Головний біль при вагітності 3 триместр Про вагітність і пологи

Головна » Болі при вагітності

Головний біль при вагітності 3 триместр

Що можна пити від головного болю при вагітності?

Головний біль - нерідке явище при вагітності. Однак лікарі нечасто рекомендують медикаменти для лікування в цьому випадку. Тому у жінок завжди актуальне питання: що можна пити від головного болю при вагітності, а що забороняється?

Що можна пити жінці від головного болю при вагітності?

Препарат №1 - Парацетамол (Панадол)

Самим нешкідливим препаратом є парацетамол, а також ліки, які створюються на його основі, наприклад панадол. Його застосування дозволяється з перших годин і до настання пологів, проте існує одна умова: вживати тільки рекомендовану дозу. Не можна приймати більше трьох грам препарату на добу (6 таблеток), а також не рекомендується застосовувати парацетамол більше 3 днів. При тиску, яке нижче норми, жінкам рекомендується панадол, так як цей препарат може його підвищити.

Но-шпа

Серед медикаментів, які допоможуть врятуватися від головного болю, дозволяється но-шпа. Цей препарат зменшить спазм судин, знизить тиск і розслабить м'язи. Добова доза - 6 таблеток. Серед протипоказань - істміко-цервікальна недостатність.

Ібупрофен (Нурофен, Пенталгін, Тайленол) - умовно дозволені

Застосування ібупрофену дозволено тільки до тридцятого тижня вагітності, він може вплинути на роботу серця, а також функціонування легенів, може спровокувати закриття артеріального потоку у плода завчасно. Добова доза - 3 грами. Препарат приймається, тільки строго за порадою фахівця.

Заборонено!

 • - Містить Аспірин, застосування даного медикаменту може спровокувати у дитини різноманітні патології системи кровообігу, розвиток тератогенного ефекту, наприклад, дитина може народитися з аномалією верхнього неба, а для жінки це загрожує млявими пологами.
 • - Цей препарат викликає скорочення матки, кровотеча і затримку розвитку плода.
 • , - Препарати нового покоління, однак при вагітності вони мають абортивною ефектом.
 • ,, - Подібні препарати строго заборонені, так як складаються з наркотичних речовин.
 • - Цей препарат викликає вади нервової труби у плода.
 • - Цей препарат провокує порок серця у дитини.
 • ,,, - Ці препарати при використанні в 2 і 3 триместрі викликають неонатальную гіпоглікемію, яка уповільнює зростання дитини і знижує частоту його серцебиття.
 • - Даний препарат містить кофеїн і барбітурати, які є снодійними і заспокійливими засобами.

Якщо у жінки часто спостерігаються головні болі, тоді потрібно звернутися до особистого лікаря і поставити настільки хвилююче питання, що можна пити від головного болю при вагітності, так як самолікування може мати серйозні наслідки.

Поділіться з друзями!

Болі в 3 триместрі у вагітних

Болі в 3 триместрі у вагітних

Зміни, які відбуваються з жінкою під час третього триместру

Під час третього триместру матка жінки збільшується в своєму розмірі, рухи малюка все більш відчутні. Буває так, що у вагітної виникає задишка (або посилюється, якщо таке вже траплялося на більш ранньому терміні), а все тому, що дитя настільки зросла, що для вдиху матусі залишається все менше місця.

Але багато жінок говорять, що власне в перебігу останнього місяця вагітності вони відчували себе набагато краще і, цілком ймовірно, що саме ви і будете одним із них. Протягом третього триместру вагітності у більшості жінок порушується сон, а кого-то навіть долає безсоння. А все тому, що змінюється маса тіла і пропорції, і стає все важче знайти зручну позу, щоб відпочити. Вага вагітної збільшується приблизно на 5-7 кілограм, і тому у деяких жінок спостерігається порушення координації рухів, і часто з'являються болі в спині і попереку.

Жовчний міхур, кишечник і шлунок трохи зміщені і зовсім не дивно, що періодами виникає відчуття дискомфорту. Матка тисне на сечовий міхур і провокує часте сечовипускання і хворобливі відчуття. Намагайтеся не переїдати, тому що це може спровокувати коліки. Подібна біль, звичайно, неприємна, але абсолютно нешкідлива. А якщо немає ні блювоти, ні рідкого стільця, або температури, то можна не хвилюватися.

