Які аналізи здавати перед плануванням вагітності Аналізи при вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Аналізи і обстеження перед зачаттям

Які аналізи здавати перед плануванням вагітності Аналізи при вагітності

Аналізи перед плануванням вагітності

Сьогоднішню статтю ми знову присвячуємо тим нашим читачкам, які планують стати мамами і підходять до цього рішення серйозно і відповідально ( Молодці! ). З минулої статті ви дізналися, як почати готуватися до вагітності.

А зараз жіночий сайт "Красива і Успішна" розповість, які Аналізи перед плануванням вагітності потрібно здати, навіщо вони потрібні і яку інформацію можна отримати з їх допомогою.

Які аналізи здавати перед плануванням вагітності Аналізи при вагітності

Загальні аналізи перед плануванням вагітності

У цю групу ми включили аналізи загального плану - Загальний аналіз сечі, загальний аналіз крові, біохімія крові. Ці аналізи дозволять терапевта і гінеколога в цілому оцінити стан здоров'я майбутньої мами, виявити наявні проблеми і захворювання (наприклад, як функціонують нирки і печінку, не підвищений чи рівень цукру, чи немає вогнищ запалення в організмі), порадити, які Вітаміни або препарати почати приймати вже на стадії підготовки.

Сюди входять також Аналізи на ВІЛ / СНІД, сифіліс та гепатит .

Аналізи на інфекції

Ці аналізи перед плануванням вагітності необхідно зробити, щоб точно знати, Чи є у вас імунітет до того чи іншого захворювання. Оскільки мало хто з нас знає і пам'ятає, якими саме захворюваннями перехворів у дитинстві.

А ці інфекції дуже небезпечні саме в період вагітності і загрожують серйозними захворюваннями, каліцтвами, навіть загибеллю плоду. Чи не правда, вагомий аргумент, щоб перевіритися?

Отже, здаємо аналізи перед плануванням вагітності на Краснуху, токсоплазмоз, цитомегаловірус і вірус герпесу . а також Інфекції, що передаються статевим шляхом (скорочено ІПСШ - мікоплазма, уреаплазма, хламідії).

Що це за «звірі» і чим вони небезпечні?

Краснуха. Навіть якщо ви точно хворіли на неї в дитинстві (а діти переносять краснуху набагато легше), Sympaty. net все одно радить здати кров на антитіла IgG і IgM. Якщо буде виявлено перший, все в порядку - вашій майбутній дитині нічого не загрожує. Наявність другого - сигнал, що ви недавно заразилися вірусом краснухи і Вагітність відкладається до повного одужання!

Якщо не виявлено ні ті, ні інші антитіла - йдемо до лікаря ставити Щеплення Від краснухи, після чого повинно пройти 3-4 місяці до зачаття.

Це дійсно дуже важливо! Ми не станемо перераховувати ті жахливі речі, які може спричинити для плода зараження краснухою під час вагітності. Скажемо тільки, що на початку вагітності це майже завжди закінчується викиднем. а на пізніх термінах є підставою для переривання вагітності за медичними показаннями.

Цитомегаловірус і вірус простого герпесу. Оскільки ці віруси у 95% населення присутні в організмі протягом усього життя, щеплення просто покаже, наскільки вони активні і чи потрібно проходити лікування, щоб виключити інфікування плода.

Токсоплазмоз. Якщо ви - запекла кошатница. швидше за все, аналіз покаже наявність у вас імунітету (антитіла IgG). Якщо з'ясується, що імунітету до токсоплазми у вас немає, Спілкування з кішками (а також і собаками на всякий випадок) на весь період вагітності вам Протипоказано . Також не рекомендується працювати з землею і поменше контактувати з сирим м'ясом (можливе зараження токсоплазмами і такими шляхами).

Аналізи на ІПСШ. Ці аналізи перед плануванням вагітності слід здати, якщо вас турбують неприємні симптоми типу свербежу, печіння, виділень з піхви, і якщо у вас за останній час було кілька статевих партнерів. Зайве нагадувати, що всі виявлені інфекції необхідно пролікувати під контролем лікаря до настання вагітності - навіщо ризикувати здоров'ям дитини?

До речі, майбутній папа повинен також здати аналізи перед плануванням вагітності на Останню групу інфекцій . а ще бажано - на Вірус простого герпесу .

Аналіз на групу крові і резус-фактор

Якщо у майбутніх батьків різні групи крові і резус-фактор, слід здати цей аналіз, щоб Виключити резус-конфлікт крові матері й плода. Для тих, хто збирається стати мамою вже не в перший раз, скажімо, що ризик резус-конфлікту зростає пропорційно кількості вже наявних вагітностей (а також абортів і викиднів).

