Набряк живота при вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Набряки

Набряк живота при вагітності

17.09.2014Отекі при вагітності

У середині і в кінці періоду виношування дитини велика частина жінок стикаються з набряками. Набряк живота при вагітності говорить про наявність гестозу, дуже небезпечного для плоду.

При гестозі майбутня мама страждає від підвищеного артеріального тиску, серйозних набряків, судом. Набряки при гестозі трапляються через підвищення проникності капілярів і порушення водно-сольового обміну.

Стадії набряклості при гестозі

 • Перша стадія. При ній набрякають лише ноги. Якщо нічого не зробити на даному етапі, то можна в подальшому зіткнутися з варикозом.
 • Друга стадія. Саме на другій стадії гестоза набрякає живіт, а також крижі і поперек. Обсяг рідини в організмі стає настільки великим, що тільки лише в ногах вона не поміщається і починає накопичуватися в районі живота.
 • Третя стадія. У найважчих стадіях гестозу у вагітної набрякають руки, і обличчя стає одутлим.

Як боротися з набряком

Лікування набряків живота, викликаних гестозом, повинен займатися обов'язково лікар! Доктор зобов'язаний виявити першопричину, що спровокувала патологічний стан, і усунути її. При гестозі призначається найсуворіша дієта і ряд лікарських препаратів.

Профілактика набряків

Дуже важливо попередити скупчення в організмі під час виношування малюка надмірної рідини. Зробити це можна, регулярно займаючись гімнастикою, плаваючи в басейні, і підлягає гуляючи на свіжому повітрі.

Важливим також є і контроль абсолютно всієї випитої рідини. Її не повинно бути занадто багато.

Читайте ще:

Набряки при вагітності

18 березня 2014 року - 13:20 | Ma-Tanya в Вагітність

Під час вагітності з набряками стикаються практично всі майбутні мами. Найчастіше ця проблема турбує жінок на пізніх термінах гестації. Надмірне скупчення рідини в тканинах може бути як фізіологічним, тобто нормальним для вагітних, так і патологічним. При цьому ступінь небезпеки набряків залежить не тільки від вираженості, а й від основної причини їх появи, визначення якої під силу лише лікаря.

Чому виникають набряки?

Вагітність - це особливий стан жіночого організму, під час якого всі зміни, що відбуваються сприяють накопиченню і утриманню води в тканинах. Вода необхідна для збільшення обсягу крові, розвитку організму плода, функціонування плаценти, зростання матки і молочних залоз, формування амніотичної рідини.

Рідина переходить практично в усі в тканини організму (крім кісткової) з крові, особливо інтенсивно накопичується вона в жировій клітковині та сполучної тканини. При нормальній вагітності в середньому набирається 6-8 літрів рідини, з яких 2-3 літри затримуються безпосередньо в материнському організмі, а 4-6 літрів - в організмі плода і необхідних для його життєзабезпечення тканинах.

Фізіологічним набряків сприяють особливості конституції (низький зріст і підвищена маса тіла), тривале ходіння, здавлення збільшеною маткою нижньої порожнистої вени, зловживання солоною їжею, спекотна погода. При усуненні провокуючих чинників така набряклість, як правило, швидко зникає. Фізіологічні Набряки під час вагітності виникають у більшості жінок, не становлять небезпеки для їх здоров'я і розвитку плода і не вимагають спеціального лікування.

Однак набряки можуть бути і патологічними, стійкими, виникнення яких може бути спровоковано:

 • Порушеннями водно-сольового обміну (накопичення натрію тканинами організму матері, який, як відомо, притягує воду);
 • Підвищеною проникністю дрібних судин - капілярів, що сприяє переходу рідини з судинного русла в клітини органів і міжклітинний простір;
 • Згущенням крові;
 • Порушенням відтоку крові і лімфа в венах ніг;
 • Гестозом (пізнім токсикозом вагітних);
 • Захворюваннями серцево-судинної, ендокринної, сечовивідної систем.

При появі таких набряків (особливо поряд зі стрибками артеріального тиску і виявленням білка в сечі) потрібно негайне лікування і уважне спостереження лікаря. Така ситуація може бути передвісником розвитку серйозних патологій.

Чим небезпечні набряки при вагітності?

Фізіологічні набряки є лише тимчасовим косметичним дефектом. Однак набряки, що супроводжують гестоз, зовсім не невинні, як може здатися на перший погляд.

