Набряки на ранніх термінах вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Набряки

Набряки на ранніх термінах вагітності

Набряки нерідко доставляють чимало неприємностей вагітним жінкам, особливо в жарку пору року. Це цілком нормальне явище, особливо в останньому триместрі, коли в організмі накопичується до 5-7 літрів рідини.

Якщо ж набряки спостерігаються на ранніх термінах вагітності, то даний симптом може свідчити про що розкрила хвороби.

Як розпізнати набряки на ранніх термінах вагітності

Існують явні і приховані ознаки набряку. Перші проявляються наступними ознаками:

 • Вільне кільце перестає зніматися з пальця;
 • Комфортна взуття стає тісній;
 • На шкірі довго зберігається слід від тугих шкарпеток;
 • Після натискання на тілі залишається виразна ямка.

До прихованих ознаками відноситься швидкий набір ваги і зниження кількості виведеної з сечею рідини.

Причини набряків

Якщо набряки виявляють себе ще до терміну в 20 тижнів, то це часто є симптомом виявило захворювання, поштовхом до прояву якого і стала вагітність, яка призвела до зрослої навантаженні на орган.

В цьому випадку вагітна повинна пройти обстеження на предмет наявності захворювання нирок або серцево-судинної системи.

Набряки в ногах на ранніх термінах, що супроводжуються болем і тяжкістю, можуть бути наслідком варикозного розширення вен.

Лікування набряків

При виявленні у вагітної проблем з нирками і серцем, усунення набряків має починатися з ефективного лікування проблемного органу. У будь-якому іншому випадку подбати про себе можна, дотримуючись простих правил:

 • При набряках не варто різко знижувати вживання рідини - в день слід випивати не менше півтора літрів.
 • Скорочення споживання солі.
 • Виключення з раціону копчених і смажених страв.
 • Щотижневі розвантажувальні дні.
 • Включення в раціон продуктів, що володіють м'якими сечогінні властивості (морква, гарбуз, яблука, чорна смородина, курага, ожина, калина).
 • Часті прогулянки на свіжому повітря без перевантажень.
 • Плавання.
 • Набряки на ранніх термінах??

  Прокинулася, а руки не стискуються, дуже боляче, кільця не знімаються, хоча зазвичай бовтаються, тк пальці тонкі і худі. Невже набряки на ранніх термінах?

  У мене були набряки на ранніх термінах, не один раз. При можливості поговоріть про це з лікарем.

  13:31 | 21 Мар 15Возможно... Пийте більше чистої води, зменшіть сіль, але не виключайте, не можна, вона потрібна організму13: 31 | 21 Мар 15
  Москва 16 тижнів
  Сиділа сьогодні в гостях цілий день. Пила чай чашка за чашкою. Відчуваю кисть руки свербить, подивилася, а вона набрякла, пальці як сардельки, кільце упилося. Пішла пописав, не пила якийсь час... через годину рука повернулася в исходник. Я сама не зрозуміла, що це було! Виходить набряк на ранньому терміні)))) 2:28 | 22 Мар 15

  На ранніх термінах вагітності набряки зустрічаються рідко. А ось після третього місяця жінка починає помічати, що шкіра стає менш пружною і більш пухкою, а слідом набрякають кінцівки і все тіло. Як правило, все починається з ніг.

  Як визначити і розпізнати

  Якщо ви візуально не можете визначити наявність набряків, то можна перевірити їх іншим способом - Натисніть пальцем на передню частину гомілки , поблизу кістки. Якщо після натискання залишається ямка, значить, у вас є проблеми. Якщо ж ямки немає, то все в порядку.

  Так само про симптомом початку набряків може бути і різке збільшення ваги вагітної жінки.

  Вага вагітної, звичайно, повинен рости, але відбуватися це повинно поступово. Саме для цього лікар на кожному прийомі зважує вагітну і стежить за її станом.

  Якщо ваші ноги стали набрякати, значить, пора стежити за кількістю вживаної рідини. Якщо ж ви помітили набряклість рук і обличчя, то варто звернутися до лікаря, адже це говорить про сильні зміни в організмі.

