Чи можна пити дюфастон при вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Медикаменти

Чи можна пити дюфастон при вагітності

 • Побічні ефекти від прийому Дюфастона при вагітності

Фармацевтичні компанії вирішили проблему гормональної недостатності. На ринок випущений ряд препаратів, які є синтетичними аналогами природного природного гестагену - прогестерону. Вони дозволяють коригувати роботу яєчників без шкоди для здоров'я жінки. Тим самим підвищуючи шанси на настання вагітності і нормальне її збереження. Одним з таких лікарських засобів є Дюфастон.

Роль Дюфастона при плануванні вагітності

При нормальному менструальному циклі прогестерон виробляється в другу фазу в яєчниках в жовтому тілі - місці виходу яйцеклітини. Але деякі захворювання можуть стати причиною того, що рівень гормонів знижується. Тому іноді Дюфастон призначається ще на етапі планування вагітності. Гестагени, що входять до його складу, сприяють правильному розвитку слизової оболонки матки (ендометрія), підготовці організму до вагітності і підтримці розвивається ембріона в перші тижні.

У яких випадках призначається Дюфастон при плануванні вагітності?

 • При безплідді гормонального генезу з недостатністю другої фази. Препарат створює в організмі жінки оптимальний для зачаття і вагітності рівень прогестерону.
 • При ендометріозі - захворюванні, що характеризується відсутністю вагітності внаслідок неправильного розвитку ендометрія. Прийом Дюфастона стимулює нормальний ріст слизової оболонки матки і сприяє закріпленню розвивається плодового яйця.
 • При звичному невиношуванні, коли вагітність наступає, але рівня природних гестагенів мало для її збереження.

Дюфастон при вагітності

З 16 тижнів вагітності плацента розвивається дитини починає виробляти гестагени в достатній кількості. Але до цього терміну підтримує вагітність прогестерон, який виробляється в жовтому тілі яєчника. Дюфастон призначається у випадках, коли рівня природного гестагену недостатньо.

Показання для прийому Дюфастона при вагітності:

 • Загрозливий або викидень, що почався
 • Профілактика втрати вагітності при синдромі звичногоневиношування
 • Наявність ендометріозу перед вагітністю

Тут ви дізнайтеся про те, як вимірювати базальну температуру і що це таке.

У Вас бувають виділення при вагітності? Дізнайтеся все про них!

Все про токсикоз під час вагітності тут - http: // kinderok. com / beremennost / oslozhneniya-pri-beremennosti / toksikoz-pri-beremennosti. html

Як працює Дюфастон при вагітності?

Препарат Дюфастон випускається у формі таблеток. На відміну від засобів попереднього покоління, які проводилися у вигляді масляних розчинів для ін'єкцій, Дюфастон зручно приймати всередину. Препарат добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті. Переноситься він в крові тільки в зв'язаному зі спеціальними білками стані і діє виключно на рецептори в матці, де стимулює зростання ендометрія і розслаблення м'язових волокон. Тим самим лікарський засіб сприяє профілактиці викиднів і збереженню вагітності при початок процесу відторгнення.

Як пити Дюфастон при вагітності?

При плануванні вагітності звичайна доза Дюфастона становить 20 мг на добу, розділена на 2 прийоми незалежно від їжі (по 1 таблетці двічі на день) З 16 по 25 день менструального циклу. Бажано пити препарат в один і той же час через рівні проміжки. У разі настання вагітності дозування Дюфастона залишається колишньою в постійному режимі.

При симптомах загрозливого або почався викидня перша разова доза становить 40 мг (4 таблетки). Після чого Дюфастон приймають по 10 мг через кожні 8 годин до повного зникнення всіх клінічних проявів. Досягнуту терапевтичну дозу приймають протягом тижня з подальшим зниженням її до мінімальної (2 таблетки на добу). При поновленні симптомів загрози викидня кількість таблеток знову збільшують.

Як правильно скасувати Дюфастон при вагітності?

Різко припиняти прийом Дюфастона не можна. Це може спровокувати підвищення маточного тонусу і поява загрози викидня.

