Аналізи віруси плануванні вагітності Про вагітність і пологи

Головна » Аналізи і обстеження перед зачаттям

Аналізи віруси плануванні вагітності

Аналізи при плануванні вагітності

Аналізи віруси плануванні вагітності

Планування вагітності - дуже важливий етап в житті молодої сім'ї, тому до нього потрібно всебічно підготуватися. Зокрема, переконатися в тому, що ви готові до цих змін як психологічно, так і фізично. Перевірити стан здоров'я можна, здавши аналізи, ось список аналізів при плануванні вагітності. Зовсім не обов'язково здавати їх все, це вже вирішує ваш лікар.

Аналіз на групу крові, резус-фактор

Якщо ви плануєте поповнення в родині, обидва чоловіки повинні здати кров на аналіз. Це особливо важливо, якщо спостерігається резус-конфлікт, у подружжя різна група крові або вагітність вже не перша. Чим більше вагітностей було (вважаючи викидні на терміні після 8-9 тижнів і аборти) - тим більше ризик резус-конфлікту. Якщо вагітність перша, ризик того, що організм матері відкине плід, не більше 10%. Несумісність по групі крові (АВО) - більш рідкісне явище, при аналізі визначається не тільки група і резус крові, але і з'ясовується, чи містяться в ній антитіла.

Аналізи віруси плануванні вагітності

Ультразвукове дослідження

Якщо ви регулярно проходите обстеження у лікаря-гінеколога, і він не знайшов у вас ніяких відхилень, можна не робити УЗД. В цілому, УЗД проводиться, щоб виключити наявність пухлин, вад розвитку. Лікар оцінює, чи відповідає слизова оболонка матки тій чи іншій фазі циклу (якщо обстеження проводиться в другій половині циклу, можна помітити, відбувається овуляція).

Аналізи на інфекції

Якщо зараження відбувається при вагітності, інфекції можуть пошкодити плоду і мати негативний вплив на здоров'я матері. Ці аналізи необхідні для того, щоб з'ясувати, чи хворіли ви раніше тим чи іншим захворюванням. Якщо антитіл не виявлено, значить, під час вагітності потрібно бути особливо обережними щодо тих чи інших мікроорганізмів.

 • Краснуха. Якщо ви впевнені в тому, що вже хворіли на краснуху в дитинстві, немає необхідності здавати цей аналіз. В іншому випадку, краще перестрахуватися і здати аналіз на IgG і IgM (антитіла). Наявність IgMв крові означає, що планування вагітності потрібно відкласти на 3 місяці - ви заразилися вірусом вперше. IgG - маркування, яка свідчить про те, що ви раніше перенесли захворювання і маєте імунітет до краснухи. Якщо IgG і IgMотсутствуют, краще зробити щеплення, щоб уникнути зараження при вагітності, планувати можна буде тільки через 3 місяці.
 • Токсоплазмоз. Вірус, імунітет до якого виявляється у 90% власників кішок (IgG), адже саме вони є переносниками цього вірусу. Якщо аналіз показав наявність IgG, значить, в якійсь формі ви вже перехворіли токсоплазмозом. Якщо аналіз на антитіла негативний, варто обмежити на час вагітності спілкування з кішками та собаками.
 • Вірус герпесу і цитомегаловірус. Ці віруси постійно присутні в організмі людини, тому аналіз покаже тільки, активні вони зараз. При плануванні дуже важливо, щоб на етапі зачаття і вагітності не було ризику первинного зараження;
 • Інфекції, що передаються статевим шляхом (уреоплазма, мікоплазма, гарднерели, хламідії та ін) . Якщо у вас раніше були невдалі вагітності, є скарги і неприємні симптоми (виділення, печіння, почервоніння), або ви готуєтеся до ЕКО, потрібно здати аналіз на інфекції. Також це важливо, якщо у вас було багато статевих партнерів.

Чоловікові потрібно здати аналіз на інфекції, якщо будь-яка виявлена ​​у вас. Також потрібно здати аналіз на вірус герпесу (якщо в його крові він активний, то під час вагітності рекомендується оберігатися за допомогою презерватива).

