Обстеження дитини перед щепленням Щеплення дитині Про вагітність і пологи

Головна » Аналізи і обстеження перед зачаттям

Обстеження дитини перед щепленням Щеплення дитині

Як оцінити стан дитини перед щепленням?

Мамі бажано знати календар щеплень своєї дитини: це особливо важливо в разі різноманітних непередбачених ситуацій (наприклад: дитина отримала травму або опік і є небезпека захворювання на правець). Потрібно Також звернути увагу на реакцію організму дитини на різноманітні ліки та щеплення . яка може знадобитися під час переїзду, при проведенні подальшої вакцинації, лікуванні.

Обстеження дитини перед щепленням Щеплення дитині

Огляд перед щепленням

Перед щепленням дитину повинен оглянути лікар, який вирішує: чи можна робити щеплення саме сьогодні. Мама, зі свого боку, повинна потурбуватися про те, щоб виготовлення імунної відповіді на щеплення було своєчасним (для цього треба зробити дитині щеплення в певний для кожної вакцини термін). Перед проведенням вакцинації Не слід давати дитині продукти, здатні викликати у нього алергію (в цьому випадку важко буде визначити, що викликало алергічну реакцію).

Добре, якщо перед кожною вакцинацією ви будете Здавати аналіз сечі, для кращої оцінки стану здоров'я дитини. Деякі лікарі рекомендують і аналіз крові, але це обов'язково для дітей які часто хворіють, або знаходяться в «групі ризику».

Коли щеплення робити не можна

Не слід щепити дитину, якщо ви:

 • Найближчим часом збираєтеся з ним в далеку подорож, краще, якщо ви, по можливості, відкладіть поїздку і зробите щеплення або розгляньте з педіатром інші варіанти.
 • У період епідемії грипу профілактичні щеплення (крім протигрипозної вакцини) також не проводяться.
 • Якщо дитина хворіє на алергію, перед вакцинацією проводять протиалергічну терапію.
 • Під час прорізування зубів, також потрібно бути обережним, особливо якщо зубки прорізуються болісно, ​​або реакція на попередні щеплення була не найкращою.

Коли дитині можна робити щеплення?

Відповідь на це питання може дати тільки лікар, а іноді проблема проведення щеплення вирішується за допомогою кількох фахівців. Основними умовами для формування імунітету після щеплення є повне або максимально можливе благополуччя в організмі малюка.

Іноді профілактичні щеплення дитині не проводять через якогось захворювання. Найчастіше - це різноманітні ураження нервової системи і алергічні захворювання. При неврологічних захворюваннях питання про проведення профілактичних щеплень вирішує лікар-невропатолог . У разі алергічного захворювання дитини найчастіше прищеплюють в період «стихання» проявів алергії, а протягом тижня перед проведенням щеплення і тижні після неї дитині дають один з препаратів проти алергії.

Залежно від захворювання дитині змінюють графік проведення щеплень і вакцинують тими вакцинами, які з найменшою вірогідністю можуть викликати ускладнення.

Доктор Комаровський про щеплення

Перед вакцинацією

Обстеження дитини перед щепленням Щеплення дитиніВведення будь-яких було вакцин завжди має здійснюватися грамотно, тоді цей метод, завдяки якому переможені багато страшні хвороби, не принесе ніякої шкоди. Перед щепленням дітям обов'язково потрібно відвідати педіатра, а дорослим - терапевта. Крім того, проводяться деякі лабораторні аналізи.

Для чого проводиться обстеження перед щепленням?

В основному воно має на меті виявлення протипоказань до вакцинації:

 • Виявлення хронічних інфекцій і порушень імунітету;
 • Оцінка стану деяких внутрішніх органів;
 • Виявлення гострих або загострення хронічних інфекцій;
 • Оцінка загального стану організму;
 • Виявлення залишкових змін після перенесених інфекційних захворювань.

Не варто нехтувати проведенням обстеження. Звичайно, воно займає більше часу, ніж двохвилинний укол вакцини, але дозволяє уникнути можливих ускладнень. Якщо виявляються які-небудь протипоказання, то лікар може скасувати щеплення, перенести її або призначити більш безпечну вакцину (наприклад, у ослаблених новонароджених вакцинація проти туберкульозу виконується в інші терміни, використовується вакцина БЦЖ-М замість БЦЖ).