При вагітності препарат приймається в запропонованої лікарем дозуванні до 16 тижнів. Потім кількість випитих таблеток знижується по 0,5-1 на тиждень, таким чином досягається його скасування лише до 20 тижнях. У рідкісних випадках і при наявності показань прийом Дюфастона може бути продовжений на більш тривалий період.

Чи безпечний Дюфастон при вагітності?

Множинні клінічні дослідження по всьому світу довели, що Дюфастон не робить ніякого негативного впливу на дитину, що розвивається і вагітну жінку. Він не викликає вроджених вад розвитку, не впливає на обмін речовин. На відміну від природних гестагенів, Дюфастон не синтезується з чоловічих статевих гормонів. Тому він не викликає зміна маси тіла, підвищення оволосіння і огрубіння голосу. У дітей, що народилися у жінок, які приймали препарат під час вагітності, не спостерігалися поведінкові зміни і неврологічні відхилення.

Чи всім потрібно пити Дюфастон при вагітності?

Дюфастон є лікарським засобом. Незважаючи на свою безпеку для дитини і мами, він не повинен прийматися без призначення лікаря і без його контролю за лікуванням.

Як і у будь-яких ліків, у Дюфастона є протипоказання до прийому:

 • Спадкові ураження печінки (синдроми Ротора і ДабинажДжонсона)
 • Наявність в анамнезі будь-яких алергічних реакцій на будь-які компоненти препарату
 • Прогестерон-залежні пухлини у жінки на момент призначення лікарського засобу або в анамнезі

Побічні ефекти від прийому Дюфастона при вагітності

 • Алергічні реакції
 • Рідко зустрічаються незначні зміни функцій печінки з розвитком жовтяниці
 • Висип на шкірних покривах, свербіж
 • У поодиноких випадках можливий розвиток анемії

На сьогоднішній день Дюфастон є основним лікарським засобом, застосовуваним в акушерстві та гінекології для корекції гормональної недостатності і лікування невиношування вагітності. Його доступність і відсутність негативного впливу на плід дозволяють багатьом жінкам знайти радість материнства і народити здорових малюків.

Шановні мами і майбутні мами! Ми будемо дуже раді, якщо ви поділитеся своїм досвідом прийому Дюфастона, щоб всі зацікавлені жінки змогли дізнатися максимально докладну інформацію про ліки, що призначаються лікарем. Дюфастон при вагітності і плануванні е
 • 5.00 / 5 5
Дюфастон при вагітності

Дюфастон, це ще один препарат, який добре знайомий майбутнім мамам. Це досить ефективний препарат допомагає уникнути викидня. Деякі жінки чули про цей чудовий ліках і намагаються призначати його собі самостійно. Однак робити це не потрібно. Навіть самий хороший препарат повинен призначатися фахівцем. А ось дізнатися докладніше, для чого потрібен Дюфастон при вагітності нам допоможе лікар гінеколог Созинова Анна.

Анна скажіть, будь ласка, призначається чи Дюфастон при плануванні вагітності, і в яких цілях?

Так, Дюфастон широко використовується при плануванні вагітності. Показання для його призначення в разі безпліддя - це недолік природного (що виробляється організмом) прогестерону, тобто лютеиновая недостатність (2-ий фази менструального циклу). Дозування Дюфастона наступна: 10 мг 2 рази на день з 11 по 25 день менструального циклу. Рекомендується приймати препарат не менше 6 місяців.

Чи впливає Дюфастон на менструацію?

Так, звичайно, впливає. І тому його часто призначають при нерегулярному менструальному циклі.

Навіщо призначають Дюфастон під час вагітності?

Дюфастон є синтетичним прогестероном і замінює недолік природного прогестерону (гормону вагітності). Тому він призначається при загрозливому або почався викидень або при звичному невиношуванні з метою збереження вагітності.

Як, коли і в яких дозах зазвичай призначають Дюфастон на етапі планування і під час вагітності?

