Ниє живіт при вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Iнші хвороби

Ниє живіт при вагітності

Болі внизу живота при вагітності

7 липня 2013871919 Рубрика: Вагітність

Живіт під час вагітності стає об'єктом пильної уваги майбутніх мам. Будь дискомфорт внизу живота призводить їх до паніки. Але перш ніж засмучуватися, необхідно розібратися в причинах болів внизу живота при вагітності. Біль внизу живота може бути різної інтенсивності, розрізняється за характером, іррадіації і супутніх симптомів. Болі внизу живота супроводжують кожну вагітну на тому чи іншому терміні і не завжди є патологією.

Види болю внизу живота при вагітності

Всі болі внизу живота під час вагітності умовно можна розділити на акушерські і неакушерскіе. До акушерських болів відносять болю, що виникають при загрозі переривання, позаматкової вагітності або при відшаруванні плаценти.

Неакушерскіе болю часто пов'язані з проблемами шлунково-кишкового тракту, розтягуванням зв'язок і м'язів живота, зміщенням внутрішніх органів і гострою хірургічною патологією.

Болі внизу живота при загрозі переривання вагітності

При загрозі переривання вагітності виникають ниючі або тягнуть болі внизу живота, в поперековій області, часто приєднуються мажучі кров'янисті виділення. Такі болі зазвичай не іррадіюють (віддають) в інші області. Без адекватного лікування виникають переймоподібні болі, кровотеча посилюється, шийка матки коротшає і відбувається викидень або передчасні пологи. Спровокувати болі внизу живота можуть фізичне навантаження, стрес, інфекції або патологія розвитку плода.

Болі внизу живота при позаматкової вагітності

Позаматкова вагітність - це імплантація плодового яйця поза порожниною матки. Часто зустрічається трубна вагітність, яка може протікати по типу трубного аборту або за типом розриву маткової труби. Трубний аборт характеризується періодичними різкими або болями внизу живота, частіше з одного боку. Напади більш короткочасні і супроводжуються незначними кров'яними виділеннями.

Поза нападом вагітна відчуває себе цілком здоровою. Розрив маткової труби відбувається на значних термінах вагітності (8-12 тижнів) і характеризується сильними, болями, аж до втрати свідомості і ознаками внутрішньочеревної кровотечі. Класичним симптомом болю при позаматкової вагітності є їх іррадіація в задній прохід, ногу, підребер'ї або в надключичні область.

Болі внизу живота при передчасне відшарування плаценти

Передчасне відшарування плаценти може виникнути як під час вагітності, так і під час пологів. Сприятливі фактори передчасного відшарування плаценти:

Проект допомоги людям в біді

 • Травма живота;
 • Озноб.

Якщо болить живіт в першому триместрі вагітності

Як правило, на перших тижнях це нормальний стан. Але іноді, в сукупності з іншими симптомами, болі можуть свідчити про ранній викидень. На жаль, такі випадки останнім часом трапляються часто. Основна причина - розвиток плода відбувається не належним чином. Які особливості раннього викидня:

 • Відчуття. Болі спазматического характеру в центрі живота внизу, кровотеча.
 • Терміни. Може трапитися в будь-який час до 12 тижня вагітності.
 • Що робити? Зателефонуйте своєму гінеколога або в швидку допомогу для консультації. Сядьте або ляжте. Розслабтеся. У разі сильної кровотечі (більше однієї прокладки в годину) потрібно терміново направлятися в приймальне відділення лікарні.

Іноді вагітність може розвиватися поза матки. Така патологія має назву позаматкова вагітність. На жаль, даний ембріон ніяк не може бути збережений і необхідно термінове переривання вагітності. Це серйозний стан і зустрічається в 1% випадків. Особливості даної патології:

 • Відчуття. Біль схваткообразного характеру, яка локалізується з одного боку, але при сутичці поширюється і на іншу частину живота. Водянисте кровотеча досить темного кольору.
 • Терміни. Зазвичай з 4 тижні до 10.
 • Що робити? Негайно викликайте швидку. Лікування в даному випадку потрібно починати негайно.