Скринінгове обстеження, яке потрібно проводити перед вакцинацією всім дітям і дорослим

Навіть якщо пацієнт відчуває себе абсолютно здоровим, а лікар не виявляє у нього ніяких ознак патологій, перед щепленням рекомендується проведення наступних аналізів:

 • Загальний аналіз крові. Особливе значення мають такі показники, як лейкоцитарна формула і швидкість осідання еритроцитів.
 • Загальний аналіз сечі. Дозволяє оцінити стан нирок і багатьох функцій організму в цілому.
 • Аналіз калу на яйця гельмінтів та найпростіші. Паразити не тільки порушують роботу травної системи, а й надають зайве навантаження на імунну систему.
 • Аналізи на деякі інфекції:
  • Вірусний гепатит B (Anti-HBs, якщо були випадкові статеві зв'язки, контакт з кров'ю);
  • Краснуха (Rubella virus IgG);
  • Кір (Measles lgG);
  • Вірусний паротит (Mumps lgG).

  Розширене обстеження перед щепленнями

  Проводиться в тому випадку, якщо для цього є спеціальні показання. Звичайно, вони можуть бути адекватно сформульовані тільки лікарем-фахівцем. До таких аналізах відносять:

 • Все скринінгові дослідження, які були описані вище.
 • Визначення в крові рівнів імуноглобулінів A, E, M. Ці аналізи мають велике значення для виявлення стану імунної системи.
 • Інфекційний мононуклеоз (Epstein Barr virus IgG) - вірусне захворювання.
 • Хламідіоз (Chlamydia trachomatis lgG) - поширена інфекція, що викликається хламідіями.
 • Вітряна віспа (Varicella zoster lgG). Дослідження призначається тільки людям, які її не переносили в минулому.
 • Лямбліоз (Lamblia intestinalis сумарно IgA, IgG, IgM). Паразитарне захворювання, яке тривалий час може протікати безсимптомно і не діагностуватися, але, тим не менш, часто призводить до зрушень в імунній системі.
 • Деякі інші дослідження, які можуть бути призначені педіатром дитині:

  • Іммунограмма - повний імунний статус організму;
  • Інтерферонова статус - вивчення противірусної захисту організму;
  • СД - 45 тест - дослідження, за допомогою якого можна виявити алергічні реакції на певні вакцини.

  Медичні статті

  Як підготувати дитину до щеплення

  Обстеження дитини перед щепленням Щеплення дитиніВакцинація - єдино надійний спосіб захистити дитину від важких інфекцій. Кір. коклюш. дифтерія. поліомієліт. правець і інші захворювання можуть стати не тільки причиною інвалідності людини, а й привести до летального результату. І якщо батьки чітко дотримуються графіка вакцинації, то вони повинні знати все про підготовку до щеплення.

  Абсолютне здоров'я

  Педіатри не дарма при огляді дитини перед щепленням запитують батьків про те, як давно хворів пацієнт простудними захворюваннями. Справа в тому, що навіть звичайна гостра респіраторно-вірусна інфекція, що протікає на тлі вакцинації, може привести до серйозних ускладнень - наприклад, до пневмонії (запалення легеневої тканини). Тому батьки повинні запам'ятати наступне:

 • Обстеження дитини перед щепленням Щеплення дитиніЗа 2-3 діб до призначеної дати вакцинації перестаньте виходити з малюком «у світ» - театри, дитячі майданчики, торговельні центри можуть стати «збіговиськом» хворих людей. Інкубаційний період застуди і грипу становить максимум 3 дні і в момент вакцинації малюк вже буде хворим без видимих ​​симптомів.
 • Якщо дитина відвідує дитячий дошкільний заклад або ж ходить на приватні заняття, то краще в допрівівочний період відмовитися від них - 2-3 дня малюк побуде і вдома, зате ризик розвитку ускладненого перебігу поствакціонального періоду буде зведений до мінімуму. Наприклад, з дитячого садка можна забрати дитину в середу, в п'ятницю провести вакцинацію, а до понеділка вже буде зрозуміла реакція організму дитини на щеплення.
 • Режим дня перед призначеною датою вакцинації також не повинен бути посиленим / напруженим. Дитина повинна бути ситим, але не перегодованих, вводити новий продукт в раціон харчування не варто - реакція травної системи непередбачувана.
 • Якщо дитина алергік

