Оболонкой прикріплення пуповини причини Про вагітність і пологи

Головна » Лікування при вагітності

Оболонкой прикріплення пуповини причини

Пуповина плода. Оцінка пуповини. Аномалії прикріплення пуповини до плаценти.

Візуалізація пуповини при ультразвуковому дослідженні зазвичай не викликає труднощів в будь-якому терміні вагітності. З середини II триместру при поздовжньому і поперечному скануванні чітко ідентифікуються судини пуповини - дві артерії і одна вена, які при поперечному скануванні є округлі анехо-генні освіти правильної форми. Діаметр вени завжди перевищує діаметр артерій в середньому в два рази. Судини пуповини укладені в оболонку середньої ехогенності, яка носить назву вар-тонів холодцю. У другій половині вагітності відзначається поступове збільшення діаметрів судин пуповини: вени - в середньому від 4 до 8-10 мм, артерії - від 2 до 4 мм. Улучшающаяся в міру збільшення гестаційного віку плода візуалізація пуповини пов'язана не тільки зі зростанням діаметра судин, але і зі збільшенням товщини Вартоновим холодцю.

При ретельному Сканування пупкового канатика вдається виявити його Гвинтоподібне скручування. Кількість витків коливається від 10 до 25, причому в більшості випадків (4: 1) вони спрямовані справа наліво. Причини такої закономірності залишаються невстановленими. Відсутність винтообразного ходу судин пуповини деякі дослідники розцінюють як ехографіческій ознака хромосомних аномалій.

Ультразвукова оцінка пуповини повинна включати вивчення: 1) місця прикріплення пуповини до плаценти; 2) місця прикріплення пуповини до передньої черевної стінки плоду; 3) кількості судин пуповини; 4) патологічних змін пуповини.

Аномалії прикріплення пуповини до плаценти

У нормі пуповина прикріплюється до центру плаценти. До аномалій прикріплення пуповини відносяться крайове, оболонкову і, так зване, розщеплене. Ультразвукова діагностика аномалій прикріплення пуповини найбільш легко здійснюється в II триместрі вагітності за умови розташування плаценти на передній і передньо стінках матки. У разі локалізації плаценти на задній стінці матки і при маловоддя діагностика аномалій прикріплення пуповини представляє значні труднощі.

При крайовому прикріпленні судини пуповини входять в плаценту близько до її краю. Клінічного уваги заслуговують тільки випадки розташування пуповини на відстані менше 1/2 радіуса плаценти від краю, що створює загрозу акушерських ускладнень.

Оболонкову (плевістое) прикріплення характеризується прикріпленням судин пуповини до амніохоріальной мембрані, а не до плацентарної тканини. У цих випадках судини пуповини на деякій ділянці не захищені Вартоновим холодцем, що створює умови для їх пошкодження при розриві внеплацентарного оболонок і виникнення фетального кровотечі. Крім небезпеки кровотечі в пологах, оболонкову прикріплення пуповини, за даними деяких авторів, збільшує ризик виникнення ЗВРП.

Оболонкову прикріплення пуповини зустрічається тільки в 1,1% випадків одноплідних вагітностей. При двійнятах частота цієї патології збільшується і становить 8,7%. Оболонкову прикріплення пуповини нерідко (5,9-8,5%) супроводжує різні пороки розвитку плоду і провізорних органів, зокрема атрезію стравоходу, вроджені уропатії, spina bifida, дефекти міжшлуночкової та міжпередсердної перегородок серця, єдину артерію пуповини, додаткові частки плаценти. Крім того, воно було описано при трисомії 21 у плода.

Оболонкову прикріплення пуповини нерідко (5,9-8,5%) супроводжує різні пороки розвитку плоду і провізорних органів, зокрема атрезію стравоходу, вроджені уропатії, spina bifida, дефекти міжшлуночкової та міжпередсердної перегородок серця, єдину артерію пуповини, додаткові частки плаценти. Крім того, воно було описано при трисомії 21 у плода.

Найбільш небезпечні патології пуповини при вагітності

При вагітності пуповина є органом, який з'єднує організм матері з організмом плода. Її стан і розташування має велике значення для протікання вагітності і розвитку дитини. Іноді зустрічаються патології даного органу, одні легені, інші - більш серйозні. Розглянемо, що таке пуповина при вагітності, і які можуть бути проблеми, пов'язані з нею.

