38 Тиждень вагітності набрякають ноги Про вагітність і пологи

Головна » Набряки

38 Тиждень вагітності набрякають ноги

Якщо у вас набряки пов'язані з фізіологічними набряками, які пропадають після ліквідації провокуючого фактора, про що було написано вище, то ви можете не переживати. Але якщо ви помітили, що набряки ніяк не пройдуть самі по собі, т. Е.

 • Сильно набрякають ноги при вагітності;
 • Вранці ви прокидаєтеся з «опухлими» століттями;
 • При вагітності набрякають руки;

А також, гомілки, стегна, живіт, поперек, то потрібно відразу повідомити про це свого гінеколога.

Важливим симптомом і приводом для тривоги є також швидка надбавка у вазі або як це називають лікарі - «швидка надбавка» (більше 20 за всю вагітність або більше 400 г за тиждень). Зважуйтеся регулярно.

Рівень набряклості вашого тіла можна з легкістю визначити в домашніх умовах: натисніть пальцем в зоні гомілки, де кістка вкрита тільки шкірою, де немає м'язів (спереду внизу ноги). Якщо шкіра після натискання відразу ж повертається на місце - все ок. Але, якщо на якийсь час на тому місці залишається вм'ятина - це набряклість.

У лікарні, щоб визначити набряклість роблять аналізи і тест. В амбулаторних умовах вам можуть зробити необхідні аналізи або «Макклюра Олдріча» на встановлення набряклості.

Отже, як зняти набряки при вагітності

Для того щоб позбутися обридлих набряків якомога швидше потрібно знайти причину їх появи і усунути її.

Що можна зробити від набряків при вагітності:

 • Майбутній мамі потрібно зменшити вживання кухонної солі (так само солінь), так як сіль затримує воду в організмі;
 • Не потрібно перевтомлюватися;

Останні тижні вагітності і набряки

2Сухова Вероніка21.05.13 / 15: 31Отекі при вагітності - явище, знайоме, мабуть, практично кожній жінці. Різною мірою, але набряклість майже завжди супроводжує вагітність. У кого-то набрякає ніс, а у кого-то руки, ноги. Як же позбавлятися від набряків і від поганого самопочуття в цей найважливіший період життя жінки?

Нежить може з'явитися у вагітної жінки вже з перших тижнів, набряки цього плану не становлять серйозної загрози, проте завдають чимало занепокоєння і ускладнюють надходження кисню до плоду.

Також часто набрякають пальці рук - все знають, як часом важко жінці в положенні зняти або надіти кільце. Помірна набряклість незалежно від кількості тижнів не потребує лікування, якщо не супроводжується набряками ніг, спини. Набряки ніг також не є небезпечними, але іноді вони можуть бути ознакою гестозу - пізнього токсикозу. Тому візит до лікаря обов'язковий, навіть якщо набряки не турбують.

Чому з'являється набряклість в п'ять, десять або 39 тижнів? Набряки - це накопичення зайвої для організму рідини. Як правило, жінка під час вагітності п'є більше. До того ж в її організмі накопичується надмірна кількість натрію, який має властивість затримувати воду. Помірні набряки небезпеки не представляють. Іноді після інтенсивних фізичних навантажень, надмірного вживання в їжу солоних продуктів виникають фізіологічні набряки незалежно від кількості тижнів. Набряки в цьому випадку зникають після відпочинку. Якщо ж набряки з'являються різко, це небезпечно.

Як зрозуміти, чи є у вагітної набряки? Щотижня прибавка в вазі не повинна становити більше 400 г, а якщо більше 20 кг до загальної ваги додалося до терміну 39 тижнів, набряки діагностувати можна без праці. Така серйозна надбавка у вазі, може «говорити» про внутрішні набряках.

38 тиждень вагітності - набряки, помилкові перейми, болі в спині

Це цілком доношена термін вагітності. Накопичується втома, жінці все важче переносити збільшився вага, печію, запори. Турбують болі в спині і попереку, часто ниє живіт, та й малюк ворушиться тепер відчутно болісно. Адже він непогано додає у вазі.