  Алергія зовсім не є протипоказанням до вакцинації - потрібно просто знати нюанси проведення щеплення від інфекцій дітям-алергікам. Батьки повинні звернути увагу на наступні моменти:

 • Вакцинацію можна проводити тільки в період ремісії - ніяких проявів алергії не повинно бути на протязі 3 тижнів.
 • За 3 дні до призначеної дати вакцинації лікар може порекомендувати приймати малюкові антигістамінні препарати і краще відмовитися від Тавегіл і Супрастин - вони висушують слизову, що небажано при підвищенні температури тіла (а це зазвичай і трапляється відразу після щеплення).
 • Для того, щоб запобігти розвитку поствкацінальной алергії за 3 доби до вакцинації потрібно припинити дитині приймати препарати з вітаміном D.
 • Полегшити стан дитини-алергіка після щеплення допоможе кальцій - його потрібно починати давати за 2-3 діб до щеплення.
 • Загальні рекомендації при підготовці до АКДС, БЦЖ, ІПВ і ОПВ

  Обстеження дитини перед щепленням Щеплення дитиніЗвичайно, перед щепленням дитина повинна бути оглянутий педіатром і в разі підозри на присутність будь-яких захворювань малюкові буде призначено більш глибоке обстеження. Батьки мають право поцікавитися якістю вакцини, але вплинути на вибір навряд чи вдасться - відповідальність за якість вводиться вакцини лягає виключно на медичний заклад.

  Батьки ж повинні запам'ятати наступне:

 • У день щеплення дитина обов'язково повинна спорожнити кишечник - запор може привести до важкого перебігу поствакціонального періоду. Можна дати малюкові проносне, але краще просто ввести в пряму кишку спеціальні свічки - вони надають виключно спрямовану дію.
 • Якщо в день щеплення дитина поводиться неадекватно, то потрібно повідомити про це педіатра - навряд чи лікар самостійно здогадається про те, що замість денного сну була істерика, а від сніданку малюк навідріз відмовився. Такі нюанси можуть стати приводом для відстрочки вакцинації - потрібно буде кілька днів поспостерігати за станом здоров'я дитини, щоб переконатися в його абсолютності.
 • В очікуванні черги на щеплення краще не сидіти з малюком в коридорі поліклініки, а вийти на свіже повітря - хтось із родичів нехай чекає черги на самоті. Справа в тому, що в поліклініках перебувають діти з вірусними інфекціями - заразитися не складе труднощів. Якщо ж «групи підтримки» з родичів немає, то слід взяти з собою фізіологічний розчин у вигляді спрею і кожні 10-15 хвилин робити один впорскування в носик - це буде профілактикою інфікування.
 • Важливо: Багато батьків вважають, що припинити застудні явища на поствакціональний період - це результат щеплення. А насправді такий розвиток подій пов'язано з тривалим перебуванням малюка в поліклініки поруч з хворими дітками.

 • Відразу після щеплення не поспішайте йти додому, а погуляйте поруч з поліклінікою хвилин 30 - цього часу достатньо для визначення стану дитини, а при найменших відхиленнях краще звернутися до педіатра за консультацією.
 • Обстеження дитини перед щепленням Щеплення дитині

  Уже після щеплення потрібно максимально уважно стежити за самопочуттям дитини - при підвищенні температури навіть до субфебрильних показників (37 градусів) варто дати жарознижуючі лікарські засоби. Якщо ж гіпертермія досягає високих показників, малюк поводиться неадекватно (плаче, відмовляється від їжі, часто проситься в туалет, відзначається сонливість), то слід негайно звернутися за медичною допомогою.

  В ідеалі для проведення вакцинації потрібно запросити медичних працівників на будинок, але в реальному світі це поки залишається мрією. Тому батьки повинні максимально грамотно підготуватися до вакцинації - щеплення для дитини повинна нести виключно користь.

  Про підготовку дитини до щеплення в своєму відео-блозі розповідає відомий педіатр доктор Комаровський:

  Циганкова Яна Олександрівна, медичний оглядач, терапевт вищої кваліфікаційної категорії

  435 переглядів всього, 3 переглядів сьогодні

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...