Аналізи на гормони

Не можна сказати, що цей аналіз обов'язковий, його призначають, якщо у жінки є такі симптоми:

Порушення менструального циклу;

Вугрі, підвищене оволосіння, зайва вага;

В анамнезі були вагітності з невдалим результатом;

Понад рік не настає вагітність.

Список необхідних аналізів визначає ваш лікуючий лікар.

На прийом до терапевта і ендокринолога

Якщо ви не маєте хронічних захворювань і не скаржитеся на здоров'я, консультація обов'язковою не вважається. Якщо ж у жінки є хронічні хвороби або ви приймаєте будь-які ліки, варто звернутися до лікаря. Перш ніж йти до терапевта, рекомендується здати загальний аналіз крові і сечі, а також біохімію крові.

При безплідді обов'язково відвідайте ендокринолога - нерідко воно пов'язане з порушеннями гормонального фону.

Аналізи віруси плануванні вагітності

Аналізи на сумісність

Якщо більше року ви намагаєтеся завагітніти, і виключені інші причини ненастання вагітності, варто здати аналіз на сумісність. Хочемо відразу відзначити, що несумісність - явище рідкісне.

Спермограма чоловіка

В основному цей аналіз здають, якщо вагітність не настає більше року, в інших випадках - це вже ваша власна ініціатива.

Консультація у психолога

Її варто відвідати подружжю, які вже кілька років планують вагітність. Також вона показана парам з діагнозом безпліддя при тривалому лікуванні. В інших випадках зайвий раз виснажувати себе численними обстеженнями не варто.

Консультація генетика

Якщо в анамнезі жінки більше 2 невдалих вагітностей, або в родині у подружжя є захворювання, які передаються у спадок, раніше народжувалися діти з вадами розвитку, потрібно відвідати генетика і здати необхідні аналізи.

Планування вагітності та вірус Епштейна-Барра

Вітаю!
ДОПОМОЖІТЬ, БУДЬ ЛАСКА, РОЗШИФРУВАТИ РЕЗУЛЬТАТИ АНАЛІЗІВ:
 • Антитіла до цитомегаловірусу lgG: 212,4 АЕ / ml (6.0 антитіла не виявлені, 6,0 антитіла виявлені);
 • Антитіла до цитомегаловірусу lgM: 0. 70 (0.85 антитіла не виявлені, 1,0 антитіла виявлені);
 • Авідність lgG до цитомегаловірусу 41%;
 • Антитіла до вірусу Епштейн Барра (VCA) lgM - виявлено;
 • Антитіла до вірусу Епштейн Барра (VCA) lgG - 163.0 OEд / мл (16 - результат негативний, 22 результат позитивний);
 • Авідність lgG до вірусу Епштейн Барра 35% (означає присутність низькоавідних тел).
  Плануємо вагітність, дуже ці віруси небезпечні для майбутньої вагітності?
  Катерина

Катерина

В ході обстеження при плануванні вагітності жінці рекомендується здати аналіз крові на TORCH-інфекції, що включає в себе визначення наявності або відсутності антитіл до наступних інфекцій: токсоплазмоз, краснуха, цитомегаловірус, герпес-вірус і інші. Своєчасне виявлення інфекційних захворювань дозволяє пройти відповідне лікування до передбачуваної вагітності і уникнути серйозних ускладнень для здоров'я плоду.

Цитомегаловірусна інфекція

Цитомегаловірус (ЦМВ, CMV) - це близький родич вірусу герпесу. Якщо первинне зараження відбувається під час вагітності, то є ризик розвитку вроджених патологій у майбутньої дитини. Гостре протягом вірусу у вагітної жінки може стати причиною народження дитини з малою вагою і з затримкою психомоторного розвитку. Тому дуже важливо пройти обстеження на наявність антитіл до ЦМВ саме на етапі планування.