Що ще турбує жінку при терміні 38 тиждень вагітності? Набряки. Як правило, вони виникають майже завжди. Причини їх появи різні - якщо це фізіологічні набряки, то після хорошого відпочинку вони зникнуть. Якщо ж це наслідок ниркових захворювань, варикозної хвороби, потрібне відповідне лікування. У будь-якому випадку, при терміні 38 тижнів набряки не повинні лякати

На цьому терміні вони можуть виникнути через значний тиск збільшилася матки на сусідні з нею органи. Матка «стискає» судини і перешкоджає таким чином нормальному відтоку рідини. Таким чином, якщо термін вагітності 38 тижнів, набряки не повинні налякати майбутню маму. Однак за умови, що вони не супроводжуються підвищенням тиску, в сечі не присутній білок, не відзначається сильної збільшення у вазі. Якщо ці симптоми є в наявності, може йти мова про гестозі.

Якщо жінка набрякає після сну, сечогінні препарати ефекту не мають, це цілком може свідчити про патологію вагітності в 38 тижнів. Набряки такої природи важче піддаються лікуванню і вимагають медикаментозної терапії в лікарні.

Як полегшити стан?

Незалежно від кількості тижнів, набряки не прикрашають жінку і доставляють дискомфорт. Чи є спосіб позбутися від них - за умови, що ніякої патології в даному випадку немає?

Необхідно намагатися не сидіти і не стояти довго, не класти ногу на ногу, коли ви сидите на стільці, щоб не порушувати кровообіг. Варто частіше лягати на ліжко і піднімати ноги, щоб допомогти відтоку рідини. Багато хто помилково вважає, що при терміні 39 тижнів набряки зникнуть, якщо пити менше рідини. Це оману. Води необхідно пити в достатній кількості - не менше 8-10 склянок на день. Сіль теж необхідна при будь-якій кількості тижнів. Набряки не перешкода для її достатнього вживання, якщо тільки лікар не рекомендував вам відповідну дієту.

Віддайте перевагу вільному одягу тісному, поменше спите на спині. Відмінно допомагають плавання і заняття на велотренажері.

Як полегшити стан вагітної жінки з терміном 38 тижнів? Набряки зникають після курсу прийому сечогінних препаратів (приймати тільки за призначенням лікаря). Слід дотримуватися правил при вживанні води: пити невеликими порціями, але часто, вживати більше кисломолочних продуктів.

Набряки на пізніх термінах вагітності

В ході вагітності у жінки можуть спостерігатися набряки обличчя, рук і ніг, це відомо практично всім. Найчастіше на це мало хто з жінок звертає увагу, тому що думають, що так і повинно бути. Але ось лікарі впевнені в зворотному і постійно стежать за станом вагітної, а саме: не присутній у неї набряків. Так чому ж набряки небезпечні?

Набряклість виникає через те, що в тканинах накопичується надмірна кількість рідини. Це відразу помітно, особливо на ногах або на обличчі, але набряки також можуть виникати на руках, попереку і животі.

Але і ця причина мають досить просте пояснення. У період виношування у жінок в організмі різко зростає потреба в рідині, тому вагітну частіше мучить почуття спраги. Більшу частину ваги, яку жінка набирає протягом вагітності, складає рідина. За винятком кісткової тканини, у всіх інших тканинах і судинах збільшується кількість натрію. А натрій є своєрідним магнітом для води, через це її і накопичується занадто багато в організмі. Тому під час вагітності і виникають набряки.

Коли набряки становлять загрозу

Набряки можуть відрізнятися за двома видами:

 • Фізіологічні набряки, які проходять відразу після ліквідації викликає їх фактора;

 • Набряклість, яка присутня у вас тривалий час.

Перший вид набряків ніякої загрози для вас не представляє. А ось другий вид цілком може вам нашкодити. Крім рук, ніг, обличчя, живота і попереку, цей вид набряклості може також спостерігатися на стегнах або гомілках.

Також дуже небезпечним є той факт, якщо ви швидко поправляєтеся (більше 20 кг за весь період вагітності або понад 300 г за тиждень), так що постарайтеся якомога частіше стежити за своєю вагою.

