Узі в 32 тижні норма показників Про вагітність і пологи

Головна » Лікування при вагітності

Узі в 32 тижні норма показників

УЗД на 32 тижні вагітності

Рівень сьогоднішньої медицини дозволяє майбутнім матусям довіритися лікарям і бути спокійними за стан здоров'я майбутнього малюка. Адже ультразвукова діагностика, як одна з обов'язкових досліджень, дає можливість контролювати стан розвитку плода і в разі необхідності запобігати форс-мажорні обставини. УЗД на 32 тижні - третя планове ультразвукове обстеження, яке проводить лікар для виявлення затримки розвитку малюка, огляду стану плаценти. Про це етапі вагітності і самому дослідженні поговоримо детальніше.

Як він (вона) там?

На цьому терміні вага вашої крихти сягає 1800 грам. Плід в більшості випадків вже перекинувся головкою вниз. Ніжки знаходяться в упорі з ребрами мами. На цей період дитина вже встановив собі режим сну і неспання. У добу 90% часу він знаходиться в стані сну.

Плід на 32 тижні вагітності - це більш пухкі ручки і ніжки, гладка шкіра без складочок. Тіснота матки супроводжує перебування в позі ембріона, тобто зі схрещеними кінцівками.

Розвиток дитини майже завершено - повністю сформований головний мозок, тільки легкі продовжують розвиватися. Сформовано також нервові реакції і рефлекси. Такий рівень свідчать про те, що дитина бачить сни і чує голос мами. На цій стадії головне завдання - хороша киснева плода, оскільки легені не зовсім сформовані.

Календарне УЗД: завдання і показники

До цього терміну вага і розміри плоду не дають можливості побачити його повністю. Швидше за все, матуся навіть не зможе розібратися, що ж показує монітор. Але при 3D-УЗД чітко помітні всі частини тіла малюка.

УЗД на цьому терміні потрібно пройти всім вагітним, тому що воно відіграє важливу роль для прогнозу результату вагітності. Уже зараз лікар, швидше за все, зможе сказати, як будуть проходити пологи. УЗД показує передлежання плаценти. Передбачуване збільшення плода - 42 см.

Розшифровка показань УЗД на цьому терміні проводиться з використанням спецнорм. Параметри вимірів називаються фетометрія плода.

Отже, що ж може бути виявлено при третьому плановому УЗД?

 • Патологія плаценти. Плацента має бути в дні або на стінці матки, вище внутрішнього зіва близько 5 см. Якщо край нижче - це низька плацентації, якщо він трохи закриває внутрішній зів - часткове передлежання плаценти. Коли ж зів перекритий повністю, то таку патологію називають повне передлежання плаценти. Можливість самостійного розродження залежить від тяжкості передлежанняплаценти. Крім локалізації, лікар на УЗД оцінює її стан. Існує 3 ступеня зрілості плаценти. У 32 тижні товщина плаценти - досить суттєвий показник, і зазвичай вона складає трохи більше двох сантиметрів. Коли ступінь зрілості плаценти не відповідає терміну вагітності, виникає проблема фето-плацентарної недостатності.
 • Патологія пуповини. Саме третій УЗД дозволяє виявити обвиття плоду пуповиною. Найчастіше загрози малюкові немає, якщо обвиття чи не порушує кровообіг. В іншому випадку це може бути небезпечним явищем.
 • Патологія плода. УЗД може виявити невідповідність росту, ваги терміну вагітності, аномалії розвитку і пухлини. Ці відхилення спостерігаються лише при 3D-УЗД. Якщо на 32-му тижні вагітності вам повідомили, що у майбутньої дитини тазове передлежання, не варто переживати і нервувати завчасно. Тільки 3% малюків залишаються в положенні попкою вниз до пологів, решта ж мають багато часу на те, щоб розвернутися як треба - голівкою вниз.
 • Патологія шийки матки. На цьому терміні шийка зімкнута щільно, має форму циліндра. На УЗД можна розглянути ознаки так званого дозрівання шийки матки: вкорочення і згладжування. Це може свідчити про загрозу передчасних пологів.
 • Патологія навколоплідних вод. Їх кількість з часом зменшується і на цьому етапі становить близько 1,5 літра. Маловоддя або багатоводдя теж може показати ультразвукове дослідження. Оцінюють кількість навколоплідних вод за допомогою індексу амніотичної рідини (ІАЖ). Доктор вимірює вільні зони в матці в 4 місцях, потім підсумовує їх і ділить на 4. Норми при бажанні можна пошукати в спеціальних таблицях, але якщо є патологія, то лікар обов'язково проінформує про це свою пацієнтку.
 • Патологія рубця. Йдеться про рубці на матці від кесаревого розтину, адже така операція завжди залишає слід на стінці матки жінки. Тому при наступних вагітностях можливо розтягнення, ослаблення післяопераційного рубця. Іноді навіть це загрожує небезпекою розриву матки. УЗД дає можливість точно оцінити товщину і стан шраму. Результати УЗД, як і в попередніх дослідженнях, обов'язково заносяться в спеціальний протокол. Виходячи з отриманої інформації, що спостерігає вас акушер-гінеколог складе план ходу останніх місяців вагітності, іноді навіть і пологів. Можливо, піде рекомендація проведення КТГ плода.
 • Слід нагадати, що всі вказівки і розпорядження доктора потрібно виконувати строго в термін і в обов'язковому порядку. Це запорука нормального розродження і появи на світло здорову дитину.

  Спеціально дляberemennost. net Олена Толочик

  Узі в 32 тижні норма показників

  Помітили помилку? Будь ласка, виділіть текст з помилкою і натисніть Ctrl + Enter . щоб повідомити про це редакцію.

  Вагітність на ранніх термінах

  Болі при вагітності

  Лікування при вагітності

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...