Якщо людина заразилася цитомегаловірусом, то позбутися назавжди від нього вже не вийде, проте в більшості випадків хворий набуває стійкий імунітет до інфекції, а значить, вона не несе ніякої загрози для його здоров'я. Вироблення великої кількості антитіл відразу після потрапляння вірусу в організм сприяє його засипанню. Активація вірусу відбувається дуже рідко, тільки при серйозному імунодефіцит.

Аналізи віруси плануванні вагітності

Судячи з результатів аналізу крові на цитомегаловірус, ваш організм вже познайомився з інфекцією деякий час назад. Низьке значення антитіл класу IgM говорить про те, що етап гострого перебігу захворювання вже пройдено і, швидше за все, це давня інфекція. Найімовірніше, ваш імунітет тримає вірус під контролем. Однак авідності антитіл (41%) відноситься до так званої сірої зони, коли терміни первинного інфікування визначити неможливо. На даний момент вам слід звернутися до лікаря-інфекціоніста та обговорити подальшу тактику спостереження за інфекцією. Можливо, вам доведеться перездати аналіз через кілька тижнів. Якщо повторний аналіз покаже, що титр антитіл наростає, це буде означати, що вірус перейшов в неактивну фазу і вагітність планувати можна. Ризик активації вірусу під час вагітності становить не більше 1%, а ймовірність вродженої цитомегаловірусної інфекції у майбутньої дитини практично відсутній.

Вірус Епштейна-Барра

Що стосується вірусу Епштейна-Барра, аналіз крові показує стадію активного перебігу інфекції (IgM +, IgG +). Так як авідності антитіл становить менше 40%, можна говорити про те, що первинне інфікування вірусом Епштейна-Барра відбулося протягом 1 - 3 місяців. Низькоавідних антитіла зазвичай зникають з кровотоку протягом 3 місяців після зараження, хоча в деякій мірі можуть бути присутніми і протягом 12 місяців. Іноді наявність невеликої кількості анти-IgМ-VCA може говорити про хронічну активної інфекції. В цьому випадку титри антитіл необхідно дивитися в динаміці. Якщо їх концентрація зростає, значить, інфекція переходить в гостру стадію, якщо концентрація антитіл зменшується, то це свідчить про одужання.

На даний момент вам показано лікування у лікаря-інфекціоніста, і говорити про вагітність поки рано. Вірус Епштейна-Барра підступний. Він може не позначитися на вагітності, а може стати причиною загибелі плоду або серйозних вроджених патологій таких, як ураження нервової системи, очей, печінки, дихальної системи і т. Д.

З повагою, Ксенія.

Аналізи перед плануванням вагітності

Сьогоднішню статтю ми знову присвячуємо тим нашим читачкам, які планують стати мамами і підходять до цього рішення серйозно і відповідально ( Молодці! ). З минулої статті ви дізналися, як почати готуватися до вагітності.

А зараз жіночий сайт "Красива і Успішна" розповість, які Аналізи перед плануванням вагітності потрібно здати, навіщо вони потрібні і яку інформацію можна отримати з їх допомогою.

Аналізи віруси плануванні вагітності

Загальні аналізи перед плануванням вагітності

У цю групу ми включили аналізи загального плану - Загальний аналіз сечі, загальний аналіз крові, біохімія крові. Ці аналізи дозволять терапевта і гінеколога в цілому оцінити стан здоров'я майбутньої мами, виявити наявні проблеми і захворювання (наприклад, як функціонують нирки і печінку, не підвищений чи рівень цукру, чи немає вогнищ запалення в організмі), порадити, які Вітаміни або препарати почати приймати вже на стадії підготовки.

Сюди входять також Аналізи на ВІЛ / СНІД, сифіліс та гепатит .

Аналізи на інфекції

Ці аналізи перед плануванням вагітності необхідно зробити, щоб точно знати, Чи є у вас імунітет до того чи іншого захворювання. Оскільки мало хто з нас знає і пам'ятає, якими саме захворюваннями перехворів у дитинстві.