Для того щоб дізнатися вашу ступінь набряклості, можна навіть не звертатися до лікаря. Досить буде натиснути пальцем на передню частину гомілки - в тому місці, де немає м'язів.

Якщо після цієї процедури шкіра швидко повертається у вихідне положення, то ступінь набряклості або невелика, або набряків зовсім немає. Але якщо після натискання там кілька секунд залишається виемочка, то це означає присутність у вас набряків. Чим більше часу на місці натискання зберігається вм'ятина, тим більше ступінь набряклості.

Якщо ви звернетеся до лікарні, фахівець призначить вам пройти спеціальний і здати аналізи, які допоможуть йому визначити ступінь вашої набряклості і як вона може позначитися на вашому організмі.

В основному під час вагітності у жінок зустрічається безпечна фізіологічна набряклість. Але навіть якщо спостерігається саме цей вид набряклості, все одно для обережності варто здати аналізи, щоб переглянути її ступінь.

Набряки можуть стати причиною виникнення другої і третьої стадії гестоза. Навіть якщо загальний стан вагітної жінки гарне, але спостерігається прояв набряклості, то варто відразу ж звернутися до лікаря. Якщо цього не зробити вчасно, дана непередбачливість може несприятливо вплинути на систему «мати - плацента - плід». Порушення даної системи призведе до кисневого голодування малюка і, як наслідок, до різних порушень в формуванні та розвитку його організму. Якщо набряклість переросте в сильну форму, то буде присутній ризик необхідності перервати вагітність.

Набряк носа (набрякає ніс) при вагітності

Насамперед набряклість з'являється саме на обличчі, при цьому у жінки припухають повіки, а особа в цілому ставати більш округлої форми. Існує безліч проблем, які пов'язані з набряками на обличчі.

Може спостерігатися набряклість носа. Але тут є невелика особливість: причиною набряків носа може бути не тільки скупчення рідини в судинах і тканинах, а також різного роду проблеми з дихальними шляхами, що проходять через ніс, це досить часті явища для жінок під час вагітності. Як ви зрозуміли, мова йде про нежить, який є причиною ряду незручностей вагітній жінці - таких, наприклад, як сухість в носі, утруднене дихання або свербіж.

Нежить може супроводжувати жінку протягом усього періоду виношування дитини, але може спостерігатися і, наприклад, тільки по ночах. Після пологів риніт перестане вас турбувати так часто. Але так як під час вагітності це ваш практично постійний супутник, то вам краще знайти підходяще для себе ліки від нежиті і закладеності. Для вас риніт зовсім не небезпечний, але ось вплинути на плід він все-таки може. Коли у вас спостерігається закладеність, в цей час зменшується надходження кисню до плоду, а це призводить тільки до негативних наслідків.

Також набряклість носа може бути наслідком алергії. В цьому випадку вам краще відразу визначити, що надає на вас алергічне дію, і позбутися від цього. Алергеном можуть цілком бути кімнатні рослини, продукти харчування, новий пральний порошок, домашній пил, шерсть тощо.

Але, звичайно, такі проблеми є виключно індивідуальними для кожної вагітної жінки.

Набряки при вагітності

Набряки рук (набрякають руки) при вагітності

У жінок під час виношування дуже часто спостерігаються випадки набряклості рук і пальців. При цьому кисті рук злегка німіють, присутній неприємне відчуття в зап'ястях і пальці ніби постійно чимось коле. Сильним ступенем набряклості є той стан рук, коли з пальця не виходить зняти кільце.

Як правило, набряклість рук найчастіше зустрічається у жінок, які під час вагітності займаються в'язанням або ліпленням, а також у тих, хто дуже багато часу проводить за комп'ютером, тобто постійно виконують одні і ті ж дії (наприклад, натискання на клавіатуру або рух спицями). При цьому у жінки виникає постійний біль в зап'ястях - це так званий «тунельний синдром».

Для того щоб нічого цього не було, вам варто більше часу приділяти гімнастиці і розминці для рук.

Якщо з часом до набряків рук приєднується також і набряклість крижів, живота або спини, то варто негайно звернутися до лікаря.