Біль в животі в третьому триместрі

Дуже часто болі в 3 триместрі виникають через те, що матка приходить в тонус, стає твердою, і вагітна відчуває якусь напругу. Швидше за все, це тренувальні перейми, які є безпечними і проявляються нерегулярно. Відрізнити такі сутички зовсім не складно, адже вони можуть викликати безліч відчуттів, але болю не буде. А пологи зазвичай починаються з болю внизу живота і в попереку.

Тільки будьте обережні, якщо ваші відчуття супроводжуються коричневими або ж кров'яними відчуттями, то терміново звертайтеся до лікаря.

Болі в 3 триместрі в животі обов'язково повинні бути вами вивчені, щоб ви не турбувалися даремно.

Секс найкраще звести до мінімуму або ж зовсім припинити. Обов'язково потрібно звертати свою увагу на всі виділення в третьому триместрі, щоб не упустити момент відходу вод. Відпочивайте побільше і не варто залишатися довго на ногах.

Біль у спині в третьому триместрі

У третьому триместрі вже категорично не варто піднімати важкі речі, потрібно бути дуже обережною, щоб не травмувати себе спину. А якщо вона захворіла, то можна виконати деякі прості рекомендації.

Масаж відмінно знімає біль в спині. Можете довіритися професіоналу, а можна і робити його самостійно. Лежачи або сидячи обома руками масажуйте область крижів уздовж хребта. Іноді вагітним дуже допомагає теплий душ для того, щоб зняти м'язову напругу.

А щоб і зовсім попередити біль у спині, необхідно стежити за своєю поставою, що не сутулитися, спину тримати прямий і не відкидатися назад. Також необхідно виконувати спеціальну гімнастику для вагітних, щоб зміцнити спинні м'язи. Всі рекомендації нескладні і допоможуть вам уникнути болю, що зробить період вагітності прекрасним періодом у вашому житті, а не важким випробуванням, яке хотілося б скоріше пережити.

Біль в ногах у третьому триместрі

Біль в ногах дуже часто з'являється через фізіології - майбутній мамі стає все складніше і складніше рухатися в силу швидкого зростання маси малюка. Тому слід відпочивати з покладеними на подушку ногами і ходити в зручному взутті.

Головний біль в третьому триместрі

Головного болю, природно, краще взагалі уникати. Якщо ви раптом помітили будь-які передумови до них, то намагайтеся якось їх нейтралізувати. Можна випити одну таблетку парацетамолу, вона більш безпечна для дам в положенні, а також є ефективним засобом.

А в загальному, вся підготовка вже пройдена, тому що ви вже пройшли через дуже нелегкі випробування першого і другого триместру. Тепер можна просто чекати появи на світ свого маленького чуда.

Головний біль при вагітності

Головний біль при вагітності - причина сильних переживань для жінки. Якщо до вагітності можна приймати будь-які препарати, то під час вагітності майбутня мама змушена себе обмежувати у багатьох лікарських засобах. Перш, ніж лікувати головний біль при вагітності, потрібно обов'язково порадитися з лікарем. Отже, чому виникає головний біль при вагітності, як її лікувати і яку профілактику проводити?

Статистика головного болю при вагітності

Більше 80% жінок рано чи пізно скаржаться на головний біль при вагітності. Якщо навіть до вагітності жінка була абсолютно здорова, то під час виношування дитини у неї частішають головні болі. Іноді вони стають сильними, такими, які складно терпіти. Головні болі можуть виникнути в будь-який момент під час вагітності, але вони, як правило, найбільш поширені під час першого і третього триместрів вагітності.

Причини головного болю при вагітності

Посилення головного болю в першому триместрі вагітності, як вважають лікарі, викликано сплеском гормонів, а також збільшенням обсягу крові, що циркулює по всьому тілу. Сильні головні болі при вагітності можуть збільшуватися стресом, поганою поставою або змінами режиму дня. Інші причини головного болю під час вагітності можуть включати наступні причини:

 • Недостача сну
 • Низький рівень цукру в крові
 • Зневоднення
 • Кофеїн - зайві дози
 • Стрес (занадто багато змін в образі життя)

Головні болі під час третього триместру вагітності, як правило, пов'язані з погіршенням постави і напругою хребта через додаткової ваги. Головні болі під час третього триместру вагітності також можуть бути викликані прееклампсією, тобто токсикозом у важкій формі, наслідком якого є високий кров'яний артеріальний тиск.