Біль у другому триместрі

У більшості випадків неприємні відчуття в області живота на даному терміні не мають під собою небезпеки. Але є невелика ймовірність, що це може бути пізній викидень. Даний стан зустрічається дуже рідко, навіть у порівнянні з раннім викиднем. Особливості пізнього викидня:

 • Відчуття. Сутички і кровотеча.
 • Терміни. Між 12 і 23 тижнем
 • Що робити? Якщо у вас кровотеча світлого кольору, зателефонуйте своєму гінеколога або в швидку допомогу для консультації. Якщо сильна кровотеча, то терміново прямуйте до лікарні.

Якщо біль у животі виникла в 3 триместрі

3 триместр для вагітної - фінішна пряма перед зустріччю зі своїм малюком. Больові відчуття в області живота можуть означати тренувальні сутички перед пологами. Але дуже рідко вона може свідчити про передчасні пологи. Якщо навіть передчасні пологи почалися, це не означає, що дитина зараз обов'язково народитися. Іноді, поки не відбулося відходження вод, це просто помилкова тривога. Особливості передчасних пологів:

 • Відчуття. Болі в тазовій області, нижньої частини живота, спини. Відчуття схваткообразного характеру. Може бути пронос, підтікання навколоплідних вод.
 • Терміни. Між 32 і 37 тижнем.
 • Що робити? Зателефонуйте своєму лікарю, в швидку допомогу або комусь із рідних. Якщо відійшли навколоплідні води або почали трохи підтікати, потрібно якомога швидше направлятися в пологовий будинок.

Якщо болі в животі мучать вас після 37 тижня вагітності, це означає, що ви перебуваєте на ранній стадії пологів. На даному етапі сутички не повинні викликати у вас занепокоєння, адже тіло готується до майбутніх пологів.

Увага! Ця стаття містить інформацію тільки загального характеру і не призначена замінити консультацію у кваліфікованого фахівця.

З'явилися питання? Ти можеш задати їх на форумі

Якщо болить живіт при вагітності

Болі в животі при вагітності - досить поширене явище. Напевно, хоч раз кожна вагітна помічала, що ниє низ живота, або трохи потягує, або щось коле.

Звичайно, самолікування - це не є добре, особливо під час вагітності, коли можна просто втратити час. Тому при явних занепокоєння - відразу ж до лікаря. Однак буває, що вагітна майбутня мама відчуває несильний дискомфорт в животі, при цьому немає ні різких болів, а через деякий час живіт і зовсім перестає боліти.

Чи може взагалі боліти живіт при вагітності?

Не завжди болю в животі при вагітності говорять про будь-якої патології. Найчастіше це природна перебудова організму при мінливих обставинах (імплантація, зростання дитини, його активність). Коли болі в животі короткочасні, несильні, неперіодичні - це нестрашно. Хоча в будь-якому випадку потрібно розповісти про них лікаря, а якщо є мобільний зв'язок - зателефонувати і розповісти про свої занепокоєння. Краще підстрахуватися.

Подивимося, які причини на які терміни можуть викликати хворобливі відчуття всередині (внизу) живота і що з цим робити.

Болі в животі при вагітності: перший триместр

Найчастіше живіт в першому триместрі болить через фізіологічних змін, що відбуваються під час вагітності. Гормони роблять свою справу: тканини, що підтримують матку, розм'якшуються. Та й сама матка росте, зміщується.

Хтось взагалі не помічає цих процесів, інші скаржаться на виражений характер болю: ниючі потягування внизу живота, покаливаеніе без періодичності. Якщо до вагітності менструація проходила болісно, ​​то ймовірність, що Ви зіткнетеся з такими занепокоєнням трохи вище.

Болі в животі при вагітності: другий триместр

Зазвичай, другий триместр найспокійніший в усіх відношеннях. Це стосується і маминого живота. Малюк ще не настільки виріс, щоб завдавати занепокоєння своїми розмірами.

Внутрішні ограни НЕ здавлені, хоча матка росте, а м'язи живота розтягуються. Іноді Ви можете відчувати несильні тягнуть болі, зазвичай вони пов'язані зі збільшенням розмірів матки.

Болі в животі при вагітності: третій триместр

Дитина росте, займає все більше місця всередині мами, а значить, внутрішні органи зміщуються (особливо сильно зміщується кишечник). Крім того, м'язи живота розтягуються, що також може викликати потягування внизу живота.

Їжа повільніше просувається по кишечнику, йому важче справлятися зі своєю звичайною роботою. Це може викликати поколювання (частіше зліва).

