Які аналізи здати перед вагітністю Про вагітність і пологи

Головна » Аналізи і обстеження перед зачаттям

Аналізи перед вагітністю

Чому важливі аналізи перед вагітністю?

Аналізи перед вагітністю - це невід'ємна частина підготовки до вагітності, яка дозволить оцінити здоров'я потенційних батьків і виявити приховані порушення, які можуть стати причиною проблем до і після зачаття. Тому, запорука правильного розвитку вагітності і народження довгоочікуваного здорового малюка - якісне медичне обстеження майбутніх мам і тат. В першу чергу це стосується майбутньої матері, але також рекомендується і для майбутніх батьків.

При цьому, необхідно індивідуально підходити до питання обстеження та проводити не тільки стандартний набір досліджень, який зазвичай призначається перед вагітністю, але і за потребою додаткову діагностику. Залежно від наявних захворювань у майбутніх батьків, особливо у жінки, складається індивідуальний план діагностики.

А для цього слід здати аналізи перед вагітністю не самостійно, а під наглядом досвідчених фахівців з лікарської кваліфікацією.

Знають, уважних і клінічно мислячих лікарів різних спеціальностей ви можете знайти в приватному медичному центрі GMS Clinic в Москві. Тут вам складуть послідовний план аналізів з урахуванням індивідуальних особливостей здоров'я і при необхідності призначать лікування виявлених захворювань. Сучасне діагностичне обладнання та досвідчені лікарі діагности майже повністю виключають ймовірність лікарської помилки і гіпердіагностики, тому обстеження в нашій клініці надійно, комфортно і найбільш інформативно.

Які аналізи слід здати при плануванні вагітності

Якщо ви плануєте вагітність в найближчий місяць і хочете здати аналізи, спочатку слід відвідати терапевта. Лікар терапевт проведе огляд і призначить ряд лабораторних і, можливо, додаткових досліджень.

В обов'язковому порядку, навіть за відсутності будь-яких скарг, жінці призначаються:

 • Загальний аналіз крові з дослідженням кількості гемоглобіну, числа червоних кров'яних тілець, тромбоцитів, лейкоцитів з розшифровкою лейкоцитарної формули, швидкості осідання еритроцитів.
 • Загальний аналіз сечі з дослідженням її відносної щільності та характеру сечового осаду.
 • Розгорнутий біохімічний аналіз крові з обчисленням рівня загального білка (при необхідності, його фракцій), креатиніну і сечовини, печінкових ферментів (АСТ, АЛТ, ЛФ, ХЕ).
 • Коагулограма (загальний аналіз крові на светриваніе: ПТІ, фібриноген, АЧТЧ, МНО).
 • Визначення рівня цукру крові і сечі.
 • Флюорографія органів грудної клітки.
 • Дослідження електричної активності серця (ЕКГ).
 • Дослідження калу на яйця глистів.
 • Уточнення групи крові і резус-фактора для потенційних батьків.
 • Аналіз крові на ВІЛ, Реакцію Вассермана, вірусні гепатити В і С.

Для чоловіка, майбутнього батька, перераховані вище обстеження при плануванні вагітності є не обов'язковими, а скоріше бажаними. Але, лікарі рекомендують не ухилятися від схеми диспансеризації для чоловіків, щоб запобігти можливості зараження матері будь-яким інфекційним захворюванням.

Як правило, всі аналізи крові беруться вранці натщесерце, а сеча приноситься попередньо зібрана в скляній тарі. У державних поліклініках не завжди вдається пройти обстеження швидко, часто бувають черги і брак талончиків.

Щоб уникнути черг і скоротити час, витрачений на аналізи, ви можете звернутися в московський медичний центр GMS Clinic і пройти обов'язковий мінімум обстеження в будь-який зручний для вас час, протягом одного дня.

Якщо ніяких відхилень в отриманих результатах не виявляється, обстеження жінки триває відвідуванням вузьких фахівців:

 • Гінеколог
 • Стоматолог (для виключення вогнища хронічної інфекції, наприклад, карієсу)
 • ЛОР (для виключення вогнища хронічної інфекції, наприклад, хронічної ангіни)

Гінекологічне обстеження

Щоб здати аналізи при плануванням вагітності, необхідно записатися на прийом до гінеколога і пройти гінекологічний огляд, що включає огляд зовнішніх статевих органів і огляд за допомогою вагінальних дзеркал, бімануального пальпації матки і придатків, огляд і пальпацію молочних залоз.

Під час огляду лікар бере мазки з статевих шляхів і виписує направлення на інші дослідження:

 • Мікроскопія мазка
 • Полімеразна ланцюгова реакція на інфекції, що передаються статевим шляхом (гонорея, трихомоніаз, хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз, стрептокок, статевий герпес, цитомегаловірус і ін.)
 • Аналіз крові на TORCH-комплекс з визначенням титру антитіл (до токсоплазмозу, герпесу, хламідій, краснухи, цитомегаловірусу).

При несприятливому гінекологічному обстеженні або обтяженому гінекологічному анамнезі (невиношування вагітності) можуть призначатися різні додаткові дослідження і консультації фахівців, проводиться необхідна корекція. Часто в якості додаткових досліджень виступають УЗД статевих органів. аналіз на вовчакові антитіла і антитіла до хоріонічного гонадотропіну, аналіз на гормони щитовидної залози і статеві гормони, консультації ендокринолога і генетика.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...

Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...

Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…

Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...

Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...