Чи можна мамі, що годує червоне вино Про вагітність і пологи

Головна » Лікування при вагітності

Чи можна мамі, що годує червоне вино

Чи можна пити вино мамі, що годує (про червоному, білому і безалкогольному)

Грудне вигодовування асоціюється з самим натуральним харчуванням з усіх, придуманих людством. Для того щоб грудне молоко було корисним, мама, яка годує дотримується дієти. Вірніше, це навіть не дієта, а стиль здорового харчування.

Чи можна мамі, що годує червоне вино

Відомо, що алкогольні напої протипоказані при грудному вигодовуванні. Організм новонародженого не містить ферментів, які розщеплюють алкоголь. Доза, безпечна дорослому, для дитини може стати навіть смертельною. При цьому багато мам вважають, що можуть побавитися келихом вина або шампанського. Чому ці напої перестали вважати забороненими? Вони теж містять алкоголь.

Перш, ніж розглядати різні точки зору, потрібно розібратися, яку дію надає вино при грудному вигодовуванні, як воно проникає в грудне молоко і в які терміни.

Проникнення в молоко

Варто пам'ятати, що в організмі матерів-годувальниць вино всмоктується швидше, а виводиться повільніше. Сухе вино з'являється в крові приблизно через півгодини, будь ігристе - протягом 10 хвилин. Приблизно 10% того, що потрапило в кров, з'являється в грудному молоці.

У складі вина міститься етанол, молекули якого легко проникають в будь-яку тканину організму. Вино потрапляє в молоко з крові, тому кількість або частота зціджування на період виведення ніяк не впливають. Час виведення вина з організму залежить від кількості прийнятої дози. Наприклад, період виведення 2 келихів сухого вина становить 6 годин, а при невеликій вазі годуючої мами - ще довше.

Червоне вино

Поки недостатньо досліджено, чи сумісне вино з грудним вигодовуванням. Тому до цих пір існують суперечливі поради.

Існує думка, що годує мамі корисно іноді вживати червоне вино. Вважається, що воно благотворно впливає на кров. Якщо ви зібралися випити тільки з цієї причини, то вже краще замініть келих вина гранатом. Повірте, це набагато корисніше.

При виробництві червоного вина виноград береться з кісточками і шкіркою. Завдяки ним вино містить антиоксиданти. У червоного вина є переваги, одне з яких - благотворний вплив на серцево-судинну систему. Не варто забувати, що мова йде про натуральний вини, а не його дешевих замінниках.

Основний ризик вживання червоного вина під час грудного вигодовування пов'язаний з присутністю в ньому етанолу.

Біле вино

Біле вино мало відрізняється від червоного. При його виробництві шкірка винограду видаляється з сусла, тому воно має світлий відтінок.

Біле вино славиться тим, що здатне вгамовувати спрагу. Серед переваг - благотворний вплив на легені і обмін речовин. Антиоксиданти в білому вині також присутні, але їх в ньому менше.

Негативний момент той же, що і у червоного вина. Це вміст етанолу.

Безалкогольне вино

Під безалкогольним розуміється вино з мізерно малим (0,5%) вмістом спирту. З уже готового вина спирт або випаровується, або виморожується.

Позитивні сторони у такого вина є. Адже антиоксиданти з нього нікуди не поділися. Але і негативних якостей набагато більше, ніж у звичайного вина. Справа в тому, що безалкогольні вина містять консерванти і харчові добавки.

Основні правила безпеки

Підіб'ємо деякі підсумки. Напої, що містять алкоголь, шкідливі до вживання матір'ю, яка годує. Так чи може мати грудної дитини дозволити собі келих вина? В принципі так. Але при цьому потрібно дотримуватись правил обережності.

  • Якщо дитині ще немає 3 місяців, відмовтеся від вина зовсім. У цьому віці у малюка може статися найсильніша інтоксикація, аж до летального результату. Невже сумнівне задоволення вам дорожче здоров'я крихти?
  • Якщо мама випила вино, потрібно деякий час не годувати малюка грудьми. Час утримання від годування залежить від кількості випитого. Як правило, це не менше 3 годин. Зціджувати грудне молоко з метою зменшення концентрації вина - абсолютно марне заняття. Молоко очиститься в той момент, коли з крові виведеться етанол.
  • Вибирайте напій з найменшим градусом, так буде безпечніше. До того ж намагайтеся придбати хороше, натуральне вино. Воно буде коштувати дорожче, але не буде містити консервантів і інших добавок.
  • Час виведення вина з організму залежить від ваги мами, що годує. Чим менше вага, тим більше часу для цього потрібно. Також важливо враховувати, наскільки добре мама поїла під час застілля. При добре наповненому шлунку вино менше всмоктується в кров.
  • Покормите малюка безпосередньо перед застіллям. Так у вас буде більше часу до того моменту, коли малюк знову попросить їсти.
  • І найголовніше - забезпечте малюкові безпечне харчування на найближчий час. Для цього потрібно попередньо зцідити молоко в тому обсязі, якого буде достатньо як мінімум для двох годувань.

Чи можна мамі, що годує пити червоне вино?

Чи можна мамі, що годує червоне вино

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...