  Дотримуйтесь вищенаведеним рекомендаціям і через 1-2 тижні ви помітите, що набряки ніг стануть набагато менше і ваша вагітність знайде приємні риси.

  Набряки ніг на 22 тижні вагітності

  Жінка повинна дотримуватися правильного харчування протягом всієї вагітності. Від цього залежить правильний розвиток плоду і відсутність таких неприємних моментів, як токсикоз і набряк ніг. Нерідко на 22 тижні під час вагітності жінка відзначає наявність у неї набряків. Вони можуть з'явитися у вигляді незвичайної припухлості в області рук, ніг, обличчя. Найчастіше від цього страждають ступні і гомілки. Причиною цього є скупчення рідини в організмі, яка не виходить природним шляхом. Якщо вона зупиняється в м'язових тканинах і жирових з'єднаннях сильно набрякають ноги. В результаті жінка відчувають сильні болі, а її зовнішній вигляд приводить в жах. Тому потрібно якомога раніше починати з цим боротися, щоб набряк ніг не затьмарював вашу вагітність.

  Як було згадано вище, затримка рідини в організмі призводить до набряків ніг під час вагітності на 22 тижні. Як правило, питання про те, що робити при набряках ніг на терміні 22 тижнів вагітності, як зняти набряки ніг, хвилює жінок в літній період, коли організм споживає більше рідини. Це стосується не тільки напоїв, але і фруктів, овочів, ягід. Наприклад, добовий запас рідини можуть заповнити лише кілька часточок кавуна.

  Дуже часто набряк ніг при вагітності на 22 тижні може бути викликаний сидячим, або стоячим способом життя. Майбутня мама, як правило, зауважує це після трудового дня, вечорами.

  Якщо ви працюєте весь день, проводячи час на ногах, кожну годину потрібно робити невеликі перерви. У вагітної на це є законне право. Зовсім необов'язково припиняти виконання обов'язків. Можна продовжувати робити звичайні справи, але тільки сидячи. Щоб ноги не набрякали, намагайтеся не сидіти під час вагітності нога на ногу. Чому, запитаєте ви? Тому що це призводить до зменшення кровотоку в одній ступні. Але якщо вас турбує набряк ніг і вагітність стала болючою потрібно негайно проконсультуватися з лікарем.

  Щоб на 22 тижні вагітності ви відчували лише позитивні емоції, потрібно робити все необхідне, щоб ваша вагітність протікала без будь-яких ускладнень, які можуть виникнути навіть на 22 тижні вагітності. Профілактика в даному випадку грає важливу роль.

  Профілактика набряків ніг у майбутньої мами

  Щоб уникнути появи набряку ніг під час вагітності майбутньої матері потрібно дотримуватися правильного харчування і пити обмежена кількість рідини. Навіть якщо у вас всього 22 тижні вагітності і все в порядку з ногами, не можна бути на 100 відсотків впевненою в тому, що на наступний ранок ви не прокинетеся з розпухлими гомілками і не виявите у себе набряк ніг. Набряки протягом вагітності, в тому числі на терміні 22 тижнів легше запобігти, ніж отримувати лікування в умовах стаціонару, застосовуючи лікарські засоби.

  Кожна вагітна повинна мати спеціальний крем від набряків. Запобігти появі набряків можна також за допомогою масажу, проводити який слід легкими і розминаючими рухами без використання кремів і лосьйонів. Після робочого дня рекомендується лежати і на деякий час ставити ноги на високе становище. Коли ноги знаходяться вище рівня голови, кров відходить від ніг і настає полегшення.

  При лікуванні набряклості ніг у вагітних необхідно обмежити споживання солі. Додавайте її в невеликій кількості. Намагайтеся також уникати покупних напівфабрикатів за рахунок вмісту в них величезної кількості заборонених при набряках компонентів.

  Намагайтеся не ходити під час вагітності по жарі. Щоб вагітність протікала нормально, для прогулянок краще визначити ранкові та вечірні години, коли спадає спека. Тоді і дихати легше і ноги набрякати НЕ будуть ні на 22 тижні, ні протягом всього терміну вагітності.

  Набряк ніг з'являється в третьому триместрі вагітності, не викликаючи ніякої небезпеки. Набряки ніг різного ступеня супроводжують вагітність кожної жінки. Тому причин щоб сильно хвилюватися з цього приводу, немає. Але, тим не менше, набряк ніг може виявитися одним з ознак пізнього токсикозу, тобто станом, яке становить небезпеку і для дитини, і для жінки. Тому не слід залишати цей момент без уваги, а навпаки, потрібно звернутися до лікаря гінеколога для отримання консультації з метою запобігання набряклості ніг. До речі, це можна робити і в домашніх умовах.

  Всі фотоматеріали взяті з сайту Google. Images. ru

  19 лютого, 2014 року - 9:00
  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...