Набряки ніг при вагітності (під час вагітності)

Найбільш часто зустрічається у вагітних є набряк ніг. При цьому стає неможливим надіти звичну для вас взуття, так як ноги набрякають досить сильно. Ви відразу помітите набряклість - на щиколотці буде смужка від гумки носка.

В основному набряки ніг у вагітних жінок спостерігаються під час третього триместру. У цей період дане явище цілком нормально і практично ніякої небезпеки для вас не представляє. Гірше, якщо ці набряки стануть причиною пізнього токсикозу, який на цій стадії вагітності дуже небезпечний як для майбутньої мами, так і для її дитини. Тому при виникненні припухлості в ногах варто звернутися до фахівця з метою виявлення причини даного явища.

Ще одним тривожним знаком є ​​ситуація, коли набряки присутні не тільки на ногах, а ще на руках, попереку, животі і обличчі.

Як позбутися від набряків під час вагітності

Лікування набряків при вагітності

Іноземні фахівці стверджують, що фізіологічні набряки лікувати не треба. Але наші лікарі наполягають на зворотному. Вони аргументують це тим, що дана набряклість у 90% вагітних жінок викликає підвищення артеріального тиску і є причиною появи білка в сечі.

Є три методи лікування набряклості при вагітності:

 • За допомогою лікарських препаратів;

Найбільш часто для лікування набряків використовують дієту. Її суть полягає у відмові від усього копченого, смаженого і солоного. Денна норма споживаної солі повинна складати менше 8 грамів. Цей аспект дуже важливий, так як саме сіль є причиною скупчування рідини в організмі. Ще одне, що обов'язково повинно бути унормовано, це споживання води. Лікарі-дієтологи кажуть, що при набряклості жінка повинна в день випивати менше одного літра рідини.

Лікування народними способами передбачає собою різні настоянки на травах. Слід вибрати рослини, які володіють найбільшими сечогінні властивості. До таких відносять: нирковий чай, ведмежі вушка, польовий хвощ, лист брусничника і лист мучниці. У день треба випивати 1 стакан будь-якого з даних настоїв. Час такого лікування має становити не більше одного місяця. Але перш ніж починати дане лікування, варто спершу звернутися до лікаря, для того щоб перевірити, чи не присутня у вас алергії на дані трави.

Сечогінні засоби при вагітності вживати забороняється, за винятком певних випадків. Одними з найбільш поширених лікарських засобів, що роблять даний ефект, є «Цистон», «Канефрон» і «Фітолізин». Ці препарати нормалізують функцію нирок, надають антисептичний, протизапальний і сечогінний ефект. Такі лікарський засіб можна почати вживати тільки з дозволу лікаря, так як вони мають дуже велику кількість протипоказань і можуть погано вплинути на розвиток плода.

Для повного одужання варто зайнятися своєю судинною системою, а саме нормалізувати матково-плацентарний кровотік. При цьому рідина перестане переходити з судин в тканині і набряклість не зможе утворитися знову. Для поліпшення роботи цього кровотоку фахівці в основному рекомендують «МагнеB6», «Магнерот», ліпоєвої кислоти і вітамін E.

Перед тим як почати лікування, вам, можливо, доведеться зробити коригування свого розпорядку дня. Знову ж правильним режимом дня буде вважатися, якщо ви почнете займатися гімнастикою, більше часу проводити на свіжому повітрі і спати не менше дев'яти годин. Варто перейти на зручну для вас взуття і ходити тільки в ній, а також важливим фактором є виключення всіх шкідливих продуктів зі свого раціону.

Одне з нескладних і дуже корисних гімнастичних вправ - це 5-10-хвилинне стояння в колінно-ліктьовому положенні (тобто з упором на коліна і на лікті). Коли ви перебуваєте в такій позі, ваша матка припиняє натискати на великі судини і сечоводи. Як наслідок цього, в матці поліпшується кровообіг і рідина, яка міститься в нирках, переливається в сечовий міхур.

Також слід кілька разів на день якомога вище піднімати ноги. Під час відпочинку рекомендується знаходитися на боці.

Лікування набряків при вагітності.

Як показує практика, якщо причина, по якій з'явилася набряклість, зникає, то і набряки проходять практично відразу. Вам ні в якому разі не можна перевтомлюватися, а також варто якомога менше перебувати на сонці.