Схема прийому препарату на етапі планування вагітності наступна: 10 мг 2 рази на день з 11 по 25 день менструального циклу (за умови 28-денного менструального циклу). Прийом Дюфастона повинен тривати не менше 6 менструальних циклів. У разі настання вагітності скасування препарату не виробляють, а продовжують подальший його прийом під контролем базальної температури. Під час вагітності схема прийому препарату така ж, але при необхідності його дозу збільшують.

Чи можуть зберігатися кров'янисті виділення на тлі Дюфастона?

Якщо кров'янисті виділення на тлі прийому Дюфастона зберігаються, необхідно збільшити дозу препарату.

До якого терміну вагітності можна приймати препарат і як проводиться його скасування?

Як правило, Дюфастон приймається до 16 тижнів вагітності. Скасування препарату проводиться поступово, зменшуючи щоденну дозу на одну таблетку. Наприклад, якщо в день приймалося 4 таблетки, то на наступний день необхідно випити 3, потім 2, потім 1 і препарат скасовується.

Дюфастон і Утрожестан - чи можна порівняти ці два препарати і відповісти на питання, який з них краще?

І Дюфастон і Утрожестан є прогестерон. Відмінність тільки в тому, що Дюфастон - це синтетичний прогестерон, коли як Утрожестан є прогестероном природного походження. Однозначно відповісти, який препарат краще, не можна. По суті, напевно, Утрожестан. По-перше, він природний прогестерон, а по-друге, його можна приймати не тільки всередину, але і вводити вагінально. Але в деяких випадках жінка не переносить Утрожестан і призначається Дюфастон і навпаки.

Чи є якийсь негативний вплив Дюфастона на вагітність?

Негативний вплив Дюфастона на вагітність повністю відсутня.

Призначають цей препарат після вагітності, що завмерла?

Так, при настанні вагітності з наявністю в анамнезі завмерла Дюфастон призначається з профілактичною метою.

Чи існує якийсь аналог Дюфастона?

Єдиним аналогом Дюфастона є Утрожестан.

Кращі пости на цю тему:

 • Відгуки про дюфастона при вагітності

На жаль, багато жінок мають складності із зачаттям і виношуванням дитини. За статистикою, такі проблеми виявляються серед 15-20% сімейних пар. Але слід віддати належне сучасним досягненням в медицині, багато подібні питання успішно вирішуються призначенням кваліфікованого відповідного лікування.

Дюфастон або утрожестан при вагітності: що краще?

При недостатності в організмі натурального прогестерону зазвичай призначається один з медпрепаратів, що компенсує дефіцит даного життєво важливого гормону. Найбільш популярними стали Дюфастон і утрожестан при вагітності. Проаналізуємо згадані лікарські засоби окремо.

Дюфастон - засіб для внутрішнього вживання, має прогестагенной активністю по відношенню до слизистого покриву матки. Відмінно сприймається організмом, не впливає на здоров'я печінки, приводить в норму стан ендометріоїдних тканини, що не порушує наступ менструального і овуляторного періоду, збільшує шанси на успішне зачаття, знижує небезпеку викидня і завмерлої вагітності.

Відрізняється від Утрожестан тим, що дюфастон не робить транквілізуючі дії на нервову систему, не є токолітиками. Не викликає естрогенного, кортикостероїдного і анаболічного впливу на організм.

На відміну від дюфастона, який має в своєму складі дидрогестерон, препарат утрожестан складається з діючої речовини прогестерону. Це гормон, що утворюється в жовтому тілі, плаценті і надниркових. Прогестерон і дидрогестерон мають різний хімічну будову завдяки лише одній метильної групи, тому істотних відмінностей у дії препаратів не зафіксовано.

Утрожестан має перевагу в формі випуску: капсули можливо приймати всередину або, при токсикозі і проблеми з травною системою, замість свічок вагінально.

Дюфастон підвищує стійкість мозкових тканин до пошкоджень факторами. Він практично не викликає побічних реакцій і не має андрогенної дії.

Дюфастон і метіпред при вагітності

Метипред - препарат гормону кори надниркових залоз метилпреднизолона. Це активний глюкокортікостероїд, застосовуваний в процесі планування вагітності в основному в якості інгібітора чоловічих статевих гормонів, або в якості імунодепресанта.

