Необхідно перед плануванням вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Аналізи і обстеження перед зачаттям

Необхідно перед плануванням вагітності

Рейтинг: # 160; 0 # 160; / # 160; 5

Необхідно перед плануванням вагітності

Пари, які хочуть народити здорового малюка, повинні дуже серйозно поставитися до етапу планування вагітності. Для цього необхідно пройти всі необхідні обстеження і здати обов'язкові аналізи. Це допоможе більше дізнатися про стан свого здоров'я і в разі необхідності вилікувати існуючі захворювання до настання вагітності. Які аналізи перед плануванням вагітності рекомендується здати?

Аналізи на інфекції

Найчастіше інфекційні захворювання представляють серйозну небезпеку, якщо ви вперше зіткнулися з ними в період вагітності. За допомогою цього аналізу вдається дізнатися, чи існує у вас імунітет до того чи іншого захворювання.

1. Цитомегаловирус і вірус герпесу. Дані інфекції постійно присутні в організмі. І ніяке лікування не може позбавити від них. Однак засобам сучасної медицини цілком під силу суттєво знизити їх активність. Даний аналіз здають для того, щоб виключити ймовірність первинного зараження під час вагітності.

2. Токсоплазмоз. Дуже важливо здати аналіз, який покаже, чи існують у вас антитіла до цієї хвороби. Якщо вони є, значить, ви вже встигли перехворіти даним захворюванням. Якщо антитіл не було виявлено, контакт з тваринами бажано виключити.

3. Краснуха. Цей аналіз можна не робити в тому випадку, якщо ви точно впевнені, що вже перенесли це захворювання. Якщо антитіла до краснухи виявити не вдалося, дуже важливо зробити щеплення. Вагітність в цьому випадку можна планувати лише через три місяці.

4. Хламідії і уреаплазми. Дані інфекції передаються статевим шляхом. Якщо вас турбує печіння, свербіж, незвичайні виділення, необхідно обов'язково здати такий аналіз. Причому зробити це повинні обидва партнери.

Аналіз на визначення резус-фактора і групи крові

За допомогою цього аналізу перед плануванням вагітності вдається виключити або підтвердити загрозу появи резус-конфлікту. Особливо актуально це в тому випадку, якщо ви хочете народити другу дитину.

Якщо у жінки виявлено негативний резус-фактор, а у її партнера - позитивний, може виникнути резус-конфлікт. При цій проблемі організм жінки відторгає плід, оскільки сприймає його як чужорідне тіло. При першій вагітності його ймовірність становить всього 10%, тоді як під час другої - вже 50%. Якщо лікар заздалегідь знає про можливості імунологічного конфлікту, він може завчасно підібрати оптимальну схему лікування.

Загальні аналізи

Аналіз сечі дозволяє виявити запальні процеси або захворювання сечостатевої системи, включаючи патології сечового міхура, сечовивідних шляхів і нирок. Щоб отримати правильні результати, слід правильно збирати сечу - це потрібно робити вранці, коли встанете з ліжка. Здати її лабораторію слід не пізніше, ніж через 2 години після збору. Аналіз неінформативний під час місячних, оскільки домішки крові можуть призвести до спотворення результатів.

Перед тим як збирати сечу, слід підмитися і закрити піхву тампоном. Для аналізу потрібна середня порція сечі. Також дуже важливо правильно підібрати ємність, в яку ви плануєте збирати матеріал для аналізу. Вона повинна бути абсолютно чистою - для цієї мети краще взяти спеціальний контейнер, який продається в аптеці.

Крім аналізу сечі, потрібно здати загальний і біохімічний аналіз крові. Ці дослідження теж дають багато інформації про здоров'я жінки, що дозволяє судити про необхідність призначення різних видів лікування.

Аналізи на рівень гормонів

Такі аналізи перед плануванням вагітності здають в тому випадку, якщо жінка має певні проблеми зі здоров'ям:

- Велика кількість волосся на тілі.

Також подібні дослідження показані в тому випадку, якщо раніше були вагітності з невдалим результатом або жінці не вдається зачати дитини більше року. Список гормонів визначає лікуючий лікар - це залежить від симптомів і свідчень жінки.

Аналізи на сумісність партнерів

Подібні дослідження призначають в тому разі, якщо вагітність не настає більше року. При цьому інші причини невдач вже виключені. Потрібно сказати, що подібна проблема зустрічається дуже рідко.