Аналіз крові на статеві гормони і спермограма

Ці аналізи перед плануванням вагітності слід здати, якщо вас турбує нерегулярний менструальний цикл, сильна вугрі, зайву вагу. а також якщо попередні вагітності закінчилися викиднем. Аналіз крові на статеві гормони для жінки і спермограма для чоловіка призначаються також у разі, коли Вагітність не настає протягом тривалого періоду часу.

Ми сподіваємося, ці короткі відомості допомогли вам визначитися з тим, які аналізи перед плануванням вагітності потрібно здавати Обов'язково . На інші аналізи вас може направити ваш гінеколог або фахівець з наявного хронічного захворювання. Не економте на цьому - адже Здоров'я ваше та малюка дорожче!

А в наступній статті з циклу «Підготовка до вагітності» Sympaty. net порадить майбутнім мамам найбільш Ефективні вправи !

-
Автор - Мама Пума, сайт www. sympaty. net - Красива і Успішна

Копіювання даної статті заборонено!

Аналізи перед вагітністю

Які аналізи здавати перед плануванням вагітності Аналізи при вагітностіКолись нашим бабусям і навіть мамам просто в голову не приходило йти до лікаря перед тим, як завагітніти. По-перше, широке медичне обслуговування не було так доступно, як зараз. По-друге, ще не так давно діти народжувалися як би між іншим, самі по собі. А по-третє, це і не прийнято було. Мовляв, якщо ти молода і здорова, то чого по лікарях ходити? Ось якщо проблеми які, тоді - будь ласка. У сучасному світі поява в родині дитини стає все більш обдуманим, зваженим і спланованим кроком. Однак як правильно підійти до самого планування - які аналізи потрібні перед вагітністю, у яких лікарів обстежитися, що робити для «поліпшення результату» - навскидку далеко не всі зможуть відповісти.

Обстеження на етапі планування вагітності

Що потрібно знати майбутній матері про свій організм, а також про організм потенційного тата? В ідеалі - все, що може будь-яким чином перешкодити нормальному перебігу вагітності, пологів та народження здорової чоловічка. Звичайно, всюди «соломку НЕ подстелешь», зате бути обізнаними про основні несприятливих для продовження вашого роду факторах цілком реально. Це потребує часу, зусиль і, можливо, деяких фінансових витрат, але в підсумку ви зможете максимально нейтралізувати потенційні загрози або навіть повністю усунути їх. Адже тут справа серйозна.

Почати слід з візиту подружжя до терапевта, а також до фахівців по статевій системі - гінеколога і уролога. Крім того, жінці потрібно здатися ендокринолога, отоларинголога, окуліста, стоматолога. Додатково пара може звернутися до генетика. Важливо знати і загальний стан організму, наявність і стадію хронічних або інфекційних хвороб, можливості репродуктивної системи. Лікарі призначать, які бажано здати аналізи перед вагітністю, щоб отримати актуальну інформацію про найбільш значущих і вразливих системах. Серед інших обов'язкових заходів діагностики на етапі планування вагітності застосовується флюорограма, або рентген легенів, подружжя, а також ультразвукове дослідження органів таза у жінки.

Які аналізи перед вагітністю необхідно здати майбутній мамі

Перелік досліджень буде прямо залежати від попередньої оцінки стану здоров'я майбутніх батьків. У випадках з високою ймовірністю генетичних відхилень плоду і серйозними збоями функціонування життєво важливих систем у жінки, обов'язково буде призначена спеціальна додаткова діагностика. Але для більшості жінок, які мріють пізнати щастя материнства, список необхідних аналізів перед плануванням вагітності зазвичай стандартний.

Перш за все, необхідно здати загальні аналізи:

 • Загальний аналіз сечі;
 • Загальний аналіз крові - звичайна «кров з пальця»;
 • Аналіз крові на біохімію;
 • Аналіз крові на цукор;
 • Коагулограма (гемостазиограмма) - аналіз на згортання крові;
 • Група крові і резус-фактор - для визначення ймовірності несумісності по групі крові і резус-конфлікту.

Варто пройти перевірку на інфекції - вірусні та бактеріальні: кандиди (молочниця), хламідії, спірохети (сифіліс), гонококи (гонорея), мікоплазма, уреаплазма, герпес, папіломавіруси, цитомегаловірус, гарднерели, кишкова паличка, ентерококи, стрептококи, стафілокок, ВІЛ, гепатити. Для виявлення цих інфекцій вам можуть запропонувати такі методи:

 • Мазок на бакпосев з піхви;
 • Бакпосів з носа і зіву;
 • Спеціальні дослідження крові на інфекції.