  Класифікація

  Набряклість, як правило, становить від 10 до 30 відсотків ваги тіла. Однак, у важких випадках вона може досягати і 50%.

  Ступінь набряклості оцінюється за шкалою від одного до чотирьох. Класифікація залежить від того, як наскільки глибока ямка утворюється при натисканні і як довго вона залишається після завершення дотику.

 • 0-2 мм: невелике заглиблення, без сильних спотворень, зникає майже миттєво;
 • 2-4 мм: ямка трохи глибше, але поглиблення помітні не дуже сильно, зникає протягом 10-25 секунд;
 • 4-6 мм: досить глибока ямка, може зберігатися більше хвилини, кінцівки виглядають розпухлими і повними;
 • 6-8 мм: дуже глибока ямка, не спадає протягом 2-5 хвилин, кінцівки сильно розпухли.
 • Причини виникнення

  Набряклість у вагітних виникає через те, що ваш організм утримує більше рідини, ніж зазвичай.

  • Надмірне навантаження на нирки: система виділення вагітної жінки просто не справляється із збільшеним навантаженням, адже вона повинна задовольняти потреби не тільки матері, але й дитини;
  • Подальше збільшення в розмірах матка здавлює судини малого тазу, тим самим погіршуючи кровопостачання нижніх кінцівок.

  У той час як зростає ваш малюк, матка тисне на судини в області таза. Особливо це позначається на нижньої порожнистої вени, по якій йде кров з нижніх кінцівок, погіршується циркуляція крові.

  Підвищений тиск в області таза змушує воду опускатися вниз і затримуватися в тканинах ступень і кісточок. Ця вода зазвичай легко засвоюється організмом, але нирки вагітної жінки не можуть впоратися з навантаженням, внаслідок чого утворюються набряки ніг.

  Підсилюють фактори

  Фізіологічні набряки організму викликає натрій - він затримує воду. Натрій рівномірно накопичується у всіх тканинах, однак, є жінки, які схильні до сильної затримки води і натрію.

  Посилювати набряклість можуть вживаються в їжу продукти. В першу чергу, до них відносяться Будь солоні продукти , риба і маринади.

  Ці продукти слід вживати в строго обмеженій кількості.

  Набряки провокує і фізичне навантаження. Але треба знати, що такий вид набряків - це норма, і вони з'являються майже у всіх жінок.

  Інший вид набряків - патологічні. Вони можуть мати як незначний характер, так і свідчити про серйозні захворювання нирок.

  Патологічні набряки можуть мати як незначний характер, так і свідчити про серйозні захворювання нирок. Вони зазвичай проходять після виключення причин їх появи, а так само при дотриманні постільного режиму в положенні лежачи на лівому боці. При такому положенні сечова система працює швидше, і сечовина не затримується в організмі.

  Водянка: небезпека захворювання для матері і плоду

  Якщо набряклість не спадає і має стійкий характер, то це може свідчити про таке захворювання, як водянка. Однак, не треба заздалегідь лякатися, адже це захворювання зустрічається досить рідко.

  Ознаками водянки є Збільшення маси тіла відразу на двадцять і більше кілограм , сильні набряки всього тіла, жінці важко рухатися, особа теж стає набряклим.

  При початковому прояві водянки плід не страждає. Але якщо хворобу не лікувати вчасно, то це може згубно позначитися на здоров'ї дитини. Тому необхідно вчасно вживати заходів - при перших же ознаках набряків варто сказати про це своєму лікареві.

  Чим небезпечні набряки: можливі наслідки

  Набряки - досить часте явище для майбутніх матерів. За статистикою більше половини всіх породіль стикалися з цією проблемою. І, можливо, тому, що про набряки ніг і рук у вагітних відомо всім лікарям і більшості майбутніх матерів, багато дівчат не поспішають їх лікувати. А даремно!

  Незважаючи на те, що на початкових стадіях набряки не небезпечні ні для матері, ні для дитини, варто пам'ятати, що в більш важких випадках вони викликають підвищений тиск, судоми і втрату свідомості. А в самому гіршому випадку Можуть і зовсім закінчитися кисневим голодуванням плоду або еклампсією.