До самим грізним ускладнень гестозу відносяться:

 • Прееклампсія (характеризується болями в області живота, порушенням зору та мовлення, лихоманкою, неадекватністю поведінки і іншими симптомами);
 • Еклампсія (судомний припадок, під час якого можлива зупинка серця, дихання і навіть летальний результат).

Наявність подібних симптомів вимагає термінової медичної консультації, оскільки при важких формах гестозу страждає не тільки мати, але і дитина. Основний метод лікування подібних ускладнень - екстрене розродження. Інших ефективних видів лікування в таких ситуаціях не існує.

Групу ризику по розвитку гестозу становлять жінки:

 • Які перенесли гестоз попередню вагітність;
 • Перенесли токсикоз на ранніх термінах вагітності;
 • З порушеннями функцій ендокринних залоз, ожирінням, захворюваннями серцево-судинної системи, печінки і нирок;
 • У віці до 18 років і первістки старше 30 років;
 • Виношують 2-3 плоди;
 • Ті, хто має професійні шкідливості і несприятливі побутові умови;
 • Ті, хто має приховані набряки.

Як визначити, чи з'явилися у вас набряки?

Фізіологічні набряки найчастіше виникають після 30 тижнів вагітності. Однак при гестозі вони можуть виникнути на більш ранніх термінах - приблизно з 20 тижнів. Перша ознака появи проблеми - Набряки ніг при вагітності .

Можна виділити 4 ступеня вираженості набряків:

 • Перша - набряки з'являються тільки на гомілках і кистях рук;
 • Друга - приєднуються набряки стоп і нижньої частини живота;
 • Третя - набряки з'являються на обличчі;
 • Четверта - розвивається генералізований набряк ( «водянка» вагітних).

Поява набряку можна запідозрити за такими ознаками:

 • Ви не можете зняти кільце з пальця або надіти його;
 • Улюблена розношена взуття раптово почала вам жати;
 • Шкарпетки залишають на ногах довго не зникаючий слід;
 • При натисканні на шкіру з'являється чітко позначена ямка, яка тривалий час зберігається;
 • Окружність вашого гомілковостопного суглоба збільшилася більш ніж на 1 см всього лише за тиждень.

Крім того, набряки можуть бути прихованими. Їх можна виявити так:

 • За тиждень ви набрали більше 300 г ваги;
 • Обсяг випитої за добу рідини перевищує об'єм рідини, виділеної з сечею.

Профілактика і лікування набряків

Лікування набряків при вагітності в першу чергу полягає в нормалізації харчування і забезпеченні правильного режиму праці і відпочинку.

 • Багато білка, який знижує проникність судин (м'ясо, молочні продукти, риба);
 • Достатня кількість жирів і вуглеводів;
 • Мінімальна кількість маринованих, солоних, гострих, солодких страв, газованих напоїв і кави.

Протягом дня необхідно приймати не менше 1,5 літрів рідини. Сильно обмежувати її обсяг не варто (в третьому триместрі можливо зменшення об'єму рідини до 750 мл), оскільки це призведе до збільшення набряків.

Протягом дня бажано уникати тривалих прогулянок, стояння і сидіння. Корисний енергійний масаж стоп. На пізніх термінах корисно періодично займати колінно-ліктьове положення, яке сприяє відновленню циркуляції рідин в нирках, ниркових судинах і органах малого тазу. Крім цього, майбутній мамі бажано відпочивати не менше 10 годин вночі і 1,5-2 годин - днем. Перед сном рекомендується підкладати під ноги валик.

Лікар може рекомендувати прийом лікарських засобів (антигістамінні препарати, еуфілін, вітаміни для зміцнення судинної стінки) і фітопрепаратів, що мають сечогінну дію (брусничний лист, кукурудзяні рильця, польовий хвощ, ведмежі вушка, ниркові збори). До них можна додати і народні засоби, такі як настій з кураги, брусничний або журавлинний морс. Також один раз в тиждень корисно влаштовувати собі і розвантажувальні дні, засновані на вживанні фруктів.

Крім того, для усунення та профілактики набряків потрібно:

 • Носити бандаж для вагітних;
 • Робити спеціальну гімнастику або плавати;
 • Уникати тривалого перебування на сонці;
 • Багато рухатися (але не перевтомлюватися!).

І якщо ваш лікар порекомендує вам термінову госпіталізацію - ні в якому разі не відмовляйтеся! Так ви зможете убезпечити від серйозних ускладнень не тільки себе, але і свого малюка.