Патології пуповини при вагітності

Пуповина - це спіралеподібна трубка, покрита зовні плодовими оболонками, яка з'єднує плід з плацентою. Така трубка містить одну вену і дві артерії. По артеріях пуповини тече венозна кров від плоду до плаценти, яка переносить продукти обміну речовин дитини. Артеріальна кров несе кисень до органів плода по вені пуповини. Судини пуповини розміщені в Вартоновим драглям (особливе драглистоподібного речовина), який фіксує їх, оберігає від травм і здійснює обмін речовин між амніотичної рідиною і кров'ю дитини. Починає утворюватися пуповина при вагітності на 2-3 тижні і росте разом з плодом. До моменту народження малюка вона має довжину, яка відповідає її середньому зростання (45-60 см), і діаметр 1,5-2 см.

Пуповина до плаценти прикріплюється по-різному. Може бути центральне прикріплення або бічне прикріплення. Іноді відбувається оболонкову прикріплення, при якому пуповина прикріплюється до плодовим оболонок, але при цьому не доходить до самої плаценти. Таке прикріплення є фактором ризику виникнення плодово-плацентарної недостатності.

До патологій розвитку пуповини відноситься таке її стан, при якому утворюється одна артерія замість двох. Причиною появи такого відхилення можуть бути генетичні захворювання батьків, іонізуюча радіація, прийом жінкою деяких ліків, вплив хімічних речовин. В результаті відсутності однієї з двох пуповинних артерій у плода можуть виникнути різні пороки розвитку.

У деяких випадках зустрічаються кісти пуповини при вагітності. Вони можуть бути поодинокими або множинними. Як правило, такі новоутворення формуються в Вартоновим драглям. Хоча кісти не впливають на кровообіг між плацентою і плодом, нерідко вони комбінуються з вадами розвитку дитини. Тому при їх виявленні (під час УЗД) жінці призначають генетичний аналіз. Кісти пуповини при вагітності бувають істинними і помилковими. Справжні кісти утворюються з частинок жовткового протоки. Локалізуються такі кісти біля тіла плода, можуть бути досить великими (до 1 см) і мають капсулу. Помилкові кісти зустрічаються в тканини Вартоновим холодцю, вони не мають капсули. Дані кісти можуть з'являтися по всій довжині пуповини. Причини появи помилкових і істинних кіст невідомі. Досить рідко у жінок зустрічаються пупкової-брижових кісти, які утворюються при порушенні формування плоду в перші місяці вагітності. У цьому випадку між пуповиною і сечовим міхуром утворюється порожнина, в якій накопичується сеча дитини.

Іноді спостерігаються помилкові і істинні вузли пуповини. Помилкові вузли - місцеві потовщення пуповини, які утворюються через скупчення Вартоновим холодцю або варикозного розширення пуповинної вени. Вони не впливають ні на перебіг вагітності, ні на процес пологів. Більш небезпечними є справжні вузли пуповини при вагітності. Вони можуть ускладнити родовий процес і сприяти гострої гіпоксії плода.

У деяких випадках вагітності зустрічається вкорочення пуповини, іноді до довжини менше 45 см. Під час самої вагітності це не несе ніякої загрози, але при пологах через натягу короткої пуповини може статися відшарування плаценти. Такий стан небезпечно загрозою життю дитини.

Обвиття пуповиною при вагітності

Нерідко жінка чує, що дитина має обвиття пуповиною. Багатьох майбутніх мам це призводить до стану паніки. Але не варто лякатися, в більшості випадків така патологія не представляє небезпеки здоров'ю плода. Найчастіше спостерігається при вагітності пуповина навколо шиї малюка.

Чому ж відбувається обвиття дитини пуповиною? Фахівці вказують на такі причини такого стану:

  • Довжина пуповини більше 70 см. При цьому можуть утворюватися петлі пуповини навколо тіла плода.
  • Гіпоксія. У разі дефіциту кисню, який надходить від матері, дитина може почати досить багато рухатися і, таким чином, потрапляє в сформувалася петлю.
  • Багатоводдя. При великій кількості навколоплідних вод і плід, і пуповина вільно плавають. Це підвищує ризик обвиття пуповиною.

Але всі наведені стану не завжди сприяють обвиття пуповиною при вагітності. Крім того, іноді таке може статися і зовсім випадково.