  Крім цього вони призводять до гестозу, що може негативно позначитися на зорі малюка, стан його шкіри і привести до проблем нервової системи. Тому не варто сподіватися на випадок - навіть якщо набряки начебто і пройшли безслідно, це не означає, що їх наслідки не спливуть в майбутньому. Тому не варто затягувати з лікуванням.

  Як уникнути появи: основні правила

  Щоб надалі не лікувати набряки, постарайтеся до мінімуму знизити можливість їх появи.

  Основне і головне правило - Обов'язково спостерігайтеся у лікаря . Тільки він зможе правильно стежити за масою вашого тіла і, в разі необхідності, в найкоротші терміни прийме необхідні заходи.

  Друге правило - вживати не більше двох літрів рідини на добу. Притому, в ці два літри входять і перші страви.

  Також не слід їсти солону їжу у великій кількості, намагатися обмежити вживання чаю і кави, і знизити споживання продуктів, що містять натрій. В першу чергу до них відносяться риба, солоні огірки і чорний хліб.

  І останнє правило - не переживати. Навіть якщо у вас сильні набряки, то треба боротися з цим, і не нервувати. Адже емоційний стан жінки дуже важливо. Якщо нервує мама, то нервує і дитина, тому намагайтеся постійно перебувати в емоційному і душевну рівновагу. Завжди думайте про хороше, і прислухайтеся до порад лікаря - і все буде добре!

  Як зняти і зменшити набряклість без ризику для плода

  • Розслабляйте ноги при першому зручному випадку, це буде корисно для кровообігу. На сидячій роботі тримайте їх витягнутими на спеціальній підставці для ніг (низькому пуфику або табуреті). Будинки намагайтеся Лежати на лівому боці , так як це знімає напругу в нижньої порожнистої вени або тримайте ноги в піднесеному стані.
  • Намагайтеся не стояти протягом тривалого часу. Ви повинні робити регулярні перерви, щоб зняти напругу з нижніх кінцівок.
  • Носіть колготки для вагітних або компресійні панчохи, завдяки цьому кров не буде накопичуватися навколо щиколоток.
  • Регулярно тренуйте ноги контрольованої навантаженням: ходьба, плавання або велотренажер.
  • Якщо ваша шкіра не сильно стягнута, попросіть чоловіка або самостійно зробіть масаж кісточок, гомілок і стоп. Основними рухами повинні бути Розтирання в напрямку від ступні до коліна . Це допоможе відігнати воду подалі від кісточок.
  • Обмежуйте вживання рідини.
  • Приймайте ванни при температурі близько 35-36 градусів, це поліпшить кровообіг.
  • Якщо ж набряки сильні, то слід притримувати спеціальної дієти в якій крім скорочення вживання рідини і солоних продуктів, необхідний прийом сечогінних засобів, які мають право виписувати тільки лікар.

  Існує множин народних рецептів сечогінних з різних трав, настоїв і ягід, що дозволяють прибрати набряки під час вагітності. Але тільки ваш лікуючий лікар зможе порадити необхідне в конкретному випадку ліки. Тому, ще раз хотілося б нагадати головне правило - Не варто займатися самолікуванням , при перших же симптомах набряків варто звернутися до лікаря!

  Пам'ятайте, що набряки, хоча і роблять сильні незручності, носять лише тимчасовий характер. Як і будь-які інші проблеми при вагітності вони повинні пройти після народження вашого малюка.

  На закінчення радимо подивитися відео, в якому ви почуєте загальні тези про причини виникнення і про зняття набряків при вагітності і закріпіть отримані знання.

  2012-02-27

  Набряки в першому триместрі вагітності

  ( 5 ) Оцініть статтю:

  Набряки при вагітності можуть з'являтися в різні терміни і бути обумовлені цілим рядом причин. Якщо на пізніх термінах з набряками стикається безліч бущіх мам, то на ранніх термінах подібна виникає рідко і може бути несприятливою ознакою щодо прогнозу вагітності.

  Чому виникають набряки?