Не треба надто сильно зменшувати споживання рідини, а якщо і робити це, то дуже обережно. Організм може зреагувати на зниження споживання води і почне при першій можливості накопичувати її, тобто залишати на потім. Пити варто очищену воду з лимоном. Від кави краще відмовитися. Корисною для вас буде та рідина, яка має сечогінні властивості, наприклад морс з журавлини або брусниці.

Вам доведеться виключити з ужитку цілий ряд продуктів, таких як оселедець, чорний хліб, солоні огірочки, підсолені горіхи, спеції, насіння, помідори, газовані напої, квашена капуста. Також необхідно відмовитися від копченої та смаженої їжі. Натомість вам варто включити в свій раціон продукти, що містять білок.

Одним з корисних засобів при набряклості є відвар з кураги. Для його приготування вам просто необхідно залити курагу окропом і дати їй настоятися. Вживати відвар слід за 30-40 хвилин до їжі.

Для зняття набряків також можуть бути корисними прохолодні ванночки для ніг. Час такої процедури має становити 10-15 хвилин, після чого необхідний невеликий відпочинок. Для більш сильного ефекту можна попросити кого-небудь зробити вам масаж ступень.

Намагайтеся стежити за тим, щоб ви не лежали на спині.

Набряки на пізніх термінах вагітності (набряки на 37-й, 38-й, 39-му тижні вагітності)

Жінка під час вагітності повинна одужувати не більше ніж на 10-12 кілограмів. Після 28-го тижня прибавка в вазі не повинна перевищувати 500 г за 7 днів.

Допускається набирати вагу понад норму тільки тим жінкам, які раніше відчували дефіцит у вазі. А от жінкам, які страждали надмірною вагою до вагітності, не можна одужувати більше ніж на 10 кілограмів.

Гестоз - захворювання, яке може спостерігатися тільки під час вагітності, адже після пологів все його симптоми пропадають. За статистикою кожна третя вагітна жінка страждає на це захворювання.

Як правило, воно виникає в третьому триместрі. У більш рідкісних випадках спостерігається після 16-го тижня вагітності. Причиною виникнення гестозу є зміни в організмі, які викликають виникнення в плаценті речовин, що роблять мікродирочкі в судинах. Потім через ці невеликі отвори разом з кров'ю в посудину потрапляють рідина і білок плазми. Через це у вагітної з'являються набряки. Також ці отвори можуть утворюватися в судинах нирок, що тягне за собою потрапляння білка в сечу. Від розміру цих дірочок буде залежати, скільки білка втратить вагітна жінка. Під час гестозу у жінки відбувається згущення крові і підвищується артеріальний тиск.

Головною небезпекою такого захворювання є те, що вагітна не відразу помічає у себе набряклість або будь-які інші симптоми. І поки сама жінка відчуває себе прекрасно, її маляті не вистачає кисню, так як при гестозі набрякає плацента.

В основному гестоз з'являється у наступних категорій жінок:

 • У кого ця вагітність є першою;

Дисплазія кульшового суглоба - досить часта...

Напевно, важко знайти людину, у якого б не...

Вагітність - особливий час для жінки. Не тільки...

Головне при будь-якому захворюванні - вчасно його диагно...

Ноги є найважливішими частинами тіла людини, бе...

Вагітність 38 тижнів набрякають ноги: в чому причина?

Вагітність - стан, який несе для будь-якої жінки масу позитивних емоцій. Але протягом періоду виношування дитини у вагітної виникає і чимало проблем. Вони вимагають обов'язкового рішення, так як, якщо не звертати на них уваги, то це в тій чи іншій мірі відіб'ється на здоров'я майбутньої дитини. Коли йде вагітність 38 тижнів, набрякають ноги досить часто.

Однак виникла на цьому періоді набряклості можна знайти цілком розумне пояснення. При протіканні вагітності матка поступово збільшується в розмірах. І своїм великим вагою чинить надмірний тиск на органи і кровоносні судини. Це і призводить до скупчення на певних ділянках тіла надлишкової рідини. Однак, незважаючи на те, що набряклість має просту фізіологію, все ж вона заслуговує на увагу. Якщо не вжити заходів по усуненню набряків, то згодом їх розвиток приведе до серйозних наслідків.