Набряки при вагітності

У багатьох жінок набряки при вагітності - явище досить часте. Набряком називають стан, при якому в організмі збирається зайва рідина. Зовні це проявляється у вигляді припухлості особи, рук або ніг. Нерідко у вагітної жінки можуть набрякати також живіт і поперек.

Будь-яка набряклість при вагітності має свої причини. В першу чергу, поява набряків пов'язано зі зростанням потреби організму отримувати рідину, в результаті чого жінка більше п'є. Саме рідина становить основну частину ваги, що набирається за час вагітності. Ще одна причина - натрій, який накопичується в судинах і в тканинах організму. Натрій затримує рідину в організмі, що і призводить до набряклості.

Діагностика набряків при вагітності

Звичайно, явні набряки стають помітними не тільки лікаря, але і самої вагітної жінки. Однак для діагностики набряків не зайвим буде відповісти на наступні питання:

Здуття живота і гази

 • - Чи легко Вам взутися? Якщо у жінки набрякають ноги при вагітності, у неї вже не вийде вільно надіти старе взуття.
 • - Чи легко Вам зняти обручку? По відповіді на це питання можна судити про набряклості рук, при якому кільце стискає палець, важко або зовсім не знімається.
 • - Скільки Ви набираєте за тиждень? Нормою вважається надбавка в 300 грамів на тиждень. Якщо вагітна набирає набагато більше, варто звернути увагу на набряклість.

Набряклість рук при вагітності

У вагітної жінки руки і пальці можуть набрякати досить часто. Крім труднощів зі зняттям обручки, визначити набряки можна, натиснувши пальцем на шкіру руки. Якщо на долоні залишається вм'ятина, скоріш за все мова йде про набряклості.

Найчастіше набряками рук при вагітності страждають жінки, робота яких пов'язана з клавіатурою і комп'ютерною мишкою. Багаторазове повторення однакових дій (наприклад, в'язання або ліплення) також призводять до появи набряклості. У таких ситуаціях набряклість може супроводжуватися больовими відчуттями в зв'язку з тиском скупчується рідини на що проходить нерв.

Справитися з незначними набряками рук і пальців при вагітності допоможе відпочинок і щоденна гімнастика для рук.

Набряклість ніг при вагітності

Однак набряки ніг при вагітності зустрічаються набагато частіше. Особливо помітно це в другій половині вагітності ближче до вечора. Першим сигналом появи набряклості ніг може бути слід від гумки шкарпеток. Взуватися в звичну взуття стає вельми складно, особливо якщо перед цим багато походити і роззутися.

Практично у кожної вагітної жінки спостерігаються набряки ніг різного ступеня, переживати занадто сильно про це не варто. Однак і залишати цю проблему без уваги також не бажано, так як набряки можуть бути ознакою пізнього токсикозу.

Більш-менш безпечні набряки ніг при вагітності практично непомітні вранці в зв'язку з рівномірним поширенням рідини по тілу за ніч. Протягом дня рідина опускається вниз, накопичується в ногах, приводячи до набряклості. Про набряках ніг можна судити не тільки по їх припухлості, а й по блідою, напруженою і гладку шкіру.

Як боротися з набряками при вагітності

Якщо жінку турбують набряки при вагітності, що робити і як боротися з проблемою повинен вирішувати лікар-гінеколог. Не варто самостійно приймати сечогінні або будь-які інші препарати.

У більшості випадків, якщо з'являються набряки при вагітності, лікування медикаментами зовсім не обов'язково. Часто для вирішення проблеми набряклості досить усунути причини її появи. В першу чергу, мова йде про режим харчування. В меню вагітної жінки не повинно бути занадто солоної їжі (оселедця, квашеної капусти, солоних огірків), спецій, смажених і копчених продуктів. У щоденному раціоні має бути багато білків. Раз в тиждень лікарі дозволяють проводити розвантажувальний день, коли в меню вагітної є тільки яблука і сік.

Деякі вагітні жінки при появі набряків скорочують щоденне споживання рідини, допускаючи при цьому серйозну помилку. Достатня кількість рідини сприяє нормальному розвитку вагітності, а його скорочення може привести до негативних наслідків. Щоденна кількість рідини повинна становити не менше 1,5 літра, до яких необхідно додавати супи і фрукти. Корисніше всього вагітній жінці пити морси (журавлинний і брусничний), звичайну питну воду.