  Набряки при вагітності часто можуть бути ознакою того, що орган або ціла система недостатньо працює через будь-яких хронічних захворювань. Проблема може бути в серці, нирках, венозних судинах, ендокринних захворюваннях, які у жінки були ще до настання вагітності і могли протікати безсимптомно. Набряклість відбувається через наступних причин: - порушення нервової регуляції клітинного харчування тканин. - Зміна кровообігу. Виникає спазм судин, підвищується проникність судинної стінки. - Затримка води і хлориду натрію в організмі. Це призводить до розвитку кисневого голодування тканин і порушення функцій Централь нервової системи, залоз внутрішньої секреції, нирок, печінки та інших органів.

  Симптоми і діагностика

  При виражених набряках виникає відчуття тяжкості, задишка, втома, підвищена спрага. Набряклість проявляється поступово. - Спочатку набрякають ноги. Одутлість з'являється в стопах і гомілках. Це легко помітити - нога не влазить в звичну взуття. - Набрякають стегна, зовнішні статеві органи. - Набрякають руки, тулуб і обличчя.

  Бувають і Приховані набряки , при яких самопочуття вагітної не змінюється, але вони не менш небезпечні. Діагностуються приховані набряки наступним чином:

  - Систематичне зважування жінки (не менше 1 разу на тиждень). Якщо збільшення маси тіла понад 400 гр в тиждень, то це свідчить про приховані набряки. - Вимірювання добової кількості сечі (яке при прихованих набряках зменшується). - Визначення набряклості пальців за допомогою кілець, які при набряках стають тісними.

  Лікар також може призначити цілий ряд обстежень (контроль артеріального тиску, контроль загального аналізу сечі, рівня цукру в крові, білковий спектр крові, аналіз крові на креатинін, сечовину, ЕКГ, при необхідності - УЗД серця і внутрішніх органів).

  Якщо не контролювати свій стан і не боротися з набряками, то це може привести до більш важкої стадії токсикозу - нефропатії.

  Що робити при набряках?

  При виражених або невеликих, але стійких набряках вагітній жінці може рекомендуватися стаціонарне лікування у відділенні патології вагітних. Якщо такої необхідності немає, то можна полегшити стан такими заходами: - Обмежити кількість рідини і солі. У день можна пити до 700-900 мл, включаючи супи і соки. Вживання солі потрібно обмежити до 3-4м на добу. - Дієта. Молочно-рослинна їжа повинна містити достатню кількість вітамінів. Один день в тиждень потрібно робити розвантажувальним - не вживати смажену і гостру їжу, а їсти яблука і сир. - Вітаміни. Часто фахівці призначають вітамінні комплекси, які допоможуть зміцнити судинну стінку і містять такі речовини і мікроелементи як кальцій, аскорбінова кислота, рутин. При необхідності призначаються сечогінні препарати. - По можливості дотримуватися постільного режиму. У поєднанні з дієтою він швидко зніме набряки з ніг.

  На ранніх термінах вагітності при набряках ні в якому разі не можна займатися самолікуванням.

  Оцініть статтю: 02.11.2013 | Автор: Надія

  Майже 80% жінок під час вагітності стикається з набряками. Багато хто вважає це нормою і не бачать приводу для занепокоєння. Так це чи набряк - ознака серйозного захворювання, що вимагає своєчасного лікування?

  Набряки на ранніх термінах вагітності з'являються рідко. Найчастіше жінка стикається з ними в середині і в кінці терміну очікування малюка.

  Набряки під час вагітності: причини

  Під час вагітності набряки можуть виникнути з різних причин. Найчастіше мова йде про фізіологічні набряках, які є наслідком гормональних змін. Однак набряки можуть з'явитися через серцеву або ниркову недостатність. А набряки на останніх тижнях вагітності можуть бути першою ознакою пізнього токсикозу (гестозу).

  Фізіологічні набряки під час вагітності

  • Фізіологічні набряки - це наслідок Зміни гормонального фону майбутньої мами. З перших днів вагітності у жінки різко збільшується рівень прогестерону, який виконує функцію блокування скорочувальних функції матки. Це необхідно для збереження вагітності. Побічна дії гормону - накопичення калію, що сприяє затримці рідини в організмі.
  • В організмі майбутньої мами Збільшується об'єм циркулюючої по судинах крові , що посилює тиск на стінки кровоносних судин. Таким чином, кров може проникати в навколишні тканини, що теж є причиною набряків.