Імунодепресивні властивості метипреда дозволяють використовувати препарат і під час виношування дитини, при загрозі ймовірності відторгнення плоду надто активними захисними силами організму. Метилпреднізолон штучно пригнічує імунітет, тим самим сприяючи збереженню вагітності.

Також важливою властивістю метипреда при передбачуваному зачатті вважається зниження препаратом ймовірності формування спайкової хвороби при різних запаленнях. Метипред володіє і антизапальною дією, крім того, забезпечує баланс всіх видів обміну речовин - водний, мінеральний, жировий, білковий і вуглеводний.

Дюфастон і метіпред при вагітності взаємно доповнюють один одного, створюючи сприятливий фон для розвитку і протікання вагітності, збільшуючи шанси жінки благополучно виносити дитину.

Дивігель і дюфастон при вагітності

Дивігель і дюфастон при вагітності - досить поширене поєднання препаратів, оскільки для успішного зачаття вкрай важливий необхідний баланс прогестерону і естрогену. Недолік прогестерону компенсується призначенням дюфастона, а дефіцит естрадіолу заповнює дівігель.

Дивігель - препарат естрадіолу, випускається у вигляді дозованого гелю, який наноситься тонким шаром безпосередньо на шкірні покриви. При нанесенні субстанції відбувається швидке випаровування спирту, і гормон вбирається в шкіру, проникаючи в кровотік. Таке застосування засобу дозволяє усунути дію ферментів на препарат під час проходження через шлунково-кишковий тракт, а також уникнути початкового етапу печінкового метаболізму.

У процесі спільного застосування дівігель і дюфастона рекомендується проводити періодичний аналіз крові на вміст естрогену і прогестагенів.

Пити чи дюфастон при вагітності?

Пити чи дюфастон при вагітності, вирішує виключно лікар-гінеколог. У більшості випадків дидрогестерон, що входить до складу препарату, в необхідній кількості сприяє збереженню і благополучному протіканню вагітності, приводячи до норми вміст прогестерону в крові.

Дюфастон може бути призначений при загрозі переривання вагітності, для профілактики викидня при інсемінації та екстракорпоральному заплідненні, особливо, якщо такі випадки вже мали місце у жінки.

Якщо дюфастон призначається і приймається під контролем фахівця, використовувати його під час вагітності можна і необхідно.

Вплив дюфастона на вагітність

Багаторазово проводяться наукові дослідження вкотре підтверджують, що вплив дюфастона на вагітність в основному сприятливий. Даний препарат як би «готує грунт» для успішного зачаття, прикріплення і виношування майбутньої дитини.

Використання дюфастона істотно знизило відсоток мимовільних переривань вагітностей в першому триместрі, а також зменшило ризик виникнення морфофункціональних порушень плода та материнської плаценти внаслідок різних патологічних процесів.

Надходження в організм додаткових доз прогестерону (дидрогестерону) допомагає плацентарної оболонці своєчасно створювати гормональний, кисневий і поживний баланс для плоду, що розвивається. Завдяки цьому, малята, виношені на тлі прийому препарату, при народженні мають нормальні показники ваги, фізіологічного і розумового розвитку.

Завмерла вагітність при застосуванні дюфастона

Основне функціональне призначення дюфастона - не допустити загрозу самовільного переривання вагітності і при першій-ліпшій можливості зберегти її.

При виявленні ознак вагітності, що завмерла дюфастон скасовують для природного позбавлення організму від слідів невдалого процесу. Сам по собі цей препарат не може провокувати завмирання плода, швидше навпаки, він створює передумови для нормального протікання вагітності і повноцінного розвитку майбутньої дитини. Дюфастон при загрозі вагітності вважається препаратом №1, і це не раз доведено провідними світовими фахівцями.

Дюфастон для переривання вагітності

Дюфастон - препарат гормону жовтого тіла яєчників, наднирників і плаценти прогестерону, який ні в якій мірі не є ні контрацептивом, ні засобом для переривання вагітності. Дидрогестерон покликаний зберегти вагітність і допомогти впоратися з будь-якими загрозами її переривання.