Крім правильного режиму харчування майбутньої мами важливо не перевтомлюватися і не ходити по жарі (якщо вагітність припадає на літні місяці). Повноцінний відпочинок, по можливості заняття фізкультурою, прогулянки на свіжому повітрі - все це можна назвати хорошою профілактикою появи набряків. Крім того, полегшити стан вагітної може колінно-ліктьова поза (на 5-10 хвилин), а також положення лежачи з піднятими догори ногами.

Народна медицина дає свої поради по боротьбі з набряками при вагітності. Це можуть бути сечогінні трави - польовий хвощ, лист брусниці або мучниці, глід, ведмежі вушка, ниркові збори. Допускається вживання 1 склянки відвару в день не довше місяця. Боротися з набряками можна також відваром з кураги, який п'ють за півгодини до їди. Прийом відварів і настоїв потрібно обов'язково узгодити з лікарем-гінекологом.

Крім трав зменшити набряки допоможуть ножні ванни з прохолодною водою. Тримати ноги в воді потрібно 10-15 хвилин, після чого вагітної необхідно лягти на лівий бік і підняти ноги. Масаж ступень стане додатковим дієвим способом зменшення набряків при вагітності.

Незначні набряки при вагітності не несуть загрози майбутній мамі або малюкові. Досить стежити за режимом дня і харчування, і проблема зникне сама по собі. Якщо ж набряки не зникають або занадто турбують вагітну жінку, необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем.

Коментарі

Набряки у вагітних: наскільки вони небезпечні і що робити?

30 травня 2014014830 Рубрика: Вагітність

З набряками під час вагітності стикається до 80% жінок. Саме тому багато майбутніх мам, які зіткнулися з подібними проблемами, не бачать приводів для занепокоєння. У більшості випадків приводу для занепокоєння і справді немає, проте досить часто набряки є симптомами більш серйозних захворювань, які вимагають своєчасного лікування. Та й самі набряки при вагітності бувають вкрай неприємними, і можуть нашкодити плоду.

Можливі причини набряків

Причини набряків при вагітності можуть бути самими різними. Найчастіше мова йде просто про фізіологічні набряках, є Наслідком гормональних змін . Однак набряки можуть розвинутися також внаслідок Серцевої або ниркової недостатності . Крім того, набряки на останніх місяцях вагітності є першою ознакою пізнього токсикозу вагітних - Гестоз . Найчастіше з набряками жінка стикається в кінці або середині вагітності, на ранніх термінах набряки при вагітності рідкість.

Фізіологічні набряки

Саме цікаве положення вже є приводом для розвитку набряків. Вони є наслідком зміни гормонального фону вагітної. Справа в тому, що з перших же днів вагітності різко збільшується рівень прогестерону. Його головна функція - блокувати скоротливі функції матки, тобто, зберегти вагітність. Побічне явище дії цього гормону - накопичення калію. А він, у свою чергу, сприяє затримці рідини в організмі.

Крім того, в організмі вагітної жінки збільшується об'єм циркулюючої по судинах крові. Внаслідок цього збільшується тиск на стінки кровоносних судин. Через що збільшився тиску кров може проникати через стінки в навколишні тканини, що теж є причиною набряків.

Обидві ці причини є нормою для вагітних і приводом для занепокоєння не є. Ну, хіба що мають місце сильні набряки при вагітності.

Набряк слизової носа

Все той же прогестерон викликає ще одне неприємне явище - набряки слизової носа при вагітності. Здавалося б, що страшного, звичайний нежить. Проблема в тому, що лікувати його звичайними методами не можна. Судинозвужувальні засоби не тільки позбавлять жінку від нежиті, але і звузять судини в плаценті і пуповині, що може стати причиною гіпоксії плода. Решту коштів від нежиті проникають через плаценту в кров дитини.

Однак не лікувати - теж не варіант. Набряк носа при вагітності утруднює дихання, в кров надходить менше кисню, і на виході маємо теж кисневе голодування у плода. Залишається тільки своєчасно прочищати носову порожнину і промивати солоною водою або фізіологічним розчином.

Набряк статевих губ

Набряки статевих губв третьому триместрі вагітності мають дещо іншу фізіологію, хоча теж не несуть ніякої загрози. У третьому триместрі розмір плода стає досить великим. Дитина тисне на нижню частину матки і віджимає кровоносні судини. Це викликає застій крові і, як наслідок, набряк. У більш складних випадках може виникнути варикозне розширення вен піхви. Виявляється воно виступанієм вен і утворенням вузлів. За великим рахунком, такий стан також не є патологією. Після пологів варикоз зазвичай проходить.