Типи головного болю під час вагітності

Згідно типізації головного болю під час вагітності, яку виділяють медики, біль головний ділиться на первинну і вторинну. Первинні сильні головні болі при вагітності - це мігрень і так звана головний біль напруги, а ще кластерні (різко виражені) головні болі. І ще один вид - специфічна біль голови у вагітних.

Але є і вторинна головний біль. Вона може виникати з таких причин:

 • Травми після аварії або нападу, або удару, або катастрофи
 • Порушення роботи судин (проявляється як крововилив, артеріальна гіпертензія)
 • Патології всередині черепної коробки (це може бути підвищення внутрішньочерепного тиску у вагітної, пухлина в головному мозку, менінгіт)
 • Тривале застосування медикаментозних засобів, а потім їх скасування
 • Тривале застосування алкоголю, а потім різке припинення
 • Тривалий процес куріння, а потім припинення
 • Інфекції, які лікарі називають системними (наприклад, уросепсис)
 • Метаболічні збої в організмі (наприклад, гіпоксія - нестача кисню, гіпоглікемія - зниження концентрації глюкози в крові)
 • Невралгії різного типу (невралгія особи, невралгія черепа і т. Д.)
 • Стану, при яких причини головного болю невідомі.
 • Гормональні зміни в організмі (гормональні бурі)

Второи? триместр вагітності: вітаміни, молозиво, бандаж

Вагітним жінкам слід знати, що в організмі неминучі гормональні зміни під час виношування дитини, тому головний біль може турбувати жінку на всьому протязі вагітності.

Мігрень під час вагітності

Мігрень - це головний біль, яка може викликати у жінки сильні страждання. Вона може бути такою сильною, що виникає блювота, слабкість, часткова втрата зору, жінці стає краще тільки в темній кімнаті, ізольованій від всяких звуків. Головний біль при вагітності, пов'язана з мігренню, виникає найчастіше в одній частині голови.

Болі при мігрені можуть тривати кілька годин. Якщо їх не лікувати, болі можуть тривати цілий день або навіть два. Мігрень - досить непередбачуване захворювання, особливо при вагітності, тому потрібно встановити контроль над нею.

Причини мігрені

Точна причина, яка викликає головні болі по типу мігрені, невідома. Але лікарі вважають, що мігрень, по всій видимості, пов'язана зі змінами в нервових рецепторах, обміном нейрохимических речовин і підвищеним припливом крові в мозок.

Дослідники вважають, що надмірно збуджені клітини мозку стимулюють викид хімічних речовин. Ці речовини дратують кровоносні судини, розташовані на поверхні мозку. Роздратування змушує кровоносні судини розбухати і стимулювати больовий синдром.

Естроген, як вважають лікарі, теж грає важливу роль в розвитку мігрені. Ось чому при вагітності, менструації і в період менопаузи недолік або надлишок гормону естрогену часто викликає болі головні.

Ведення щоденника вагітної і відстеження провокаторів мігрені

Вагітна жінка далеко не завжди знаходиться під контролем лікаря. Тому їй важливо самій скласти повну картину своїх головних болів. Для цього фахівці рекомендують вести щоденник. У нього потрібно записувати важливу інформацію, які зроблять для лікаря картину виникнення мігрені яснішою.

Гормональні зміни під час вагітності - не єдине, що може викликати мігрень. Більшість жінок страждають через комбінації подразників, які викликають головний біль за типом мігрені. Наприклад, стрес, пропущені прийоми їжі, відсутність або недолік сну можуть викликати мігрень. І ось ще важливий момент: те, що викликає мігрень сьогодні, може зовсім не турбувати вагітну жінку на наступний день.

Щоденник головного болю допоможе майбутній мамі відслідковувати подразники і то, як біль повторюється. Це допоможе лікарю прийняти рішення про те, яке лікування буде працювати краще, щоб зменшити конкретні больові симптоми. Це також допоможе розпізнати ті подразники, яких можна уникнути під час вагітності.