Дюфастон при позаматкової вагітності

Під час позаматкової вагітності плодове яйце починає свій розвиток за межами матки. З прогресуючим зростанням процесу створюється небезпека розриву органу, в якому відбувається розвиток вагітності.

При діагностиці позаматкової вагітності припиняється прийом усіх препаратів, в тому числі і дюфастона, і визначається обсяг необхідного оперативного втручання.

Дюфастон, як медичний препарат, не робить провокуючого впливу на розвиток позаматкової вагітності. Її розвиток визначається зовсім іншими факторами, наприклад, непрохідністю маткових труб, наявністю запальних процесів в репродуктивних органах, спайковимпроцесом або аномаліями будови статевих органів.

Дюфастон при вагітності при мазанині

З початком вагітності жінки можуть помічати появу коричневих виділень. На 1-2 тижні вагітності це може пояснюватися спробою організму перебудуватися в новий стан, коли відбувається кардинальна зміна гормонального фону.

Чи можна пити дюфастон при вагітності

Але не варто забувати, що кров'янисті виділення можуть бути грізним симптомом, який назріває викидня або різкого падіння рівня гормонів в крові. При найменшій можливості зберегти вагітність жінці буде призначений дюфастон, або інший прогестагенних препарат для купірування загрози мимовільного переривання вагітності.

Дюфастон при міомі при вагітності

Як дюфастон діє на доброякісну пухлину, зокрема, на міому? Ця проблема ще недостатньо вивчена. Однак фахівці схильні до припущення, що прогестерон, який приймає понад терапевтичної дозування, сприяє збільшенню вже існуючої міоми матки. У той же час препарати прогестерону в малих дозах, навпаки, пригнічують її зростання і розвиток.

Слід зауважити, що дюфастон при міомі при вагітності повинен призначатися тільки строго індивідуально, згідно з даними і свідченнями, порівнюючи ризик ускладнень і можливу користь для нормального протікання вагітності.

Чи шкідливий дюфастон при вагітності?

Незважаючи на деякі поодинокі негативні коментарі про лікування Дюфастоном, які можна зустріти в основному в соціальних мережах, фахівці до цих пір вважають препарат абсолютно безпечним і нешкідливим при вагітності. Наукова статистика, за багато років використання дюфастона в гінекології та репродуктології, не описує жодного випадку негативного впливу препарату на процес зачаття і виношування плоду. Дюфастон абсолютно не шкідливий при вагітності, а іноді і просто необхідний для нормального розвитку малюка. Природно, при прийомі неодмінним є контроль гормонального рівня в крові вагітної жінки.

Інструкція дюфастона при вагітності

Дюфастон при внутрішньому застосуванні виявляє виборче вплив на ендометрій, одночасно попереджаючи існуючу небезпеку надмірного розростання ендометрія або виникнення злоякісної пухлини здорових клітин внаслідок надлишку естрогенів.

Дюфастон не володіє контрацептивними здібностями, не пригнічує процес овуляції і не порушує менструальний процес.

Препарат легко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, максимальна концентрація спостерігається протягом двох годин після прийняття таблетки. Метаболізм відбувається в печінці, виводиться з організму в основному через нирки, термін виведення до трьох днів.

Схема прийому дюфастона при вагітності:

 • При ендометріоподобние розростанні тканин приймають по 1 таблетці від 2 до 3 разів на день, з останнього дня менструації по 25 день циклу, або постійно;
 • При недостатності лютеїнової фази по 1 таблетці в день з моменту овуляції до 25 дня циклу. Рекомендується прийом від 6 місяців поспіль, а також, при благополучному зачатті, протягом першого триместру вагітності;
 • При загрозі мимовільного переривання вагітності беруть 4 таблетки одномоментно, потім по 1 таблетці 3 рази на добу до припинення загрози;
 • При лікуванні і для профілактики маткових кровотеч приймають по 1 таблетці 2 рази на день протягом тижня.

Доза дюфастона при вагітності визначається виключно лікарем-гінекологом на підставі діагнозу, клінічних симптомів і обов'язкового аналізу крові на вміст естрогенних і прогестагенних гормонів.

Як приймати дюфастон при вагітності?