Пам'ятайте про те, що харчування має бути побудовано таким чином, щоб не навантажувати зайвий раз кишечник. Прийоми їжі бажано зробити частіше, але задовольнятися меншими порціями.

Допомагаємо кишечнику, або що є під час вагітності

Клітковина - кращий друг вагітних, особливо в третьому триместрі. Не забувайте щодня включати в свій раціон сирі овочі і фрукти, знижуйте споживання продуктів, що викликають газоутворення. Корисні курага, чорнослив. Важливо пити в міру (близько 1,5 - 2-х літрів рідини в день).

Не рекомендується жирне, солодке, фаст-фуд (хоча коли ну дуже хочеться - можна: гарний настрій для вагітної жінки теж дуже важливо).

Небезпечні болю в животі при вагітності

Якщо біль у животі (внизу живота) при вагітності наростає, має переймоподібний характер не зволікайте зі зверненням до лікаря.

У таблиці зібрані симптоми, характерні властивості болів, які можуть виникати в животі при вагітності

Патологічний перебіг вагітності
Раптовий різкий біль внизу живота Запаморочення, кровотеча УЗД на ранніх термінах однозначно діагностує позаматкову вагітність Висока, необхідна екстрена медична допомога
Загроза переривання вагітності Ниючий нестихаючий біль внизу живота, що віддає в поперек Кров'янисті виділення Лікарем швидкої допомоги / в лікарні Підвищена, необхідна швидка медична допомога
Передчасне відшарування плаценти Сильна різкий біль внизу живота, кровотеча в порожнині матки Будь-які симптоми, характерні значної втрати крові Лікарем швидкої допомоги / в лікарні Висока, необхідна екстрена медична допомога
Нормальний перебіг вагітності
Короткочасні болі внизу живота, наростають при підйомі вантажів, різких рухах, напрузі, кашлі Немає Лікарем при огляді в жіночій консультації Низька, але необхідна своєчасна консультація лікаря для спокою майбутньої мами. Через деякий час, біль вщухає.
Пристосування до фізіологічних змін Будь-який термін вагітності, особливо, перший і третій триместри Несильні ниючі болі в животі, що стихають через деякий час, без наростаючою динаміки Немає Лікарем при огляді в жіночій консультації Низька, але необхідна своєчасна консультація лікаря для спокою майбутньої мами. Через деякий час, біль вщухає.
 • Тягне низ живота
Опубліковано Гость Нд, 16 Мар 2014 року - 21: 46. #

Дівчатка! При маленьких термінах вагітності при викидні ви нічого не відчуєте, просто почнеться менструація. При серйозних терміни біль в животі і сутички дуже відрізняються. Без сутичок з вас нічого не народиться. Виділення можуть хвилювати якщо вони гнійні або кров'янисті. В інших випадках це норма. Готуйтеся краще до найстрашнішого-це 6 годин жахливого болю!!! Хто народжував зрозуміє, то про що ви турбуєтеся дрібниці в порівнянні з цим

 • Відповісти
Опубліковано Гость Нд, 02 Мар 2014 року - 05: 16. #

Привіт дівчата, я вагітна вдруге, у мене таксікоз і ниє живіт де шлунок. Хто небудь зустрічався з подібним випадком, термін 7недель!

 • Відповісти
Опубліковано Гость в Пон 24 Лют 2014 року - 19: 09. #

Про вагітність дізналася вчора. Затримка один день, робила тест, все підтвердилося - 2 полосочки. Але періодично болить з лівого боку живіт. Болить як при проносі, ну і кістка піхви болить теж періодично. Це норма? Був викидень півроку тому.

Опубліковано Гость Чт, 13 Мар 2014 року - 11: 12. #

Піхву - м'язовий орган, в ньому немає і бути не може кісток.

 • Відповісти
Опубліковано Гость Сб, 22 Лют 2014 року - 06: 34. #

Всім привіт. У мене негативний резус, в 17 років був аборт, в 19 викидень, в 20 теж і в обох випадках на 6-7 тижнях. Зараз мені 21, беременность5 неделек. Все йде добре і теж потягує низ, часом навіть різко і сильно, але не довго. На узі все добре, ХГЛ відповідає терміну. У кого як проходить.