Кожен раз, коли у вагітної болить голова, потрібно записати наступне:

 • Специфічні симптоми: де проявляється біль, який характер цього болю, чи є інші симптоми, такі, як блювота або чутливість до шуму, запахів, яскравого світла
 • Коли головний біль починається і закінчується (час доби, тривалість)
 • Які продукти і напої вагітна їла і пила протягом двох діб до виникнення мігрені, чи були в раціоні нові види їжі
 • Будь-які зміни в навколишньому середовищі, такі як подорож, переїзд на нове місце, зміна погоди,
 • Будь-яке лікування, яке вагітна застосовувала сама, допомогло воно чи зробило головний біль ще гірше
 • Продукти, які можуть провокувати головний біль (мігрень) у вагітної

  • Шоколад
  • Продукти, які містять консерванти (глутамат натрію) і нітрати
  • Аспартам - замінник цукру в шоколаді, тортах і цукерках

  Діагностика мігрені для вагітних

  Головні болі, викликані ускладненнями при вагітності, лікар зможе краще діагностувати, якщо йому надати ті відомості, які були записані в щоденнику. Крім того, лікаря було б важливо знати, чи страждав хтось від мігрені в родині пацієнтки (мама, бабуся).

  КТ і інші тести, які стосуються рентгенівського випромінювання, під час вагітності не рекомендуються через потенційного ризику для плода.

  Ліки від мігрені у вагітних

  Головний біль при вагітності лікування передбачає острожности. Якщо ви вагітні або плануєте завагітніти найближчим часом, лікар насамперед порадить вам триматися подалі від ліків. Перш ніж їх прийняти, вам доведеться гарненько зважити вплив препарату на вашого майбутнього дитини.

  Багатьох ліків проти мігрені під час вагітності слід уникати - тому, що вони пов'язані з вродженими дефектами у дітей. Деякі інші медикаменти можуть негативно вплинути на перебіг самої вагітності і викликати у жінки ускладнення. Наприклад, деякі з них можуть викликати кровотечу, викидень або внутрішньоутробну затримку росту плода - стан, при якому матка і плід не можуть розвиватися нормально. Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), в тому числі аспірин, можуть викликати ризик кровотечі і викидня. Існує також ризик ускладнень артеріального тиску у дитини, якщо приймати протизапальні і знеболюючі препарати в третьому триместрі вагітності. Наприклад, аспірин може привести до надмірної втрати крові у матері під час пологів.

  Ерготаміну розроблені спеціально для лікування мігрені. Однак головний біль при вагітності лікування цими препаратами не рекомендується. Вони підвищують ризик вроджених дефектів дитини, особливо, якщо приймати їх в першому триместрі вагітності. Ці препарати можуть також стимулювати скорочення матки і передчасні пологи.

  Але в крайніх випадках, щоб зняти головний біль при вагітності, потрібно все-таки прийняти ліки. Знеболюючі, які називаються анальгетиками, можуть допомогти полегшити сильні головні болі при мігрені. Парацетамол вважається препаратом з низьким ризиком для вагітності. Більшість НПЗЗ, включаючи ібупрофен і напроксен - теж можуть допомогти, але ризики після їх прийому під час вагітності прорахувати складно.

  Наркотичних знеболюючих вагітним слід уникати. Вони викликають подвійний ризик наркотичної залежності - і у матерів, і у немовлят, якщо використовувати сильні знеболюючі протягом тривалого часу.

  Щодо безпечні ліки для мігрені під час вагітності включають антидепресанти (наприклад, амітриптилін і флуоксетин). Є ще один клас препаратів для усунення симптомів мігрені. Вони називаються бета-блокаторами, в їх число входять такі препарати, як пропранолол, атенолол, лабеталол, які вважаються відносно безпечними для вагітних.

  Профілактичне лікування мігрені

  Якщо у майбутньої мами виникають важкі, постійно повторювані больові атаки, профілактичне лікування може зняти головний біль при вагітності їх або зменшити Симптоми головного болю . Якщо жінка вагітна, завжди варто поговорити з лікарем, перш ніж приймати будь-які ліки або засіб народної медицини. У число заходів профілактики мігрені входить ведення щоденника своїх симптомів. Якщо ви виявили, що якісь фактори (спосіб життя, їжа, напої) провокують напади мігрені, слід їх уникати.

  Головний біль напруги у вагітних

  Головний біль напруги у вагітних проявляється як біль і дискомфорт в області голови, особливо волосистої її частини, або шиї. Головний біль напруги у вагітних, як правило, пов'язана зі спазмами та зажимами м'язів в цих ділянках.

  Причини болю головний напруги у вагітних

  Головні болі напруги у вагітних можуть виникнути в будь-якому віці, але найбільш часто зустрічається у жінок 30-40 років.