Якщо дюфастон був призначений ще до настання вагітності, то його прийом продовжують в обов'язковому порядку до 16 тижня. Прийнята доза розраховується доктором, виходячи з рівня прогестерону в крові пацієнтки.

Якщо ж майбутня мати не застосовувала препарати прогестерону до вагітності, а потім виявилося, що рівень гормону внаслідок будь-яких причин знизився, то в даній ситуації також призначають дюфастон відповідно до його змістом в крові, до 24-25 тижня вагітності.

Скільки пити дюфастон при вагітності?

Про тривалість застосування дюфастона при вагітності вам обов'язково розповість ваш лікуючий лікар, грунтуючись на результатах аналізів і стан вагітної жінки. Зазвичай препарат призначають в першому триместрі вагітності для успішного прикріплення плоду і освіти плаценти. Далі, за показаннями, можливе застосування дюфастона в другому триместрі для профілактики і лікування загрози викидня. Після 36 тижнів вагітності використання препарату припиняють.

Що робити, якщо пропустила прийом дюфастона при вагітності?

Якщо в період лікування Дюфастоном ви випадково пропустили один прийом (забули, не вийшло, або з іншої причини), рекомендується випити прийняту дозу препарату в найближчі 6 годин. Якщо з моменту необхідного прийому вже пройшло більше 6 годин, то додаткову таблетку приймати не потрібно, просто продовжуйте дотримуватися звичайної призначеної схеми вживання препарату. І постарайтеся надалі не забувати про необхідність прийому лікарських засобів!

Як скасовувати дюфастон при вагітності?

Скасування дюфастона при вагітності проводиться поступово, з повільним зниженням дози препарату. Наприклад, якщо вагітна приймала 2 таблетки на добу, то це дозування знижується до 1,5 таблетки, а через тиждень до 1 таблетки. Так прийом ліків м'яко зводиться до нуля.

Скасування застосування препарату можлива тільки з рекомендацією лікаря, при нормальних показниках гормонального рівня в крові пацієнтки. Схема припинення прийому може тривати кілька тижнів.

Слід запам'ятати, що раптова відміна будь-яких гормональних препаратів може призвести до незворотних наслідків.

Побічні ефекти дюфастона при вагітності

Побічні ефекти дюфастона при вагітності зустрічаються досить рідко і, як правило, усуваються корекцією дозування препарату. При вживанні в малих дозах можливі дифузні кровотечі з матки, які проходять після збільшення дозування. Можливе збільшення і болючість молочних залоз, спастичні головні болі, біль в епігастральній ділянці. Рідше - шкірні висипання як наслідок алергії, або скупчення рідини в тканинах, набряки ніг, рук. Може спостерігатися посилення або зниження статевого потягу.

Передозування дюфастона при вагітності

На даний момент випадків передозування Дюфастоном при вагітності не зафіксовано. При одиничному випадковому застосуванні препарату в значній дозуванні необхідно промити шлунок великою кількістю води, забезпечити потерпілому спокій до зникнення неприємних симптомів. Можливе додаткове призначення медичних препаратів, що діють на сформовану клінічну симптоматику отруєння. Спеціальних ліків, які знешкоджують потрапив в організм дюфастон, не існує.

Протипоказання до прийому дюфастона при вагітності

Головним протипоказанням до прийому дюфастона при вагітності є схильність до алергічних реакцій на будь-який з складових препарату. Слід бути обережним при підвищеній індивідуальній чутливості організму.

Чи не призначають препарати прогестерону пацієнткам з рідкісними захворюваннями Ротора і Дабина-Джонса, при важких захворюваннях і порушеннях функції печінки, при злоякісних новоутвореннях молочних залоз і статевих органів. З обережністю проводять лікування пацієнткам з активною судинної тромбоемболією, а також при серйозному тромбофлебіті і схильності до тромбозів.

Зазвичай припиняють прийом дюфастона з 36 тижня вагітності, або при завмерла і позаматкової вагітності, навіть у разі кровотеч нез'ясованого генезу.