Також призначають аналізи на антитіла:

 • Аналіз крові на антитіла до TORCH-комплексу. Розшифровка TORCH - toxoplasmosis (токсоплазмоз), others (інші хвороби: гепатити, віспа, сифіліс, хламідіоз, гонококова і ентеровірусна інфекції, лістеріоз), rubella (краснуха), cytomegalovirus (цитомегаловірусна інфекція), herpessimplexvirus (герпес). Дуже важливо пройти ці аналізи перед вагітністю, так як дані хвороби представляють серйозну загрозу для плода. Лікувати ж їх під час виношування також вкрай небезпечно. У разі відсутності імунітету дуже бажано зробити щеплення;
 • Аналіз крові на антитіла до ХГЛ (хоріонічного гонадотропіну), фосфоліпідів, вовчаковий антикоагулянт. Необхідний для запобігання раннього невиношування вагітності;

Не менш важливі аналізи на гормони. При значній зміні після зачаття розстановки сил в гормональному балансі корисно мати уявлення про загальне тло:

 • Аналіз крові на надниркові андрогени - ДГЕА-сульфат, 17-оксипрогестерон, ТТГ, вільний Т4, антитіла до тиреоїдної пероксидази;
 • Додатковий аналіз крові на гормони - в разі явних або можливих збоїв «жіночої системи» (нерегулярний цикл і інші проблеми з менструацією, нездоровий вага, надлишок волосся на тілі, жирна шкіра).

Крім того, слід здати аналіз крові на хромосомний набір - це генетичний тест, який дає можливість судити про ступінь ймовірності розвитку у дитини відхилень спадкової природи.

Батьківські аналізи перед вагітністю дружини

Аналізи перед плануванням вагітності передбачені і для чоловіків. Не варто недооцінювати внесок сильної статі - як в процес, так і в сам «результат». Сперматозоїди несуть в собі інформацію про стан всього організму, що не може не відбиватися на дитинку. Не менш важливо, щоб чоловік не заразив свою обраницю вже на стадії виношування нового життя, поставивши, таким чином, під загрозу весь задум. Крім того, аналізи перед вагітністю можуть допомогти скорегувати репродуктивну функцію чоловіка для підвищення ймовірності зачаття. Але список лабораторних досліджень для потенційних батьків значно скромніше:

 • Група крові і резус-фактор;
 • Аналіз крові на інфекції;
 • Мазок на бакпосев;
 • Спермограма;
 • Аналіз крові на дослідження хромосомного набору.

Оскільки так грунтовно готуватися до розширення сім'ї у нас почали відносно недавно, вибір аналізів перед вагітністю здійснюється фахівцем виходячи з його лікарського досвіду, поверхневої оцінки стану здоров'я пари і побажань самих майбутніх батьків.

Текст: Олена Ясакова

Виносити і народити здорового малюка - мрія будь-якої майбутньої матусі. Комплексне обстеження перед зачаттям дитини - не тільки розумне, але і відповідальний захід. Тому керуватися принципом «завагітнію - піду до лікаря» не варто. Починати підготовку до зачаття потрібно за кілька місяців до запланованої вагітності.

Гінеколог

З чого почати? Звичайно ж, з відвідування гінеколога. Щоб зустріч з лікарем була продуктивною, захопіть з собою медичну картку, блокнот або календар, де ви відзначаєте дні циклу, виписки і призначення по перенесеним раніше захворювань.

Це допоможе скласти об'єктивну картину вашого репродуктивного здоров'я і більш точно виявити проблеми, в тому числі ті, які можуть маскуватися під норму.

У гінеколога можна відразу ж здати аналізи на наявність інфекцій і отримати призначення на інші дослідження, в тому числі аналіз крові, сечі і ультразвукову діагностику.

УЗД

Прийнято вважати, що на УЗД потрібно бути вже вагітною. Але УЗД на стадії планування також необхідно - для того, щоб виключити проблеми в органах малого таза. Пухлини, поліпи, кісти - в деяких випадках їх наявність може перешкоджати зачаттю і нормальному перебігу вагітності.

При виявленні чогось подібного може знадобитися хірургічне втручання.

Для проведення УЗД органів малого таза перед вагітністю потрібно особливо ретельно вибирати клініку і фахівців. Портал likarni. com містить інформацію про більш ніж 160 профільних медзакладів України. Зручна навігація, контакти тієї чи іншої клініки і можливість відразу ж записатися на прийом зробить ваш вибір простим і зручним.

Гормони

Порушення гормонального балансу може знизити здатність до зачаття, а іноді і зовсім зробити його неможливим. У більшості випадків гормональний дисбаланс у жінок проявляється у вигляді нерегулярного менструального циклу, відсутності місячних, висипом вугрів, підвищеним рівнем оволосіння. Але іноді порушення не дають про себе знати явно.