  Якщо головний біль у вагітної виникає два або більше разів на тиждень протягом декількох тижнів або довше, вона вважається хронічною. Хронічна щоденна головний біль може бути наслідком невилікуваної первинної головного болю.

  Головні болі напруги можуть бути реакцією на стрес, депресію, травми голови або підвищене занепокоєння.

  Будь-яке заняття вагітної, яке призводить до головного болю напруги, потрібно обговорити з лікарем. Може бути, жінці всього лише слід змінити вид діяльності, і головний біль пройде сама собою без ліків. Ці заняття, що провокують біль голови, можуть бути роботою за комп'ютером, роботою з паперами, з інструментами, які вимагають напруги очей і шиї, наприклад, тривалий смотрение в мікроскоп. Сон в холодному приміщенні або сон в неправильному положенні теж може викликати головний біль напруги.

  Інші спускові гачки головних болів напруги у вагітних включають:

  • Вживання алкоголю
  • Кофеїн (занадто багато або різка його скасування)
  • Застуда, грип або гайморит
  • Стоматологічні проблеми, такі як стискання щелеп і скрегіт зубами
  • Напруга очей
  • Надмірне паління
  • Втома або розумове перенапруження

  Головні болі напруги у вагітних також можуть виникнути, якщо жінка вже переживала мігрень. Гарна новина для вагітних: головні болі напруги не пов'язані із захворюваннями головного мозку.

  Симптоми головного болю напруги

 • Здавлювання голови, як ніби лещатами, а також тягне головний біль
 • Болять обидві частини голови
 • Болить тільки одна частина голови або певна точка
 • Болить шкіра голови, її верх або задня частина шиї, біль може віддавати в плечі
 • Головний біль напруги може тривати від 30 хвилин до 7 днів. Вона може бути викликана стресом, втомою, шумом або яскравим світлом.

  Увага: на відміну від мігрені, головні болі напруги зазвичай не викликають нудоту або блювоту.

  Вагітні жінки з головними болями напруги, як правило, намагаються зняти біль, масажуючи голову або нижню частину шиї.

  Діагностика головного болю напруги у вагітних

  Якщо головний біль варіюється від легкого до помірного, не супроводжується жодними іншими симптомами, від масажу і після висипання в спокійній обстановці вона може пройти протягом декількох годин. Тоді вагітні жінки не потребують подальшого обстеження. Але якщо головні болі напруги, не дивлячись на профілактику, тривають, потрібні аналізи крові і сечі, а також огляди лікаря і опитування. Також обов'язково потрібно виміряти вагітної кров'яний тиск. Подальше обстеження буде залежати від загальної картини захворювання - можливо, лікар направить вас до інших фахівців - ЛОРа або ортопеда.

  Лікування

  Ліки, які можуть полегшити головний біль напруги, включають

  • Болезаспокійливі, такі як аспірин, ібупрофен або парацетамол
  • Знеболюючі, наприклад, но-шпа чи спазмалгон
  • Міорелаксанти, такі як тизанидин (тільки за рекомендацією лікаря)

  Пам'ятайте, що знеболюючі препарати не можуть зняти головний біль при вагітності, а тільки полегшити симптоми протягом короткого періоду часу. Через деякий час вони можуть вже не працювати. Надмірне використання знеболюючих препаратів більше, ніж протягом тижня, може привести поверненню головних болів у вагітних.

  Найкращими ліками від головного болю при вагітності є здоровий сон, свіже повітря і спокій.

  Кластерні головні болі

  Кластерний головний біль у вагітних - це одностороння головний біль, яка може починатися сильно і тривати недовго. Больові симптоми можуть відбуватися постійно і турбувати вагітних на всьому протязі виношування.

  Кластерні головні болі не є небезпечними для життя і зазвичай не викликають необоротних змін в головному мозку вагітних. Проте, вони бувають хронічними і часто дуже болючими, порушуючи якість життя вагітної жінки. Іноді біль головний може бути настільки сильною, що жінка нічого не може робити, їй дуже погано.

  Причини

  Головні болі кластерного характеру в чотири рази частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок. І все-таки вагітні жінки страждають від них в 20% випадків. Вчені не знають точно, що викликає кластерні головні болі, припускають, що це пов'язано з раптовим викидом в кров гормонів гістаміну і серотоніну. Ділянка мозку - гіпоталамус - чуйно реагує на це і передає сигнал болю через больові рецептори.

  Причини кластерних атак

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...