А ці інфекції дуже небезпечні саме в період вагітності і загрожують серйозними захворюваннями, каліцтвами, навіть загибеллю плоду. Чи не правда, вагомий аргумент, щоб перевіритися?

Отже, здаємо аналізи перед плануванням вагітності на Краснуху, токсоплазмоз, цитомегаловірус і вірус герпесу . а також Інфекції, що передаються статевим шляхом (скорочено ІПСШ - мікоплазма, уреаплазма, хламідії).

Що це за «звірі» і чим вони небезпечні?

Краснуха. Навіть якщо ви точно хворіли на неї в дитинстві (а діти переносять краснуху набагато легше), Sympaty. net все одно радить здати кров на антитіла IgG і IgM. Якщо буде виявлено перший, все в порядку - вашій майбутній дитині нічого не загрожує. Наявність другого - сигнал, що ви недавно заразилися вірусом краснухи і Вагітність відкладається до повного одужання!

Якщо не виявлено ні ті, ні інші антитіла - йдемо до лікаря ставити Щеплення Від краснухи, після чого повинно пройти 3-4 місяці до зачаття.

Це дійсно дуже важливо! Ми не станемо перераховувати ті жахливі речі, які може спричинити для плода зараження краснухою під час вагітності. Скажемо тільки, що на початку вагітності це майже завжди закінчується викиднем. а на пізніх термінах є підставою для переривання вагітності за медичними показаннями.

Цитомегаловірус і вірус простого герпесу. Оскільки ці віруси у 95% населення присутні в організмі протягом усього життя, щеплення просто покаже, наскільки вони активні і чи потрібно проходити лікування, щоб виключити інфікування плода.

Токсоплазмоз. Якщо ви - запекла кошатница. швидше за все, аналіз покаже наявність у вас імунітету (антитіла IgG). Якщо з'ясується, що імунітету до токсоплазми у вас немає, Спілкування з кішками (а також і собаками на всякий випадок) на весь період вагітності вам Протипоказано . Також не рекомендується працювати з землею і поменше контактувати з сирим м'ясом (можливе зараження токсоплазмами і такими шляхами).

Аналізи на ІПСШ. Ці аналізи перед плануванням вагітності слід здати, якщо вас турбують неприємні симптоми типу свербежу, печіння, виділень з піхви, і якщо у вас за останній час було кілька статевих партнерів. Зайве нагадувати, що всі виявлені інфекції необхідно пролікувати під контролем лікаря до настання вагітності - навіщо ризикувати здоров'ям дитини?

До речі, майбутній папа повинен також здати аналізи перед плануванням вагітності на Останню групу інфекцій . а ще бажано - на Вірус простого герпесу .

Аналіз на групу крові і резус-фактор

Якщо у майбутніх батьків різні групи крові і резус-фактор, слід здати цей аналіз, щоб Виключити резус-конфлікт крові матері й плода. Для тих, хто збирається стати мамою вже не в перший раз, скажімо, що ризик резус-конфлікту зростає пропорційно кількості вже наявних вагітностей (а також абортів і викиднів).

Аналіз крові на статеві гормони і спермограма

Ці аналізи перед плануванням вагітності слід здати, якщо вас турбує нерегулярний менструальний цикл, сильна вугрі, зайву вагу. а також якщо попередні вагітності закінчилися викиднем. Аналіз крові на статеві гормони для жінки і спермограма для чоловіка призначаються також у разі, коли Вагітність не настає протягом тривалого періоду часу.

Ми сподіваємося, ці короткі відомості допомогли вам визначитися з тим, які аналізи перед плануванням вагітності потрібно здавати Обов'язково . На інші аналізи вас може направити ваш гінеколог або фахівець з наявного хронічного захворювання. Не економте на цьому - адже Здоров'я ваше та малюка дорожче!

А в наступній статті з циклу «Підготовка до вагітності» Sympaty. net порадить майбутнім мамам найбільш Ефективні вправи !

-
Автор - Мама Пума, сайт www. sympaty. net - Красива і Успішна

Копіювання даної статті заборонено!

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...