Набряки на 36-38 тижні вагітності

Коли йде вагітність 37 тижнів, набрякають ноги що робити - це цілком закономірне питання кожної майбутньої матері. Виниклий набряк - це не тільки дискомфорт для жінки, а й загроза для здоров'я малюка. Справа в тому, що часто при вагітності слабкій статі доводиться стикатися не з легкої набряком, а з серйозним набряком, який досить часто поширюється на кілька частин тіла.

У таких випадках виникає набряклість плаценти, що несе загрозу для життя плода, так як набряклість створює проблеми з постачанням плода киснем. Медики називають такий стан гестоз. Його розвиток відбувається за досить короткий час. Саме в цьому і полягає його головна небезпека. У більшості випадків такий стан завершується судомами, а вони можуть привести до смерті не тільки матері, але й дитини.

Але навіть якщо гестоз не з'явиться, то висока ймовірність виникнення гіпертонії. У деяких випадках набряк може закінчитися тромбофлебітом. Це теж не найкращі варіанти. Тому, якщо в ході вагітності ви виявили у себе набряклість, то про це обов'язково потрібно повідомити лікаря. Він обстежує вас, а, якщо буде потрібно, призначить додаткові дослідження і вже за їх результатами дасть направлення на лікування.

Набряки на терміні 33-34 тижні

На терміні вагітність 34 тижні набрякають ноги - теж дуже поширене явище. Виникнення набряклості має ті ж причини, що і в інші періоди.

 • Якщо у вас з'явилася набряклість, то в цьому випадку найпильнішу увагу слід звернути на свій раціон. Повинні бути внесені коректування в меню, якщо в цьому є необхідність.
 • На даному терміні вагітна жінка повинна приділити своїй вазі. Справа в тому, що до виникнення набряків в цей період може привести і його надлишок. Якщо спостерігаються ознаки ожиріння, то з цього приводу слід звернутися до лікаря за консультацією. Він дасть вам рекомендації, а крім цього зможе підібрати оптимальний варіант харчування.

Набряки при вагітності 35 тижнів

Якщо у майбутньої матері на терміні 35 тижнів виникли набряки через зайвої ваги, то вона повинна звернути на своє здоров'я найпильнішу увагу. Адже при наявності набряку на такому терміні до списку хвороб приєднується таке, як утруднення процесу пологової діяльності. Тому при виникненні такої проблеми потрібно негайно зайнятися її рішенням. Зверніться до лікаря, а він уже намітить план лікування, яке допоможе впоратися з виниклим недугою.

Набряки при вагітності 32 тижні

В останньому триместрі вагітності матка досягає великих розмірів, в результаті помітно зростає ризик виникнення набряків.

 • Причиною набряків на цьому терміні є значна питома вага малюка, а крім цього велику кількість навколоплідної рідини. Це і призводить до стану скупчення рідини в тканинах.
 • Велика набряклість може стати наслідком відсутності фізичної активності. Призводити до її виникнення може сидячий спосіб життя.
 • Вживання у великій кількості солоної їжі також може призводити до даного стану.

Якщо, виявивши набряки, нічого не робити для їх усунення, то наслідки такого легковажності будуть дуже сумними. На ногах з'явиться судинна сітка. Крім цього може розвинутися гіпертонія і тромбофлебіт. Крім цього набряклість заважає нормальному розвитку плоду. Тому, щоб уникнути наслідків, що з'являються внаслідок виниклого набряку, лікуванням цієї недуги потрібно займатися найсерйознішим чином.

Спеціальна дієта дозволяє ліквідувати виникають при вагітності сильні набряки. Допомогти в їх усуненні можуть і легкі фізичні навантаження. Також в цій справі досить ефективні і заняття плаванням. Зменшивши в своєму раціоні кількість солоної їжі, ви швидше впораєтеся з набряком, але краще зовсім виключити подібні страви зі свого раціону.

Сайт про ноги © 2010-2015 Копіювання або передрук будь-яких матеріалів сайту можливі лише за активної посиланням на джерело
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...