Дюфастон при плануванні вагітності

Широко використовується дюфастон при плануванні вагітності. Адже саме прогестерон готує ендометрій до імплантації яйцеклітини, прискорює його розвиток, покращує живлення тканин, знижує тонус матки. Також доведено його позитивний вплив на імунне взаємодія майбутньої матері і ембріона. Призначається препарат при безплідді на тлі нестачі виробляється в організмі прогестерону. Цей стан називається недостатністю лютеїнової фази менструального циклу.

Звичайний курс прийому препарату під час планування - не менше ніж півроку.

Приймають, як правило, по 1 таблетці на день з моменту овуляції і до 25 дня менструального циклу.

При сприятливому настанні вагітності прийом препарату продовжують, щоб уникнути можливих проблем: викидня або завмирання плода.

Дюфастон на ранніх термінах вагітності

Що міститься в препараті дюфастон синтетичний прогестерон грає одну з найважливіших ролей на ранніх термінах вагітності. Він, перш за все, допомагає вагітній жінці в виношуванні дитини. Препарат розслаблює маткову мускулатуру і знижує силу і частоту її скорочень, що у багато разів знижує небезпеку передчасного мимовільного переривання вагітності.

Крім цього, дюфастон блокує імунну відповідь організму жінки, що дозволяє уникнути знищення плоду, що розвивається імунними агентами.

У період виношування дитини використання препарату повинно здійснюватися під обов'язковим контролем гормонального балансу в організмі і показників базальної температури.

Дюфастон на пізніх термінах вагітності

Тривалість використання дюфастона безпосередньо залежить від перебігу вагітності. Як правило, його застосовують до 16-20 тижні. У цей період закінчується формування плацентарного шару, який самостійно починає синтез прогестерону. Іноді, за свідченнями, прийом препарату затягується, проте після 36 тижня призначення в будь-якому випадку скасовують.

Дюфастон на пізніх термінах вагітності не чинить тератогенного впливу на плід.

Чи допомагає дюфастон зберегти вагітність? Безумовно, так. Недарма прогестерон, синтетичний аналог якого входить до складу дюфастона, називають «жіночим гормоном вагітності». Він не тільки сприяє збереженню плоду, але і підтримує його харчування і розвиток.

Відгуки про дюфастона при вагітності

Можна прочитати безліч коментарів про прийом дюфастона. Відгуки найрізноманітніші, іноді навіть діаметрально протилежні в думках.

Близько 30% жінок, що приймали даний препарат, знаходяться в абсолютній впевненості, що саме він дозволив зберегти їм вагітність. Приблизно така ж кількість жінок сперечаються про доцільність призначення лікарем дюфастона, при цьому не нарікаючи на його ефективність. Висловлювання жінок про те, що препарат не зміг запобігти самовільне переривання вагітності, займають третю позицію списку. Решта вагітні вважають, що цілком можливо завагітніти і виносити плід без застосування будь-яких гормональних засобів, в тому числі і дюфастона.

Відгуки лікарів про дюфастона при вагітності

Дюфастон застосовують для успішного розвитку вагітності вже не менше півстоліття. Протягом усього цього часу препарат вивчався, тестувався, накопичувався цінний досвід його застосування в гінекології та репродуктології. Дюфастон зарекомендував себе, як високоефективний аналог прогестерону, який має мінімум побічних проявів і протипоказань.

Справжні фахівці-репродуктологи та гінекологи-ендокринологи однозначно вважають препарат ефективним і незамінним у багатьох ситуаціях. Його користь для збереження вагітності незаперечна.

Негативні відгуки, іноді зустрічаються в коментарях, частіше належать некомпетентним, або недостатньо кваліфікованим лікарям, які мають невеликий досвід і дефіцитом інформації.

Якщо ваш лікуючий гінеколог призначає вам гормональні препарати, не варто цього побоюватися - на кону здоров'я і безпеку вашого майбутнього дитини.

Однак не приймайте дані лікарські засоби самостійно, їх повинен прописати лікар. Дотримуйтесь рекомендацій фахівця, не бійтеся приймати дюфастон при вагітності, і нехай період виношування малюка не принесе вам ніяких неприємностей.

До кого звернутись?
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...