Ниє живіт при вагітності
 • Відповісти
Опубліковано Гость Чт, 05 Гру 2013 - 07: 58. #

У нас 22 тиждень вагітності болить живіт з лівого боку начебто на сечовий що то тисне. Підкажіть що це може бути? !

Опубліковано Гость Чт, 21 Лис 2013 - 13: 01. #

У мене болить низ живота. можна викликати швидку?

Опубліковано Гость Пт, 30 Жов 2013 - 23: 31. #

У мене 17 тижнів вагітності через 5 днів буде 18.сільние болі внизу і праворуч живота. Періодичність

 • Відповісти
Опубліковано Laplandka в Втр, 29 Жов 2013 - 00: 45. #

Теж була проблема з животом - в другу вагітність. Печія, блювання (взагалі майже до пологів), то запор, то діарея, то здуття, то спазми... Лікар сказала, що кишечник на перебудову організму так реагує... Виписувала мені трімедат, щоб симптоми прибрати. Так я хоч життя радіти початку, а то зовсім тяжко було.

Опубліковано Гость Пт, 25 Жов 2013 - 09: 55. #

Термін 11недель. сьогодні почав хворіти низ живота!!! дівчата підкажіть чи немає загроз малюкові!!?

 • Відповісти
Опубліковано Гость Пт, 06 Сен 2013 - 16: 12. #

А у мене в другому триместрі почалися проблеми з кишечником, а я дурочка злякалася, викликала швидку і на збереження. Виявилося у всьому винен кишечник. Відпустили через тиждень додому, прописали трімедат, майже до пологів його приймала. У другу вагітність такого не було.

 • Відповісти
Опубліковано Гость Пт, 21 Авг 2013 - 15: 33. #

Всім привіт, у мене 31 тиждень, перша вагітність Останнім часом дуже болить низ живота, скажіть будь ласка чи небезпечно це чи ні до лікаря не скоро тільки у вересні.....

 • Відповісти
Опубліковано Гость Сб, 17 Авг 2013 - 14: 25. #

Підкажіть будь ласка, як бути мені, ляжу в стаціонарі, 13 тижнів. термін вагітності, кожне УЗД показує загрозу і живіт трохи тягне, зробили магнезію мені стало гірше, скасували. колять папавелін і все. як бути? хочеться дітей вже.

Опубліковано Гость в Втр року 06 Авг 2013 - 13: 14. #
 • Відповісти
Опубліковано Гость Нд, 04 Авг 2013 - 10: 58. #

Приветик! дівчинки скажіть будь ласка у мене 3 тиждень вагітності не якийсь болю немає але в мене виділення. Це не страшно?

 • Відповісти
Опубліковано Гость Чт, 20 Чер 2013 - 16: 24. #

Чи не в тему зовсім. Сиджу на лавочці, думаю про свого малюка і мені на живіт весь час метелики сідають і опиліть намагаються, а я посміхаюся і думаю про себе "пізно, милі, мене вже обпиляться". А взагалі, дівчатка, все в наших руках: менше нервів, більше позітва, правильне харчування і не забуваємо навідуватися до лікаря. І бережіть нерви татам майбутніх малюків вони теж дуже переживають і хвилюються за нас, просто намагаються цього не показувати вони ж чоловіки!!!

Всім легкої вагітності, вдалих пологів і щасливого материнства!!!!!

 • Відповісти
Опубліковано Гость в Пон, 17 Чер 2013 - 05: 41. #

Да уж дівчинки якщо ви на 1ої тижня паніку піднімаєте-що ж далі буде? Адже попереду ще 40 тижнів.

 • Відповісти
Опубліковано Гость Чт, 09 Май 2013 - 10: 46. #

Привіт девченки, у мене 3-4недель вагітності! Періодично болить низ живота - тягне до лікаря не хочу йти та й чоловік каже, заколи нафіг! З кишечником проблеми почалися як вчинити порадьте!

 • Відповісти
Опубліковано Гость Нд, 27 Жов 2013 - 21: 49. #

Мені на такому терміні нічого не зберегли. Або терміново до лікаря, або чекайте М термін невеликий-сама все вийде. Ще якщо вже зовсім до лікаря не охота-папаверин, він знімає тонус.

 • Відповісти
Опубліковано Гость Пон року 07 Жов 2013 - 20: 44. #

Я сьогодні була у лікаря у мене такий же термін. вона сказала якщо болю як перед місячними це нормально це організм перебудовується.