  Обидві ці причини - норма для вагітної жінки і не є приводом для занепокоєння.

  Набряк слизової носа при вагітності

  Ще одне знайоме вагітним жінкам явище - набряк слизової носа. Начебто, звичайний нежить, але лікувати його звичайними методами не можна. Судинозвужувальні кошти не тільки допоможуть від нежиті, але і звузять судини в плаценті і пуповині. Це може бути причиною гіпоксії плода. Інші засоби від нежитю проникають через плаценту в кров дитини. Чи не лікувати - не варіант. Набряк слизової носа утруднює дихання, в кров надходить менше кисню, в результаті - кисневе голодування у дитини. Найбезпечніший варіант - своєчасно прочищати носову порожнину і промивати солоною водою або фізіологічним розчином. Причина набряку слизової носа при вагітності - все той же прогестерон.

  Набряк статевих губ при вагітності

  Набряк статевих губ з'являється в третьому триместрі і не становить загрози. В кінці вагітності плід стає великим. Малюк тисне на нижню частину матки і віджимає кровоносні судини. Це призводить до застою крові і, як наслідок, виникає набряк. У деяких випадках може виникнути варикозне розширення вен піхви, що виявляється виступанієм вен і утворенням вузлів. Цей стан не є патологією і проходить після пологів.

  «Сердечні» набряки під час вагітності

  Причиною набряків можуть стати проблеми з серцево-судинною системою. Такі набряки мають строго певну локалізацію: завжди прагнуть вниз. Якщо жінка стоїть, набрякають ноги, в положенні лежачи набрякає поперек або живіт.

  Для постановки точного діагнозу лікаря необхідно виміряти розмір печінки. Справа в тому, що при набряках, викликаних захворюваннями серця, в першу чергу збільшується розмір печінки. Інші види набряків під час вагітності не викликають таких змін.

  «Ниркові» набряки під час  Вагітності

  Не всі порушення роботи нирок призводять до набряків. Причиною подібних проблем найчастіше стає гострий або хронічний гломерулонефрит. При «ниркових» набряках в першу чергу набрякає обличчя, потім руки і ноги.

  Найчастіше жінка знає про свої проблеми з нирками, що значною мірою знижує постановку діагнозу. Однак в деяких випадках на тлі вагітності подібні хвороби виникають первинно. В цьому випадку для постановки діагнозу необхідні додаткові дослідження. При підтвердженні діагнозу необхідно медикаментозне лікування в стаціонарі.

  Набряки при пізній токсикоз (набряки при гестозі)

  Найбільш часта причина патологічних набряків вагітних - гестоз (водянка), або пізній токсикоз. Набряк - всього лише перший симптомом серйозної проблеми. За набряками вагітну жінку чекає підвищення артеріального тиску, поява білка в сечі і зміна роботи головного мозку, які можуть проявлятися судомами. Накопичення рідини при гестозі (водянці) відбувається через порушення водно-сольового обміну і підвищення проникності капілярів.

  Виділяють три стадії набряків при гестозі (водянці):

  Перша стадія - набряки ногНогі при гестозі набрякають в першу чергу по елементарним фізичним законам. Накопичена рідина під впливом сили тяжіння прагне вниз. Якщо ноги набрякають дуже сильно з'являється ризик розвитку варикозного розширення вен через зростаючого тиску на вени з боку оточених тканин. Зазвичай після пологів варикоз вагітних проходить. В якості профілактики можна носити компресійні панчохи, але перед цим все одно необхідно проконсультуватися з лікарем.

  Набряк живота під час вагітності

  Друга стадія - набряк живота, попереку і крестцаКолічество рідини в організмі жінки зросла, в ногах вона вже не поміщається, відповідно набряк піднімається вище на живіт, в область попереку і крижів. Ці набряки помітити складніше і вони набагато небезпечніше для малюка.
  Третя стадія - набряк рук і ліцаЕто найсерйозніша стадія гестозу. У жінки набрякають пальці і кисті рук, з'являється деяка одутлість особи. Особливо сильно набрякають повіки, через особливості будови пухких тканин, які добре вбирають воду.

  Як розпізнати набряки при вагітності?