Цей аналіз слід здавати лише в тому випадку, якщо парі не вдається зачати дитини більше року. В інших випадках це дослідження не є обов'язковим. За допомогою спермограми вдається визначити активність сперматозоїдів, а також їх кількість в спермі. Якщо аналіз покаже якісь відхилення, можна своєчасно призначити лікування.

Аналізи перед плануванням вагітності є дуже інформативним видом дослідження. Вони дозволяють своєчасно виявити існуючі патології і захворювання, що дає можливість усунути ці проблеми до настання вагітності. А це, в свою чергу, суттєво збільшує шанси народити здорового малюка.

Які аналізи потрібно здати при плануванні вагітності

Про Аналізи при плануванні вагітності замислюються або свідомі пари або ті, у кого перша вагітність закінчилася невдало: викидень. анембріонія. завмерла вагітність. Лікар, який веде пару або тільки жінку, призначить приблизно наступний список аналізів:

Перелік аналізів, які потрібно здати:

 • Насамперед гінеколог проведе огляд і візьме мазок на чистоту піхви. При огляді видно запалення, прощупується матка і яєчники, а також добре видно шийка матки.
 • Які планують завагітніти не завадить здати загальний Аналіз крові та сечі. Також аналіз крові на резус і групу, для виключення резус-конфлікту при вагітності.
  Необхідно перед плануванням вагітності
 • Далі йдуть детальні аналізи крові на наявність вірусів, а вони можуть бути причиною безпліддя, невиношування і вад розвитку плоду. Для цього здають кров на TORCH інфекції . Розшифровується ця абревіатура так: токсоплазмоз, інші інфекції, краснуха, цитомегаловірус, герпес. До інших інфекцій в перелік TORCH входять: краснуха, токсоплазмоз, хламідіоз, мікоплазмоз і т. Д.
  Цікавлять в цих аналізах імуноглобуліни (Ig) класу G і M. Якщо людина перехворіла інфекцією, то антитіла виробляються і присутній Ig G, якщо людина недавно захворів або вірус з якоїсь причини став активний, присутні Ig М в більшій кількості, ніж по нормі. Боятися треба не імуноглобулін G, а імуноглобулін М.
 • Ще один аналіз коштує здати при плануванні - аналіз на ВПЛ (вірус папіломи людини). Він береться не з крові, а з мазка. ВПЛ небезпечний здатністю викликати рак шийки матки, а також звести до залишення на статевих органах гострих кондилом. Це огидна штука, лікується погано, довго і дорого.
 • Звичайно, потрібно зробити УЗД органів малого таза, адже при такому дослідженні видно розміри матки, стан яєчників, також можна поспостерігати дозріває фолікул, відбувається овуляція. адже без овуляції вагітність неможлива.
 • Також для визначення овуляції гінеколог може порекомендувати деякі методи визначення овуляції. такі як: тест на овуляцію. вимір базальної температури.
 • Дуже важливий пункт - аналіз на гормони (ФСГ, пролактин, естрадіол, прогестерон), багато хто навіть не замислюються, що всім керують гормони, недолік одних або надлишок інших може бути причиною безпліддя або невиношування.
 • Є ще одна механічна причина, по якій жінка не може завагітніти, це непрохідність труб. Овуляція відбувається, яйцеклітина рухається по трубі, а там спайка, проходу немає, і яйцеклітина не може рухатися далі. Якщо просвіт маленький і сперматозоїд запліднив яйцеклітину, і запліднена яйцеклітина застрягне в трубі через спайок, то буде позаматкова вагітність.
  Спайки бувають внаслідок запалень, перенесеної операції і т. Д. Тому роблять аналіз на прохідність маткових труб.
 • Аналізи для чоловіків при плануванні вагітності

  Чоловіки здають аналізи неохоче, скоріше за вимогою дружини. Вони можуть бути носіями інфекцій, але сама хвороба не буде проявлятися. Тому аналізи для чоловіків здавати потрібно і ось їх перелік:

 • Якщо немає зовнішніх ознак хвороби (висипань, свербіння і т. Д.), То для початку здається загальний аналіз крові і сечі, а також кров на резус і групу.
 • Також потрібно здати аналіз крові на TORCH інфекції, хоча якщо пара не охороняється, і немає випадкових зв'язків, то багато інфекцій можуть збігатися з аналізом дружини.
 • Найважливіший аналіз чоловіків при плануванні - аналіз спермограми. ось він показує, наскільки чоловік здатний зачати і здатний взагалі. Якщо погана спермограма. то її можна поліпшити. Для цього звертаються до уролога за медикаментозним або навіть за хірургічним лікуванням, а якщо потрібно на трохи поліпшити сперму, то вдаються до народних засобів.
 • Ще один аналіз, який здається обопільно - це тест-контакт. Для цього гінеколог бере цервикальную рідина з шийки матки в період овуляції, а чоловік надає свіжу сперму. Сперматозоїди повинні рухатися і виживати в жіночому секреті, якщо він занадто агресивний для чоловічих клітин, то шанси завагітніти знижуються.
 • Які аналізи потрібно здавати при плануванні вагітності в конкретному випадку скаже тільки лікар, але ще потрібно полікувати при плануванні один важливий орган - це голову. Тому що у багатьох проблема завагітніти не в стані здоров'я, а саме в голові, в фобіях, страхах чи щоденних думках про це. Під час сексу не потрібно думати про зачаття, а тільки про задоволення.


  Будемо дуже вдячні, якщо Ви оціните корисність цієї статті. Для нас дуже важлива Ваша думка

  Що потрібно зробити перед плануванням вагітності?

  Необхідно перед плануванням вагітностіВагітність - серйозний фізіологічний процес і велика відповідальність. В останні роки збільшується число пар, які планують поява дітей і відвідують лікарів перед вагітністю - це в усіх відношеннях правильна тенденція.

  Для жінок аналізи перед вагітністю - не примха, а необхідність, але бажано, щоб і чоловік пройшов всі необхідні обстеження перед плануванням вагітності своєї коханої жінки.

  Обстеження перед вагітністю: будь лікарів необхідно відвідати?

  • Гінеколог - лікар, який відповідає за жіноче здоров'я. При огляді він вивчить стан статевих органів, констатує відсутність або наявність видимих ​​патологій, візьме мазки і призначить необхідні аналізи. Якщо ви сумніваєтеся, яке обстеження пройти перед вагітністю, почніть з гінеколога.
  • Уролог - головний чоловічий лікар. Він зробить огляд статевих органів, обстежує передміхурову залозу і направить майбутнього батька на подальше обстеження.
  • Стоматолог - вкрай бажано вирішити всі проблеми з зубами до настання вагітності.
  • Лікар-генетик - бажано проконсультуватися у генетика, якщо в роду є генетичні захворювання, які можуть передатися у спадок.
  • Інші фахівці - в залежності від ваших індивідуальних захворювань або підозр відвідайте лікарів відповідної спрямованості (окуліст, ендокринолог, отоларинголог і т. Д.). Будь-яке хронічне захворювання або захворювання в стадії загострення може призвести до ускладнень під час або після вагітності, а також вплинути на дитину.

  Аналізи перед плануванням вагітності

  Аналізи для обох майбутніх батьків:

  • Комплексний аналіз на так звані TORCH-інфекції - інфекції, критично небезпечні для плода: токсоплазмоз, краснуха, цитомегаловірусна інфекція, герпес і деякі інші.
  • Аналіз на статеві інфекції - для цієї мети проводяться різні дослідження: мазок на флору, посів, ПЛР, ІФА.
  • Аналізи на серйозні захворювання - ВІЛ, сифіліс, гепатит різних форм.
  • Загальні аналізи - аналіз сечі, клінічний і біохімічний аналізи крові, а для виключення можливість резус-конфлікту - аналіз на групу крові і резус-фактор.
  • Додаткові дослідження крові - аналіз крові на згортання, на цукор, на гормони та ін. - Проводяться при необхідності.

  Аналізи перед плануванням вагітності для жінок

  • УЗД органів малого тазу - проводиться в першу чергу для виключення захворювань матки, маткових труб і яєчників, оцінки їх стану, здатності до зачаття і виношування дитини.

  Аналізи перед плануванням вагітності для чоловіків

  • Спермограма - необов'язковий, але бажаний аналіз. Вона дає уявлення про якість сперматозоїдів, про функціонування репродуктивної системи, про можливості чоловіка до зачаття.
  • Дослідження секрету передміхурової залози - мікроскопія і посів секрету, які проводяться, якщо є потенційна можливість відхилень у функціонуванні простати.
  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...