 • Відповісти
Опубліковано Гость в Втр, 07 травня 2013 - 20: 06. #

У мене 7 тижнів вагітності, другий день крутить живіт (як при проносі). Дуже переживаю, що це таке. Вагітність друга, при першій було ніби все нормально, такого не було. Підкажіть що це може бути?

 • Відповісти
Опубліковано Гость в Пон, 14 Жов 2013 - 18: 45. #

Здраствуйте 'у мене точно такаяже ситуація, перша вагітність а до гінеколога тільки через два тижні.. дуже переживаю. Скажіть пожалуста як у вас все пройшло? Все ок з дитинкою?

 • Відповісти
Опубліковано Гость в Втр, 23 Кві 2013 - 19: 11. #

Порадьте, будь ласка, я майже на 9 місяці вагітності, 37 тиждень і дуже часто відчуваю різкі болі внизу живота ......... сильно відтягує жівот..бивает до непритомності доходіт..что робити?

Опубліковано Гость Чт, 18 Кві 2013 - 08: 27. #

У мене 6 тиждень. Ниє живіт 2 ніч

Громадяни, боріться, а не скигліть!

 • Відповісти
Опубліковано Гость Чт, 11 Кві 2013 - 20: 04. #

Дівчата всім привіт, у мене перша вагітність термін 7недель, на 6 тижні відкрилася кровотеча, плід не вийшов. через 6дней сходила на УЗД сказали все нормально, у малюка б'ється серце... сьогодні знову сильний біль не можу присісти, ходити нормально крові поки немає.... місто маленький одна клініка і той лікар що приймає старенький коротше не те.... .

Опубліковано Гость Нд, 31 Мар 2013 - 15: 13. #

У мене термін вагітності 32 тижні болить животик і шлунок до чого це скажите пожалуйста

Опубліковано Гость Нд, 23 Чер 2013 - 13: 00. #

Це швидше за все у малюка ростуть волосікі..нічего страшного... пийте мінеральну воду..помогает

Опубліковано Гость Чт, 28 Мар 2013 - 00: 53. #

Дуже болить живіт, праворуч від пупка і віддає на поперек! термін вагітності 21-22 тижні вагітності. болить добу.

Опубліковано Гость Пт, 17 Май 2013 - 20: 41. #

У мене таке було на6 міс. викидень

 • Відповісти
Опубліковано лола Пт, 20 Мар 2013 - 19: 09. #

Всім првет у мене 4 -5 тижнів вагітності не ні живота біль що це може бути на узі не чого у мене не видно було лікар толком не чого не говарят

 • Відповісти
Опубліковано Гость Сб, 09 Мар 2013 - 23: 47. #

Привіт дівчатка!!!! в мене термін 32 тижні, вже другий день періодично поколює внизу живота (як при хворобливих місячних) .Особливо ввечері! Приймаю но-шу нічого не болить, виділень ніяких немає! Що це може бути, може хто знає?????

Опубліковано Гость Чт, 28 Лют 2013 - 19: 08. #

У мене майже дванадцять тижнів і болить живіт що робити я хвилююся підкажіть?

 • Відповісти
Опубліковано Гость Нд, 09 Гру 2012 - 21: 01. #

Добрий день, сьогодні гуляла з хлопцем і його другом - веселилися і сміялися кидаючи сніжки... і вийшло так що я випадковим чином напоролася животом на лікоть хлопця. кінець 6й тижні вагітності. після удару - почалася біль і поступово наростає, на даний момент вона дуже сильна і супроводжується прозорими Слизький виділеннями. Мені страшно... що це може означати?

 • Відповісти
Опубліковано Гость в Втр, 04 Гру 2012 - 14: 19. #

Дівчатка підкажіть у мене вже майже 9 місяців великий живіт. на узі ходила і не один раз, але нічого не бачать, при цьому я відчуваю незрозумілі вібрації в лівому боці і сьогодні дуже сильно болить низ живота, коліт. підкажіть що це може бути? і чи було таке у кого небудь?

 • Відповісти
Опубліковано Гость Нд, 14 Кві 2013 - 20: 43. #

Це означає, що дитина готується до народження. У мене теж сильно перед пологами тремтіло в самому низу живота, маловоддя було, дитина була великий 4кг, сходи ще раз на УЗД, подивися передлежання дитини, це обов'язково!