Щоб виключити проблеми цього роду, необхідно здати аналізи. Особливо уважними слід бути жінкам, у яких були викидні або завмерла вагітність, що також може бути наслідком гормонального дисбалансу.

Інфекції

Важливий пункт в списку підготовчих дій на стадії планування вагітності.

Статеві інфекції

Не всі захворювання, що передаються статевим шляхом, протікають з яскраво вираженими симптомами. Деякі з них, наприклад, трихомоніаз, найчастіше бессімптомен. Тому здати аналізи на статеві інфекції перед вагітністю просто необхідно.

Природно, обов'язково це потрібно зробити, якщо вас щось турбує (свербіж, печіння, виділення незвичайного кольору, консистенції або з неприємним запахом).

У разі виявлення інфекції пролікуватися потрібно і вашому партнерові, інакше ці заходи втрачають будь-який сенс.

Постарайтеся позбутися від молочниці - під час вагітності вона не виліковується, вам зможуть призначити лише препарати, які стримують зростання колонії грибків.

ToRCH

Жахлива абревіатура складається з перших букв найнебезпечніших для майбутнього малюка захворювань: токсоплазмоз, краснуха, цитомегаловірус і герпес.

Краснуха

Якщо ви в дитинстві перехворіли, у вас вироблений імунітет, і можна ні про що не турбуватися. Але якщо є сумніви, аналіз на антитіла краще здати. Результат IgG говорить про те, що імунітет все-таки є, а IgM - про зараження вірусом.

Якщо відсутні обидва показники, вам потрібно буде зробити щеплення від краснухи, щоб не заразитися під час вагітності.

В останньому випадку, як і при виявленні вірусу, доведеться взяти тайм-аут на 3 місяці, і планувати вагітність на більш пізній час.

Токсоплазма

За статистикою, близько 15% жінок вже перенесли цю інфекцію, а ось 75% знаходяться в зоні ризику. Шляхи зараження - сире м'ясо, сирі морепродукти, немиті фрукти та овочі. Бажано обмежити своє спілкування з кішками, в тому числі звести до мінімуму контакт з котячим туалетом, якщо у вас вдома живе пухнастий улюбленець. Прибирати лоток можна тільки в одноразових рукавичках.

Цитомегаловірус

Небезпечний патологіями розвитку дитини. Високий рівень збудників в крові потребують додаткового лікування перед зачаттям. Але навіть негативний результат або проведена терапія - не привід забувати про запобіжні заходи. У випадку з цитомегаловірусом це дотримання особистої гігієни (ретельно мити руки перед їжею) і обмеження контактів з маленькими дітьми.

Герпес

При виявленні вірусу лікування зводиться до зниження його активності в організмі.

ВІЛ, гепатит В, гепатит С, RW

Аналізи здаються в обов'язковому порядку.

Група крові

Якщо до цього моменту ви не знали свою групу крові і резус-фактор, саме час визначити всі ці дані. У деяких випадках можливий розвиток резус-конфлікту (якщо у вас резус-негативна кров, а у партнера - резус-позитивна). В такому випадку проводиться резус-імунізація.

Стоматолог

Щоб не нарікати на які постраждали під час вагітності зуби, перед зачаттям слід відвідати стоматолога. Лікування зубів під час вагітності найбільш безпечно в другому триместрі. Щоб не довелося чекати і терпіти зубний біль, подбайте про це заздалегідь.

До того ж хворі зуби - це постійний осередок інфекції, який абсолютно ні до чого ні вам, ні малюкові.

ЛОР

Обстеження на предмет наявності захворювань вуха, горла і носа допоможуть ефективніше захистити вас від атак на імунну систему в період виношування дитини. Хронічні хвороби можуть стати ненадійним бар'єром на шляху інфекцій, а грип або застуда під час вагітності можуть привести до небажаних наслідків для здоров'я вашого малюка.

Якщо все пройдені дослідження і аналізи показали хороші результати, і вам не потрібні консультації інших фахівців (ендокринологів, генетиків), можете приступати до наступного періоду - безпосередньої підготовки до зачаття.

Важливо в цей період дотримуватися здорового способу життя, відмовитися від алкоголю, нікотину, поберегтися від застуди, хвилювань, стресів, пройти курс прийому вітамінних препаратів, розрахованих на підтримку організму майбутньої мами (комплекси з фолієвою кислотою) і налаштуватися на радісну зустріч зі своїм довгоочікуваним малям.

З цією статтею ще читають:

Безсоння при вагітності

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...