Аж до 37-го тижня вагітності лікарі не загострюють увагу на такому стані. До цього часу воно може не один раз виникнути і зникнути. Небезпеку становить подвійне або багаторазове туге обвиття шийки дитини. При такому стані у плода виникає гіпоксія. Нестача кисню призводить до порушень внутрішньоутробного розвитку. В організмі плода порушуються обмінні процеси, пошкоджується нервова система, зменшуються адаптаційні можливості. Ступінь шкідливого впливу нестачі кисню залежить від тривалості гіпоксії. Крім того, сильний натяг пуповини нерідко призводить до передчасної відшарування плаценти та пологах раніше терміну.

При вагітності пуповину навколо шиї або інших частин тіла дитини діагностують на УЗД.

Майбутня мама при виявленні такої патології повинна прислухатися до лікарів і вчасно проходити всі обстеження. Завдяки їм можна попередити небезпечні наслідки такого стану.

При необхідності лікар може призначити жінці спеціальні препарати, які підтримують матково-плацентарний кровообіг. Якщо діагностується багаторазове обвиття шиї дитини, на 38-39 тижні вагітності, як правило, проводять операцію кесаревого розтину.

Головна »Вагітність» Лікування при вагітності »Крайове прикріплення пуповини

Крайове прикріплення пуповини

Аномалії і патології пуповини включають зміни її довжини, утворення вузлів, кісти, гематоми, гемангіоми, неправильний розвиток судин, патологічне прикріплення. Одним з типів такого патологічного прикріплення є Крайове прикріплення пуповини.

У нормі прикріплення пуповини має бути до центру плаценти. Однак спостерігаються такі неправильні прикріплення пуповини: оболонкову, розщеплене, центральне, крайове, vasa praevia. До патологічних прикріпленнях пуповини відносять оболонкову і крайове.

Оболонкову прикріплення на увазі прикріплення пуповини до плодовим оболонок, що знаходяться на певному віддаленні від краю плаценти, а не безпосередньо до плаценти. Причиною такого прикріплення є первинна патологія імплантації пуповини. При оболонковому прикріплення збільшується ризик передчасних пологів, можлива затримка росту плода. Також такий вид прикріплення пуповини під час пологів нерідко призводить до гострої гіпоксії (патологічного стану, зумовленого недостатністю кисню).

  • Актовегін для вагітних
  • Хламідії в крові при вагітності
  • Актовегін в таблетках при вагітності
  • МРТ судин головного мозку
  • Екстрасистоли при вагітності
  • Норма пролактину у жінок
  • Почервоніння шийки матки

Крайове прикріплення пуповини виражається її прикріпленням до периферії плаценти, при цьому судини пуповини проходять в плаценту досить близько до її краю. При такому патологічному типі прикріплення вагітність і пологи зазвичай протікають без ускладнень. Клінічного уваги вимагають лише випадки, коли локалізація пуповини зосереджена на відстані меншій 1/2 радіуса плаценти від її краю. Таке розташування пуповини зазвичай створює явну ймовірність акушерських ускладнень. Найчастіше подібна аномалія зустрічається при багатоплідній вагітності.

Візуалізація пуповини при проведенні УЗД не викликає особливих труднощів на різних термінах вагітності. Значні труднощі передбачає діагностика патологічних прикріплень пуповини, коли плацента знаходиться на задній стінці матки. Вже з середини другого триместру при поперечному і поздовжньому скануванні судини пуповини чітко ідентифікуються. Ретельне сканування пупкового канатика дозволяє виявити його Гвинтоподібне скручування, при цьому кількість витків може варіюватися від 10 до 25. Відсутність винтообразного скручування розцінюється як ехографіческій ознака хромосомних відхилень.

Ультразвукова оцінка пуповини включає в себе вивчення місць прикріплення пуповини до плаценти, до передньої черевної стінки плоду, кількості судин пуповини, патологічних видозмін пуповини. Наявність будь-який з аномалій пуповини впливає на збільшення росту перинатальних ускладнень. Не всі види аномалій є загрозою станом плоду, але є своєрідними маркерами інших патологій.

Пренатальна діагностика багатьох аномальних форм можлива при УЗД, також допологова діагностика дозволяє скласти прогноз перебігу пологів.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...