Чи можна робити щеплення вагітним Про вагітність і пологи

Головна » Аналізи і обстеження перед зачаттям

Чи можна робити щеплення вагітним

Чи можна робити щеплення вагітним

Деякі інфекції, перенесені жінкою під час вагітності, можуть завдати шкоди здоров'ю майбутньої мами і її дитини. Щеплення допомагають захистити організм від усіляких інфекцій, тому своєчасна вакцинація дуже важлива. Вакцини дають вам імунітет, який ви під час вагітності передаєте своїй дитині. Це допомагає захистити дитину ще й протягом перших кількох місяців життя, поки йому не будуть зроблені свої щеплення.

Швидше за все, ви ще в дитинстві були щеплені від всіх небезпечних інфекційних захворювань, здатних вплинути на вагітність. Але, на жаль, далеко не всі вакцини здатні дати вам довічний імунітет. Крім того, в наш час з'явилося багато інших вакцин, яких ще не існувало, коли ви були маленькою.

Однак, слід враховувати, що не всі щеплення безпечні, поки ви в положенні! Тому, перш ніж погодитися на вакцинацію при вагітності, переконайтеся, що дана вакцина дозволена вагітним жінкам!

Ми зібрали перелік певних щеплень, які повинні бути зроблені тільки до або після вагітності, і які допускаються під час вагітності, якщо майбутня мама в них потребує.

Під час вагітності

Які щеплення рекомендуються до вагітності?

Міністерство охорони здоров'я рекомендує, щоб жінка зробила всі необхідні ревакцинації, перш ніж завагітніти. Якщо ви плануєте завагітніти, вам варто пройти обстеження перед вагітністю, під час якого треба запитати у лікаря, чи потрібно вам зробити будь-які щеплення.

Якщо у вас є копія перфокарти, що містить записи про всіх проведених вам вакцинації, покажіть її лікареві-гінеколога. Якщо у вас немає копії, вам зроблять простий аналіз крові, щоб з'ясувати, які щеплення вам потрібні. Якщо вам буде проведена якась вакцинація, почекайте від 1 до 3 місяців, перш ніж намагатися завагітніти (точний час, на скільки варто відкласти вагітність, вам скаже лікар).

Ось деякі вакцини, які рекомендується зробити до вагітності:

1. Проти грипу - робиться один раз на рік під час сезону грипу (з жовтня по травень), тобто дана вакцина захищає від сезонного грипу. Якщо ви заразитеся грипом під час вагітності. то у вас з меншою ймовірністю, ніж у не щеплених людей, будуть від нього серйозні ускладнення, зокрема, пневмонія.

2. Проти ВПЛ - ця вакцина захищає від вірусу папіломи людини - інфекції, яка викликає генітальні бородавки. Інфекція також може привести до раку шийки матки. Дана вакцина рекомендована всім жінкам, які не досягли 26-річного віку.

3. ККП - ця вакцина захищає вас від кору, свинки (паротиту) і краснухи. Найнебезпечніша для вагітних серед цих інфекцій - краснуха, яка є медичним показанням для переривання вагітності. Кір може викликати внутрішньоутробну загибель плода і часто призводить до викидня.

4. АКДС - дана вакцина запобігає зараженню кашлюк, дифтерію і правець. Коклюш легко поширюється і дуже небезпечний для дитини. Якщо ви плануєте завагітніти, вам варто зробити вакцинацію АКДС, щоб захистити свого малюка.

5. Проти вітряної віспи. Вітряна віспа легко поширюється і може викликати у плода вроджені дефекти, якщо ви заразитеся їй під час вагітності. Якщо ви ніколи не хворіли на вітрянку і подумує про вагітність, обов'язково зробіть щеплення!

Які щеплення вирішуються під час вагітності?

Вагітним жінкам допускається робити дві вакцинації під час вагітності:

 • Проти грипу, якщо жінка не робила щеплення до вагітності;
 • АКДС, але тільки на терміні між 27-ої і 36-го тижнями.
 • Однак, якщо ви піддавалися контакту з певними захворюваннями, або якщо у вас дуже високий ризик розвитку будь-якої інфекції, ваш лікар може порекомендувати вам і інші щеплення під час вагітності. До них відносяться:

 • Сибірська виразка;
 • Японський енцефаліт;
 • Поліомієліт;
 • Сказ;
 • Жовта лихоманка.
 • Які щеплення не рекомендуються під час вагітності?

  Є кілька вакцин, які категорично не можна робити вагітним жінкам:

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...