«Сердечні» набряки

Причиною набряків можуть стати і проблеми з серцево-судинною системою, наприклад, порок серця, або інші захворювання, які можуть викликати серцеву недостатність. Набряки, викликані серцевими проблемами мають строго певну локалізацію: вони завжди прагнуть вниз. Тобто, якщо жінка стоїть, то мають місце набряки ніг при вагітності, в положенні лежачи набрякає поперек або живіт.

Для того щоб точно поставити діагноз, лікарі зазвичай перевірять розмір печінки. Справа в тому, що при набряках, пов'язаних із захворюваннями серця, в першу чергу збільшується розмір печінки, в той час як при інших видах набряків зміна печінки не відбувається.

Збої в роботі нирок

Далеко не всі порушення в роботі нирок викликають набряки при вагітності. Причиною подібних проблем стає зазвичай гострі і хронічні гломерулонефрити. У цьому випадку в першу чергу набрякає обличчя при вагітності, і тільки після цього починають набрякати руки і ноги.

Звичайно, частіше за все, жінка знає про свої проблеми з нирками. Це значною мірою знижує постановку діагнозу. Однак в деяких випадках на тлі вагітності подібні хвороби виникають первинно. У цьому випадку для того, щоб діагностувати хворобу нирок, доведеться провести додаткові дослідження. Якщо діагноз підтвердиться, буде проведено медикаментозне лікування в стаціонарі.

Гестоз

Найбільш частою причиною патологічних набряків є саме гестоз, або пізній токсикоз вагітних. В даному випадку набряк є лише першим симптомом серйозної проблеми. Слідом за набряками вас очікує підвищення артеріального тиску, поява білка в сечі і зміна роботи головного мозку, які проявляються в тому числі судомами. Причиною набряків при гестозі є спазм судин через порушення кровопостачання мозку і нирок. Кров через що збільшилася тиску в судинах пропотіває в тканини, що і створює набряклість.

Набряки при гестозі можуть носити самий різний характер. Виділяють три стадії набряклості або водянки вагітних.

Набряк ніг

На першій стадії, звичайно ж, Набрякають ноги при вагітності . Це обумовлено елементарною фізикою: рідина під впливом сили тяжіння прагне вниз. При сильних набряках ніг є ризик розвитку варикозного розширення вен через зростаючого тиску на вени з боку оточених тканин. Зазвичай після пологів варикоз вагітних проходить. В якості профілактики варикозного розширення вен, у разі наявності набряків ніг, має сенс носити компресійні колготи. Однак перед цим необхідно проконсультуватися з лікарем.

Набряк живота, попереку і крижів

Для другої стадії характерний набряк живота при вагітності, а також поперекового і крижового відділу. Кількість рідини в організмі зросла, і, грубо кажучи, в ногах вона вже не поміщається. Набряк живота помітити набагато складніше, зате він набагато небезпечніше для плода.

Набряк рук і обличчя

Третя стадія - найсерйозніша. У цей час набрякають пальці і кисті рук при вагітності, з'являється деяка одутлість особи. Особливо сильно Набрякають повіки , через особливості будови пухких тканин, які добре вбирають воду.

Як визначити наявність набряків

Як визначити набряки при вагітності? У більшості випадків жінка в стані зробити це самостійно. Найперша ознака, на який жінки завжди звертають увагу - набряклу ногу складно буває вставити в туфлі. Індикатором наявності набряків може стати і обручку. З оточених рук зняти його практично неможливо. Ще один надійний спосіб визначити набряклість - це регулярне зважування. Якщо спостерігається збільшення у вазі більше 300 г в тиждень, або набір ваги йде не рівномірно - це також говорить про наявність набряку.

Крім того, шкіра жінки з набряками спочатку стає пухкої, а пізніше навпаки, як би натягується, стає напруженою. Якщо натиснути на шкіру ноги спереду, там, де під шкірою немає м'язових тканин, то залишиться вм'ятина, якої буде потрібно якийсь час для того, щоб вирівнятися.

На жаль, в деяких випадках мають місце Приховані, внутрішні набряки при вагітності. Їх визначити на око набагато складніше. Саме в цьому випадку хорошу службу послужить регулярне спостереження за вагою жінки. Приховані набряки, або, як їх ще називають, пастозні, видають себе різкими і нерівномірними скачками ваги.