 • Відповісти
Опубліковано Гость Пт, 16 Січ 2013 - 21: 06. #

Це дитина гикає, це нормально, у мене таке буває, коли поп'ю осінь багато води або співаємо важкої їжі наприклад м'яса

Опубліковано Гость в Втр, 04 Гру 2012 - 11: 08. #

Привіт у мене 32 тиждень вагітності поколює ліва частина живота, можете підказати що це?

 • Відповісти
Опубліковано Гость в Втр 26 Мар 2013 - 20: 01. #

Це дитина настільки виріс, що не дає кишечнику спокійно працювати, їжте частіше але маленькими порціями, і біль пройде

Опубліковано Гость в Пон, 03 Гру 2012 - 19: 29. #

Дівчатка 3 тижні вагітності, вже другий тиждень періодично болить низ живота, що це може бути? лікар нічого толком не говорить...

Опубліковано Гость Чт, 18 Кві 2013 - 06: 45. #

У мене теж 3 тижні, читала, що матка розтягується, а ще якщо місячні були хворими.

 • Відповісти
Опубліковано Гость Сб, 01 Гру 2012 - 02: 22. #

Дівчата, привіт! нам 29 тижнів, на різних термінах біль має різний характер, зростаюча матка, здавлювання внутренніз органів, тренувальні сзваткі, зверніть веіманіе на періодічеость і тривалість болю, якщо брль Чи не ренулярна і Чи не тривала, це не страшно, це можкт бути все, що завгодно, адже у вас перебудовується весь організм, інша справа, регуляпеие і тривалі болі, це привід для занепокоєння, зверніться до лікаря!

 • Відповісти
Опубліковано Гость Пт, 30 Лис 2012 - 12: 58. #

У мене 10 тижнів. вже майже добу живіт болить. встати не можу. так боляче!!! що робити вже незнаю. через що це може бути і що з цим робити. я дуже хвилююся... допоможіть будь ласка!!!!

 • Відповісти
Опубліковано Гость Чт, 29 Лис 2012 - 04: 32. #

Добридень! У мене перша вагітність. Зараз приблизно 3-4 тижні. живіт болить, ниючі болі як при М. мати заспокоює, каже, що це нормально. довго лікувалася, не могла завагітніти. дуже сильно переживаю за малюка...

 • Відповісти
Опубліковано Гость Пт, 04 Жов 2013 - 10: 37. #

Викликайте швидку у мене теж були тягнуть болі, як при міс на 4-6 тижні, потім узі показало загрозу викидня, призначили Дюфастон, пила до 16недель. бережіть себе, краще перестрахуватися ніж шкодувати про те, що не вбереглися. здоров'я вам!!!!

 • Відповісти
Опубліковано Гость Пт, 28 Лис 2012 - 22: 20. #

У мене тижнів зо два вагітність, була на узі, лікар каже що поки нічого не видно. тести всі позитивні, жахливо болить груди. Дуже переживаю, н оет і болить низ живота з лівого боку. не знаю що робити? може бути викидень?

Опубліковано Гость Пт, 13 Сен 2013 - 11: 57. #

Таке може бути при позаматкової вагітності. але вам такого не дай Бог!

Опубліковано Гость Пт, 16 Січ 2013 - 21: 16. #

Навіщо так рано робити узі??? це ж шкідливо на таких малих термінах. може тому і болить.

 • Відповісти
Опубліковано Гость Пт, 04 Січ 2013 - 19: 39. #

Я на узі пішла, бо були болі внизу живота. Побачили освіту в 2 мм, ХГЛ показав 2 тижневу вагітність) так що заспокойтеся і їжте вітаміни =) і все буде добре!

 • Відповісти
Опубліковано Гость Пт, 21 Лис 2012 - 12: 17. #

У мене 32 тиждень і сьогодні нести несего заболів живіт (не вниз живота) і захворів він після того як поїла. правда мене нудить і діарея. випила ношпу не допомагає. може ви що порадите.

Опубліковано Гость в Втр, 20 Лис 2012 - 19: 38. #

Всім привіт! Підкажіть будь ласка, у мене термін зовсім маленький 1 тиждень. А у мене болить низ живота, що мені робити?

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...