  У більшості випадків розпізнати набряки при вагітності легко самостійно.

  • Найперший і поширений ознака - складно застебнути взуття в кінці дня.
  • Другий за поширеністю ознака - складно зняти з пальця обручку.
  • Ще один надійний спосіб розпізнати набряки при вагітності - контроль за збільшенням у вазі. Якщо Ви набираєте більше 300-400 гр. в тиждень, або набір ваги йде не рівномірно - це говорить про наявність набряків.
  • Крім того, шкіра жінки з набряками спочатку стає пухкої, а потім навпаки, натягується і стає напруженою.

   Внутрішні набряки при вагітності: ознаки

  На жаль, в деяких випадках визначити наявність набряків не так просто. Йдеться про приховані, внутрішніх набряках. В цьому випадку першорядне значення має Контроль за збільшенням у вазі вагітної жінки. Приховані набряки, або, як їх ще називають, пастозні, видають себе різкими і нерівномірними скачками ваги.

  Більш точно визначити наявність набряків можна Спостерігаючи кілька днів за кількістю виведеної з організму рідини . Набряки при вагітності виникають тоді, коду відбувається затримка рідини в організмі. Саме її і необхідно відстежити. Для проведення вимірів необхідно протягом доби вести записи: скільки рідини було випито / з'їдено і скільки було виведено. При підрахунку введеної рідини враховуються не тільки напої, але і супи і фрукти (овочі). Лікарі рекомендують прирівнювати один фрукт або овоч до 50 мл. рідини. У нормі людина з мечів виводить до 75% випитої рідини, решта виводиться через дихання і піт. Якщо ж простежуються явні відхилення від цих показань, значить, мають місце приховані набряки. Для більшої достовірності спостереження рекомендується повторити 2-3 рази.

  Ще один спосіб відстежити набряки - про Тслежівать зміна діаметра щиколотки . Якщо коливання більше 1 см., Це також явна ознака набряку.

  Чи небезпечні набряки при вагітності?

  Самі по собі набряки рідко бувають дійсно небезпечні. Основну небезпеку представляють захворювання, симптомами яких вони є. Однак внутрішні набряки живота можуть принести шкоду плоду. Справа в тому, що набрякають в основному м'язові тканини, в тому числі матка, плацента і черевна стінка. Набрякла плацента може віджимати судини пуповини, що викликає брак кисню у малюка.

  Набряки при вагітності: як боротися

  При фізіологічних набряках досить дотримуватися дієти для вагітних, а також контролювати споживання рідини. В першу чергу варто відмовитися від жирної, смаженої, копченої та солоної їжі. Особливо сильно сприяє затримці рідини в організмі сіль, тому краще всю їжу трохи недосаливать. Якщо говорити про числовому вираженні, то норма солі для вагітної - 8 г, а в звичайному житті - 14 г. При сильних фізіологічних набряках можна деякий час посидіти на дієті без солі. У деяких випадках можна попити сечогінні засоби, але тільки після консультації з лікарем.

  Інші види набряків лікувати дієтою не можна, необхідно медикаментозне лікування і строгий контроль лікаря. Дуже важливо виключити першопричину.

  Складніше справа йде з гестозом. Незважаючи на набряки, організм майбутньої мами стикається з зневодненням. А це значить, що не можна обмежувати споживання рідини або приймати сечогінні препарати (чаї). Як же бути? В першу чергу необхідно строго дотримуватися дієти. Повністю це проблему не вирішить, але загальну напруженість зніме. По-друге в точності дотримуватися рекомендацій лікаря і пройти курс медикаментозного лікування.

  Набряки при вагітності: народні засоби

  Є ряд жінок, які ведуть боротьбу з набряками народними засобами. Зараз без праці можна знайти рецепти чаїв і настоїв із застосуванням трав, журавлини, гарбуза, кураги та інших продуктів, здатні вирішити цю проблему. По суті, більшість рецептів - сечогінні чаї і настої. А як було сказано вище не у всіх випадках подібні засоби можна застосовувати. Ставтеся до народних рецептів з належною часткою критичності і ні в якому разі не замінюйте ними лікування, призначене лікарем.

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...