План мед. обстеження для діагностики набряків

Медикам, звичайно ж, простіше визначити наявність набряків, навіть якщо вони приховані. Втім, і лікар може відчувати з цим певні труднощі. У цьому випадку виникає необхідність проведення додаткових досліджень.

Набряки у вагітних виникають тоді, коду відбувається затримка рідини в організмі. Саме цю затримку і відстежує діурез, тобто процес вимірювання споживання і виділення рідини за добу. У нормі людина з мечів виводить до 75% випитої рідини, решта виводиться через дихання і піт. Якщо ж простежуються явні відхилення від цих показань, значить, мають місце приховані набряки.

Вимірювання діаметра щиколотки

Якщо діаметр щиколотки змінюється більше, ніж на 1 см, це також явна ознака набряку.

Волдирная проба

Жінці на плечі підшкірно вводять фізіологічний розчин. Зазвичай що утворюється від цього пухир розсмоктується протягом години. Однак набряклі тканини рідина вбирають повільніше. І чим більше часу потрібно на розсмоктування пухиря, тим серйозніше набряки.

Чим небезпечні набряки

Самі по собі набряки рідко бувають дійсно небезпечні. В основному небезпеку становлять ті захворювання, симптомами яких вони є. Однак внутрішні Набряки живота можуть принести шкоду плоду. Справа в тому, що набрякають в основному м'язові тканини, в тому числі матка, плацента і черевна стінка. Набрякла плацента може віджимати судини пуповини, що викликає брак кисню у малюка. Ось і відповідь на питання, чим небезпечні набряки при вагітності.

Як зняти набряки

Залишається, мабуть, лише одне питання: Як зняти або зменшити набряки при вагітності ? Якщо мова йде про фізіологічні набряках, то, найчастіше, досить дотримуватися Дієту для вагітних при набряках, а також Контролювати споживання рідини . Насамперед варто відмовитися від жирної, смаженої, копченої та солоної їжі. Особливо сильно сприяє затриманню рідини в організмі сіль, тому краще взагалі всю їжу трохи недосаливать. Якщо говорити про числовому вираженні, то норма солі для вагітної - 8 г, а в звичайному житті - 14 м В деяких випадках можна попити сечогінні засоби, але тільки після консультації з лікарем.

Медикаментозне лікування

Лікувати патологічні набряки при вагітності виключно дієтою не можна. Тут важливо виключити першопричину. Складніше справа йде з гестозом. Справа в тому, що в цьому випадку, незважаючи на набряки, організм жінки стикається з зневодненням. Це означає, що в даному випадку категорично протипоказані сечогінні, та й обмежувати споживання рідини небезпечно. Що ж робити з гестознимі набряками при вагітності?

В цьому випадку, в першу чергу все-таки доведеться почати дотримуватися Дієту . Повністю це проблему не вирішить, але загальну напруженість зніме. Крім того, при гестозі призначається медикаментозне лікування. У тому числі Сосудоукрепляющее кошти . У деяких особливо гострих випадках може бути призначена крапельниця при вагітності від набряків. Найчастіше призначають магнезію.

Народні методи

Боротьба з набряками при вагітності ведеться і народними методами. У різних джерелах ви зможете знайти рецепти із застосуванням трав, журавлини, гарбуза і навіть кураги від набряків при вагітності. Особливо ефективним засобом від набряків при вагітності вважають зелений чай. Однак до всіх цих порад варто ставитися з належною часткою критичності. І ні в якому разі не можна підміняти народними рецептами лікування, призначене лікарем.

Профілактика набряків

Оскільки з набряками стикається більшість жінок під час вагітності, дуже важливо вчасно почати профілактику набряків при вагітності. У цьому вам допоможе вже згадана Дієта і контроль споживаної рідини . Крім того, на будь-якому терміні відмінним способом уникнути набряків при вагітності є регулярні Фізичні навантаження . Звичайно, ніхто не пропонує на останніх тижнях вагітності з набряками робити повноцінну зарядку, але елементарні прогулянки на свіжому повітрі доступні всім.

Не варто забувати і про зміцнення стінок судин. Однак перш ніж приймати будь-які препарати, обов'язково треба запитати у вашого лікаря, чи будуть вони безпечні для вас і дитини.

Наостанок хочеться нагадати, що самі по собі набряки майже завжди безпечні. Однак це не привід махнути на них рукою. У будь-якому випадку необхідно звернутися до лікаря і переконатися у відсутності патологій. І пам'ятайте, з чим би вам не довелося зіткнутися, все можна виправити.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...